Kraj anonimnosti u Kini zaključana tema

poruka: 75
|
čitano: 9.540
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj anonimnosti u Kini".
16 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Podrzajem zakon i mislim da bi sve drzave trebale uvesti isti. Te da svi podaci budu dostupni javnosti. Dosta je vise maltimudana po forumima i slicnim...

 
8 47 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
Jesi ti uoce procitao taj clanak?
Battlelog ~ UrbanFsk
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
brainiac kaže...

Podrzajem zakon i mislim da bi sve drzave trebale uvesti isti. Te da svi podaci budu dostupni javnosti. Dosta je vise maltimudana po forumima i slicnim...

Dobar ti je taj rengenski snjimak, samo s takvim mozgom bi to mogao neko reći.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 16:22 (Krtislav1).
16 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

@Sale

da procitao sam:

"U Kini je prošao prijedlog zakona po kojem su svi korisnici on-line servisa dužni vlasniku servisa dati svoje prave podatke. Korisnici i dalje mogu djelovati pod pseudonimima (nadimcima, nickovima) prema javnosti, dakle anonimno pisati neki blog - anonimno za sve osim za vlast."

 

I kao sto rekoh, podrzajem zakon i dodao bih samo to da ti podaci budu dostuni javnosti.

 

Mozda da ti prvo procitas sta je netko drugi napisao???

 

@Ovaj drugi

 

Zakon je savrsen da se "internet" ocisti likova poput tebe (troll) a najvise bolesnika koji nedostatak morala lijece neprikladnim komentarima i huskanjem povodljivih ljudi na sve i svasta...

 

 

Sloboda na internetu je divna stvar ali ljudi su davno dokazali da im se bezuvjetna sloboda nesmje dati jer postaju samodestruktivni i jos gore destruktivni prema ostalima. Internet se danas koristi za sve ali najmanje za dobro. Da postoji sistem odgovornosti za ono sto se radi na internetu vjerujem da bi i kolicina korisnog sadrzaja drasticno se povecala a o sigurnosti da i nepricamo...

 
14 15 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Borg.

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

pa ako vec kritiziras vlast kritiziraj ga javno sta si pi*ka

Moj PC  
9 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Ja ne razumijem šta ovo znači. Jel to znači da po kineskom zakonu, Kinez se na Facebook ne smije registrirati sa lažnim imenom?

 

Ako da, što se točno dogodi kad se on registrira sa lažnim imenom I tko to uopće, i kako, primijeti? To je moguće samo u slučaju da ga netko drugi, tko ga poznaje, prijavi vlastima..?

 

Ili sam ja to krivo shvatio? Meni se ovaj zakon čini skroz neprovediv.

čist kod, duga ljubav
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 16:50 (pedo bear).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj anonimnosti u Kini

U jednu ruku podrzavam takvo nesto, najvise bas zbog raznoraznih trolova koji truju sve oko sebe svojim pisanjem (prvenstveno mislim na šofinizam), i zbog takvih se dobiva krivi dojam o ljudima u cjelini. Ali ipak da me se pita da li sam za takav zakon, nisam. Jer bi to znacilo da zbog neke tamo manjine strada vecina ni kriva ni duzna. Bolje bi bilo donjet zakon o kaznjavanju sajtova koji dozvoljavaju da raznorazni komentari prolaze i ostaju neizbrisani.

 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Ako sam dobro shvatio onda se slažem.

 

Koliko sam shvatio registriraš se na internet svojim podacima. Država ima tvoje podatke. I a bilo gdje bilo šta objaviš država zna da si to ti. Korisnici na internetu to ne znaju. Ali država ima tvoje informacije i ako netko prijavi krivično dijelo počinjeno od tebe, prijavi, država zna da si to ti.

 

Naravno ovo je loš zakon za pojedince, jer imamo manju slobodu i nadmeće se veća kontrola. Tko zna. Možda i nije tako dobro.

Ako ljudi dopuste ovo onda će se zakon nadmetnuti i uslijedit će zakonima koji je povećat kontrolu. Isto kao i stvaran život.

 

Može li netko reći zašto je ovo loš zakon?

Par razloga uz primjere.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 17:12 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
brainiac kaže...

@Sale

da procitao sam:

"U Kini je prošao prijedlog zakona po kojem su svi korisnici on-line servisa dužni vlasniku servisa dati svoje prave podatke. Korisnici i dalje mogu djelovati pod pseudonimima (nadimcima, nickovima) prema javnosti, dakle anonimno pisati neki blog - anonimno za sve osim za vlast."

 

I kao sto rekoh, podrzajem zakon i dodao bih samo to da ti podaci budu dostuni javnosti.

 

Mozda da ti prvo procitas sta je netko drugi napisao???

 

@Ovaj drugi

 

Zakon je savrsen da se "internet" ocisti likova poput tebe (troll) a najvise bolesnika koji nedostatak morala lijece neprikladnim komentarima i huskanjem povodljivih ljudi na sve i svasta...

 

 

Sloboda na internetu je divna stvar ali ljudi su davno dokazali da im se bezuvjetna sloboda nesmje dati jer postaju samodestruktivni i jos gore destruktivni prema ostalima. Internet se danas koristi za sve ali najmanje za dobro. Da postoji sistem odgovornosti za ono sto se radi na internetu vjerujem da bi i kolicina korisnog sadrzaja drasticno se povecala a o sigurnosti da i nepricamo...

 

Ispada da ti misliš da je državi stalo do trolova kao što si ti. Od velike je važnosti kineskoj vladi da zna imena tko serucka po apple temama te ih baš briga što netko tamo na blogu pruža podršku tibetu.

15 godina
online
Re: Kraj anonimnosti u Kini

Podržavate represiju?{#}{#}

 

 

Onda drugo nismo zaslužili nego da šačica ljudi upravlja i s ovo malo slobode što nam je ostalo.

16 godina
offline
Kraj anonimnosti u Kini

I koja je tu razlika od zapadnog "demokratskog" svijeta?

Sve se prati i zapisuje...

 
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini

to bu za koju godinu i kod nas!

12 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Ha, sustigli su Ameriku...

U slobodnoj drzavi ti nitko ne govori da si slobodan.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Čudim se da postoje pismeni ljudi koji podržavaju totalitarizam, pogotovo ovdje na informatičkom forumu.{#}

 

Totalitarizam ili svevlast je politički sustav u kojem je vlast pod kontrolom jedne političke organizacije ili stranke koja ne prepoznaje granice svojih ovlasti.

Zbog toga nastoji kontrolirati sve aspekte javnog i privatnog života. Totalitarizam je uglavnom diktatorski politički sustav.

Totalitarni režimi dolaze na vlast revolucijama, putem državnih ili vojnih udara, nakon vojnih intervencija ili na višestranačkim demokratskim izborima.

Totalitarna vlast označava suzbijanje ograničavanje slobode govora i slobode tiska. Vlast u totalitarnim državama, kontrolira gospodarstvo, slobodu govora, a po potrebi koristi i teror, primjerice pomoću svoje policije, tajne policije te poluvojnih organizacija. Totalitarizam predstavlja suprotnost modernom principu otvorenog pluralističkog društva i pravne države.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
13 3 hvala 3
16 godina
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
tigerija kaže...

Ako sam dobro shvatio onda se slažem.

 

Koliko sam shvatio registriraš se na internet svojim podacima. Država ima tvoje podatke. I a bilo gdje bilo šta objaviš država zna da si to ti. Korisnici na internetu to ne znaju. Ali država ima tvoje informacije i ako netko prijavi krivično dijelo počinjeno od tebe, prijavi, država zna da si to ti.

 

Naravno ovo je loš zakon za pojedince, jer imamo manju slobodu i nadmeće se veća kontrola. Tko zna. Možda i nije tako dobro.

Ako ljudi dopuste ovo onda će se zakon nadmetnuti i uslijedit će zakonima koji je povećat kontrolu. Isto kao i stvaran život.

 

Može li netko reći zašto je ovo loš zakon?

Par razloga uz primjere.

 

 

 

Pročitaj izvorni članak sa Bloomberga, pa će ti biti jasnije zašto je ovo loše!

The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
16 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini
To samo sluzi da se vlast previse ne muci. I kod nas su provideri duzni pamtit IP adrese, mislim, godinu dana. Svaki site znade s koje je IP adrese nesto napisano i lako se dodje do vlasnika. Ako je poslano sa prepaida isto nije problem vidit di se sumnjivac krece i s kim prica. O paljenju mikrofona da ne pricam.
I da, nema razlike izmedju Kine, Hrvatistana ili USA. Razlika je sto ce to USA napravit na perfidniji nacin, a kinez direktno u glavu. Svi su oni isti, svugdje je vecina ljudi glupa i povodljiva, a politicari ...
 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Čuj to, kraj anonimnosti u Kini. Kad je bio početak da mi je znati? Nisu se nikad pretjerano držali pravila o ljudskim pravima, što bi sada prekinuli tradiciju.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
brainiac kaže...

Podrzajem zakon i mislim da bi sve drzave trebale uvesti isti. Te da svi podaci budu dostupni javnosti. Dosta je vise maltimudana po forumima i slicnim...

  I ja podrzavam uvodenje testa inteligencije kod potpisa ugovora za internet, pa oni koji su ispod odredenog bodovnog praga nista od ugovora niti interneta. Tako bi se mozda postotak bisera na internetu poput tebe smanjio na neku prihvatljivu razinu. Ali nazalost (ili nasrecu) niti tebe niti mene nitko nista ne pita.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
brainiac kaže...

Podrzajem zakon i mislim da bi sve drzave trebale uvesti isti. Te da svi podaci budu dostupni javnosti. Dosta je vise maltimudana po forumima i slicnim...

Zašto misliš da bi količina korisnog sadržaja porasla?

Zašto misliš da bi se država na internetu bavila trolovima, hejterima, nezrelom dječurlijom ili isfrustriranim adolescentima koji se međusobno vrijeđaju?

Taj zakon bi se isključivo koristio u političke svrhe da bi se olakšala korupcija na državnom nivou i da bi jedna "stranka" bila neuništiva i vladala vječno. Informiranje javnosti o stvarnoj političkoj situaciji, negativno pisanje o vlasti ili otkrivanje korupcije u državnom sektoru bi bilo strogo kažnjivo. Takav sustav služi da se narod zaglupi (da mu se pomalo oduzmu sva prava i onemogući sloboda informiranja) jer je takvima najlakše vladati. Kasnije više nema povratka.

Is it weird that this gave me an orgasm?
15 godina
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
DragonShit kaže...

 

 

 

Totalitarizam ili svevlast je politički sustav u kojem je vlast pod kontrolom jedne političke organizacije ili stranke koja ne prepoznaje granice svojih ovlasti.

Zbog toga nastoji kontrolirati sve aspekte javnog i privatnog života. Totalitarizam je uglavnom diktatorski politički sustav.

Totalitarni režimi dolaze na vlast revolucijama, putem državnih ili vojnih udara, nakon vojnih intervencija ili na višestranačkim demokratskim izborima.

Totalitarna vlast označava suzbijanje ograničavanje slobode govora i slobode tiska. Vlast u totalitarnim državama, kontrolira gospodarstvo, slobodu govora, a po potrebi koristi i teror, primjerice pomoću svoje policije, tajne policije te poluvojnih organizacija. Totalitarizam predstavlja suprotnost modernom principu otvorenog pluralističkog društva i pravne države.

 

 

OK, onda mi reci koja od tvojih recenica nije primjenjiva na, recimo USA?

 

 

 

Pola clanka je vijest a druga polovica je autorov subjektivan dozivljaj vijesti, sto je potpuno lejm. Demokracija ne znaci da svi smiju serindjati kako im se sprdne. Pozivanje na rusenje ustavnog poretka se svuda kaznjava u svijetu (cak i kod nas) sto znaci da po ovom pitanju Kinezi ne rade apsolutno nista drugo st ne rade i zapadne demokracije.

Da gorih stvari ima na zapadu mozda najbolji primjer je  London. Cijeli grad je Big Brother a nekako ne vidim da se itko buni sto je 24 sata pod nadzorom?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini

@Dragon

 

Kad si direktno odgovoran za ono sto napises i objavis na internetu onda ces malo i promisliti prije nego sto napises nesto. To sto sam napisao nece se dogoditi iste sekunde kad se zakon izglasa ali postepeno da.

Neki (cini mi se da je tvoj post) ovo izjednacuju s totalitarizmom, tajnim policijama i ugnjetavanjem slobode govora ali ovaj zakon ti nebrani da kazes nesto vec ti obvezuje da stojis kao fizicka/stvarna osoba iz onog sto si napisao u virtualnom svijetu. Puno se toga koristi za dobrobit manjine i politicke svrhe a moglo bi se koristiti (i zamisljeno je da se koristi) u dobre svrhe.

I oruzje je prvotno napravljeno za lov i obranu od zivotinja a vidi nas sada...

Sloboda bez zakona i odgovornosti je anarhija a anarhija je nista drugo nego vladavina olosa i zlocinaca.

Vrlo je lako pisati i bahatiti se po internetu kad si skriven iza svog avatara i "nicka" ali kad je tvoje stvarno ime iza onoga sto pises mislim da ce nas vecina bar dva puta promisliti prije nego sto nesto napisu.

 

@Makaveli

 

A gledaj, moj IQ je vise manje samo moja stvar ali iz iskustva znam kad me napada osoba koja je nesigurna u svoj IQ i puna kompleksa pa tako necu o tome nasiroko pisati.

Daj si procitaj koju knjigu radije nego da visis na 4chanu i slicnima po cijeli dan...

 

 

16 godina
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
Sasoon kaže...

I koja je tu razlika od zapadnog "demokratskog" svijeta?

Sve se prati i zapisuje...

Jedina razlika je da se zapadni svijet trudi održavati privid slobodnog interneta, a ustvari se bilježi sve i svašta {#}

Evo, ameri baš ovih dana dali zeleno svjetlo za nastavak prisluškivanja pojedinaca unutar i van SAD-a (link). Demokracija my ass...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
brainiac kaže...

@Dragon

 

Kad si direktno odgovoran za ono sto napises i objavis na internetu onda ces malo i promisliti prije nego sto napises nesto. To sto sam napisao nece se dogoditi iste sekunde kad se zakon izglasa ali postepeno da.

Neki (cini mi se da je tvoj post) ovo izjednacuju s totalitarizmom, tajnim policijama i ugnjetavanjem slobode govora ali ovaj zakon ti nebrani da kazes nesto vec ti obvezuje da stojis kao fizicka/stvarna osoba iz onog sto si napisao u virtualnom svijetu. Puno se toga koristi za dobrobit manjine i politicke svrhe a moglo bi se koristiti (i zamisljeno je da se koristi) u dobre svrhe.

I oruzje je prvotno napravljeno za lov i obranu od zivotinja a vidi nas sada...

Sloboda bez zakona i odgovornosti je anarhija a anarhija je nista drugo nego vladavina olosa i zlocinaca.

Vrlo je lako pisati i bahatiti se po internetu kad si skriven iza svog avatara i "nicka" ali kad je tvoje stvarno ime iza onoga sto pises mislim da ce nas vecina bar dva puta promisliti prije nego sto nesto napisu.

 

@Makaveli

 

A gledaj, moj IQ je vise manje samo moja stvar ali iz iskustva znam kad me napada osoba koja je nesigurna u svoj IQ i puna kompleksa pa tako necu o tome nasiroko pisati.

Daj si procitaj koju knjigu radije nego da visis na 4chanu i slicnima po cijeli dan...

 

 

  Da si ti sam procitao pokoju knjigu kada se vec na citanje knjiga pozivas onda nebi pisao ove gluposti ne samo o anonimnosti na netu nego i o anarhiji.

15 godina
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
p0temk1n kaže...

Jedina razlika je da se zapadni svijet trudi održavati privid slobodnog interneta, a ustvari se bilježi sve i svašta {#}

Evo, ameri baš ovih dana dali zeleno svjetlo za nastavak prisluškivanja pojedinaca unutar i van SAD-a (link). Demokracija my ass...

 

Zgodno je kad ti sto je privid objasnjava covjek sa nikom Potemkin {#}

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini

Kolega daj koji argument. Do sada sve sto si napisao ide u prilog onome sto sam ja rekao.

12 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

Trolovi su zlo.Nema veceg zla od njih!{#}

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kraj anonimnosti u Kini

ma da više neče neko njima doć na kraj....

 

narod il ko drugi?

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini
brainiac kaže...

 

@Ovaj drugi

 

Zakon je savrsen da se "internet" ocisti likova poput tebe (troll) a najvise bolesnika koji nedostatak morala lijece neprikladnim komentarima i huskanjem povodljivih ljudi na sve i svasta...

 

 

Sloboda na internetu je divna stvar ali ljudi su davno dokazali da im se bezuvjetna sloboda nesmje dati jer postaju samodestruktivni i jos gore destruktivni prema ostalima. Internet se danas koristi za sve ali najmanje za dobro. Da postoji sistem odgovornosti za ono sto se radi na internetu vjerujem da bi i kolicina korisnog sadrzaja drasticno se povecala a o sigurnosti da i nepricamo...

Pa dobro koji je tebi, zašto bi sada uvodili to da nas prate ko budale?? Pa dobro čoveče jel ti kontaš šta je to. Pa država hoće da ima totalnu kontrolu nad nama. Pogledaj Kinu, jadni ljudi, valjda ni ne kontaju koliko jadno žive, a to je samo zato jer imaju previše ponosa i previše verovanja u svoju državu, dok političari tamo sede i jedu škampe svaki dan za međuobrok. Ako to uvedu sve, niko neće imati slobode, i jedini za pristojan život imaće priliku amerikanci i političari.

Ajde malo razmišljaj.

I izvini, nedostatak morala? Ja da huškam povodljive ljude na sve i svašta.

Ma ladno mogu da se kladim da tolerišeš sve Apple proizvode, i da ma kolko ti ja govorio da to ne vredi tih para, ti ćeš i dalje tvrditi da su najbolji, iako ti mogu nabrojati na desetke mana

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2012 20:27 (Krtislav1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj anonimnosti u Kini

Prvo:

Ili si nepismen pa neznas procitati sta sam napisao za tebe ili si samo ono sto sam napisao (odgovor na dio o trollovima i moralu ako ti nije jasno)

 

Drugo:

Sta ce ti taj zakon staviti omcu oko vrata??? A ti zivis u Kini? Ili si bar proveo iscrpno istrazivanje kako ljudi tamo zive i kako bi zivjeli da nemaju policijsku drzavu vec demokraciju kao i ostali bijeli svijet?

 

Trece:

iBogati kako smo dosli na pricu o Appletu i o tome kako sam ja megalomanski snob koji trosi lovu na nesto sto nevrijedi jer to ima znak izgrizle jabuke na sebi????

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice