Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

poruka: 29
|
čitano: 4.581
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda".
16 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Šteta! Volio sam Thunderbird!

 
6 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

5-7 godina sam ga koristio, posebno zbog newsgrupa. Al ga ubiše Web E-mail klijenti i to što više skoro nitko ne koristi newse. Definitovno je bio jedan od najljepših open source proizvoda.

Programko http://programko.bloger.hr
 
7 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Ja ga koristim.

Peace and prosperity for us all thru superior firepower
 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Žao mi je zbog ovoga jer ga koristim već duže vrijeme.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Ima vremena do rujna kada će odrediti konačne planove i detalje šta će dalje sa Thunderbirdom.
Uostalom, ako ga samo zajednica bude razvijala ne mora da znači ništa loše.
https://wiki.mozilla.org/Thunderbird/Proposal:_New_Release_and_Governance_Model

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Ja ga još uvijek koristim jer imam više mail računa. Dok se prijavim na gmail pa na drugi gmail pa na hotmail pa na mail sa svojom domenom prođe pola dana. Ovako ih pregledam za niti minutu u Thunderbirdu.

 
8 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Šteta, prije sam ga koristio, sada sam na Outlooku, ali je Thunderbird odlično, besplatno, rješenje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

ja ga koristim i ne znam zasto bi mi bilo zao

sad mi ima sve sto mi treba tako da cu ga koristiti i dalje

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

To je zapravo dokaz da koncept - djelimo programe badava - dugoročno ne funkcinira. Da to donosi prihode, sigurno bi našli ljude koji bi to dalje razvijali. 

 
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
rjakopec kaže...

To je zapravo dokaz da koncept - djelimo programe badava - dugoročno ne funkcinira. Da to donosi prihode, sigurno bi našli ljude koji bi to dalje razvijali. 

Reci to Googleu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
protjeran
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

@icecold: nisam optimist poput tebe.

 

Tako je Qualcomm napustio svoju čuvenu Eudoru koja je postala open source, pa se nisu maknuli s mjesta. Zadnja verzija je 1.0 iz 2010. utemeljena na Thunderbirdu 3.0.4 (https://wiki.mozilla.org/Eudora_OSE).

"The first release version of Eudora OSE 1.0 became available on September 13, 2010. Since that time, all activity and development has ceased and developers continue to ignore queries about future updates much less the future of Eudora." (http://en.wikipedia.org/wiki/Eudora_%28email_client%29).

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Ne sahranjujte živog "čovjeka". U rukama OpenSource zajednice ovaj proizvod može nastaviti razvoj, možda čak i bržim tempom nego što je to radila pomalo prezasićena ekipa iz Mozzile. Pogledajte samo LibreOffice, razvoj ide bolje nego ikada prije pod komandom Sun-a ili Oracle-a.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
iPaleas kaže...

Ja ga još uvijek koristim jer imam više mail računa. Dok se prijavim na gmail pa na drugi gmail pa na hotmail pa na mail sa svojom domenom prođe pola dana. Ovako ih pregledam za niti minutu u Thunderbirdu.

 

Ili možeš forwardirati sve na jedan gmail kao ja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
Programko kaže...

5-7 godina sam ga koristio, posebno zbog newsgrupa. Al ga ubiše Web E-mail klijenti i to što više skoro nitko ne koristi newse.

 

Ja ih koristim skoro svaki dan. I vidim da se radikalno smanjila posjećenost, neke su grupe na kojima sam bio i potpuno odumrle, što je velika šteta jer newsgrupe nemaju ekivalentne zamjene, dakle nešto usko definirane tematike gdje može bilo ko raspravljati bez ikakve registracije. Baš šteta i za newse i za Thunderbird.

16 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Pa nije to tako strašno, što će mi nova verzija ako ova radi dobro, pogotovo kad kažu da će izdavati sigurnosne zakrpe.

Već dugo koristim Thunderbird i nisam već dugo ni vidio nekakve veće promjene, više manje je to sve kozmetičke prirode.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Ma da, ja sam prije Thunderbirda koristio OE ko zna koliko godina bez updatea, možda jedno desetljeće, i nije mu ništa falilo.

Nije da se mail i newsi mijenjaju svaki dan, to je provjerena i stabilizirana tehnologija.

Sadašnji Thunderbird će biti dobar dok god ga aktualni OS bude mogao pokrenuti.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
rjakopec kaže...

To je zapravo dokaz da koncept - djelimo programe badava - dugoročno ne funkcinira. Da to donosi prihode, sigurno bi našli ljude koji bi to dalje razvijali. 

Bubne troll i ostane živ ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
Bitanga kaže...
iPaleas kaže...

Ja ga još uvijek koristim jer imam više mail računa. Dok se prijavim na gmail pa na drugi gmail pa na hotmail pa na mail sa svojom domenom prođe pola dana. Ovako ih pregledam za niti minutu u Thunderbirdu.

 

Ili možeš forwardirati sve na jedan gmail kao ja.

Zapravo jesam na glavni al mi se nekako nije sviđalo iako je gmailovo sučelje zaista odlično. Ovako sa thunderbirdom mi je najlakše a što se tiče mene od mogućnosti mi ni ne treba ništa više od ovog što thudnerbird trenutno ima.

13 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Godinama ga koristim (Windows i Linux) i moram priznati da mi nije drago čuti nešto ovakvo. Mad kad pogledaš na cijelu stvar realno, kakve to nove mogućnosti možemo očekivati u e-mail klijentima?

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
Programko kaže...

5-7 godina sam ga koristio, posebno zbog newsgrupa. Al ga ubiše Web E-mail klijenti i to što više skoro nitko ne koristi newse. Definitovno je bio jedan od najljepših open source proizvoda.

 

Bio je sve samo nije bio lijep! Izgledao mi je odvratno i nepregledno...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
movie kaže...

 

Bio je sve samo nije bio lijep! Izgledao mi je odvratno i nepregledno...

Ne znam kakve su nove inačice, ali dok sam ja koristio, pa možda godinu unazad, sučelje mi je bilo baš super. Ali dobro, raspravljamo o okusuma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 16:47 (royalhero).
15 godina
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
movie kaže...
Programko kaže...

5-7 godina sam ga koristio, posebno zbog newsgrupa. Al ga ubiše Web E-mail klijenti i to što više skoro nitko ne koristi newse. Definitovno je bio jedan od najljepših open source proizvoda.

 

Bio je sve samo nije bio lijep! Izgledao mi je odvratno i nepregledno...

Ove skorije verzije su zbilja izgledale katastrofalno.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
14 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Earlybird izgleda prilično dobro.

Thunderbird 15 Thunderbird 15
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Po meni, program ima sve funkcionalnosti koje su potrebne, a one koje nema će se dodavati kroz različite dodatke...

a usto će izlaziti zakrpe da program bude što stabilniji

 

btw, neam vremena sad guglati, Earlybird?

---------------------------------------------------------

 

znatiželja, i stvori se vrijeme za guglanje :)
sad znam

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 23:15 (mata).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Nema boljeg koristim ga od kada i postoji , kako je već napomiinjano kroz dodatke i s mijenjanjem izgleda svatko si ga može prilagoditi svom ukusu i potrebama !  Samo je trebalo i "razvijati" s njim. Ništa to što će prestati se razvijat neće utjecati na to da ću sad prestati koristiti Thunderbird. On je i dalje klijent koji sve ima i koji neću uskoro mijenjati !

Galaxy S2-Vanamlite JHLP9 ArabicV1.2-Siyah 3.3.2
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Dobar članak o Thunderbirdu koji objašnjava šta će biti sa njim.

 
0 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Moram priznati da sam korisnik Thunderbirda od 2010.god, u '08. sam se prvi puta susreo sa Linuxom, konkretnije Ubuntu distribucijom, danas da moram birati to bio Debian, ali non-desktop okruženje. Davne '08. kao što sam rekao, ako povučumo paralelu s tadašnjim Windovsima, aktualno Vistom, ako se ne varam Ubuntu je imao dosta feature mogućnosti naspram MS-ovog čeda, koje su na mene ostavile wow utisak. Poanta uvoda je da simpatiziram open source zajednicu, i GPL released software.

 

Skratimo uvod, korisnik sam Thunderbirda na poslovnoj bazi, dakle za sebe osobno koristim gmail uslugu i nikad nisam imao potrebe za desktop klijentom, (ajde lažem, jesam, trebam delivery notification), no nakon konstantnih nadogradnji i gubljena vremena da si ponovno personaliziram Thunderbird, razmještanja columnsa, skrivenih postavki (SMTP time-out), jednostavno odustajem. Paralelno s Thunderbirdom koristim i OpenOffice paket (znam da je zastario i da se sad nalazi pod Apacheom), koji mi isto izaziva konstantne glavobolje, slaba podržanost macro funkcija potrebnih u svakodnevnom radu, konstantno rušenje, freezanje, i lockanje procesa u pozadini bez dizanja aplikacije, stvaraju mi veći trošak od kupovanja Office paketa. Napominjem da se radi o manjem poslovnom okruženju sa 5-10 korisnika.

 

....

 

Eto toliko od mene o Thunderbirdu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda
alankish kaže...
no nakon konstantnih nadogradnji i gubljena vremena da si ponovno personaliziram Thunderbird, razmještanja columnsa, skrivenih postavki (SMTP time-out), jednostavno odustajem.

Možda si mogao da sačuvaš profil sa MozBackup.
Hm, doduše mogla bi Mozilla i da napravi Sync za Thunderbird.

15 godina
offline
Kraj razvoja Mozillinog Thunderbirda

Cijeli Mozilla fondejšn treba ukinut jer su poceli raditi smece od proizvoda. Steta bacene love.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice