Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

poruka: 16
|
čitano: 3.446
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina i Indija - zajednički svemirski projekt".
16 godina
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

Amerikanci su očekivali da i u ovome mogli surađivati s Indijcima i njihovom ISRO agencijom koja već ima vlastite rakete nosače i satelite, te u pripremi i vlastiti program slanja astronauta u svemir.

 

nek se indija i kina drže za sebe.. 

 

 

inače, jako interesantnat članak, kakvog već dugo nije bilo u moru tužbi i financijskih izvješća

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 22:23 (nixass).
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

Mene samo zanima kako planiraju te goleme kolektore zastitit od meteora i ostalih potencijalnih opasnosti.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

Unajmit ce Japanske Gundam-e :D

 

Sve je to sjajno i bajno ali daleko mi je to nekako... a mi smo vec u velikoj krizi...

12 godina
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

a šta misliš kako je međunarodna svemiraska postaja već 14 godina gore? nije tamo tako opasno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

Nije mi baš jasno. Oni će bežično slati energiju iz svemira sve do zemlje a još nismo uspjeli izumiti ni bežični prijenos energije na par centimetara za punjenje mobitela?! Punjenje magnetskom indukcijom ne smatram bežičnim jer uređaj mora dodirivati podlogu koja je spojena na struju.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 22:59 (DragonShit).
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
DragonShit kaže...

Nije mi baš jasno. Oni će bežično slati energiju iz svemira sve do zemlje a još nismo uspjeli izumiti ni bežični prijenos energije na par centimetara za punjenje mobitela?! Punjenje magnetskom indukcijom ne smatram bežičnim jer uređaj mora dodirivati podlogu koja je spojena na struju.

bežični prijenos energije je patentirao još tesla, al se tehnologija drži u tajnosti sve ove godine. to su nekakve teorije zavjere, ali ova inicijativa ti je dokaz da tehnologija stvarno postoji, jer inače ne bi 2 toliko moćne zemlje svijeta raspravljali o ovome. energetski lobiji su premoćni za nas smrtnike pa nam ne daju sve informacije. nešto kao teorija o supravodičima.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
DragonShit kaže...

Nije mi baš jasno. Oni će bežično slati energiju iz svemira sve do zemlje a još nismo uspjeli izumiti ni bežični prijenos energije na par centimetara za punjenje mobitela?! Punjenje magnetskom indukcijom ne smatram bežičnim jer uređaj mora dodirivati podlogu koja je spojena na struju.

očito znaju nešto što mi ne znamo :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
DragonShit kaže...

Nije mi baš jasno. Oni će bežično slati energiju iz svemira sve do zemlje a još nismo uspjeli izumiti ni bežični prijenos energije na par centimetara za punjenje mobitela?!

Prijenos energije laserom i mikrovalovima. Japanci se već neko vrijeme igraju s planovima za ogromnu solarnu elektranu u orbiti.

 

http://phys.org/news172224356.html

 

DragonShit kaže...

Punjenje magnetskom indukcijom ne smatram bežičnim

Reci to munjama koje induciraju struju u okolnim kablovima :) Direktni udari munja u kablove su (iz mog iskustva) rijetki, ali to ne sprječava induciranu struju da skuri modeme u susjedstvu.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 23:56 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

naravno da postoji tehnologija i to vec jako dugoo.

ovo je cak novije (1975)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 0:04 (n!Cola).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

Fizičkog slobodnog prostora za skupljanje solarne energije ima sasvim dovoljno i na Zemlji za cijele potrebe čovječanstva, međutim još se ne koristi na velikoj razini jer su solarne ćelije preskupe. Dakle ti solarni kolektori u orbiti će se ostvariti jedino ako ukupna cijena dobivene energije bude niža nego za ove zemljane, a s obzirom na golemu cijenu po kg dizanja materijala u orbitu ne vidim kako to može biti čak i uz višestruko veću efikasnost ? Osim ako se raketna tehnologija ne zamjeni nekim puno jeftinijim načinom uzdizanja Zemljine površine, kao orbitalnim liftom...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina i Indija - zajednički svemirski projekt

Interesantna stvar. No, ne sviđa mi se baš ovo mikrovalno "pretakanje". Nije li čitava stvar opasna, ukoliko bude koncentrirana na jednu točku?

K
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
Korky kaže...

Interesantna stvar. No, ne sviđa mi se baš ovo mikrovalno "pretakanje". Nije li čitava stvar opasna, ukoliko bude koncentrirana na jednu točku?

 

Teoretski za slučaj da mu neki meteor ili nešto poremeti orbitu mogao bi jednostavno ugraditi automatski prekidač da prekine prijenos ako mu se orijentacija promijeni van normalne (GPS / accelerometer senzori)...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
Korky kaže...

Interesantna stvar. No, ne sviđa mi se baš ovo mikrovalno "pretakanje". Nije li čitava stvar opasna, ukoliko bude koncentrirana na jednu točku?

Ne mogu ti sada dati neki izvor, ali sjećam se da sam i ja bio čitao o zabrinutosti radi sigurnosti takvog prijenosa energije. Bumo vidli...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
Korky kaže...

Interesantna stvar. No, ne sviđa mi se baš ovo mikrovalno "pretakanje". Nije li čitava stvar opasna, ukoliko bude koncentrirana na jednu točku?

Da, jest opasno ali ajmo pretpostaviti da ako se satelit pomakne ili ground station ne dobija očekivano zračenje postoji fail-safe x 5.

13 godina
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
rustweaver kaže...
Korky kaže...

Interesantna stvar. No, ne sviđa mi se baš ovo mikrovalno "pretakanje". Nije li čitava stvar opasna, ukoliko bude koncentrirana na jednu točku?

Ne mogu ti sada dati neki izvor, ali sjećam se da sam i ja bio čitao o zabrinutosti radi sigurnosti takvog prijenosa energije. Bumo vidli...

koliko se sjecam,jedino bi bio problem kako objasnit pticama da je tu mikrovalna pecnica i da se tu ne leti... sve ostalo i nije nesto,nema prijenosa kros kisne oblake i sl sheme kojima se moze lako doskocit. 

problem,kako je spomenutu,je cijena dizanja tereta u orbinu od 50k po kili... novi pogon(nedavno takodjer clanak ovdje) ili orbitalno dizalo.. uglavnom,bez toga zaboravim na svemir.. btw. trenutno teret dizemo u orbitu sa raketama dizajniranim u 60-ima... toliko o tome koliko je ulozenu u space program

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kina i Indija - zajednički svemirski projekt
phnx kaže...
rustweaver kaže...
Korky kaže...

Interesantna stvar. No, ne sviđa mi se baš ovo mikrovalno "pretakanje". Nije li čitava stvar opasna, ukoliko bude koncentrirana na jednu točku?

Ne mogu ti sada dati neki izvor, ali sjećam se da sam i ja bio čitao o zabrinutosti radi sigurnosti takvog prijenosa energije. Bumo vidli...

koliko se sjecam,jedino bi bio problem kako objasnit pticama da je tu mikrovalna pecnica i da se tu ne leti... sve ostalo i nije nesto,nema prijenosa kros kisne oblake i sl sheme kojima se moze lako doskocit. 

problem,kako je spomenutu,je cijena dizanja tereta u orbinu od 50k po kili... novi pogon(nedavno takodjer clanak ovdje) ili orbitalno dizalo.. uglavnom,bez toga zaboravim na svemir.. btw. trenutno teret dizemo u orbitu sa raketama dizajniranim u 60-ima... toliko o tome koliko je ulozenu u space program

 

SpaceX je smanjio tih 50k / kg. http://www.spacex.com/launch_manifest.php

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice