Kurikularna reforma pred zidom

poruka: 110
|
čitano: 11.165
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kurikularna reforma pred zidom".
8 godina
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Back to the 19th century.

 
7 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Dok nam željka markic i njeni puleni kroje gaće, možemo ih i na stapu nosit. Da ne spominjem adze i njima slične 😕
 
19 4 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Žalosno je da se i bug prikljucio napadima na politicko-idoloskoj razini, umjesto da bude prvi koji ce se pobuniti sto u reformi ne sudjeluje skoro nitko iz STEM podrucja, nego sve vode uhljebi sa filozofskog...
 
3 18 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Uz podrsku Ive Sulentic... Majko mila, pa kakav autoritet ona ima u icemu?

Freak Show Inc.
 
22 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Mirofur kaže...
Žalosno je da se i bug prikljucio napadima na politicko-idoloskoj razini, umjesto da bude prvi koji ce se pobuniti sto u reformi ne sudjeluje skoro nitko iz STEM podrucja, nego sve vode uhljebi sa filozofskog...

 

prije nego sto bubnes, provjeri:

 

http://www.kurikulum.hr/strucne-radne-skupine/

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom

Pa još najbolje da ih ni u radnim skupinama nema...Friday na čelu hrvatskih intelektualaca su Ive Sulentic, Ide Prester i sl...

12 godina
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Kakav puk takva vlast a kakva vlast takvi i rezultati :)

'91 smo se odlucili za nazadovanje, sada smo u slobodnom padu, zahvaljujemo se Anti  i njegovim sljedbenicima koji su 50 godina kasnije ponovo svanuli i tlace!!!! :D

 
8 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Mene zanima koliko su ljudi koji su izašli iz istog tog obrazovnog sutava koji treba reformirati to i u stanju napraviti. Možda griješim, ali možda bi nam trebao još netko izvana. Nadam se da ima ljudi koji su prolazili školovanje i izvan Hrvatske, pa da neka iskustva mogu primjeniti.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Ne razumijem u čemu je problem. Na rad timova stigle su brojne primjedbe i sada treba te primjedbe razmotriti ima ih tisuće. Koliko je moguće sve to obaviti do početka školske godine i s time upoznati nastavnike to stvarno ne znam. Ne vidim u čemu je problem da se tim koji treba razmotriti primjedbe pojača s novim licima koja će ipak imati svježiji pogled na sve.

Meni osobno ishodi učenja matematike, fizike, kemije, biologije i hrvatskog izgledaju smiješno i neozbiljno, prema onome što je ekspertna skupina objavila.
 
1 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
garnett5 kaže...
Ne razumijem u čemu je problem. Na rad timova stigle su brojne primjedbe i sada treba te primjedbe razmotriti ima ih tisuće. Koliko je moguće sve to obaviti do početka školske godine i s time upoznati nastavnike to stvarno ne znam. Ne vidim u čemu je problem da se tim koji treba razmotriti primjedbe pojača s novim licima koja će ipak imati svježiji pogled na sve.

Meni osobno ishodi učenja matematike, fizike, kemije, biologije i hrvatskog izgledaju smiješno i neozbiljno, prema onome što je ekspertna skupina objavila.

 Ok, a tko si ti da ocijenjuješ da su reforme smješne ili ne ? Po čemu si kompetentan tako ocjenjivati rad ljudi koji obrazuju ovu naciju već godinama i dokazali su svoju stručnost ?!?

King in the castle, king in the castle ...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Friday kaže...

Uz podrsku Ive Sulentic... Majko mila, pa kakav autoritet ona ima u icemu?

 Nekako mi tu još fali Maja Šuput :)

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
14 godina
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
tjodalv kaže...
garnett5 kaže...
Ne razumijem u čemu je problem. Na rad timova stigle su brojne primjedbe i sada treba te primjedbe razmotriti ima ih tisuće. Koliko je moguće sve to obaviti do početka školske godine i s time upoznati nastavnike to stvarno ne znam. Ne vidim u čemu je problem da se tim koji treba razmotriti primjedbe pojača s novim licima koja će ipak imati svježiji pogled na sve.

Meni osobno ishodi učenja matematike, fizike, kemije, biologije i hrvatskog izgledaju smiješno i neozbiljno, prema onome što je ekspertna skupina objavila.

 Ok, a tko si ti da ocijenjuješ da su reforme smješne ili ne ? Po čemu si kompetentan tako ocjenjivati rad ljudi koji obrazuju ovu naciju već godinama i dokazali su svoju stručnost ?!?

 E vidiš, ovako to treba! A tko si ti majčin sine?! Kako se usuđuješ?! To je odlika svakog pravog intelektualca, čovjeka vođenog slobodnom mišlju, a kojega su vrli te učeni, gore navedeni ljudi, obrazovali u tome duhu! To!!! To nam treba!!! To!!! Samo tako! Živio ti meni ljudino!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Reforma nije predvidjela minimalno 4 sata vjeronauka svaki dan, pa je očito da se radi o komunističko-pedofilskoj uroti protiv zdravog hrvatskog bića.

Djecu treba učiti da su u rekreacijskom parku Jasenovac pobijeni milijuni Hrvata nakon '45., a ne nekakve programske jezike. Neka računala nauče naš lijep jezik kad su već došla u Hrvatsku, zašto bi mi učili njihov u vlastitoj zemlji?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
17 4 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Nitko poseban obični građanin. Nisam rekao da su smiješne, ali meni se čine smiješne, imam pravo to reći. Nisam ništa kategorički tvrdio niti ikoga napao, ali da mi je degradacija nastave fizike u OŠ pa tako i matematike smiješna, je. Sada je ogroman jaz između OŠ, gimnazije i fakulteta. Učenici ne znaju osnove, sve što rade je tupo uvrštavanje u formulu v=s/t i preračunavanje mjernih jedinica, a prema onome što sam pročitao(što može biti krivo) čini mi se da se odustaje od pokušaja da se djeci nešto objasni i ostavlja se preračunavanje mjernih jedinica. Smiješno je da poezija Branimira Štulića sjeda na mjesto Marulića. Koliko god netko volio Azru cilj lektire je upoznati učenike s razvojem književnosti i usvajanje kapitalnih djela različitih književnih epoha. Može nam Štulić biti simpatičan, ali da je svojim djelima obilježio književnu epohu, nije.
11 godina
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Krokodili u maloj bari.

Zato najprije udariš po onima koji se ne mogu braniti.

Nema love za prosvjetu.

I to je to.

Sve ostalo je prazno naklapanje i gubitak vremena.

 
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Kurikularna reforma pred zidom

ic oke. rvacka je od pamtivijeka bila predziđe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Friday kaže...

Uz podrsku Ive Sulentic... Majko mila, pa kakav autoritet ona ima u icemu?

 https://hr.wikipedia.org/wiki/Iva_%C5%A0ulenti%C4%87

 

Vjerojatno veći nego mi forum warriori.

 

Uz to još i žena... garantirana sprdnja i spolna diskriminacija u muževnom katoličkom Hrvatistanu.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 11:26 (indig0F10w).
14 godina
neaktivan
offline
Kurikularna reforma pred zidom
MAĐARSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA.
 
5 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Nema veze ljudi, nove reforme su manjkave, a domoljubi ih hoce jos pogorsati. Sto si obrazovaniji manja je mogucnost glasanja za HDZ. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 14:26 (Vladar iz sjene).
 
7 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Reformu vode filozofi kojima je sjedinjenje covjeka s prirodom bitnije od sjedinjenja covjeka i znanosti.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
4 5 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
U prvih 20 komentara pokazalo se da ni na forumu na kojem se svi busaju u svoje obrazovanje i intelekt nije moguće smisleno raspravljati ni o čemu.
 
5 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
garnett5 kaže...
U prvih 20 komentara pokazalo se da ni na forumu na kojem se svi busaju u svoje obrazovanje i intelekt nije moguće smisleno raspravljati ni o čemu.

 

Ja sam zavrsio srednju tehnicku skolu i nisam bas osobito pametan. Dakle, nadam se da mi je time dozvoljeno pisati bilo sta...

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
@Friday hahaha u tom slučaju je. Nisam želio zvučati bahato ili isključivo, poruka se odnosila na čest argument koji koriste forumaši da je netko zatucan i neobrazovan. Svako ljudsko biće bi trebalo moći izraziti svoj stav u nekoliko rečenica, a da je taj stav temeljen na nekim činjenicama i razmišljanju. Puko pljuvanje nije ni kritika ni argumentirani stav i trebalo bi ga se kloniti što je više moguće.
14 godina
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
garnett5 kaže...
Nitko poseban obični građanin. Nisam rekao da su smiješne, ali meni se čine smiješne, imam pravo to reći. Nisam ništa kategorički tvrdio niti ikoga napao, ali da mi je degradacija nastave fizike u OŠ pa tako i matematike smiješna, je. Sada je ogroman jaz između OŠ, gimnazije i fakulteta. Učenici ne znaju osnove, sve što rade je tupo uvrštavanje u formulu v=s/t i preračunavanje mjernih jedinica, a prema onome što sam pročitao(što može biti krivo) čini mi se da se odustaje od pokušaja da se djeci nešto objasni i ostavlja se preračunavanje mjernih jedinica. Smiješno je da poezija Branimira Štulića sjeda na mjesto Marulića. Koliko god netko volio Azru cilj lektire je upoznati učenike s razvojem književnosti i usvajanje kapitalnih djela različitih književnih epoha. Može nam Štulić biti simpatičan, ali da je svojim djelima obilježio književnu epohu, nije.

 Ma ja bijah sarkastičan u svome komentaru . To što ste Vi napisali meni je potpuno OK te na tragu onoga što i ja mislim o svemu (i sam spadam i običnog građanina). Inače, ovo sa "Azrom" je takav biser da je to ispod svake razine! Mislim, kad nam je to već trajektorij u kojemu želimo ići, a idemo onda u 2 osnovne lagano zavrtiti koje štivo od Bore Đorđevića aka Čorbe. Ma to bi bilo tako produhovljeno i fantastično da bi se u tim malim pametnim glavicama odmah otvorio jedan novi svjet spoznaje, blagosti, ma nešto!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Pa vecina nas je iznijelo svoje misljenje bez vrijedanja...samo neki u svemu vide fašizam, klerofašizam...
8 godina
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
indig0F10w kaže...
Friday kaže...

Uz podrsku Ive Sulentic... Majko mila, pa kakav autoritet ona ima u icemu?

 https://hr.wikipedia.org/wiki/Iva_%C5%A0ulenti%C4%87

 

Vjerojatno veći nego mi forum warriori.

 

Uz to još i žena... garantirana sprdnja i spolna diskriminacija u muževnom katoličkom Hrvatistanu.

 Difamacija tek tako, jer se može. Pa lijepo piše za one koji čitaju s razumijevanjem: Iva Šulentilć - ambasador inicijative “eSkills for Jobs” . Pa nije ni Angelina Jolie u UN kao sociologinja već ambasador.
Glede Šulentićke: završila je ekonomiju, ne znam iz čega magisterij, višegodišnji joj je partner Igor Mikloušić, dr. sc. psihologije (međunarodno priznat znanstvenik).

Vodila je bar 5 godina obrazovni program na HTV tako da u toj domeni ima iskustva iz prve ruke.
I možda najbitnije, ima veća muda od gomile forum warriora skrivenih iza puma, lav, tigar itd avatara.

Kurikuralnu reformu radi struka, profesori i stručni znanstvenici. E sad bi im se na prevaru prikrpao Ilčić (poznat još kao Nedrk) i ostatak katotalibanske Markićkine Opus Dei ekipe. Kako bi djecu učili da se homoseksualci ne rađaju takvi već je to bolest (jer se valjda nisu dosta molili ili bičevali, ili valjda iz obijesti biraju da budu diskriminirana manjina?), zabranili masturbaciju, umjetnu oplodnju, kondome, kontracepciju i spolne odnose prije braka. I vjeronauk kao glavni predmet u škole, valjda.
Uostalom imate "Grozd" i njihov propali edukacijski program (to vodi sestra od Ilčića) pa provjerite koliko su nazadni.
Inače, Markićkinoj firmi (Segron) glavni sponzor je (Oreškovićeva!) "Teva", koja prodaje kontracepcijske pilule i kondome, a ona sama bi zabranila umjetnu oplodnju... ali organizira "hod za život".

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Dobro, o čemu bi ti raspravljao? O STEMU? Ljudi koji su u radnim skupinama imaju utjecaj na sadržaj, ova Jokićeva skupina ih samo koordinira. Sadržaj se može dorađivati i dopunjavati i u narednih sedam planiranih koraka ove reforme. Hrpa strukovnih i obrazovnih stručnih tjela je nadgledala rad i odobrila ovaj korak, svi su ga odobrili dok nije došlo do domoljuba. Uostalom, bio je natječaj, ljudi su se javili, svoje su odradili korektno, stručno i bez ikakvog upliva politike. Sad nakon 16 mjeseci rada bi trebalo staviti svetu Markićku, onog majstora koji se diči svojom nemasturbacijom i barem 4 radikalnija popa da revidiraju nešto što su profesori složili kroz stručne radne skupine. Kakvu raspravu ti tražiš? Misliš da je trenutno stanje super ili da će ovakva kurikularna reforma pokvariti stanje? Ili možda misliš da su naši političari i ovi dušebrižnici opće namjene pametniji od profesora? Zaustavljanje ovako velike reforme na prvom koraku usljed paušalnih i netočnih mišljenja pojedinaca je uistinu novo dno hrvatskog obrazovanja.
8 godina
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
garnett5 kaže...
Nitko poseban obični građanin. Nisam rekao da su smiješne, ali meni se čine smiješne, imam pravo to reći. Nisam ništa kategorički tvrdio niti ikoga napao, ali da mi je degradacija nastave fizike u OŠ pa tako i matematike smiješna, je. Sada je ogroman jaz između OŠ, gimnazije i fakulteta. Učenici ne znaju osnove, sve što rade je tupo uvrštavanje u formulu v=s/t i preračunavanje mjernih jedinica, a prema onome što sam pročitao(što može biti krivo) čini mi se da se odustaje od pokušaja da se djeci nešto objasni i ostavlja se preračunavanje mjernih jedinica. Smiješno je da poezija Branimira Štulića sjeda na mjesto Marulića. Koliko god netko volio Azru cilj lektire je upoznati učenike s razvojem književnosti i usvajanje kapitalnih djela različitih književnih epoha. Može nam Štulić biti simpatičan, ali da je svojim djelima obilježio književnu epohu, nije.

 
Pa upravo zbog degradacije se i radi reforma! I to nije od jučer već dugogodišnji stručni projekt koji se pod Jokićem ubrzao i profesionalizirao.
@Štulić vs Marulić: Više puta ponavljana laž postaje istina! Riječ je o potencijalnom uvrštavanju u popis (znači samo kao prijedlog), a Marulić nije izbačen, dapače. Naprosto, idiotski je tražiti od klinaca da bubaju Juditu koju bez prijevoda ionako ne može nitko razumijeti. Činjenica je da klinci ne čitaju svojom voljom već bubaju nešto jer moraju (pa im se sve ogadi), a Harry Potter, Tolkien, pjesme od Štulića itd su predloženi kao neobavezno gradivo, kako bi se klinci zainteresirali za čitanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2016 12:12 (Zechina).
16 godina
odjavljen
offline
Kurikularna reforma pred zidom

Nije nuzno vezano uz ovu temu, ali od pocetka ove godine klinke mi idu u skolu u Irskoj. Sve je znacajno drugacije nego u HR. Cini mi se da gradivo vise potice na razmisljanje, nema suhog strebanja na pamet. A neke stvari su posebno simpaticne - npr petkom nemaju zadace (vikend je za igranje). I ne samo to - prije praznika cijeli zadnji tjedan skole nema zadace - da se djeca "pripreme" za odmor. Nisam bas dobro upoznat sa svime (mene samo cimaju kad nesto ne znaju prevesti), ali vidim da je dosta drugacije. Npr, iz matematike su dosta cesti zadaci koji nemaju tocan odgovor. Prije par dana je bil pitanje "Sta mislis, koliko rijeci mozes napisati u minuti?". Onda npr usred zadataka iz trigonometrije iz cista mira sijevne pitanje "Koliko tjedana je ostalo do Bozica?". Simpaticno...

 

Da, nema lektire za sada :)

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kurikularna reforma pred zidom
Smirite tenzije. I sadašnju radnu skupinu je postavila politika, ali to niti dodaje niti umanjuje vrijednost njihovog rada. Rezultati su ono po čemu ih se treba suditi. Ukoliko se već sada vide neki nedostatci zašto ih ne ispraviti nego početi jednu generaciju obrazovati po sistemu za koji se zna da ima manjkavosti? To što je nešto manjkavo ne znači da je za baciti u koš. Konstantno se držite valjda najbanalnijeg dijela reforme a to je taj famozni spolni/zdravstveni odgoj. Govorimo o primjedbama na područja prirodne znanosti, jezika, kulture. Naravno najlakše je zatomiti razum i početi prepirke birajući kvazi ideološku temu. U popisu područja u kojima saborski odbor želi pojačati radnu skupinu nema nikoga tko bi se bavio spolnim odgojem. Tu se traži da se dodaju profesori prirodnih znanosti i tjelesnog odgoja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice