Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

poruka: 23
|
čitano: 3.419
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara ".
10 godina
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

Nisu to ulaganja to je akvizicija tehnologije koja će se kasnije transferirati u kinu, a europske kompanije će se zatvoriti.

 

Ulaganja u infrastrukturu omogućavaju gore navedeno.

 

Ameri su to davno skužili, dok će mi to shvatiti kad bude prekasno.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
10 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

Ne smrdi mi njihov novac.

Taj sav novac naravno može biti reinvestiran u nešto drugo od strane Europljana.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
Entry Point kaže...

Nisu to ulaganja to je akvizicija tehnologije koja će se kasnije transferirati u kinu, a europske kompanije će se zatvoriti.

 

Ulaganja u infrastrukturu omogućavaju gore navedeno.

 

Ameri su to davno skužili, dok će mi to shvatiti kad bude prekasno.

kako to misliš "mi"?

nije baš da "mi" imamo nekih firmi koje bi se mogle u doglednoj budućnosti zatvarati jerbo će kinezi transferirati njihovu tehnologiju/proizvodnju u kinu

neka oni investiraju kod nas, bolje išta nego ništa

15 godina
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

mene više od svega (kao kinezi i milijarde su nevažni.. :) ) fascinira Ivankovićeva pronicljivost, statističko-matematičke bravure. Izračunao (iz glave?) da je to 200, odnosno 1/3 uvećanje. .. Dobro dođe za 4k kvotu texta.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
ihush kaže...

mene više od svega (kao kinezi i milijarde su nevažni.. :) ) fascinira Ivankovićeva pronicljivost, statističko-matematičke bravure. Izračunao (iz glave?) da je to 200, odnosno 1/3 uvećanje. .. Dobro dođe za 4k kvotu texta.

 150 x 1,33 = 200, nije neka mudrost za izračunati

 

To su posljednji u nizu od desetak odbijenih kineskih pokušaja ulaganja u američku visoku tehnologiju.

Toliko o Amerima slobodnom tržištu. Samo čekam da i Europi počnu nametati "strateške interese" po pitanju "zaštite nacionalnih interesa" od Kine

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
16 godina
protjeran
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

Tako su i Japanci 80-ih kupovali sve živo. Vrlo dobro zamo kako je to sve završilo. Ide BRICS u MP3.

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
crazy_luđak kaže...
...

 150 x 1,33 = 200, nije neka mudrost za izračunati

 

...

 - a da si ekonomist i PDV? Što s 1/4 ii 1/5?

btw, korištenje dec. notacije dovodi do greške (nedjeljivost), postoje razlomci, kraćenje i eliminacija greške, tj računica koju i djete/cigo znaju na prste.. no kad političar ne zna, onda je OK.. a vidi novinar pa zna, wow! Izračuna cifru koja veze s vezom nema.. tj. sadržajno je hr rupa koju ova tema, milijarde (investicije, koje to nisu, pravilno uočeno, akvizicije i sl.) nikako ne dotikavle, pa tad ni neke svrhe od dijeljenja 1000 na pet ili sofisticiranog izračuna od +33% .. kojeg se ni spomenuti ekonomist-političar ne bi postidio, dapače, koristio bi ga za magisterij kao C/P.

 

Možemo jednako navesti podatak da npr NASA ove godine lansira dva satelita i da je cijena milijardu, izračunati da je to pola milijarde tj 500nečeg.. po komadu. Eto članka. ..ili? wtf je sadržaj? Odnosno, tko čita pa da mu je potrebno izračunavati takve brojke (jer bi to bio kognitivan napor samom čitatelju?).. ili .. ma zapravo, moram malo po Ivankoviću, jer mi nikako ne paše u IT temama, prije kao voditelj kviza, još bolje kao osoba C ili kvisko na tom kvizu.

 

Ako ćemo 'mak na konac' tad je ta Ivankovićeva matematika šuplja. Jer kad se govori o investiciji, tad 1000 u 5 godina, znači upravo to, tj možeš u prvoj godini uložoti nula, u drugoj dollar.. i u petoj ostatak. Što mi tad znači izračunata cifra, koja veze s ničim nema? Statistički prosjek? Loto brojevi izvučeni 5 i 10, mi daju 7.5? Ta kuglica je nepostojeća. Eto to mi je kod ovakvih textova 'greška', besmislice/nepotrebno. Dok je autor izgubljen u prijevodu (ii sadržaju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
protjeran
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
Entry Point kaže...

Nisu to ulaganja to je akvizicija tehnologije koja će se kasnije transferirati u kinu, a europske kompanije će se zatvoriti.

 

Ulaganja u infrastrukturu omogućavaju gore navedeno.

 

Ameri su to davno skužili, dok će mi to shvatiti kad bude prekasno.

 

Oni kupju tehnologiju, dok ono najvažnije (ljudi) ostaje u Europi.

16 godina
neaktivan
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

"Ulaganja u tvrtke u Sjedinjenim Državama dobrim dijelom su spriječena u ime zaštite nacionalnih interesa."

 

Koje su to licemjerne su*cine. Kad oni kupuju tude onda je to u redu i to se zove slobodno trziste. Kad drugi zele po istim pravilima slobodnog trzista kupiti nesto njihovo i imaju love, onda im ne odgovara i odmah se petlja drzava da to sprijeci. Puna su im usta slobodne i slobodnog trzista, ali samo kad njima odgovara. Samo naprijed Kinezi, sve pokupujte, nedajte da vas ta komunjarska bagra koja mijesa drzavu u slobodno trziste obeshrabri.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
1domagoj1 kaže...

..Samo naprijed Kinezi, sve pokupujte, nedajte da vas ta komunjarska bagra koja mijesa drzavu u slobodno trziste obeshrabri.

 ili loše čitam .. ali rečenica je za arhivu rođena. :)), optužit amere za su komunjare uz go-go! kinezima, southparkovski (epizoda kad čuvaju SF-StarWarse od MikiMausa..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
protjeran
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
1domagoj1 kaže...

"Ulaganja u tvrtke u Sjedinjenim Državama dobrim dijelom su spriječena u ime zaštite nacionalnih interesa."

 

Koje su to licemjerne su*cine. Kad oni kupuju tude onda je to u redu i to se zove slobodno trziste. Kad drugi zele po istim pravilima slobodnog trzista kupiti nesto njihovo i imaju love, onda im ne odgovara i odmah se petlja drzava da to sprijeci. Puna su im usta slobodne i slobodnog trzista, ali samo kad njima odgovara. Samo naprijed Kinezi, sve pokupujte, nedajte da vas ta komunjarska bagra koja mijesa drzavu u slobodno trziste obeshrabri.

Malo si se pomjesao, zar nisu Kinezi komunisti. Amerika stiti svoje interese dok Europa kleci.

Dakle smeta ti sto se drzava mjesa u trziste i navijas za Kinu, drzavu u kojoj su najjace firme upravo drzavne i gdje strane firme ako zele da prodaju moraju da osnuju tvrtku sa kineskim partnerom sa vlasnickom strukturom 50/50. Drzava u kojoj se cijela ekonomija i trziste planira na drzavnom nivou. Kao i obicno jos jedan primjer mrzim Ameriku posta bez imalo mozga.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
ihush kaže...

ili loše čitam .. ali rečenica je za arhivu rođena. :)), optužit amere za su komunjare uz go-go! kinezima, southparkovski (epizoda kad čuvaju SF-StarWarse od MikiMausa..).

Ne, dobro citas, to je bilo, kako se to kaze na hrvatski "pun intended". Da se ukaze na ironiju.

kapetan_ajkula kaže...

(1) Malo si se pomjesao, zar nisu Kinezi komunisti. (2) Amerika stiti svoje interese dok Europa kleci.

(2) Dakle smeta ti sto se drzava mjesa u trziste i navijas za Kinu, drzavu u kojoj su najjace firme upravo drzavne i gdje strane firme ako zele da prodaju moraju da osnuju tvrtku sa kineskim partnerom sa vlasnickom strukturom 50/50. Drzava u kojoj se cijela ekonomija i trziste planira na drzavnom nivou. Kao i obicno jos jedan primjer mrzim Ameriku posta bez imalo mozga.

(1) Pogledaj gore. (2) Jedini interes kapitalizma je kapital. Sve drugo je ogranicavanje trzista i slobodnog protoka kapitala.

 

(3) Da, smeta me sto kao drzava gorljivo zagovaraju trzisnu slobodu, a kad se pojavi ravnopravniji igrac i kad su u pitanju njihove guzice sve to gaze i pljuju na tu istu trzisnu slobodu i prebacuju se u modus operandi drzavne kontrole trzista. Znaci, samo ta licemjernost me smeta.

S druge strane, Kinezi kazu mi smo "komunisti" i toga se i drze i to je ok. Da kenjaju o "komunizmu" i planskoj ekonomiji, dok su im najjaca poduzeca u privatnom vlasnistvu, a ne drzavnom, to bi bilo licemjerno od njih i jednako bih ih popljuvao, jos i vise. Jer se ne drze onoga sto zagovaraju.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2016 14:47 (1domagoj1).
9 godina
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

ne volim bas amere, ali mislim da im je pamtno sto im ne daju da ih kupe

nije bas dobro da jedna zemlja ima sve pod kontrolom, bila to amerika, kina ili albanija

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
1domagoj1 kaže...
ihush kaže...

ili loše čitam .. ali rečenica je za arhivu rođena. :)), optužit amere za su komunjare uz go-go! kinezima, southparkovski (epizoda kad čuvaju SF-StarWarse od MikiMausa..).

Ne, dobro citas, to je bilo, kako se to kaze na hrvatski "pun intended". Da se ukaze na ironiju.

kapetan_ajkula kaže...

(1) Malo si se pomjesao, zar nisu Kinezi komunisti. (2) Amerika stiti svoje interese dok Europa kleci.

(2) Dakle smeta ti sto se drzava mjesa u trziste i navijas za Kinu, drzavu u kojoj su najjace firme upravo drzavne i gdje strane firme ako zele da prodaju moraju da osnuju tvrtku sa kineskim partnerom sa vlasnickom strukturom 50/50. Drzava u kojoj se cijela ekonomija i trziste planira na drzavnom nivou. Kao i obicno jos jedan primjer mrzim Ameriku posta bez imalo mozga.

(1) Pogledaj gore. (2) Jedini interes kapitalizma je kapital. Sve drugo je ogranicavanje trzista i slobodnog protoka kapitala.

 

(3) Da, smeta me sto kao drzava gorljivo zagovaraju trzisnu slobodu, a kad se pojavi ravnopravniji igrac i kad su u pitanju njihove guzice sve to gaze i pljuju na tu istu trzisnu slobodu i prebacuju se u modus operandi drzavne kontrole trzista. Znaci, samo ta licemjernost me smeta.

S druge strane, Kinezi kazu mi smo "komunisti" i toga se i drze i to je ok. Da kenjaju o "komunizmu" i planskoj ekonomiji, dok su im najjaca poduzeca u privatnom vlasnistvu, a ne drzavnom, to bi bilo licemjerno od njih i jednako bih ih popljuvao, jos i vise. Jer se ne drze onoga sto zagovaraju.

Dobro znaci smeta te forma, a ne pravo stanje stvari. Slobodno trziste je sve samo nego slobodno i to je oduvijek bilo tako.

16 godina
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

Kad npr. MS kupi NOKIU i dokusuri je, onda je sve pet. Obrnuto je čin agresije na slobodarski i goloruki narod amerike 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
15 0 hvala 0
8 godina
offline
Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dolara

Posve očekivano da amerikanci priječe kinezima kupnju tehnoloških tvrtki. Nakon svih Snowdenovih otkrića, za očekivati je da su razmjeri kontrole, odnosno opcije koje žele imati daleko veće nego što itko izvana može zamisliti. U tom smislu, ništa čudno da su se pozvali na nacionalnu sigurnost.

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
Amerika pošalje vojsku da sravni cijelu državu, a onda i kompanije koje će tu zemlju obnoviti na njen trošak. Tako se to radi na slobodnom tržistu, a ne podlim otkazivanjem narudžbi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
crazy_luđak kaže...
ihush kaže...

mene više od svega (kao kinezi i milijarde su nevažni.. :) ) fascinira Ivankovićeva pronicljivost, statističko-matematičke bravure. Izračunao (iz glave?) da je to 200, odnosno 1/3 uvećanje. .. Dobro dođe za 4k kvotu texta.

 150 x 1,33 = 200, nije neka mudrost za izračunati

 

To su posljednji u nizu od desetak odbijenih kineskih pokušaja ulaganja u američku visoku tehnologiju.

Toliko o Amerima slobodnom tržištu. Samo čekam da i Europi počnu nametati "strateške interese" po pitanju "zaštite nacionalnih interesa" od Kine

 

A kad bi neka kolonija poput nas se tako postavila prema nekoj EU ili USA firmi, onda bi naravno bilo prijetnji

i ucjena jer se "ne ponašamo tržišno"

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
kapetan_ajkula kaže...
1domagoj1 kaže...

"Ulaganja u tvrtke u Sjedinjenim Državama dobrim dijelom su spriječena u ime zaštite nacionalnih interesa."

 

Koje su to licemjerne su*cine. Kad oni kupuju tude onda je to u redu i to se zove slobodno trziste. Kad drugi zele po istim pravilima slobodnog trzista kupiti nesto njihovo i imaju love, onda im ne odgovara i odmah se petlja drzava da to sprijeci. Puna su im usta slobodne i slobodnog trzista, ali samo kad njima odgovara. Samo naprijed Kinezi, sve pokupujte, nedajte da vas ta komunjarska bagra koja mijesa drzavu u slobodno trziste obeshrabri.

Malo si se pomjesao, zar nisu Kinezi komunisti. Amerika stiti svoje interese dok Europa kleci.

Dakle smeta ti sto se drzava mjesa u trziste i navijas za Kinu, drzavu u kojoj su najjace firme upravo drzavne i gdje strane firme ako zele da prodaju moraju da osnuju tvrtku sa kineskim partnerom sa vlasnickom strukturom 50/50. Drzava u kojoj se cijela ekonomija i trziste planira na drzavnom nivou. Kao i obicno jos jedan primjer mrzim Ameriku posta bez imalo mozga.

 

Ovo što si ti napisao je apsolutno nemoguće, to bi značilo da komunizam pobjeđuje, a slobodno tržište gubi u tržišnoj

utakmici...a to je kao što nam Bakić, Vojković i hrpa obožavatelja Misesa, Hayeka i sličnih svakodnevno trube...nemoguće

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2016 10:49 (segregator).
9 godina
protjeran
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
segregator kaže...
kapetan_ajkula kaže...
1domagoj1 kaže...

"Ulaganja u tvrtke u Sjedinjenim Državama dobrim dijelom su spriječena u ime zaštite nacionalnih interesa."

 

Koje su to licemjerne su*cine. Kad oni kupuju tude onda je to u redu i to se zove slobodno trziste. Kad drugi zele po istim pravilima slobodnog trzista kupiti nesto njihovo i imaju love, onda im ne odgovara i odmah se petlja drzava da to sprijeci. Puna su im usta slobodne i slobodnog trzista, ali samo kad njima odgovara. Samo naprijed Kinezi, sve pokupujte, nedajte da vas ta komunjarska bagra koja mijesa drzavu u slobodno trziste obeshrabri.

Malo si se pomjesao, zar nisu Kinezi komunisti. Amerika stiti svoje interese dok Europa kleci.

Dakle smeta ti sto se drzava mjesa u trziste i navijas za Kinu, drzavu u kojoj su najjace firme upravo drzavne i gdje strane firme ako zele da prodaju moraju da osnuju tvrtku sa kineskim partnerom sa vlasnickom strukturom 50/50. Drzava u kojoj se cijela ekonomija i trziste planira na drzavnom nivou. Kao i obicno jos jedan primjer mrzim Ameriku posta bez imalo mozga.

 

Ovo što si ti napisao je apsolutno nemoguće, to bi značilo da komunizam pobjeđuje, a slobodno tržište gubi u tržišnoj

utakmici...a to je kao što nam Bakić, Vojković i hrpa obožavatelja Misesa, Hayeka i sličnih svakodnevno trube...nemoguće

 Komunizam je politicka religija u Kini, dok je sam sustav mix kapitalizma i komunizma.

16 godina
protjeran
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
kapetan_ajkula kaže...

 Komunizam je politicka religija u Kini, dok je sam sustav mix kapitalizma i komunizma.

 

 

Mix kapitalizma i komunizma ima svoj tehnički naziv: fašizam.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
segregator kaže...
crazy_luđak kaže...
ihush kaže...

mene više od svega (kao kinezi i milijarde su nevažni.. :) ) fascinira Ivankovićeva pronicljivost, statističko-matematičke bravure. Izračunao (iz glave?) da je to 200, odnosno 1/3 uvećanje. .. Dobro dođe za 4k kvotu texta.

 150 x 1,33 = 200, nije neka mudrost za izračunati

 

To su posljednji u nizu od desetak odbijenih kineskih pokušaja ulaganja u američku visoku tehnologiju.

Toliko o Amerima slobodnom tržištu. Samo čekam da i Europi počnu nametati "strateške interese" po pitanju "zaštite nacionalnih interesa" od Kine

 

A kad bi neka kolonija poput nas se tako postavila prema nekoj EU ili USA firmi, onda bi naravno bilo prijetnji

i ucjena jer se "ne ponašamo tržišno"

Sjeti se samo one naše priče o zaštiti teoritorijalnih voda od pecanja Talijana i ostalih kako je prošla

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kinezi ove godine ulažu skoro 10 milijardi dol
Nije se radilo o teritorijalnim vodama, nego o gospodarskom pojasu. Gospodarski pojas je ničija zemlja (tj. more) i proglašavanje je zapravo akt aneksije, doduše prihvaćen međunarodnim pravom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice