Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

poruka: 56
|
čitano: 5.948
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krenuo gigabitni Internet iz Googlea".
14 godina
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

ništa posebno sasvim sam zadovoljan  i sa svojim internetom

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 57 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Brzo će to i kod nas. 2146. godina nije tako daleko kao što se čini :)

 
28 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

prvi korisnik Mike Demarais je isprobao kako stvar radi na bittorrentu i skinuo je ubuntu cd {#}.  Majk ne kenjaj!

 
22 1 hvala 0
15 godina
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

S obzirom na trenutni net, bio bi zadovoljan i tim njihovim besplatnim...

Moj PC  
32 1 hvala 0
15 godina
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Uz takve brzine 1tb google drivea čak i ima smisla. 

 
13 1 hvala 0
14 godina
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Brzina skoro kao i kod T Čoma i ostalih naših operatera :)

 
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Ne spominje se uključeni promet?

Troll level: sensei
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

takav jedan korisnik preko torrenta, cak seedboxu moze napraviti disk overloaded . 

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

E cak i da dojde u HR nebi imao 400 kn/mj za to.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Besplatna konekcija u visini skoro pa najboljeg od T-coma. Koja smo mi jadna zemljica, i kako si dopuštamo pljačku.

Ad astra peronospora
 
12 5 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
WItcher kaže...

E cak i da dojde u HR nebi imao 400 kn/mj za to.

Da, ali 70$ je u americi, kao ovdje da daješ 25 kuna. U normalnim kućanstvima.

Ad astra peronospora
15 godina
odjavljen
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

Troll level: sensei
15 godina
neaktivan
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Google, hvala ali ne hvala. I ovako o meni znate više nego što bi ste trebali. NSA i Google - "dve rođene sestre{#}

"Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre."
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 13:29 (Random.).
 
2 29 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Tonči kaže...

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

Pa recimo ako imaš 50-90k po godini dohotka u kućanstvo, onda je to 840$/godini što ispada ni 2% godišnjeg prihoda. Ali da, recimo 70kn, što je smješno.

Ad astra peronospora
11 godina
protjeran
offline
Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Ljudi imaju neke osobne fobije,da Googla zanimaju sitne prljave stvari pojedinaca{#}

 
13 3 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Random. kaže...

Google, hvala ali ne hvala. I ovako o meni znate više nego što bi ste trebali. NSA i Google - dve rođene sestre.

Kao T-com i ostali su bolji. Snimaju svaku tvoju internet aktivnost i drže je 6 mjeseci pohranjenu za našu vladu. A oni to stalno uzimaju.

Ad astra peronospora
15 godina
odjavljen
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea

Ovdje vidim više čudnih elemenata. Kakve veze ima saznavanje nečega o tebi pružanjem usluge pristupa Internetu? Što to Google može saznati o tebi, a ne može Vodafone? Što to možeš sakriti od drugih, a ne možeš od Googlea i u konačnici, što to imaš skrivati, a da bi NSA to željela pročitati?

Troll level: sensei
12 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Bypass kaže...
WItcher kaže...

E cak i da dojde u HR nebi imao 400 kn/mj za to.

Da, ali 70$ je u americi, kao ovdje da daješ 25 kuna. U normalnim kućanstvima.

 

Tonči kaže...

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

 

Bypass kaže...
Tonči kaže...

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

Pa recimo ako imaš 50-90k po godini dohotka u kućanstvo, onda je to 840$/godini što ispada ni 2% godišnjeg prihoda. Ali da, recimo 70kn, što je smješno.

Pa recimo kad imaš kod nas plaću od 20-30 kkn netto onda je i to isto. Kao da su plaće po Americi 50-90k$?? Jesu, u New Yorku gdje je stan 3-5.000$ mjesečno (ako odeš izvan Manhattna), a u Kanzasu sigurno nisu. Računajte da je 70$ plus porezi kao kod nas 250 kn.

13 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Tonči kaže...

Ovdje vidim više čudnih elemenata. Kakve veze ima saznavanje nečega o tebi pružanjem usluge pristupa Internetu? Što to Google može saznati o tebi, a ne može Vodafone? Što to možeš sakriti od drugih, a ne možeš od Googlea i u konačnici, što to imaš skrivati, a da bi NSA to željela pročitati?

Upravo tako. Nije da će javno objavljivati tvoje mail-ove, a ako imaš što za sakriti onda je i bolje da to netko pročita {#}

Ad astra peronospora
13 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
zoki.zlikowski kaže...

Pa recimo kad imaš kod nas plaću od 20-30 kkn netto onda je i to isto. Kao da su plaće po Americi 50-90k$?? Jesu, u New Yorku gdje je stan 3-5.000$ mjesečno (ako odeš izvan Manhattna), a u Kanzasu sigurno nisu. Računajte da je 70$ plus porezi kao kod nas 250 kn.

Govorim o prihodu kućanstva. Ali da, plaće u americi za kvalitetne IT stručnjake su primjerice od 60K$/god pa na dalje. Moj prijatelj iz amerike ima 80K$/god plus godišnji bonus koji je minimalno 5000 pa do 20000 ovisno o radu.

Ad astra peronospora
15 godina
odjavljen
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Bypass kaže...
Tonči kaže...

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

Pa recimo ako imaš 50-90k po godini dohotka u kućanstvo, onda je to 840$/godini što ispada ni 2% godišnjeg prihoda. Ali da, recimo 70kn, što je smješno.

Pa, neto medijan je oko 45k godišnje USD-a, a u Hrvatskoj nemamo javno medijan (barem nisam našao), nego samo prosjek, koji je nerealan i beskoristan podatak. Ako nam je prosjek 5500 neto, tada imamo vjerojatno medijan od otprilike 3000 kuna. Godišnje smo, dakle, na razini od 36.000kn ili $6.000. Ugrubo je to 6x lošija kupovna moć, jer cijene su daleko od 6x većih u USA, dapače, mnogo toga je osjetno jeftinije.  $70 bi u nas, prema tome, trebalo biti taman 70 kuna.

Troll level: sensei
15 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Tonči kaže...

Ovdje vidim više čudnih elemenata. Kakve veze ima saznavanje nečega o tebi pružanjem usluge pristupa Internetu? Što to Google može saznati o tebi, a ne može Vodafone? Što to možeš sakriti od drugih, a ne možeš od Googlea i u konačnici, što to imaš skrivati, a da bi NSA to željela pročitati?

  Ljudska je priroda osjećaati se neugodno znajući da jedan entitet o tebi zna više od tebe. To je kao da bogataš drži svo bogatstvo u dionicama jedne tvrtke ili u jednoj banci. Šansa da se nešto dogodi (u ovom slučaju krađa podataka, leak) je malena, ali kad se dogodi - ode sve. Imam i ja Gmail račun, koristim Google Search i Google Images, ali druge sam djelatnosti rasporedio po servisima desetih tvrtki.

 

E da - ti slobodno sve trpaj u jedno, nemam ništa protiv toga.

"Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre."
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 13:38 (Random.).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Tonči kaže...
Bypass kaže...
Tonči kaže...

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

Pa recimo ako imaš 50-90k po godini dohotka u kućanstvo, onda je to 840$/godini što ispada ni 2% godišnjeg prihoda. Ali da, recimo 70kn, što je smješno.

Pa, neto medijan je oko 45k godišnje USD-a, a u Hrvatskoj nemamo javno medijan (barem nisam našao), nego samo prosjek, koji je nerealan i beskoristan podatak. Ako nam je prosjek 5500 neto, tada imamo vjerojatno medijan od otprilike 3000 kuna. Godišnje smo, dakle, na razini od 36.000kn ili $6.000. Ugrubo je to 6x lošija kupovna moć, jer cijene su daleko od 6x većih u USA, dapače, mnogo toga je osjetno jeftinije.  $70 bi u nas, prema tome, trebalo biti taman 70 kuna.

Gdje si našao netto prosjek u Americi? Tamo nikad nije i neće niti biti ispisana netto plaća jer oni takav pojam niti ne poznaju. U Hrvatskoj je prosječna netto plaća oko 5.000 kn (10.000 kn brutto). Istovremeno su i troškovi u Americi adekvatno veći nego kod nas. U Americi je za 2011 brutto plaća 43.000 $, što je oko 21.500 kn ili oko 12-14.000 kn kad se plate porezi i zdravstveno, a tu treba dodati i štednju za mirovinsko.

11 godina
protjeran
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Random. kaže...
Tonči kaže...

Ovdje vidim više čudnih elemenata. Kakve veze ima saznavanje nečega o tebi pružanjem usluge pristupa Internetu? Što to Google može saznati o tebi, a ne može Vodafone? Što to možeš sakriti od drugih, a ne možeš od Googlea i u konačnici, što to imaš skrivati, a da bi NSA to željela pročitati?

  Ljudska je priroda osjećaati se neugodno znajući da jedan entitet o tebi zna više od tebe. To je kao da bogataš drži svo bogatstvo u dionicama jedne tvrtke ili u jednoj banci. Šansa da se nešto dogodi (u ovom slučaju krađa podataka, leak) je malena, ali kad se dogodi - ode sve. Imam i ja Gmail račun, koristim Google Search i Google Images, ali druge sam djelatnosti rasporedio po servisima desetih tvrtki.

 

E da - ti slobodno sve trpaj u jedno, nemam ništa protiv toga.

Stvar pojedinca.Ja na primjer volim da netko zna o mojim zločestoćama,a ne može mi ništa.Tada se osjećam vrlo zločesto.Onda ti saznaš puno i još više o njemu i pokažeš mu da ZNAŠ više.Jel vidiš gdje to sve ide?Na igru ,tko piški dalje.Govorim naravno o bezazlenim glupostima{#}

16 godina
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
WItcher kaže...

E cak i da dojde u HR nebi imao 400 kn/mj za to.

Ne bi, zato bi taj paket uzeo sa još 2-3 prijatelja i svaki bi imao minimum 250 ili više mbita a nekad i cijeli Gbit kad si sam na netu, i svaki mjesečno po 80-100 kn

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 13:59 (crozoki).
12 godina
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
zoki.zlikowski kaže...
Tonči kaže...
Bypass kaže...
Tonči kaže...

Ne baš toliko, ali nekih 70kn, da.

Pa recimo ako imaš 50-90k po godini dohotka u kućanstvo, onda je to 840$/godini što ispada ni 2% godišnjeg prihoda. Ali da, recimo 70kn, što je smješno.

Pa, neto medijan je oko 45k godišnje USD-a, a u Hrvatskoj nemamo javno medijan (barem nisam našao), nego samo prosjek, koji je nerealan i beskoristan podatak. Ako nam je prosjek 5500 neto, tada imamo vjerojatno medijan od otprilike 3000 kuna. Godišnje smo, dakle, na razini od 36.000kn ili $6.000. Ugrubo je to 6x lošija kupovna moć, jer cijene su daleko od 6x većih u USA, dapače, mnogo toga je osjetno jeftinije.  $70 bi u nas, prema tome, trebalo biti taman 70 kuna.

U Hrvatskoj je prosječna netto plaća oko 5.000 kn (10.000 kn brutto).

U RH je prosj. plaća 5541 kn što je (za Zagreb-najveći prirez) neto 8075 kn. Jel teško proguglati 5min., a ne se nabacivati tisućama?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Dario1 kaže...

U RH je prosj. plaća 5541 kn što je (za Zagreb-najveći prirez) neto 8075 kn.

  U to spada i 1% sa vrha ili ne (truncated mean)?

"Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre."
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 14:18 (Random.).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
ma ljudi, ameri uvode vec net marsovcima a ja u srcu centra rijeke ne mogu koristit ni adsl jer nema slobodnih parica i nitko ne zeli ulagat u prosirenje kapaciteta parice... sta rec?
TD za glupost
16 godina
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
Tonči kaže...

Ako nam je prosjek 5500 neto, tada imamo vjerojatno medijan od otprilike 3000 kuna.

Možeš li mi malo bolje objasniti kako si to izračunao?

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
15 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuo gigabitni Internet iz Googlea
cinco44 kaže...
Tonči kaže...

Ako nam je prosjek 5500 neto, tada imamo vjerojatno medijan od otprilike 3000 kuna.

Možeš li mi malo bolje objasniti kako si to izračunao?

  Ako imaš 10000 ljudi sa plaćom od 3500 kn mjesečno i imaš vlasnika Kraša / Dukata / Zvijezde koji zarađuje 5 000 000 mjesečno (bez veze bubam), onaj čisti prosjek je ~4000 po osobi. Ali, to daje krivu sliku o standardu življenja. Zato se odstrani recimo 1% sa vrha i dna i dobiješ mnogo realniju cifru.

"Njegova mati i moja ujna - to dve rođene sestre."
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 15:57 (Random.).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice