Kindle prestigao tiskane knjige

poruka: 26
|
čitano: 4.179
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kindle prestigao tiskane knjige".
16 godina
offline
Kindle prestigao tiskane knjige

Logično i očekivano. Kindle je vrlo dobar, i čovjek se toliko brzo navikne da i ne misli više da li čita s papira ili s tableta.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Kindle prestigao tiskane knjige

Taj uredjaj mjerkam vec jedno vrijeme...

 

Odlicna stvarcica.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Kindle prestigao tiskane knjige

Nemaš što mjerkati - kupuj ;)

 

Samo kada Amazon ne bi naplaćivao 2$ ektra i nama koji nemamo WhisperNet i preuzimamo knjige wirelessom ili preko kompa...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
Elles D. kaže...

Nemaš što mjerkati - kupuj ;)

 

Samo kada Amazon ne bi naplaćivao 2$ ektra i nama koji nemamo WhisperNet i preuzimamo knjige wirelessom ili preko kompa...

Kakva 2$ ekstra?

16 godina
online
Kindle prestigao tiskane knjige

Usporedi cijenu besplatnih knjiga za Amerikance i cijenu tih istih za Europu :) Em ih je neusporedivo manje za nas, em su skuplje.

U principu kad god vidiš "includes free international wireless delivery via Amazon Whispernet" znači da knjigu plačaš 2$ više. Ne bi bilo puno, kada to ne bi bilo 20%-100% ukupne cijene knjige. Free indeed.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kindle prestigao tiskane knjige

Jel to ima za kupit kod nas? Na nabava.net mi ne nalazi ništa.

Ako se kupuje izvana, odakle bi bilo najbolje kupit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
Elles D. kaže...

Usporedi cijenu besplatnih knjiga za Amerikance i cijenu tih istih za Europu :) Em ih je neusporedivo manje za nas, em su skuplje.

U principu kad god vidiš "includes free international wireless delivery via Amazon Whispernet" znači da knjigu plačaš 2$ više. Ne bi bilo puno, kada to ne bi bilo 20%-100% ukupne cijene knjige. Free indeed.

Kada, za koga, koliko dugo i koja knjiga je besplatna ili snizena, to odlucuju neki vrlo cudni algoritmi u Amazonu i to definitivno nema nikakve veze s Wispernetom vec prije sa copyrightima, regionalnim ogranicenjima i tko zna cime. Meni se vec X puta desilo da knjiga koju sam besplatno downloadao vec za nekoliko sati vise nije besplatna i obratno ("Limited Time Promotional Offers" ). Zapravo vecina knjiga koju imam na Kindle-u su u nekom trenutku bile besplatne ili na snizenju, a sada vise nisu.

15 godina
protjeran
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige

I

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 13:20 (Simbamef).
16 godina
online
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
RobertS kaže...
Elles D. kaže...

Usporedi cijenu besplatnih knjiga za Amerikance i cijenu tih istih za Europu :) Em ih je neusporedivo manje za nas, em su skuplje.

U principu kad god vidiš "includes free international wireless delivery via Amazon Whispernet" znači da knjigu plačaš 2$ više. Ne bi bilo puno, kada to ne bi bilo 20%-100% ukupne cijene knjige. Free indeed.

Kada, za koga, koliko dugo i koja knjiga je besplatna ili snizena, to odlucuju neki vrlo cudni algoritmi u Amazonu i to definitivno nema nikakve veze s Wispernetom vec prije sa copyrightima, regionalnim ogranicenjima i tko zna cime. Meni se vec X puta desilo da knjiga koju sam besplatno downloadao vec za nekoliko sati vise nije besplatna i obratno ("Limited Time Promotional Offers" ). Zapravo vecina knjiga koju imam na Kindle-u su u nekom trenutku bile besplatne ili na snizenju, a sada vise nisu.

CopyRight, regionalna ograničenja te promocije su stvar za sebe i mogu utjecati na dostupnost knjige i plaćanje PDVa i inih inačica. Ovo $2 su vrlo konzistentna i definitnvno ne spadaju u "tko zna čime" zonu.

Slična stvar je i naplata programa koji koriste whispernet - inicijalno koštaju ~2$ više + ako tvoj program potroši više od 0.15MB dnevno, ti kao developer plačaš amozonu razliku u cijeni MBa (ako se nije nešto promijenulo od kad sam zadnji put pogledao developerske uvijete).

 

http://www.kindleboards.com/index.php?topic=65331.0

(btw, ovo više ne radi)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige

Novi možeš kupit samo direktno od Amazona. Dođe u Hr kroz par dana. Znam da je bilo prije koji tjedan na njuškalu ponuda za jedan rabljeni, pa možda da probaš tam...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige

Preporučujem da pričekate još malo, naime postoje neke informacije da će T-com uskoro (6mj.) podignuti svoju online bazu knjiga koje će se po istom principu kupovati kao i Amazonov Kindle. Isto tako prodavat će i uređaje koji će imati 3G modul i wireless i koji će biti u nekoj varijanti paketa (prilagođen data paket za knjige) dostupni na prodaju ili kao samostalan uređaj. Brand koji bi trebao biti u prodaji je Sagem, cijena preporučena je oko 1000kn .

 

Eto pa ako nije sila ... :D

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Kindle prestigao tiskane knjige

Kolika je ukupna cijena kindla, ako netko zna, kad se kupuje u HR (WiFi model) sa dostavom i carinom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
KrEsHo1 kaže...

Kolika je ukupna cijena kindla, ako netko zna, kad se kupuje u HR (WiFi model) sa dostavom i carinom?

mene je kostalo 1300 kn. kupio sam prosle godine pocetkom rujna

and the heavens shall tremble
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
KrEsHo1 kaže...

Kolika je ukupna cijena kindla, ako netko zna, kad se kupuje u HR (WiFi model) sa dostavom i carinom?

Ispadne cca. 1.300 kn.

 

Uzmi u obzir da ne podržava nikakve zaštičene formate osim Amazonovog. To znači da, ako ćeš htjet kupovat knjige od (budućeg i eventualnog) HT-ovog servisa za elektroničke knjige, morat ćeš micat DRM s tih knjiga kako bi ih mogao konvertirati i čitati na Kindlu. Ako želiš samo čitati besplatne (i "besplatne") knjige, tada se ne moraš brinuti. Tak da ti cijena ne bi trebala biti jedini kriterij. S druge strane, ovo je jedini minus koji sam do sada uspio naći na Kindlu (potpuno subjektivan dojam više-mjesečnog vlasnika op.a.)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
Elles D. kaže...
RobertS kaže...
Elles D. kaže...

Usporedi cijenu besplatnih knjiga za Amerikance i cijenu tih istih za Europu :) Em ih je neusporedivo manje za nas, em su skuplje.

U principu kad god vidiš "includes free international wireless delivery via Amazon Whispernet" znači da knjigu plačaš 2$ više. Ne bi bilo puno, kada to ne bi bilo 20%-100% ukupne cijene knjige. Free indeed.

Kada, za koga, koliko dugo i koja knjiga je besplatna ili snizena, to odlucuju neki vrlo cudni algoritmi u Amazonu i to definitivno nema nikakve veze s Wispernetom vec prije sa copyrightima, regionalnim ogranicenjima i tko zna cime. Meni se vec X puta desilo da knjiga koju sam besplatno downloadao vec za nekoliko sati vise nije besplatna i obratno ("Limited Time Promotional Offers" ). Zapravo vecina knjiga koju imam na Kindle-u su u nekom trenutku bile besplatne ili na snizenju, a sada vise nisu.

CopyRight, regionalna ograničenja te promocije su stvar za sebe i mogu utjecati na dostupnost knjige i plaćanje PDVa i inih inačica. Ovo $2 su vrlo konzistentna i definitnvno ne spadaju u "tko zna čime" zonu.

Slična stvar je i naplata programa koji koriste whispernet - inicijalno koštaju ~2$ više + ako tvoj program potroši više od 0.15MB dnevno, ti kao developer plačaš amozonu razliku u cijeni MBa (ako se nije nešto promijenulo od kad sam zadnji put pogledao developerske uvijete).

 

http://www.kindleboards.com/index.php?topic=65331.0

(btw, ovo više ne radi)

Ok, ja imam adresu u DE i ne placam nikakve dodatke, to objasnjava stvar. Koliko vidim na linku DE i UK ne placaju nista.

16 godina
online
Kindle prestigao tiskane knjige

Vjerojatno ni FR jer i tamo ima lokalni Amazon :)

 

Da, t-com najavljuje uslugu s hrvatskim knjigama i u Adobe DRM verziji. Što znači da ih kindle ne čita. Ali, taj DRM se isto tako lako makne pa možete kupljenim knjigama raspolagati kako želite.

RonoN kaže...

mene je kostalo 1300 kn. kupio sam prosle godine pocetkom rujna

Mene 900kn s torbicom i "no-matter-what" garancijom - donio frend iz Miamija :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 17:41 (Elles D.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
Elles D. kaže...
RobertS kaže...
Elles D. kaže...

Usporedi cijenu besplatnih knjiga za Amerikance i cijenu tih istih za Europu :) Em ih je neusporedivo manje za nas, em su skuplje.

U principu kad god vidiš "includes free international wireless delivery via Amazon Whispernet" znači da knjigu plačaš 2$ više. Ne bi bilo puno, kada to ne bi bilo 20%-100% ukupne cijene knjige. Free indeed.

Kada, za koga, koliko dugo i koja knjiga je besplatna ili snizena, to odlucuju neki vrlo cudni algoritmi u Amazonu i to definitivno nema nikakve veze s Wispernetom vec prije sa copyrightima, regionalnim ogranicenjima i tko zna cime. Meni se vec X puta desilo da knjiga koju sam besplatno downloadao vec za nekoliko sati vise nije besplatna i obratno ("Limited Time Promotional Offers" ). Zapravo vecina knjiga koju imam na Kindle-u su u nekom trenutku bile besplatne ili na snizenju, a sada vise nisu.

CopyRight, regionalna ograničenja te promocije su stvar za sebe i mogu utjecati na dostupnost knjige i plaćanje PDVa i inih inačica. Ovo $2 su vrlo konzistentna i definitnvno ne spadaju u "tko zna čime" zonu.

Slična stvar je i naplata programa koji koriste whispernet - inicijalno koštaju ~2$ više + ako tvoj program potroši više od 0.15MB dnevno, ti kao developer plačaš amozonu razliku u cijeni MBa (ako se nije nešto promijenulo od kad sam zadnji put pogledao developerske uvijete).

 

http://www.kindleboards.com/index.php?topic=65331.0

(btw, ovo više ne radi)

U pravu si Elles D., ali ta bezobrazna $2 se lako riješe promjenom adrese na Manage Your Kindle... ;) Doduše, tada treba paziti da se ne kupuju knjige kroz browser na računalu već isključivo kroz Kindle (mogu se eventualno pregledavati knjige na računalu, ali to radim odloginiran). Inače skuže da nisi tamo gdje tvrdiš da jesi... ;)

RobertN kaže...

Preporučujem da pričekate još malo, naime postoje neke informacije da će T-com uskoro (6mj.) podignuti svoju online bazu knjiga koje će se po istom principu kupovati kao i Amazonov Kindle. Isto tako prodavat će i uređaje koji će imati 3G modul i wireless i koji će biti u nekoj varijanti paketa (prilagođen data paket za knjige) dostupni na prodaju ili kao samostalan uređaj. Brand koji bi trebao biti u prodaji je Sagem, cijena preporučena je oko 1000kn .

 

Eto pa ako nije sila ... :D

Baš me zanima kak će to izgledati. Da bi T-com-ova ponuda bila interesantnija, trebala bi biti puno jeftinija. Prilagođen data paket? Znači pretplata?! O.o Niti ono što sam vidio od Sagem-a se ne može uspoređivati sa Kindle-om, a niti cijena Amazon-ovog data paketa ;) Treba vidjeti i kakva će to biti ponuda knjiga (sumnjam da će moći biti bolja od Amazon-ove ali dobro, to sve ovisi o individualnim potrebama - možda budu imali puno naslova na hrvatskom jeziku što fali na Amazonu (meni ni najmanje) ali i tada, ako će biti moguće kupovati te knjige i koristiti ih bilo gdje...).

RonoN kaže...
KrEsHo1 kaže...

Kolika je ukupna cijena kindla, ako netko zna, kad se kupuje u HR (WiFi model) sa dostavom i carinom?

mene je kostalo 1300 kn. kupio sam prosle godine pocetkom rujna

Od ove godine te može doći do 1500 kako čujem. Sada kakti treba platiti i onu dozvolu HAKOM-u, kao da uvoziš neku radioopremu ili mobitel (200 kn)...

Tako nažalost dosta poskupljuje pa je idealno ako se može nekoga zamoliti da ga donese ili prepakira negdje vani i pošalje jeftinijom poštom.

domicius
16 godina
online
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
domicius kaže...

U pravu si Elles D., ali ta bezobrazna $2 se lako riješe promjenom adrese na Manage Your Kindle... ;) Doduše, tada treba paziti da se ne kupuju knjige kroz browser na računalu već isključivo kroz Kindle (mogu se eventualno pregledavati knjige na računalu, ali to radim odloginiran). Inače skuže da nisi tamo gdje tvrdiš da jesi... ;)

Ja sam mislio tako raditi, ali nakon malo surfanja sam odustao - ako primjete promjene adrese, kupovanje na Kindle registriran negdje druge ili ikakve sumnjive radnje - mogu praviti probleme te tražiti dokaze da si stvarno u USA.

Dok se ne urazume, ja glasam novčanikom, kako se kaže, pošto postoje i drugačiji načini nabavke i kopovine knjiga ;)

 

Doduše, to me nije spriječilo da poinstaliravam razne hackove i unaprijeđenja na sam uređaj...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
online
Kindle prestigao tiskane knjige

Ja sam radia na njemu. Nije loše za ljubitelje čitanja... Mogučnost tweetanja i stavljanje objava na fejsu uz naravno reklamu neke knjige... Ali meni je to nepotrebno pošto sam ja tip za nove stvari.. Meni treba grafika,boja, meni treba Ipad recimo.. Ali ovo je vrhunsko recimo da se ova stvarčica zamijeni za knjige u školama.. Bilo bi dosta zanimljivije i prepisivat i sl.

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 13:50 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kindle prestigao tiskane knjige

Pa onda kupi iPad :)

Meni treba digitalna knjiga koju punim jednom mjesečno i imam sve svoje knjige na jednom mjestu zanemarive veličine i težine. Mogu slušati muziku dok čitam te bacit oko na mail ako baš želim. Sve što mi treba ;)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kindle prestigao tiskane knjige

Izgleda da je doslo vrijeme da se i sam prebacim na neki takav citac....moguce da cu uzeti bas Kindle.

Kako stalno imam brdo knjiga sa sobom, jednostavno se pored ovakve stvar ne isplati carit sve knjige sa sobom kada idem okolo...cak i na poslu imam brdo knjiga i ovaj Kindle bi mi olaksao dosta toga.

Nego, dali ima sta knjiga na hrv. jeziku? 

Koje sve Kindle otvara formate? Ima mozda neka alternativa Kindle-u, a da podrzava vise formata no da je isto tako dobar ili bolji od Kindle-a?

Imam jos samo jedno pitanje....koji model je ono na slici iznad teksta od ove teme i koji Kindle se isplati kupit? 

 

P.S.

 

Ono na njuskalu je bezobrazno skupo! Bolje narucit direktno sa Amazona!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2011 13:23 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kindle prestigao tiskane knjige

Ako sam dobro shvatio, kindle sa 6" ekranom i wifi-jem, čija je osnovna cijena diljem svijeta 139 $, kod nas na kraju s carinom i svim ostalim taksama ispadne 295$????   (1500kn)

 

(uključio sam cijenu korištenja frekvencije od 200kn koja se odnedavno plaća HAKOMU)

 

 

139$ vs 295$ ??

 

wtf ljudi moji.. to je više od 100% početne cijene ?!

 

 

pa glavonje stvarno NE ŽELE da čitamo knjige!! LOL

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2011 15:57 (squax).
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Kindle prestigao tiskane knjige

Sa svim davanjima ispadne ~1200 kn. Ostatak do 1500 kn je zarada prodavača.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kindle prestigao tiskane knjige
imam pitanje: bavim se znanstvenim radom i vecinom citam clnake i knjige u digitalnom formatu (uglavnom pdf). kad citam papirnatu verziju - podvlacim , pisem po marginama, oznacavam moguce citate i sl. zanima me postoji li digitalni citac koji omogucuje barem neku od ovih operacija (kao npr. questia online library :
"Original pagination has been maintained, critical for those wishing to cite the materials. The Questia service also features tools to automatically create citations and bibliographies, helping writers to properly cite the materials." -> s wikipedije)?
vjan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige
vjan kaže...
imam pitanje: bavim se znanstvenim radom i vecinom citam clnake i knjige u digitalnom formatu (uglavnom pdf). kad citam papirnatu verziju - podvlacim , pisem po marginama, oznacavam moguce citate i sl. zanima me postoji li digitalni citac koji omogucuje barem neku od ovih operacija (kao npr. questia online library :
"Original pagination has been maintained, critical for those wishing to cite the materials. The Questia service also features tools to automatically create citations and bibliographies, helping writers to properly cite the materials." -> s wikipedije)?

Stanza za ipad ima mogucnost pisanja natuknica, dodavanja bookmarka i slicno po knjigama. Vjerovatno nesto slicno ima i kindle.

... bit cu ja i gori!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kindle prestigao tiskane knjige

Mali Kindle 6" nije dobar za takve stvari. Iako podržava PDF, zbog načina na koji je PDF kreiran (unaprijed određena veličina stranice, npr. A4) jednostavno je pre malen za dobar prikaz večine PDF-ova (A4 stranica se prikaže cijela, zajedno sa zadanim marginama, na 6" ekranu, pa su slova pre mala za ugodno čitanje) Ovo nije nedostatak samog Kindle-a, nego svih e-Readera tog formata ekrana općenito. Moguće je zarotirati prikaz tako da se onda na ekranu vidi samo dio (cca 1/3) A4 stranice. Na ovaj način je moguće sasvim lijepo čitati PDF ali nakon što se navikneš držati kindle okomito, postane jako neprirodno čitati PDF vodoravno. Plus, kad se knjiga prikazuje na taj način, potrebno je scrollati stranicu na što se, za razliku od uobičajenog "listanja", teško priviknuti.

 

Drugo, Kindle ima tipkovnicu i funkcionalnost za označavanje dijelova teksta i umetanje bilješki. Označavanje (podvlačenje) teksta je riješeno fenomenalno. Unos bilješki putem Kindle tipkovnice je PITA do te mjere da nitko normalan to ne bi radio ni u kojoj situaciji, a kamoli redovito u svom workflowu.

 

Sve u svemu, za čitanje stručnih članaka u PDF formatu, s grafikonima isl. nije preporučljivo koristiti Kindle. Amazon, a i korisnici po forumima vezanim uz Kindle, preporučuju veći uređaj, Kindle DX. On je toliko bezobrazno skup da mislim kako još koju godinu treba pričekati sa ovakvom primjenom. Također, veći uređaj je i teži i glomazniji pa nije toliko ugodan za nošenje uokolo. S druge strane on sigurno prikazuje stručne PDF-ove kako treba. Što se tiče dodavanja bilješki preko njega, tu bi još uvijek mogla biti problem ta tipkovnica sa sitnim i tvrdim tipkama...

 

HTH

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice