Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

poruka: 69
|
čitano: 9.973
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a ".
13 godina
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

To su samo gotovo sastavljena računala pretpostavljam, ali valjalo bi vidjeti kako stoje isporuke komponenti.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P

Da, to su samo gotova računala i klasični prijenosnici. Ne znam kakvi su stvarni podaci, ali su u plusu sigurno. To je isto kao što su srali za prodaju PC igara, svake godine ogroman pad - evo samo što nije propala, svi ćemo morati prijeći na konzole, a na kraju je ispalo da u to uopće nije uračunata digitalna prodaja, tipa Steam i sl.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
16 godina
odjavljen
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Ajd barem se vise ne javljaju biseri koji su govorili kako je PC mrtav i sta ja znam...

Freak Show Inc.
 
21 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
Kako ce ti ostati za pc ako upravo kupis novi iphone za 9000kn ;)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
Friday kaže...

Ajd barem se vise ne javljaju biseri koji su govorili kako je PC mrtav i sta ja znam...

 biseri?

 

pa pc je fakticki kao desktop mrtva platforma a zamjenjuju ga mobiteli, tableti i razni smart book uredjaji, preko 50% korisnika interneta nije nikada imala PC.... dovoljno govori o tome....

pc kao workstation, to neceizumrijeti ali desktop pc je odavno zakoracio u tom smijeru i samo naivci to ne razumiju ili se prave da ne razumiju :))))

16 godina
odjavljen
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
LudaRajcica kaže...
Friday kaže...

Ajd barem se vise ne javljaju biseri koji su govorili kako je PC mrtav i sta ja znam...

 biseri?

 

A daj, sladak si kao secer!!!

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

tržište je previše zasićeno, nije niti čudo da svjedočimo padu prodaje. većina srednje klase nema dovoljno financijskih resursa da svake godine kupuje na milijune novih računala zbog "nerevolucionarnih" novih tehnologija. na koncu, nema niti potrebe za kupnjom kada prosječan PC sasvim solidno odrađuje svoj posao, bilo koristeći internet, bilo obrađujući tekstualne podatke, bilo pokretajući neku "casual" igru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
franjoslav kaže...

tržište je previše zasićeno, nije niti čudo da svjedočimo padu prodaje. većina srednje klase U HRVATSKOJ nema dovoljno financijskih resursa da svake godine kupuje na milijune novih računala zbog "nerevolucionarnih" novih tehnologija. na koncu, nema niti potrebe za kupnjom kada prosječan PC sasvim solidno odrađuje svoj posao, bilo koristeći internet, bilo obrađujući tekstualne podatke, bilo pokretajući neku "casual" igru.

 

Ispravio sam ti post...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Nije stvar samo u tome da ljudima vise ne treba PC, iako i toga ima, nego u tome da je danas PC od prije 6-7 godina sasvim dobar. Ja imam i7-920 od pocetka 2009. do danas. Nesto sitno rama sam nadogradio, pa sad imam 24 GB, ali to je to. Sto ce mi vise? Prije toga, 1993 ili tako nesto sam imao 386 4 pa 16 MB, ne znam kad je nabavljen. 1995 je dosao neki 486 takodjer ne znam detalje sa 8 MB, taj nisam bas koristio jer je paralelno radila i 386ica. 1997 Pentium 166 64 MB, 1999 Celeron 333 sa 256 MB, 2001 Athlon 1100 s 512 MB, kasnije 1 GB, 2003, Petium 4 sa 2 GB, 2005 Athlon 64 X2 sa 4 GB, kraj 2006. Core 2 Extreme x6800 sa 8 GB i 2009. Core i7 920 sa 6 GB. Otad nisam imao potrebu nabaviti nista novo. Jedino sto mi nekad fali je USB 3.0, ali imam SATA pa nije bed. Ista stvar i s laptopima, jos uvijek imam MBP iz 2010, doduse sa 16 GB rama i 256 GB SSDom umjesto optike.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
F10EXX kaže...

Nije stvar samo u tome da ljudima vise ne treba PC, iako i toga ima, nego u tome da je danas PC od prije 6-7 godina sasvim dobar. Ja imam i7-920 od pocetka 2009. do danas. Nesto sitno rama sam nadogradio, pa sad imam 24 GB, ali to je to. Sto ce mi vise? Prije toga, 1993 ili tako nesto sam imao 386 4 pa 16 MB, ne znam kad je nabavljen. 1995 je dosao neki 486 takodjer ne znam detalje sa 8 MB, taj nisam bas koristio jer je paralelno radila i 386ica. 1997 Pentium 166 64 MB, 1999 Celeron 333 sa 256 MB, 2001 Athlon 1100 s 512 MB, kasnije 1 GB, 2003, Petium 4 sa 2 GB, 2005 Athlon 64 X2 sa 4 GB, kraj 2006. Core 2 Extreme x6800 sa 8 GB i 2009. Core i7 920 sa 6 GB. Otad nisam imao potrebu nabaviti nista novo. Jedino sto mi nekad fali je USB 3.0, ali imam SATA pa nije bed. Ista stvar i s laptopima, jos uvijek imam MBP iz 2010, doduse sa 16 GB rama i 256 GB SSDom umjesto optike.

 A tebi sada kao treba 24 Gb rama....lol

Frka85
12 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
stručnjak kaže...
F10EXX kaže...

Nije stvar samo u tome da ljudima vise ne treba PC, iako i toga ima, nego u tome da je danas PC od prije 6-7 godina sasvim dobar. Ja imam i7-920 od pocetka 2009. do danas. Nesto sitno rama sam nadogradio, pa sad imam 24 GB, ali to je to. Sto ce mi vise? Prije toga, 1993 ili tako nesto sam imao 386 4 pa 16 MB, ne znam kad je nabavljen. 1995 je dosao neki 486 takodjer ne znam detalje sa 8 MB, taj nisam bas koristio jer je paralelno radila i 386ica. 1997 Pentium 166 64 MB, 1999 Celeron 333 sa 256 MB, 2001 Athlon 1100 s 512 MB, kasnije 1 GB, 2003, Petium 4 sa 2 GB, 2005 Athlon 64 X2 sa 4 GB, kraj 2006. Core 2 Extreme x6800 sa 8 GB i 2009. Core i7 920 sa 6 GB. Otad nisam imao potrebu nabaviti nista novo. Jedino sto mi nekad fali je USB 3.0, ali imam SATA pa nije bed. Ista stvar i s laptopima, jos uvijek imam MBP iz 2010, doduse sa 16 GB rama i 256 GB SSDom umjesto optike.

 A tebi sada kao treba 24 Gb rama....lol

 Treba, jer je to Hackintosh, pa vrtim jedan Windows u njemu radi Visual Studia, i linux ili dva zbog nekih servera s kojima testiram. Svakom dam po 4 GB i brzo se potrosi.

15 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
Trend je očit i sasvim razumljiv.
Ovi koji govore o komponentama ne razumiju da je to nebitna stavka u pogledu procjene trenda.
Desktop (ili još bolje, kako je ranije rečeno: workstation) ostaje za one koji znaju i imaju što raditi.
Svima ostalima je pc suvišan.
Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

kako god bilo s ostalima, moja oba stroja su iznimno živahna i ne mre im se uskoro 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
njonji kaže...

To su samo gotovo sastavljena računala pretpostavljam, ali valjalo bi vidjeti kako stoje isporuke komponenti.

 Vjerojatno još lošije.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
BlueMax kaže...
njonji kaže...

To su samo gotovo sastavljena računala pretpostavljam, ali valjalo bi vidjeti kako stoje isporuke komponenti.

 Vjerojatno još lošije.

 

Ne znam bas. Ja sam 2015. kupio stick...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
uuY kaže...

Svima ostalima je pc suvišan.

Kakve gluposti pričaš...

 

Nebi desktop PC zamijenio za ništa. Da, ja ga između ostalog koristim i za rad, ali i da mi to nije struka ja bi ga imao...

 

Užitak rada na 2-3 visokorezolucijska monitora, brzi procesori, ogroman diskovni prostor, jake grafičke kartice, najbrži SSDovi...

 

Pa sad to usporedi s iPhoneom 6S i reci da je isto.

 

Dok tebi na smartphoneu treba pola sata da pročitaš par internet stranica, ja ih otvorim 6 komada na 3 monitora i pregledam ih za 2-3 minute, uz to chatam, slušam muziku itd...

 

Usporedit PC i tablet je totalna besmislica, iskustvo korištenja nebo i zemlja. A o brzini pisanja ne moram ni pričati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 18:16 (lllnuclearlll).
16 godina
odjavljen
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Ja sam se preselio u Irsku i imam dosta jak laptop (i7, 16 gb, SSD...) ali nema do desktopa...

Kad moram nesto na laptopu napraviti to mi je kao kazna!

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
lllnuclearlll kaže...
uuY kaže...

Svima ostalima je pc suvišan.

Kakve gluposti pričaš...

 

Nebi desktop PC zamijenio za ništa. Da, ja ga između ostalog koristim i za rad, ali i da mi to nije struka ja bi ga imao...

 

Užitak rada na 2-3 visokorezolucijska monitora, brzi procesori, ogroman diskovni prostor, jake grafičke kartice, najbrži SSDovi...

 

Pa sad to usporedi s iPhoneom 6S i reci da je isto.

 

Dok tebi na smartphoneu treba pola sata da pročitaš par internet stranica, ja ih otvorim 6 komada na 3 monitora i pregledam ih za 2-3 minute, uz to chatam, slušam muziku itd...

 

Usporedit PC i tablet je totalna besmislica, iskustvo korištenja nebo i zemlja. A o brzini pisanja ne moram ni pričati.

 Ali npr bas za punicu nabavljam novi laptop. Koji ce zamijeniti komp, jer je good enough. Vanjski monitor ima od prije, vanjska tastatura i mis i peri. Sad je to jedan prodani uredjaj, a ne vise dva. Jos malo i imat ces i dock za telefon i sve to raditi isto, ali ce to biti jedan uredjaj, a ne vise 3. 

 

Vrlo brzo se dodje do granice ljudskih mogucnosti primjecivanja napretka racunala. HDD na SSD, super. Prvi SSD koji jos uvijek imam, neki samsung koji je rebrandao OCZ, 80 MB/s, sporije od HDDa, ali stroj leti, otvaranje programa, sve ono sto ljudi primjecuju kao lag. Novi SSD, 500 MB/s, promjena doslovno nikakva. Ista stvar i s razlucivoscu ekrana, 150 na 300 ppi vide svi, 300 na 600 rijetki. Stvari puno duze traju nego prije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
lllnuclearlll kaže...
uuY kaže...

Svima ostalima je pc suvišan.

Kakve gluposti pričaš...

 

Nebi desktop PC zamijenio za ništa. Da, ja ga između ostalog koristim i za rad, ali i da mi to nije struka ja bi ga imao...

 

Užitak rada na 2-3 visokorezolucijska monitora, brzi procesori, ogroman diskovni prostor, jake grafičke kartice, najbrži SSDovi...

 

Pa sad to usporedi s iPhoneom 6S i reci da je isto.

 

Dok tebi na smartphoneu treba pola sata da pročitaš par internet stranica, ja ih otvorim 6 komada na 3 monitora i pregledam ih za 2-3 minute, uz to chatam, slušam muziku itd...

 

Usporedit PC i tablet je totalna besmislica, iskustvo korištenja nebo i zemlja. A o brzini pisanja ne moram ni pričati.

Pa nisu to gluposti, ti ne shvaćaš da je takvih korisnika kao ti vrlo malo jer se valjda krećeš u sredini gdje ste svi takvi i uživate u raskapanju po "kanti". Korisnik iz kategorije ostali je takav da mu je za njegove potrebe laptop već, a kamoli PC suvišan jer treba uglavnom mail, internet, facebook i slično i ne zanima ga usporedba da li je Windows 10 bolji od Windows 8. Po meni glavni uzroci pada prodaje su već spomenuti faktori: računalo staro 5-6 godina i dalje bez problema za vrti uglavnom  sve programe koje i najnovije konfiguracije na zadovoljavajući način te upotreba tableta (i smartphonea) za manje zahtjevne potrebe. Možda ti se ne sviđa, ali stvari tako stoje

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
13 godina
neaktivan
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Iskoristit cu prigodu za jednu kracu intimnu ispovijest.

 

Negdje cca 2006 sam izbacio desktop racunalo iz osobne upotrebe. Prijenosnik je bio neki Acer, koji je ubrzo krepao. 2008 nabavljam HP 8710w Mobile Workstation (17") - Intel Core2Duo na 2.4Ghz, 4GB RAMa, 120GB disk 7200rpm, Nvidia Quadro FX1600M graficka, Ful HD reza, ono mrak mrak. Bilo je super raditi s njim, brz, relativno prijenosan, s vremenom izbacen DVD pogon i ubacen dodatni veci disk za podatke i virtualke, ono "skoro do desktop". Nemam previse vremena za igranje ali negdje cca 2010 sam nabavio xbox 360. Znaci desktop je za mene bio "mrtav". Steve (pokoj mu dusi) negdje 2010 objavljuje post PC eru s iPadom. Lakovjeran i naivan kakav jesam brze bolje sam nabavio iPad i ubrzo shvatio da od tablet price i prognoze da ubija PC nista, osim za konzumaciju sadrzaja, web, email, nista konkretno sto se tice posla s tim. 2013 je HP 8710w naslijedio Asus N76VZ - Intel i7 proc sa 16GB rama, Nvidia GT650M graficka, 256GB SSD + 1TB klasicni disk, full HD reza + Bluray pogon - opet pila samo takva i mislim si sta ce mi desktop.

 

Prije godinu (sad vec skoro dvije) sam uz Asusa N76 nabavio i Ultrabook Lenovo Thinkpad Yogu sa Intel i7 procom 8GB RAMa, 480GB SSD, full HD display, opet pila u svijetu ultrabooka. U medjuvremenu sam obnovio i Xbox te nabavio Xbox One.

 

Zasto nabrajam sve ovo? Ne da bi se pohvalio "voznim parkom" vec da na osobnom primjeru iskomentiram ovu statistiku. HP 8710w koji je nabavljen kraj 2007/pocetak 2008 i dan danas radi. Ubacen je SSD, dogradjen s Windowsima 8.1 i masina radi fantasticno - uredske zadace + AutoCAD, virtualizaciju jos uvijek vrti bez problema.Znaci koristio sam ga 5 godina, i jos nije pokopan, vec se i dalje koristi na dnevnoj bazi.

 

Asus koji je nabavljen 2013 radi ko zvijer i nemam ga namjeru mijenjat skoro jer nevidim za sta. Nista spektakularno nije u medjuvremenu izaslo. Imam dojam da su noviji procesori (pricam o laptopima) iskljucivo stedljiviji, ne nuzno i brzi.

 

Krajem (sad vec prosle) godine sam nakon sto sam vidio moguce modove za GTA5 na PCu, odlucio sastaviti gaming desktop po prvi put nakon 8-9 godina. U nekom trenutku sam valjda sam sebe uvjerio da su lapopi i desktopi tu negdje po brzini. XD Kako li sam bio u krivu. Nakon sto sam zgotovio kantu sa i5 6600k + 32GB DDR4rama, nekim cudnovato brzim SSDovima i R9 390X grafikom shvatio sam da je desktop bio i bit ce, najbrzi i najugodniji nacin rada, igranja. Budem i benchmarke odvrtio kroz neko vrijeme jer me i realno zanimaju razlike u brzini komponenata koje imam.

 

Tako da cu kao i vecina prije mene mudro zakljuciti da PC nije mrtav, nego ljudi jednostavno nemaju razlog za nadogradnju. Hardver od prije 7-8 godina vrti novi softver i odradjuje vecinu dnevnih zadaca bez problema. Trziste tableta ipak nije eksplodiralo i pojelo PC kako su prognozirali analiticari. iPad pada vec dvije godine za redom svaki kvartal, i broj isporucenih tableta se takodjer smanjuje.

 

Dio ljudi je zamjenio PCe tabletima, jer ruku na srce, za Facebook, Instagram, WhatsApp nesto weba i maila ne trebas PC. Tablet ili smartphone je dovoljan i u vecini slucajeva jeftiniji i s manje petljanja i problema u odnosu na Windowse i Linux.

 

 

Osim toga, trziste nemoze rasti vjecno. PCu se dogadja "propadanje trzista", tableti padaju, ove godine se ocekuje navodno i stagnacija u prodaji smartphonea. Bit ce da trziste valjda ima neku tocku zasicenja i stagnacije. Osim toga, razvoj softvera je ocito na nekoj razini na kojoj ne uspjeva "zaklati" hardver na kojem se vrti (ekstremi na stranu, pricam o svakodnevnim zadacama).

 

 

 
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Dokle god mobitel ne bude pokrenuo PS, PC je kralj. Također je kralj dok baterije ne postanu jače

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Ako podaci govore o 10% manjoj prodaji, kakve veze ima što je tko od prisutnih kupio? Ako ne znaš ukupne podatke možeš zbrajati što su svi poznati kupili, pa ekstrapolirati te podatke i (uglavnom pogrešno) zaključivati kakvi su ukupni prodajni rezultati, no ovdje imamo prezentirane ukupne rezultate. Kakvog sad ima smisla prebrajati što je tko kupio? Tih -10% više ništa ne može promjeniti. A 10% pada tržišta nije šala. To je trenutak kad menadžeri u proizvodnji (i to oni koji su spavali, pa nisu vidjeli što dolazi) traže na što će se slijedeće prebaciti. Osnova velikih biznisa je rast. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

To je tržište gotovo sastavljenih računala sa brendom (naljepnicom) na kučištu.

Mnogi kupuju dijelove, bilo za sastaviti pc od nule ili za nadograditi, čak i da je samo još jedan hard disk za torrente ili šta već.

Slažem se da ne treba danas svako malo kupovati pc jer su dovoljno snažni, ali će se uvijek kupovati (barem u dijelovima), nešto rjeđe ali svejedno će uvijek biti ljudi koji će ga koristiti.

 

Prijenosno i mobilno je ok i ima svoju primjenu, ali ne žele svi ljudi buljiti kod kuće u 5 inčni (ili 15 inčni) ekran sagnute glave i sa punjačem priključenim dosta vremena. Osjećaj kad se zavališ i gledaš u 24+ inčni ekran, tipkaš na full-sized tipkovnici i imaš miš je puno bolji.

Onaj tko nema novaca za obnoviti prastari pc i koristi(o) ga samo za facebook i slično, će koristiti mobitel kojeg ionako ima. Onaj tko ima mogućnosti (još uvijek velik broj ljudi) će koristiti pc kada god može jer je mnogo ugodnije. Neće ga kupovati svako malo, ali će ga koristiti.

 

Treba i pogledati sa strane što je najučinkovitije, tj. najbrže za koristiti, a to su velika tipkovnica i miš, tipkanje po touchscreenu je sporije (i nepreciznije) nego na tipkovnici, prst je neprecizniji na malim ekranima od miša i držanje prsta kako bi se pojavile opcija (zamjena za desni klik) je sporije nego jedan klik srednjim prstom.

Tu je i rad sa više prozora, dakle ne nužno monitora, nego samo prozora što je prednost kompjutera. A da ne govorimo o brzini izvođenja bilo kakvih radnji - procesorskoj snazi, grafičkoj, količini memorije itd.

 

Kao što rekoh, mobilno ima svoju primjenu, ali ima i pc, ne samo za poslovne korisnike, tako da te priče izumire bla bla su stari mitovi. Nijedna današnja tehnologija nemože uraditi bolje ono što može pc. VR, hologrami ili slično je cool za viditi, ali sporije za interakciju nego tipkovnica i miš. Nema ni svatko volje izdavati naredbe glasom ako pomislimo na tu opciju, što je opet sporije nego point and click.

Istina laptop može puno od toga, ali si opet u dosta slučajeva pognut, manja tipkovnica, treba ti miš ako želiš ugodno iskustvo, baterija ode za koju godinu i moraš ga praktički imati stalno spojeno ili blizu punjača, a slabije performanse i manji ekran, za više novaca...

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2016 21:26 (njonji).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
cinco44 kaže...

Da, to su samo gotova računala i klasični prijenosnici. Ne znam kakvi su stvarni podaci, ali su u plusu sigurno. To je isto kao što su srali za prodaju PC igara, svake godine ogroman pad - evo samo što nije propala, svi ćemo morati prijeći na konzole, a na kraju je ispalo da u to uopće nije uračunata digitalna prodaja, tipa Steam i sl.

 Ma nije ni u PC dosta toga uračunato. PC se dosta promjenio. Hibrida kakvih hoćeš, a mnogo toga se ne ubraja u ove statistike. I onda kad se još uzme u obzir dugotrajnost PC-a, i mogućnost nadogradnje...

Misliš da neko ubraja HDMI stickove u ove statistike, i slično? Ili kad neko počne o workstation. Pričammo o PC-u - Personal Computer, ne samo o workstation. Po meni danas definitivno i mobitele treba uvrstiti pod PC, ne može personalniji uređaj.

Ja kad sam kući, mobitel mi služi ko nekima ovi smart watchevi, pretpostavljam. Kad dobijem notifikaciju samo pogledam šta je u pitanju, i odradim ostatak na kompjuteru. Ne mogu zamisliti ništa što bi prije odradio na mobitelu, kad mi je PC dostupan. Čak ni te gluposti poput facebooka i sl. Osim naravno klasične primjene mobitela - pozivi. A ne mogu zamisliti nikoga da danas nema PC, a još manje da ga ne koristi.

Ovo što oni ubrajaju u tu statistiku je logično da će opasti. PC je dugotrajan i nadogradiv. Zato sigurno neće opasti prodaja komponenti. Čemu bi se inače svake godine izbacivale nove grafičke, procesori, SSD-ovi, pa čak još uvijek i HDD-ovi. Niko nije lud da to sve proizvodi ako se ne prodaje dobro. Pa i komponente koje se ne mijenjaju toliko često, kao na primjer matične. Uvijek se izbacuju nove na tržište. Zašto ako se ne prodaje?

14 godina
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

Pa logično. Realno, složene kompove kupuju samo korisnici koji surfaju i eventualno škole.

A ako ćeš samo koristiti za surfanje i video, onda je tablet puno isplativija (i bolja?) varijanta.

 

Što se tiče prodaja komponenti, vjerujem da je broj narastao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 2:53 (Vkm996).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
Jednom sam u zivotu presao s kompa na laptop zbog prirode posla. Jedva sam docekao dan kada sam se vratio na pc. Dobar mis, punokrvna tipkovnica, 24 inca monitor i 55 inca tv nece nikada zamjeniti nikakvi laptopi i nikakvi tableti/telefoni. Ima ljudi kojima stvarno ne treba ali isto tako ima i more onih koji misle da im ne treba jer ne znaju jer nisu probali bolje.

Imam jednog takvog koji je tvrdio kako mu je laptop dovoljan...dok nije sjeo kod mene za stol...tocka.. ;)
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
10 godina
neaktivan
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

 

 

Nemam PC (imao godinama, prije nego je završio u smeću), nemam ni laptop. (a mogu si priuštiti kvalitetan laptop) 

 

Moje JEDINO "osobno računalo" je mobitel, tj. phablet, odnosno palmtop. 

 

Zašto?

Nemjerljivo ugodniji i praktičniji za ČITANJE interneta (npr čitanje ovih komentara, članaka, stupaca u forumima dok zavaljen na kauču pijuckam kavu).

 

Sve koji frkćete na ovo, pitam -  da idete čitati roman..biste li sjeli u fotelju i učinili to na e-readeru ili formatu male knjige, ili sjeli na stolicu i zurili u veliki ekran?

 

Pa čak i gledanje videa mi je puno ugodnije od desktop i laptop varijante, jer sadržaj gledam na vrhunskom amoled

ekranu koji je po kvaliteti daleko iznad prosječnog monitora, a da ne pričam o ekranima na laptopu. 

 

Za sve ostale stvari u kojima su laptop i desktop praktičniji u bolji, opet mi je mob dovoljno dobar da jednostavno ni ne pomišljam trošiti tisuće samo da bih par puta tjedno imao pregledniji pogled na neki dokument, ili lakše napisao par stranica teksta jednom mjesečno . 

 

 

 

Moj PC  
0 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
Vkm996 kaže...

Pa logično. Realno, složene kompove kupuju samo korisnici koji surfaju i eventualno škole.

A ako ćeš samo koristiti za surfanje i video, onda je tablet puno isplativija (i bolja?) varijanta.

 

Što se tiče prodaja komponenti, vjerujem da je broj narastao.

I po komponentama je palo, iako su one manji problem jer je ta cifra relativno nebitna i drugačije utječe na ukupce cifre.

Složene kompove kupuju "veliki kupci" - to je ogromna većina prometa HW vendora, ostale linije (serveri i slično) su kikiriki prema tome.

11 godina
offline
Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka PC-a

ponoviti cu izreceno:

 

mobilni uredjaji i tableti SU DESKTOP! ako to ne zelite prihvatiti to je vasa krivica, ne moja :P

nedovoljno ste obrazovani ali o tome ni ne moram, pogledajmo stanje u RH i to je odraz vaseg stava, vaseg intelekta i nesposobnosti da se suocite sa promjenama i realnoscu :D

 

 

uzivajte

 

 

a frajdeju jedna pusica na sred cela! :D ahahahahaha petkoviću!

 
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Krajem 2015. zabilježen najveći pad isporuka P
darko_sam kaže...

 

 

Nemam PC (imao godinama, prije nego je završio u smeću), nemam ni laptop. (a mogu si priuštiti kvalitetan laptop) 

 

Moje JEDINO "osobno računalo" je mobitel, tj. phablet, odnosno palmtop. 

 

Zašto?

Nemjerljivo ugodniji i praktičniji za ČITANJE interneta (npr čitanje ovih komentara, članaka, stupaca u forumima dok zavaljen na kauču pijuckam kavu).

 

Sve koji frkćete na ovo, pitam -  da idete čitati roman..biste li sjeli u fotelju i učinili to na e-readeru ili formatu male knjige, ili sjeli na stolicu i zurili u veliki ekran?

 

Pa čak i gledanje videa mi je puno ugodnije od desktop i laptop varijante, jer sadržaj gledam na vrhunskom amoled

ekranu koji je po kvaliteti daleko iznad prosječnog monitora, a da ne pričam o ekranima na laptopu. 

 

Za sve ostale stvari u kojima su laptop i desktop praktičniji u bolji, opet mi je mob dovoljno dobar da jednostavno ni ne pomišljam trošiti tisuće samo da bih par puta tjedno imao pregledniji pogled na neki dokument, ili lakše napisao par stranica teksta jednom mjesečno . 

 

 

 

ti nosis normalne gace. onda dolazi ivan horvat koji ima pimpek od 24cm i njemu tvoje gace nikako ne odgovaraju, covjek ima drukcije potrebe, mora kupit drukcije gace koje su po specifikaciji totalno drukcije od tvojih

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice