Konkurencija ARM-u iz MIPS-a

poruka: 8
|
čitano: 2.644
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Konkurencija ARM-u iz MIPS-a".
14 godina
offline
Konkurencija ARM-u iz MIPS-a

Predobra vijest.... {#}

MIKROBLOG: Vjerovali ili ne, stvarno mi trebaju samo štapići i stvarno imam samo 500 kn - upadam na kasi
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
Ne kuzim zasto ne razvijaju x86-64 procesore za smartphonove i tablete nego ARM ove.
16 godina
neaktivan
offline
Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
Danas postoje 3 glavne arhitekture, x86, ARM i MIPS. ARM se je prvo kao i MIPS (inace radi se o dvije firme koje samo razvijaju arhitekturu pa ju dalje licenciraju drugima) opredjelio za male embedded kontrolere po raznim uredjajima, a postao je popularan tek sto se je poceo koristit po telefonima. MIPS isto tako ali su se uspavali i ARM je postao kralj.
Medjutim MIPSa ima svugdje okolo (vise nego ARMa) i ovo je bilo za ocekivat. Sto je bolje to je upitno. Vecina misli da MIPS ima bolju/moderniju arhitekturu. Radim s MIPSom i ima dobrih fora osim sto mi jako fale carry i zero flagovi (MK4).
Intel ne spava. Atomi postoje jako dugo i bili su jaci od ARMova ali su vise i trosili. No, novi Atomi su prema onome sto sa vidio mrak. Mislim da je bio test za Fujitsu mobitel sa single core Atomom koji je potukao Tegru3.
Ali, ima jos jedan igrac - VIA. Nisu se toliko opredjelili za mobitele, vise za embedded ali bez problema vrte XP bez velikog hladnjaka - potrosnja nije visoka. Imaju i x64 te bi mogli igrat ulogu u ultrabookovima i jacim tabletima.
 
3 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
FireMan97 kaže...
Ne kuzim zasto ne razvijaju x86-64 procesore za smartphonove i tablete nego ARM ove.

Zato jer su dosad ARMovi imali neusporedivo manju potrosnju u odnosu na x86, a performanse nisu bile toliko bitne.

 

Al polako se i jedni i drugi prblizavaju istom (ARMu rasu performanse i potrosnja, a x86 procesorima pada potrosnja, a performanse za istu potrosnju ostaju iste), zato ce se npr. moc nabavit win8 tableti s pravim x86 procesorima na kojima ces moc radit sve kao na pravom stolnom racunalu.

14 godina
offline
Re: Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
Drazen kaže...
No, novi Atomi su prema onome sto sa vidio mrak. Mislim da je bio test za Fujitsu mobitel sa single core Atomom koji je potukao Tegru3. 

Jedno pitanje. Već sam ti bio to spomenuo u jednoj temi međutim nisi ništa komentirao. Vezano za nove Atome Cedar Trail koji će biti ugrađeni u tablete i na kojima će se vrtiti W8 a o kojima se piše u prošlom broju Buga tj. u predstavljanju 2 nova netbooka sa W7 na novim Atomima i o kojima autor članka piše:

 

 "Ipak, cjelokupno iskustvo rada još uvijek je - najblaže rečeno - neimpresivno.
... već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju"

 

Mislim, ovo zvuči kao da lag-aju kao kakva krava. Bez pardona.

 

Dakle, oće li kombinacija x86 procesora i W8 moći parirati u brzini i lakoći kombinacije ARM sa npr. Androidom ili iOSom ako se uzme gornji komentar u obzir?

MIKROBLOG: Vjerovali ili ne, stvarno mi trebaju samo štapići i stvarno imam samo 500 kn - upadam na kasi
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.5.2012 12:56 (KIKI3ooo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
KIKI3ooo kaže...
Drazen kaže...
No, novi Atomi su prema onome sto sa vidio mrak. Mislim da je bio test za Fujitsu mobitel sa single core Atomom koji je potukao Tegru3. 

Jedno pitanje. Već sam ti bio to spomenuo u jednoj temi međutim nisi ništa komentirao. Vezano za nove Atome Cedar Trail koji će biti ugrađeni u tablete i na kojima će se vrtiti W8 a o kojima se piše u prošlom broju Buga tj. u predstavljanju 2 nova netbooka sa W7 na novim Atomima i o kojima autor članka piše:

 

 "Ipak, cjelokupno iskustvo rada još uvijek je - najblaže rečeno - neimpresivno.
... već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju"

 

Mislim, ovo zvuči kao da lag-aju kao kakva krava. Bez pardona.

 

Dakle, oće li kombinacija x86 procesora i W8 moći parirati u brzini i lakoći kombinacije ARM sa npr. Androidom ili iOSom ako se uzme gornji komentar u obzir?

 

Sorry za ne odgovaranje.

 

Ja se pozivam na test tog mobitela. No, izjava "već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju" je malo smjesna. Ako jedan single core procesor opere quad core ARM i taj proc onda ima problema sa vise dignutih aplikacija to znaci da ARM ima jos vise problema. Nije bas sve u coreovima. Njih se mora napuniti memorijom sto ARMu bas nije jaka strana. Dal Android aplikacijama u backgroundu daje isto procesorsko vrijeme kao i onoj u foregroundu? Iz vlastita iskustva sa svojim Android tabletom znam da ne! Dapace, cak ubije background aplikaciju jer mu fali memorije.

 

Ne volim ovakve preuranjenje testove jer oni samo velicaju proizvodjaca. Uvijek se sjetim one grafike za Tegru3 koja izgleda mrak, a krajnji rezultati i nisu bili nesto (kada su ih drugi testirali). Atom ce definitivno biti vrlo brzi proc, ali ce biti upitna potrosnja. Ne bi me nista cudilo da Microsoft namjerno ubije performanse kako bi stedili stuju. Ja i dalje tvrdim: "nema ovce i novce".

Vec i ova pobuna Mozille sto FF ne moze raditi u desktop modu Win8 govori na sto cilja Microsoft. WP7 je dobar primjer sto smjeraju - nikakav ili jako ograniceni multitasking kako bi se stedila struja. U desktopu ima puno vise sansi ali bumo vidli potrosnju.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
Drazen kaže...
KIKI3ooo kaže...
Drazen kaže...
No, novi Atomi su prema onome sto sa vidio mrak. Mislim da je bio test za Fujitsu mobitel sa single core Atomom koji je potukao Tegru3. 

Jedno pitanje. Već sam ti bio to spomenuo u jednoj temi međutim nisi ništa komentirao. Vezano za nove Atome Cedar Trail koji će biti ugrađeni u tablete i na kojima će se vrtiti W8 a o kojima se piše u prošlom broju Buga tj. u predstavljanju 2 nova netbooka sa W7 na novim Atomima i o kojima autor članka piše:

 

 "Ipak, cjelokupno iskustvo rada još uvijek je - najblaže rečeno - neimpresivno.
... već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju"

 

Mislim, ovo zvuči kao da lag-aju kao kakva krava. Bez pardona.

 

Dakle, oće li kombinacija x86 procesora i W8 moći parirati u brzini i lakoći kombinacije ARM sa npr. Androidom ili iOSom ako se uzme gornji komentar u obzir?

 

Sorry za ne odgovaranje.

 

Ja se pozivam na test tog mobitela. No, izjava "već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju" je malo smjesna. Ako jedan single core procesor opere quad core ARM i taj proc onda ima problema sa vise dignutih aplikacija to znaci da ARM ima jos vise problema. Nije bas sve u coreovima. Njih se mora napuniti memorijom sto ARMu bas nije jaka strana. Dal Android aplikacijama u backgroundu daje isto procesorsko vrijeme kao i onoj u foregroundu? Iz vlastita iskustva sa svojim Android tabletom znam da ne! Dapace, cak ubije background aplikaciju jer mu fali memorije.

 

Ne volim ovakve preuranjenje testove jer oni samo velicaju proizvodjaca. Uvijek se sjetim one grafike za Tegru3 koja izgleda mrak, a krajnji rezultati i nisu bili nesto (kada su ih drugi testirali). Atom ce definitivno biti vrlo brzi proc, ali ce biti upitna potrosnja. Ne bi me nista cudilo da Microsoft namjerno ubije performanse kako bi stedili stuju. Ja i dalje tvrdim: "nema ovce i novce".

Vec i ova pobuna Mozille sto FF ne moze raditi u desktop modu Win8 govori na sto cilja Microsoft. WP7 je dobar primjer sto smjeraju - nikakav ili jako ograniceni multitasking kako bi se stedila struja. U desktopu ima puno vise sansi ali bumo vidli potrosnju.

 

 

Dobro kažeš. Ono što dobro proizlazi iz ove borbe za tržište su manje cijene procesora. Pitanje je samo koliko će manje firme imati love za kontinuiranu borbu sa Intelom.

14 godina
offline
Re: Konkurencija ARM-u iz MIPS-a
Drazen kaže...
KIKI3ooo kaže...
Drazen kaže...
No, novi Atomi su prema onome sto sa vidio mrak. Mislim da je bio test za Fujitsu mobitel sa single core Atomom koji je potukao Tegru3. 

Jedno pitanje. Već sam ti bio to spomenuo u jednoj temi međutim nisi ništa komentirao. Vezano za nove Atome Cedar Trail koji će biti ugrađeni u tablete i na kojima će se vrtiti W8 a o kojima se piše u prošlom broju Buga tj. u predstavljanju 2 nova netbooka sa W7 na novim Atomima i o kojima autor članka piše:

 

 "Ipak, cjelokupno iskustvo rada još uvijek je - najblaže rečeno - neimpresivno.
... već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju"

 

Mislim, ovo zvuči kao da lag-aju kao kakva krava. Bez pardona.

 

Dakle, oće li kombinacija x86 procesora i W8 moći parirati u brzini i lakoći kombinacije ARM sa npr. Androidom ili iOSom ako se uzme gornji komentar u obzir?

 

Sorry za ne odgovaranje.

 

Ja se pozivam na test tog mobitela. No, izjava "već su dvije ili tri istovremeno otvorene aplikacije sasvim dovoljne da se Atomi stave na ozbiljnu kušnju" je malo smjesna. Ako jedan single core procesor opere quad core ARM i taj proc onda ima problema sa vise dignutih aplikacija to znaci da ARM ima jos vise problema. Nije bas sve u coreovima. Njih se mora napuniti memorijom sto ARMu bas nije jaka strana. Dal Android aplikacijama u backgroundu daje isto procesorsko vrijeme kao i onoj u foregroundu? Iz vlastita iskustva sa svojim Android tabletom znam da ne! Dapace, cak ubije background aplikaciju jer mu fali memorije.

 

Ne volim ovakve preuranjenje testove jer oni samo velicaju proizvodjaca. Uvijek se sjetim one grafike za Tegru3 koja izgleda mrak, a krajnji rezultati i nisu bili nesto (kada su ih drugi testirali). Atom ce definitivno biti vrlo brzi proc, ali ce biti upitna potrosnja. Ne bi me nista cudilo da Microsoft namjerno ubije performanse kako bi stedili stuju. Ja i dalje tvrdim: "nema ovce i novce".

Vec i ova pobuna Mozille sto FF ne moze raditi u desktop modu Win8 govori na sto cilja Microsoft. WP7 je dobar primjer sto smjeraju - nikakav ili jako ograniceni multitasking kako bi se stedila struja. U desktopu ima puno vise sansi ali bumo vidli potrosnju.

 

Hvala na odgovoru. E i znao sam da ćeš to odgovorit. On brije Tegru 3 kao što svaki x86 procesor brije ARM trenutno iako ovaj njega isto toliko brije u potrošnji ali na njega dolazi krmača od 200 kg aka Windows za x86? E sad, W8 biti optimatiziran za tablete - da, hoće, sučelje će biti ali ispod je poboljšani W7. Dakle nije potpuno novi sustav već poboljšani W7 sa sučeljem za touch (Metro). Tako da ako je u testu u Bugu reklo da lagaju sa W7 - teško da će biti išta bolje na W8?

MIKROBLOG: Vjerovali ili ne, stvarno mi trebaju samo štapići i stvarno imam samo 500 kn - upadam na kasi
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 13:26 (KIKI3ooo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice