Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

poruka: 32
|
čitano: 23.630
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi".
14 godina
neaktivan
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Pitanje za milijun dolara..

 

Ako me ne zanima čitanje u mraku, obični ili Paperwhite?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 11:48 (NightShadow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Obični.

14 godina
protjeran
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Imam obični. Najbolja stvar koju sam ikad kupio. (naravno, ako volite čitati){#}

Stay a while and listen...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Paperwhite u svakoj prilici :).

Imao sam Kindle Touch i sad Paperwhite i ne vidim razloga zasto bi itko uzimao stariju verziju, osim da je cijena starijeg bas osjetno niza ili su vam text to speech i audio knjige od zivotne vaznosti,a iz nekog razloga ne zelite koristiti mobitel za te mogucnosti.

Paperwhite nije bolji samo u mraku vec u svim uvjetima gdje nema jakog izvora svjetla. Uz to, ima bolji touch, brzi je i opcenito bolji uredjaj.

Ako imate priliku uzeti Paperwhite, a knjige su vam bitan dio zivota, ne oklijevajte :).

 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
NightShadow kaže...

Pitanje za milijun dolara..

 

Ako me ne zanima čitanje u mraku, obični ili Paperwhite?!

  Ne mogu da ti odgovorim koji je bolji, ali se Paperwhite bez problema snalazi u mraku.  {#}

12 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Pravo je pitanje vrijedi li PW 50 dolara više (119$ vs 69$)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
Montezano kaže...

Pravo je pitanje vrijedi li PW 50 dolara više (119$ vs 69$)

To skužiš kad prvi put trebaš uređaj koristiti u mraku ili pri slabom svjetlu {#} .

Deckard
13 godina
neaktivan
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

kolko je komplicirano nabavljanje toga direkt od amazona? carina-pdv? kolko na kraju izade? zadnji put kad sam gledao na njuskalu su bile nebulozne cijene..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Ja ću uskoro uzet Kindle, Paperwhite a ne obični. I nije zbog svjetla - nego zbog touchscreena. Obični Kindle nema touchscreen. Znači ako odem na internet, ili ako koristim ono da kliknem na riječ i Kindle mi izbaci njenu definiciju - to je gnjavaža radit bez touchscreena. I zato.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
Nema kindle touch vise? Ja sam ga uzeo prije godinu dana i ts radi solidno.
16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Mene samo zanima jesam li ja jedini freak koji čita knjige na smartfonu? Moon Reader + epub, na Optimusu X2 meni i najdraža operacija... dok ne dođem do čitača... I usput, gdje se ima uzeti knjiga na našim jezicima u epub formatu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

http://tookbook.com/

http://eknjizara.vip.hr

 

http://planet9.hr/

 

Ima i besplatnih knjiga na tim stranicama, ali su to uglavnom neke nepoznate

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 21:28 (Ajvan).
11 godina
protjeran
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Ima li koliko naših knjiga (SH jezik) i može li se na tom PW surfati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Može se surfovati. Ekran je, naravno, monohromatski, ali browser radi sasvim dobro (obične stranice, webmail, Google Maps... sve uredno).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
Ja osobno imam Kobo Glo koji ima mogucnost paljenja i gasenja osvjetljenja.. Ako se ne varam kod Paperwhitea je uvijek on? Savrseno funkcionira.. Svjetlo ne umara oci jer se ne radi o pozadinskom osvjetljenju, a preko dana je kao klasicni e ink citac...Kobo knjizara nije ko Amazon, ali sasvim ok, a uredjaj ne ogranicava samo citanje Kobo knjiga vec se moze staviti i obicni e pub...
16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Ja uzeo sony prs reader, pa neznam koliko je on inferiorniji od razvikanog kindlea - ali

bez problema čita pdf-ove, word, bup... neznam jedino kao nekome smeta "sporost" čitača, pa ne igrate igre na njemu?

Dok se pročita jedna stranica, definitivno ne treba nekakva brzina. original lampica za njega je pak 10 dolara, ali naravno da je riječ o najobičnijoj ledici, pa ih ima za par kuna koliko i gdje se poželi. No uvijek ima neko svjetalce gdje čitam pa je nebitno. Osobno nebih žrtvovao

dva tjedna trajanja punjenja baterije za svjetlo i kad trebam i netrebam.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
sHOCKRE kaže...

kolko je komplicirano nabavljanje toga direkt od amazona? carina-pdv? kolko na kraju izade? zadnji put kad sam gledao na njuskalu su bile nebulozne cijene..

 

Nije komplicirano. Moguce je naruciti, salje se samo i iskljucivo UPSom, za dva dana je u Hrvatskoj.
cibo kaže...
Ja osobno imam Kobo Glo koji ima mogucnost paljenja i gasenja osvjetljenja.. Ako se ne varam kod Paperwhitea je uvijek on? Savrseno funkcionira.. Svjetlo ne umara oci jer se ne radi o pozadinskom osvjetljenju, a preko dana je kao klasicni e ink citac...Kobo knjizara nije ko Amazon, ali sasvim ok, a uredjaj ne ogranicava samo citanje Kobo knjiga vec se moze staviti i obicni e pub...

 

Varas se - smanjis osvjetljenje do kraja i to je to, ugasio si ga.
http://igrali.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 5:48 (igrali).
16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Ja imam 2 komada doma, kindle 3g keyboard, a draga ima onaj predzadnji s tipkama. Mene ne muči trudnička nesanica pa me ne zanima čitanje po mraku, dok nju da, tako da je nabavila trexcase koji ima ugrađeno svijetlo - nešto kao onaj skupi originalni od Amazona.

Oba uređaja rade odlično, baterije traju, za sad dok se neki ne pokvari nema šanse da idemo na noviju verziju.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Ja citam na iPadu, koliko god da sam mislio da ce mi biti tesko citati na "obicnom" ekranu, ipak s gustom citam sat dva u komadu.

Rvat katolik!
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
Bitno da se može ugasiti na bilo koji način... :-) Na Kobu ima fizička tipka s gornje strane koja pali i gasi osvjetljenje, a smanjivanje/pojačavanje je isto sofverski
13 godina
neaktivan
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

odličan uređaj, za koji, uz svu dobru volju, ne nalazim razlog za kupnju; od 5 knjiga koje pročitam, 4 ih je nedostupno za kindle; cijena knjiga koje mjesečno posudim u knjižnici bi bila oko 1.000 kn.

Uz to, realna nemogučnost baratanja pdf. datotekama, loša obrada svega osim običnog teksta, baš ne ide u prilog  e-readerima

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
igrali kaže...
sHOCKRE kaže...

kolko je komplicirano nabavljanje toga direkt od amazona? carina-pdv? kolko na kraju izade? zadnji put kad sam gledao na njuskalu su bile nebulozne cijene..

 

Nije komplicirano. Moguce je naruciti, salje se samo i iskljucivo UPSom, za dva dana je u Hrvatskoj.
cibo kaže...
Ja osobno imam Kobo Glo koji ima mogucnost paljenja i gasenja osvjetljenja.. Ako se ne varam kod Paperwhitea je uvijek on? Savrseno funkcionira.. Svjetlo ne umara oci jer se ne radi o pozadinskom osvjetljenju, a preko dana je kao klasicni e ink citac...Kobo knjizara nije ko Amazon, ali sasvim ok, a uredjaj ne ogranicava samo citanje Kobo knjiga vec se moze staviti i obicni e pub...

 

Varas se - smanjis osvjetljenje do kraja i to je to, ugasio si ga.

i kolko dode na kraju sve skupa uredaj+postarina+drzavna davanja?

16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Ja sam ga imao prilike na kratko koristiti i mogu reći da je odličan uređaj.

Dosta je brži od prestigeovog readera kojeg ja imam i kad se upali pozadinsko osvjetljenje još je ugodniji za čitanje.

 

uglavnom odličan, mali i lagani book reader koji svakako zaslužuje da ga se koristi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
sHOCKRE kaže...
igrali kaže...
sHOCKRE kaže...

kolko je komplicirano nabavljanje toga direkt od amazona? carina-pdv? kolko na kraju izade? zadnji put kad sam gledao na njuskalu su bile nebulozne cijene..

 

Nije komplicirano. Moguce je naruciti, salje se samo i iskljucivo UPSom, za dva dana je u Hrvatskoj.
cibo kaže...
Ja osobno imam Kobo Glo koji ima mogucnost paljenja i gasenja osvjetljenja.. Ako se ne varam kod Paperwhitea je uvijek on? Savrseno funkcionira.. Svjetlo ne umara oci jer se ne radi o pozadinskom osvjetljenju, a preko dana je kao klasicni e ink citac...Kobo knjizara nije ko Amazon, ali sasvim ok, a uredjaj ne ogranicava samo citanje Kobo knjiga vec se moze staviti i obicni e pub...

 

Varas se - smanjis osvjetljenje do kraja i to je to, ugasio si ga.

i kolko dode na kraju sve skupa uredaj+postarina+drzavna davanja?

 

Kaze frend oko 1400kn.
http://igrali.com
16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Za koju verziju, Wi-Fi only ili 3G? Jer za WiFi od 119$ to mi zvuci previse.

 

Ja sam (u BiH) kupio Kindle 3 (keyboard) kada je jos izasao i nekim cudom su propustili bez carine i svega, stiglo mi sa americkog Amazona za 5 dana. Tada je kostao 139 + 20 slanje.

Ako se ne varam kod nas davanja dodju jos oko 30% na to...znaci oko 1000 Kn u protivvrijednosti (za ovaj)...mozda grijesim.

 

Btw, ima li razlike da se naruci na npr. njemackom Amazonu i da mi rodbina to donese, sa stanovista koristenja prethodnog accounta koji sam vec registrovao na Kindle kupljen u US?  Ili je Kindle - Kindle, gdje god ga kupis?

Znam da tada se nije moglo naruciti internacionalno, osim sa US Amazona, britanski npr. je dostavljao samo za Britance.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Sa teme na forum hr, Kindle se može naručiti samo iz SAD-a..

 

Na cijenu ide 21 dolar shipping, na sve 25% PDV-a i na to još UPS (dostavljač) obračuna nekih 20ak dolara neke takse jer ti je uređaj carinjen.. Tako da je cifra od 1350kn za wifi PW točna..

Ako uzmeš obični više ti se isplati odmah u RH, imaju na nekom web-shopu, ali oni PW WF zaračunaju kao 3g..

 

Amazon.de ne šalje u RH, ali bi morao od 1.7. kao EU i tada će se izbjeći ova dodatna davanja (dakle plaća se tablet + dostava) međutim pitanje je kolko će im trebati da to implementiraju u praksi..

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 17:41 (NightShadow).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
knight kaže...

Za koju verziju, Wi-Fi only ili 3G? Jer za WiFi od 119$ to mi zvuci previse.

 

Ja sam (u BiH) kupio Kindle 3 (keyboard) kada je jos izasao i nekim cudom su propustili bez carine i svega, stiglo mi sa americkog Amazona za 5 dana. Tada je kostao 139 + 20 slanje.

Ako se ne varam kod nas davanja dodju jos oko 30% na to...znaci oko 1000 Kn u protivvrijednosti (za ovaj)...mozda grijesim.

 

Grijesis. Nije $119 nego je $139 - special offers Kindle ne ide internacionalno. Na to dodaj 21 dolar postarine i to ti je vec $160 odnosno oko 940 kuna. Dodaj troskove kod nas i eto te na 1300-1400 kuna.

http://igrali.com
16 godina
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Mislim da ce ici ona opcija 129EUR sa Amazon.de :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi

Mene zanima jel se može s kindleom surfati po webu?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kindle Paperwhite - prvi (osobni) dojmovi
Moze, ali bez boje i animacija.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice