Kraj integrirane grafike

poruka: 12
|
čitano: 3.418
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj integrirane grafike".
16 godina
neaktivan
offline
Kraj integrirane grafike

fora rješenje...

svaka čast

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj integrirane grafike
dominik kaže...

fora rješenje...

svaka čast

 Jedva ćekam da Intel to uradi, pa će grafika biti bolja,
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj integrirane grafike
linuxuser kaže...
dominik kaže...

fora rješenje...

svaka čast

 Jedva ćekam da Intel to uradi, pa će grafika biti bolja,
 Pazi da hoce.... intelova grafika hmmmmmmm
Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
offline
RE: Kraj integrirane grafike
Alen kaže...
linuxuser kaže...
dominik kaže...

fora rješenje...

svaka čast

 Jedva ćekam da Intel to uradi, pa će grafika biti bolja,
 Pazi da hoce.... intelova grafika hmmmmmmm
 Hmmm, to će biti u rangu nVidijinih GeForceova 5xxx serije. Smijeh Naravno, samo se šalim, ali Intelova grafika je stvarno slaba, tako da ne znam što može proizaći iz njihovih grafičkih čipova integriranih u proc, osim ako neće raditi zajedno s glavnom karticom i obavljati najlakše poslove i time pomoći gl. grafi da se koncentrira na teže poslove.
92% tinejđera sluša turbo folk.Ako si ti među onih 8% koji slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax 800MHz | Chieftec 550 W (\__/) (='.'=) (")_(") Copy & paste Bunny into your sig to help him gain world domination
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj integrirane grafike
crystal6 kaže...
Alen kaže...
linuxuser kaže...
dominik kaže...

fora rješenje...

svaka čast

 Jedva ćekam da Intel to uradi, pa će grafika biti bolja,
 Pazi da hoce.... intelova grafika hmmmmmmm
 Hmmm, to će biti u rangu nVidijinih GeForceova 5xxx serije. Smijeh Naravno, samo se šalim, ali Intelova grafika je stvarno slaba, tako da ne znam što može proizaći iz njihovih grafičkih čipova integriranih u proc, osim ako neće raditi zajedno s glavnom karticom i obavljati najlakše poslove i time pomoći gl. grafi da se koncentrira na teže poslove.
 Pa gledaj, istina da jest slaba, no ovako u procesoru će grafika biti puno brža jer je zajedno sa procesorom. No mislim da će intel usvojiti jos manju nanometarsku tehnlogiju i grafika bi mogla biti i jednako brža kao i odvojena.Priznajem, intel je dosad slabo ulagao u grafiku jer je smatrao da mu se ne isplati.
16 godina
neaktivan
offline
Kraj integrirane grafike

a gle ono jest da intelove grafičke nisu Bog zna kaj al jbg...

kaj ćeš :D

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj integrirane grafike

Kraj integrirane grafike - graficke se integriraju u CPU ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj integrirane grafike

S obzirom da ovakva rješenja zauzimaju oko 70ak % tržišta malo je preuveličano reći da će propast... samo će se sa chipseta preselit na procesor i to je to.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj integrirane grafike

Ovdje je intelu cilj citav northbridge integrisati u CPU, poceo je sa integrisanim memorijskim kontrolerom, a evo vec planiraju da ugrade i integrisanu graficku u cpu... cilj im je da kao što na prenosnim uredjajima vladaju sa svojim integrisanim grafickama, isto ucine i na desktop racunarima... ovdje najvise udaraju po nvidiji i njihovim chipsetima sa integrisanim grafickom, ne trebamo zaboraviti ni AMD/ATI i njihovu pricu, barem po teoriji oni bi ovdje trebali biti dobri... ali eto i nvidiji je cilj uci na trziste cpu-oca... cudna je ova bitka na tri fronta..... AMD/ATI vs INTEL vs NVIDIA

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj integrirane grafike

Mislim da im je ovo ipak malo prepesimistična procjena. Možda do 2015. godine. A i ti procesori s integriranom grafikom bi morali biti vraški dobri ako misle da će ih tako lako zamijeniti.

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj integrirane grafike
Lightning kaže...

S obzirom da ovakva rješenja zauzimaju oko 70ak % tržišta malo je preuveličano reći da će propast... samo će se sa chipseta preselit na procesor i to je to.

 

 

 Članak nije reko da će propast tržište integrisane grafike, nego da će probasti tržište grafike integrisane u čipset (a da će ga zamijeniti grafika integrisana u procesor).
Rijetko koji potpis je zanimljiv.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj integrirane grafike

A koja je tu ustvari bitna razlika, pogotovo za nas krajnje korisnike? I jedno i drugo je integrirano i vjerojatno ima slabije performanse od posebnih grafičkih kartica. Što se tiče propasti tržišta integrirane grafike u chipset ko zna? Ali mislim da se nešto drastično i naglo neće dešavati.

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice