Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

poruka: 28
|
čitano: 4.961
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S".
14 godina
neaktivan
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Čak 2 GB? Konkurenti će nuditi 4 GB u novonajavljenim uređajima, ne vidim potrebe za ovo "čak"..

 
5 24 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
neoxx3m kaže...

Čak 2 GB? Konkurenti će nuditi 4 GB u novonajavljenim uređajima, ne vidim potrebe za ovo "čak"..

 2 različita operacijska sustava, 4gb na iOS bi za sada bio definitivno overkill (a trebaju ostaviti i prostora za druge generacije iPhone-a da mogu uspjesno prodati) :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
neoxx3m kaže...

Čak 2 GB? Konkurenti će nuditi 4 GB u novonajavljenim uređajima, ne vidim potrebe za ovo "čak"..

 Na dobro optimiziranom sustavu 2gb je sasvim dovoljno

 

4gb si ostavi za android

Ljubomorne duše mogu da mi puše
13 godina
neaktivan
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Dobro optimiziranom sustavu je dosta 512 MB rama. 

Kojih 4 GB rama za mobitel...nebi da je server :D

http://www.winblogs.net
15 godina
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

svaki epl "mobilni" uređaj morao bi obavezno nositi tvorničku oznaku "MPB". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

"probio led"

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
DDR 3 ili 4, dilema je sad. S obzirom da je low entry, mozda bolje da stave PC 133?
14 godina
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Apple opet dominira... DDR4 u mobitelu konkurencija na aparatima

 
1 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

iOVce več čekaju u redu za iPhone 7

pero_HR
Moj PC  
11 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
2GB rama samo da stoji na stolu okrenut naopako? Overkill.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
11 godina
neaktivan
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Bill Gates je jednom rekao "Giga rama će biti dosta za sve poslove koje čovjek može obavljati", a sada je već smiješno uzimati radnu stanicu s ispod 64GB RAM-a za rad na animaciji i slično.

Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Onjegin kaže...

Bill Gates je jednom rekao "Giga rama će biti dosta za sve poslove koje čovjek može obavljati", a sada je već smiješno uzimati radnu stanicu s ispod 64GB RAM-a za rad na animaciji i slično.

 Ma dosta je i danas... samo nas lažu da i dalje kupujemo

14 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
neoxx3m kaže...

Čak 2 GB? Konkurenti će nuditi 4 GB u novonajavljenim uređajima, ne vidim potrebe za ovo "čak"..

 

Pa i jedan je sasvim dovoljno, sve radi i više nego dovoljno, al moraju neš napraviti,

12 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Bas i nije 1gb dosta za 6+ model... 2 bi mu bilo taman.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
16 godina
online
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Onjegin kaže...

Bill Gates je jednom rekao "Giga rama će biti dosta za sve poslove koje čovjek može obavljati", a sada je već smiješno uzimati radnu stanicu s ispod 64GB RAM-a za rad na animaciji i slično.

 E moj mladi prijatelju... Gates je navodno rekao da bi 640kB trebalo svima da bude dovoljno, no i to je mit. Koren mita je u tome da je IBM PC u pradavna vremena drivere smeštao u adresni prostor koji je počinjao od tog broja, čime je korisničkim aplikacijama ostavljeno maksimalno 640kB, što je preraslo u priču da je Bill Gates rekao da će toliko svima biti dovoljno zauvek.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 18:59 (Ivan(4)).
16 godina
online
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Heh, ja sam mislio da iphone 6 već ima 2GB. To govori da zapravo nije ni bitno koliko ima rama, bitno je da sve glatko radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
MatkoBB kaže...

Apple opet dominira... DDR4 u mobitelu konkurencija na aparatima

 

Daj se vrati na indexov forum sa takvim forama

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
13 godina
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Nije mi jasno šta fali da mobitel ima više RAM-a? Pa zar mobilni OS-evi ne rade na principu toga da programe preloadaju u radnu memoriju da bi se što brže otvarali? Inače, dosta je i 512MB (taman za OS i manje aplikacija), ali ako želite imati mnoštvo aplikacija cijenit ćete taj višak rama- a.

Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Kakvi dupli standardi koji korisnici pus*, 64-bitni processor je ulog u buducnost, ali RAM moze da bude 1 GB ili cak 2 GB u najnovijoj verziji.

 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

64 bitni CPU na mobitelima, LDDR4 RAM.... Hmmmmm, šta će bit na sljedećem iShitu? 128 bitni CPU možda?

Pretjeruju s tim nabrijavanjem mobitela, nek mi nađu ijednu aplikaciju kojam može da iskoristi 64 bitni CPU... Nema je! To rade kako bi imali nekakav ''realan razlog'' da zapapre cijenu.... 

 
0 3 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Dex.pwn kaže...

64 bitni CPU na mobitelima, LDDR4 RAM.... Hmmmmm, šta će bit na sljedećem iShitu? 128 bitni CPU možda?

Pretjeruju s tim nabrijavanjem mobitela, nek mi nađu ijednu aplikaciju kojam može da iskoristi 64 bitni CPU... Nema je! To rade kako bi imali nekakav ''realan razlog'' da zapapre cijenu.... 

 Nikad čuo za marketing? Neki dan slušam u bircu neke "stručnjake": ali ajfon ti ima duplo više bita nego androjid, to je duplo brže" "ajfon ima otisak prsta, to je kul"

 

Dok je ovaca, neće falit vune (para) 

14 godina
neaktivan
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Cijeli članak je, bez nepotrebne drame koja se pojavljuje već u naslovu, mogao stati u dvije do tri rečenice.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2015 3:29 (brixy).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Dex.pwn kaže...

64 bitni CPU na mobitelima, LDDR4 RAM.... Hmmmmm, šta će bit na sljedećem iShitu? 128 bitni CPU možda?

Pretjeruju s tim nabrijavanjem mobitela, nek mi nađu ijednu aplikaciju kojam može da iskoristi 64 bitni CPU... Nema je! To rade kako bi imali nekakav ''realan razlog'' da zapapre cijenu.... 

 

Koristimo u firmi jednu: Pixelmator.

A znam ih jos par, no nisam ih imao prilike koristiti. I da, Pixelmator je odlican.

14 godina
neaktivan
offline
Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S

Niste svatili što sam htio reći. Jasno je da je dizanje radne memorije više marketing nego potreba, samo ne vidim potrebu za ovo novinarovo "čak" ako imamo dosta uređaja koji već imaju 3 GB a sljedeće generacije su već najavljene sa 4 GB. iOS realno gledano i ne treba više od dvije GB, čak niti Android sa Lollipop nadogradnjom al eto, brojevi prodaju flagshipe. ;)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Prvi PC (jos imao oznaku XT) imao je, po Intelu, 8 bitni proc 8088 (8086 su tada zvali 16 bit, a Motorola je 68008 drzala kao 32 kako je interno). 808x serija mogla je adresirati ukupno 1MB pa se je moralo napraviti kompromis. Donjih 640k bilo je user, a iznad su dolazile adrese ISA portova i BIOS. Tada je u pitanju bio DOS. Windowsi (do 3.11) dizali su se kao DOS program. Cak su dio pristupa periferiji ostavili BIOSu/DOSu.
808x koristi segmentiranu memoriju, radi 16 bitne arhitekture ogranicenu na 64k. Stariji ce se sjetit COM programa koji su se munjevito podizali jer OS nije morao mjenjati adrese (kao sto je slucaj kod EXEa). Nazalost ograniceni na 64k koda.
80286 donosi 16M memoriju i user/kernel mod rada, a 80386 donosi pageeve i pravo virtualno adresiranje. 80486 postaje "pravi" danasnji proc.

Gatesova izjava izrecena je kada su HDDi bili 10MB - MEGABYTEA i kostali u P... Floppy je bio 5.25" i pojavili su se oni mali 3.5" od 180kB. Moj prvi XT imao je 128k i to je bilo cudo. Ali, tada se vodila briga kako se pisu programi, a ne ko danas. Posljedice se i vide.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Imam iPad Air 2 sa 2 GB rama i razlika je recimo kad imas 10-tak otvoreni tabova u safariju,sve ostaje u memoriji dok bi se na starijim modelima svaka prije otvorena stranica ponovo učitavala.
Također je razlika kad šetaš uzmeđu otvorenih aplikacija,sad ostaju učitane u memoriju puno duže
10 godina
neaktivan
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Također sam primjetija da mi Nexus 7 sa 2GB rama ne moze imat 10 otvorenih tabova bez da se ponovo ucitavaju
16 godina
offline
Re: Krenulo je, više RAM-a za iPhone 6S
Upravo sam otvoril 15 tabova na Nexus 7 2013 (chrome) i nijedan se nije ponovo ucital.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice