Keplerove super-Zemlje

poruka: 139
|
čitano: 31.131
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Keplerove super-Zemlje".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
josipva kaže...

Ne baš točno, pretpostavljam da pod negativnu energiju misliš na antimateriju. Tu nema veze što neki kažu da ne postoji, antimaterija je dokazana i laboratorijski proizvedena. To je već sada dio fizikalnih činjenica. Trenutni problemi antimaterije su vrli visoka cijena proizvodnje za vrlo malu količinu te problem skladištenja.

Ne misli na antimateriju, nego na takozvanu "egzoticnu materiju" koja bi imala svojstva negativne mase, a s tim i svojstvo negativne energije.

 

Dva su problema s tim. Prvo, nemamo egzoticnu materiju. Drugo, i ako bi je imali i ako bi uspjeli napraviti takav pogon, tu bi postojao problem sakupljanja cestica ispred broda. Naime, iako vakuum izgleda prazan, pun je razno raznih cestica koje bi se skupljale ispred broda koji bi isao na takav pogon. Kad bi brod stao, tj. usporio kod odredista, sve te nakupljene cestice bi se strasno jako "ispalile" od broda efektivno unistavajuci cijele planete, pa cak i cijele sustave (jer ne postoji gornja granica koliko se cestica moze nakupiti, dakle sto duze putujemo, to bi udar bio razorniji).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
offline
Keplerove super-Zemlje

Vi pricate o nekakvom napretku tehnologije i istrazivanja,

a jos uvjek u svemir ljudi izlaze kao 80tih god.Di je tu napredak.

Ja sta vidim od svih tih silnih informacija,to su sve minimalni napredak i nagadjanja.

A od nagadjanja nema nista.

Moj PC  
0 10 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

Vi pricate o nekakvom napretku tehnologije i istrazivanja,

a jos uvjek u svemir ljudi izlaze kao 80tih god.Di je tu napredak.

Ja sta vidim od svih tih silnih informacija,to su sve minimalni napredak i nagadjanja.

A od nagadjanja nema nista.

Neka si ti njima reka.

12 godina
neaktivan
offline
Keplerove super-Zemlje

Koliko licemjera gadi ulaganja u znanost, a redovito koriste sve plodove ulaganja u znanost, živi onda kao u kamenom dobu pa budi toliko vokalan.

 
6 1 hvala 0
12 godina
online
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

Vi pricate o nekakvom napretku tehnologije i istrazivanja,

a jos uvjek u svemir ljudi izlaze kao 80tih god.Di je tu napredak.

Ja sta vidim od svih tih silnih informacija, to su sve minimalni napredak i nagadjanja.

A od nagadjanja nema nista.

Minimalni napredak i nagađanja? Hmm... To što ti nazivaš "nagađanjem,"  je zapravo hipoteza/ teorija koja je jako važan korak u znanstvenoj metodi.

Ako je postavljena hipoteza/teorija potvrđena kroz eksperimente/testiranja, onda dolazi i napredak.

Laički rečeno, bez "nagađanja" nema ni napretka.

Dakle, dok god budemo postavljali radoznala pitanja poput kako i zašto, te tražili odgovore na njih, možemo se nadati napretku.

Onog dana kad prestanemo postavljati radoznala pitanja i tražiti odgovore, slijedi nam neminovni pad u kojem ćemo vjerojatno izgledati poput likova iz filma "Idiocrasy," kojeg je kolega @overhaul stavio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 15:45 (Mile 74).
14 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
josipva kaže...
KIKI3ooo kaže...

Teorija za warp pogon postoji.

Svemirski brod opisan tom teorijom se uopće nebi micao sa mjesta. Umjesto toga bi skupljao prostor ispred sebe istovremeno proširujući prostor iza sebe i tako se približavao željenoj destinaciji. Svemirski brod bi se nalazio u "space-time bubble". Kako se uopće ne kreće nebi dobio nikakvu masu. U brod bi warpa prostor. Da bi to radilo potreban je jedan sastojaka a to je "negativna energija". Neki kažu da to ne postoji a neki kažu da su je već napravili u laboratoriju.

 

Ne baš točno, pretpostavljam da pod negativnu energiju misliš na antimateriju. Tu nema veze što neki kažu da ne postoji, antimaterija je dokazana i laboratorijski proizvedena. To je već sada dio fizikalnih činjenica. Trenutni problemi antimaterije su vrli visoka cijena proizvodnje za vrlo malu količinu te problem skladištenja.

Znam što je antimaterija ali baš mislim na "negativnu energiju". E sad znam li što je to, znam otprilike (čitaj: neznam :)

16 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
1domagoj1 kaže...

Da ti daju prave podatke ne bi apsolutno nista skuzio.

 

Pa nisu spali vlastitom krivnjom. Kad je svemirska bitka sa SSSR-om bila dobivena, to je bilo to, nista vise NASA, ostavili su ih nek se igraju sa svojim dalekozorima i raketicama. A sezdesetih je cijela nacija (zapravo cijeli svijet) budno pratila svaki korak.

Koje to tehnologije stare 100 godina, nisam bas skuzio? Rakete i sateliti su pokretani parnim pogonom ili?

 

To su ka pravi podaci !? Ti podaci/pikseli sa Kepplera su u rangu Giovanna Schiaparellia i njegovih famoznih marsovskih kanala.

 

Neću ić u krajnost i spominjat Konstantina Ciolkovskog, ali 1926. Robert Goddard je prvi uspješno lansirao raketu na tekuće gorivo.

Tu istu raketu Werner von Braun je usavršio tako da je mogla napustit Zemljinu atmosferu i to je to. 

A od 1970. do danas raketni motori nisu napredovali ni cm.

Čak čitam da će ponovo reciklirat stare Braunove motore ka zamjenu za ugašeni S.Shutlle program {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
memulica kaže...
1domagoj1 kaže...

Da ti daju prave podatke ne bi apsolutno nista skuzio.

 

Pa nisu spali vlastitom krivnjom. Kad je svemirska bitka sa SSSR-om bila dobivena, to je bilo to, nista vise NASA, ostavili su ih nek se igraju sa svojim dalekozorima i raketicama. A sezdesetih je cijela nacija (zapravo cijeli svijet) budno pratila svaki korak.

Koje to tehnologije stare 100 godina, nisam bas skuzio? Rakete i sateliti su pokretani parnim pogonom ili?

 

To su ka pravi podaci !? Ti podaci/pikseli sa Kepplera su u rangu Giovanna Schiaparellia i njegovih famoznih marsovskih kanala.

 

Neću ić u krajnost i spominjat Konstantina Ciolkovskog, ali 1926. Robert Goddard je prvi uspješno lansirao raketu na tekuće gorivo.

Tu istu raketu Werner von Braun je usavršio tako da je mogla napustit Zemljinu atmosferu i to je to. 

A od 1970. do danas raketni motori nisu napredovali ni cm.

Čak čitam da će ponovo reciklirat stare Braunove motore ka zamjenu za ugašeni S.Shutlle program {#}

Jer se radi na revolucionarnim pogonima poput solarnog i plazma-pogona. Uviđeno je da sagorijevanjem goriva nije isplativo, to je brute-force, njima triba nešto brže i efikasnije. Razmišljaj o tome kao o algoritmu za sortiranje samo šta se na revolucionarnijima tek radi :)

16 godina
neaktivan
offline
Keplerove super-Zemlje

Dobro, da cujem onda vas, sto bi trebali raditi? Na cemu?

 

Kakvo bi vi to revolucionarno pogonsko sredstvo predlozili, ako znamo cinjenicu da vrijedi treci Newtonov zakon akcije i reakcije. Dakle, da bi u vakuumu neko tijelo (satl) pogurali naprijed, trebamo pod velikom brzinom izbacivati masu u suprotnom smjeru od zeljenog smjera kretanja. Evo, slusam vase ideje kakav bi to drugaciji pogon bio koji bi vi predlozili. U granicama zakona fizike.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
5 0 hvala 0
12 godina
online
Keplerove super-Zemlje

Rakete su dobre za putovanja od planete do planete u sunčevom sustavu, ali nikada se neće približiti brzini svjetlosti, koja je usput budi rečeno, prespora za istraživanje svemira.

Doduše bila bi dovoljno dobra za za putovanja do nama najbližih zvijezda, ali ne i za istraživanje naše galaktike. Za istraživanje "kumove slame" treba nam vorp pogon.

Znam da zvuči kao znanstvena fantastika, ali tako su zvučale i Žil Vernove knjige "Put na mjesec" ili "20 000 milja pod morem" njegovim suvremenicima prije 150 godina, pa smo odlaskom na dno oceana i na mjesec sto godina poslje dokazali da je ipak moguće.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Keplerove super-Zemlje

Ne, Kepler je više uzrok nego posljedica... do prije desetak godina nismo znali imali li ikoja druga zvijezda planete. Do prije par godina nismo znali ima li ikoja male zemljolike planete. Tek pomoću Keplera smo uspjeli napraviti idući korak, ustanoviti koliko zemljolikih planeta postoji u nastanjivom području.

Do prije desetak godina, uopće nije imalo smisla razvijati interstelarni pogon jer nismo imali pojma kamo otići. Sada već počinje imati smisla. I živi dugo i napreduj {#}

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Ajar kaže...

da ne spominjem priglupu spiku o nečem što je snimljeno kakvo je bilo prije 1200 godina (koliko je svjetlu trebalo za put do amo).

  Kad gledas iz perspektive čovjeka, 1200 godina se čine kao zaista dugo razdoblje. No kada to staviš u kontekst svemira, onda se tu radi o jako malo vremena, gotovo zanemarivog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 18:06 (captain_soap_McTawish).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

na revolucionarnima se radi vec 30 godina.

A oni nama ovdje prodavaju maglu o nekakvim

planetima koji su udaljeni 1200 svj godina.A

jos uvjek su na obicnom gorivu i pogonu.LOL

 

Znaći, po tebi bi cijela znanost trebala stati dok se ne riješi problem sa pogonom?

Kako ne možete shvatiti da se znanost uvijek nadopunjuje i da se ne razvija sve istom brzinom...

Neka nova otkrića na jednom području znanosti se mogu primjeniti negdje drugdje.

 

Istu stvar često čujem i u vezi mobitela i njihovih baterija.

Što bi trebali napraviti? Zaustaviti razvoj svih komponenti mobitela i pričekati da se naprave bolje baterije pa tek onda nastaviti razvijati sve ostalo?

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 18:28 (Shamrock).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje

izgubljen si slučaj.. šteta.

 

ako si iz zagreba ili okolice, svrati koji put srijedom do zvjezdarnice.. besplatno je a nešto ćeš i naučiti a možda i uvidjeti ljepotu u znanosti

 

http://www.zvjezdarnica.hr/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=2&id=3&Itemid=38

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje

Ja volim citati o svemiru gledati Morgan Freeman-a u emisiji

Curiosity.Jer vecinom pokazuju sta je dostignuto i sta bi

uskoro u buducnosti moglo biti postignuto.A ne nesto sto

je nedostizno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

Ja volim citati o svemiru gledati Morgan Freeman-a u emisiji

Curiosity.Jer vecinom pokazuju sta je dostignuto i sta bi

uskoro u buducnosti moglo biti postignuto.A ne nesto sto

je nedostizno.

Ja se nadam da trollaš ili da si mlađi od 15 god. Inače bi trebao shvaćati da je "nedostižno" relativan i promjenjiv pojam.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Keplerove super-Zemlje

Sa tvojim načinom razmišljanja - da, nedostižno je.

 

Sva sreća pa vas je relativno malo takvih...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

Ja volim citati o svemiru gledati Morgan Freeman-a u emisiji

Curiosity.Jer vecinom pokazuju sta je dostignuto i sta bi

uskoro u buducnosti moglo biti postignuto.A ne nesto sto

je nedostizno.

Nedostižno je bilo prije 80 godina letjeti u svemir, pa opet sada redovno idemo tamo.

Vi neznate tko sam ja, ja neznam tko ste vi i ne zanima me.
16 godina
neaktivan
offline
Keplerove super-Zemlje

A nista onda, svi van teleskope i idemo gledati i proucavati Mjesec, eto on nam je dostizan...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
1domagoj1 kaže...

A nista onda, svi van teleskope i idemo gledati i proucavati Mjesec, eto on nam je dostizan...

Nemoj tako, za toliko teleskopa možeš nahraniti puno ljudi.

11 godina
offline
Keplerove super-Zemlje

Samo me zanima,zasto Curiosity salje slike i snimke na kapaljku u javnost?

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Keplerove super-Zemlje

Sve slike koje Curiosity pošalje javno su dostupne na ovom siteu. Tijekom travnja Curiosity je u record only modu zbog konjunkcije Sunca i Marsa.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
14 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

Samo me zanima,zasto Curiosity salje slike i snimke na kapaljku u javnost?

Po meni ima i previše slika, si vidio na njihovoj stranici?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
14 godina
offline
Keplerove super-Zemlje

Jeste li znali da prilikom početka radova na izradnji tunela LHC-a, naučnici nisu imali pojma sa kakvom računarskom snagom će raspolagati prilikom pokretanja LHC-a. Slična stvar se desila Marsroveru Curiosity. Kada je projektovan cutting edge space tehnologija je bila CPU od 200MHz i kamera od 2 megapiksela. Ovako naočigled rekli bi da je jedan Samsung Galaxy jači, ali većina nas zna da samo specijalne elektronske komponente rade u svemiru.

Činjenica je da svemirski projekti dugo traju i da (ne)uspjeh jednog veoma utiče na buduće projekte. Da se kojim slučajem Curiosity srušio pri slijetanju, sljedeće 4 godine na Marsu bi bio samo poluživi Opportunity.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
Endymon kaže...

Samo me zanima,zasto Curiosity salje slike i snimke na kapaljku u javnost?

 

Slika ima, samo ih treba znati naći...

http://www.nasa.gov/mission_pages/msl/multimedia/gallery-indexEvents.html

 

Osim toga, Curiosity nije fotoaparat koji slika uokolo krajolik, nego robotizirani laboratorij prepun mjernih instrumenata potrebnih za istraživanje geologije Marsa...

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 20:26 (Shamrock).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
KIKI3ooo kaže...

Zna se da je nemoguće ići brzinom svijetlosti jer što više energije dodajemo nekom objektu on postaje masivniji (jedna od najslavnijih jednadžbi u povijesti, Anštajnova E=MC²). Da bi taj objekat išao brzinom svijetlosti on bi bio beskrajno (∞) masivan. Trebalo bi beskrajno energije a opet se nebi ubrzavalo toliko jer bi se povećavala i masa. Dakle standardnim načinima je to nemoguće postić.

Zapravo, uz ovo je vezano jako puna zabluda. Nije ispravno reći da objekt postaje masivniji. Kad govorimo o masi, implicitno govorimo o gravitacijskoj masi. Gravitacijska masa se ne mijenja.

 

Kod velikih brzina može govoriti o nelinearnom odnosu brzine i energije ili to možemo prikazati promjenjivom masom, ali tada je važno naglasiti da se radi o inercijskoj masi. Dakle, gravitacijska je konstantna, a inercijska ovisi o brzini.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
offline
Keplerove super-Zemlje

Bilo bi fora da posalju robota gore ,koji bi slikao i snimao.

I slao to na zemlju.Jer to sto Curiosity ima na sebi su sve

stvari koje lajk covjek kao ja i neki,ne znaci nista.Mi volimo

viditi stvari.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Keplerove super-Zemlje
kakav je to lajk čovjek? jel' ne spadaju tamo samo droljice s fejsa?
14 godina
offline
Keplerove super-Zemlje

Kakav robot!? Ava Karabatić bi rasturila!!!!{#}

 

Ako uzmemo u obzir daljinu otkrivenih svjetova (planeta) te heisenbergovu nesigurnost i kvantno preplitanje, neko će se nekada probuditi na toj planeti!{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2013 21:17 (phoenix2003).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Keplerove super-Zemlje

Zelim reci.Da i djete od 10 godina razumije i divi se.

A ne da dodje djete pita :cika znanstvenik,sta je taj

planet.I da mu on objasnjava strucnim rijecima i

zakomplicira mu zivot.Onako mu pokaze sliku ili

video i djete nesto moze viditi i razumijeti bolje.

Moj PC  
0 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice