Laseri za 3D bez ekrana

poruka: 17
|
čitano: 3.321
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Laseri za 3D bez ekrana".
14 godina
neaktivan
offline
Laseri za 3D bez ekrana

ništa, onda idući Božić za poklon jedan holodek :)

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source freak, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana

jos nam fali mogucnost da putujemo kroz svetlosne godine i eto nam Star Treka u punom izdanju...a i to je blizu...

 

hologram* ;)

16 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Dalmatinac kaže...

jos nam fali mogucnost da putujemo kroz svetlosne godine i eto nam Star Treka u punom izdanju...a i to je blizu...

 

hologram* ;)

Kako se to putuje kroz svjetlosne godine? {#}

Svjetlosna godina je jedinica za mjeru duljine, tj. daljina koju neki objekt prede u godini dana ako se krece brzinom svjetlosti.

 

Dakle mozemo putovati brzinom svjetlosti ili preci duljinu od jedne svjetlosne godine, a ne putovati kroz svjetlosne godine.

 

{#}{#}

 

Nazi

 

 

- Psiho246
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
holodek je kao projektor , hologram je slika ako san dobro razumio . Za bozic zeli holodek da moze prikazat hologram :)
I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
15 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
JokeKralj kaže...
holodek je kao projektor , hologram je slika ako san dobro razumio . Za bozic zeli holodek da moze prikazat hologram :)

a ja zelim USS Voyager, jer ima više holodekova pa da nije gužva... :)

15 godina
offline
Laseri za 3D bez ekrana

kako to treperi, ispašće mi oči... :(

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana

Bar ćemo se svi dići iz stolica i početi kretati pa bio to i holodek {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
makopos kaže...

Bar ćemo se svi dići iz stolica i početi kretati pa bio to i holodek {#}

Nije baš izgledno, s ovom tehnologijom. Laseri koji mogu pretvoriti plin u plazmu, mogu to višestruko lakše napraviti s organskim tkivom (neprozirnije je te bolje absorbira energiju). Možda bi stvar bila upotrebljiva kao roštilj...

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Jesse kaže...

kako to treperi, ispašće mi oči... :(

Možda ne treperi uživo nego sad treperi jer ga snima kamera. Znaš ono kad kamerom snimaš TV, pa sve treperi, a u živo ne.

14 godina
offline
Laseri za 3D bez ekrana

Napokon pravi hologram, sljedeće godine će biti u mobitelima

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Psiho246 kaže...
Dalmatinac kaže...

jos nam fali mogucnost da putujemo kroz svetlosne godine i eto nam Star Treka u punom izdanju...a i to je blizu...

 

hologram* ;)

Kako se to putuje kroz svjetlosne godine? {#}

Svjetlosna godina je jedinica za mjeru duljine, tj. daljina koju neki objekt prede u godini dana ako se krece brzinom svjetlosti.

 

Dakle mozemo putovati brzinom svjetlosti ili preci duljinu od jedne svjetlosne godine, a ne putovati kroz svjetlosne godine.

 

{#}{#}

 

Nazi

 

 

 

Da,uprvu si,svijetlosna godina je jedinica mjere-a tu brzinu nikad necemo postic...

 

Prema Einstein-u (E=mc2) ,tijelo koje se pribrizava toj brzini dobiva visestruko na masi...a prema tome je vrlo lako da nikad necemo moc putovat tom brzinom...

 

Vrlo vjerojatno je da ce mo to nekako pokusat zaobic...stoga sam napisao putovati,pri cemu sam mislio doci s jedne tocke na drugu...

 

 

Sada je to prolaskom kroz prostor,al za 300,500,xy god...mozda se necemo trebati ni pomaknuti,a da prevalimo udaljenost svijetlosne godine...

 

Doduse,mozda se jesam krivo izrazio al evo potpuno objasnjenje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 0:13 (Dalmatinac).
12 godina
protjeran
offline
Laseri za 3D bez ekrana

Ako i zaživi za komercijalne svrhe, najprije će ga naručit bogati voajeri. {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Dalmatinac kaže...

jos nam fali mogucnost da putujemo kroz svetlosne godine i eto nam Star Treka u punom izdanju...a i to je blizu...

 

hologram* ;)

 

ranko091 kaže...
JokeKralj kaže...
holodek je kao projektor , hologram je slika ako san dobro razumio . Za bozic zeli holodek da moze prikazat hologram :)

a ja zelim USS Voyager, jer ima više holodekova pa da nije gužva... :)

Daleko je ovo od Star Trekovog holodeka. U ST-u, holodek se bazira na tehnologiji replikatora - u holodeku se stvara holotvar (holomatter) i pomiče pomoću tractor beam emitera, dok koheziju holotvari osiguravaju emiteri polja sila. Klasični hologrami koriste se na rubovima (za npr. prikaz okoliša), dok su holoprojekcije unutar prostora holodeka sačinjene od holotvari. Polja sila omogućavaju kretanje unutar holodeka na principu pokretne trake.

 

Najbliže iskustvo holodeku ostvareno je Battlefield 3 simulatorom koji su napravili u The Gadget Showu (ovdje je popis komponenti - cijena: samo 650 000 dolara :) ).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Dalmatinac kaže...
Psiho246 kaže...
Dalmatinac kaže...

jos nam fali mogucnost da putujemo kroz svetlosne godine i eto nam Star Treka u punom izdanju...a i to je blizu...

 

hologram* ;)

Kako se to putuje kroz svjetlosne godine? {#}

Svjetlosna godina je jedinica za mjeru duljine, tj. daljina koju neki objekt prede u godini dana ako se krece brzinom svjetlosti.

 

Dakle mozemo putovati brzinom svjetlosti ili preci duljinu od jedne svjetlosne godine, a ne putovati kroz svjetlosne godine.

 

{#}{#}

 

Nazi

 

 

 

Da,uprvu si,svijetlosna godina je jedinica mjere-a tu brzinu nikad necemo postic...

 

Prema Einstein-u (E=mc2) ,tijelo koje se pribrizava toj brzini dobiva visestruko na masi...a prema tome je vrlo lako da nikad necemo moc putovat tom brzinom...

 

Vrlo vjerojatno je da ce mo to nekako pokusat zaobic...stoga sam napisao putovati,pri cemu sam mislio doci s jedne tocke na drugu...

 

 

Sada je to prolaskom kroz prostor,al za 300,500,xy god...mozda se necemo trebati ni pomaknuti,a da prevalimo udaljenost svijetlosne godine...

 

Doduse,mozda se jesam krivo izrazio al evo potpuno objasnjenje...

 

 

Einsteinova teorija je nedavno pobijena(iako su neke znastvene zajednice jos skepticne) jer su u CERN-u uspjeli ubrzat neutrine brze od brzine svjetlosti.Test je izveden dva puta i u oba slucaja je zabiljezena brzina veca od brzine svjetlosti.

Sta ce rec da nasa trenutna saznanja nisu apsolutna i puno toga ne razumijemo i imamo krive koncepte.

Za pravi znanstveni napredak potrebno je razmisljanje koje je "out of the box" ako me kuzis.

Nekada su ljudi mislili da je zemlja ploca te da je ista centar svemira,i to je bila apsolutna istina i zakon,dok nije dokazano suprotno.
Zakljucak: ne shvacajte Einteinove teorije kao apsolutnu istinu,koliko god briljantan covijek bio ne mora uvijek biti u pravu.

 

Nadalje slika treperi jer jer kako je napisano u tekstu brzina osvjezavanja je 10-15 FPS(izmjena slicica u sekundi),a da bi izgledalo fluidno ljudskom oku je potrebno oko 30 FPS-a,isto tako je napisano da rade na tome da unaprijede FPS na 24-30.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2011 11:27 (Ashelor).
16 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Ashelor kaže...
Dalmatinac kaže...
Psiho246 kaže...
Dalmatinac kaže...

jos nam fali mogucnost da putujemo kroz svetlosne godine i eto nam Star Treka u punom izdanju...a i to je blizu...

 

hologram* ;)

Kako se to putuje kroz svjetlosne godine? {#}

Svjetlosna godina je jedinica za mjeru duljine, tj. daljina koju neki objekt prede u godini dana ako se krece brzinom svjetlosti.

 

Dakle mozemo putovati brzinom svjetlosti ili preci duljinu od jedne svjetlosne godine, a ne putovati kroz svjetlosne godine.

 

{#}{#}

 

Nazi

 

 

 

Da,uprvu si,svijetlosna godina je jedinica mjere-a tu brzinu nikad necemo postic...

 

Prema Einstein-u (E=mc2) ,tijelo koje se pribrizava toj brzini dobiva visestruko na masi...a prema tome je vrlo lako da nikad necemo moc putovat tom brzinom...

 

Vrlo vjerojatno je da ce mo to nekako pokusat zaobic...stoga sam napisao putovati,pri cemu sam mislio doci s jedne tocke na drugu...

 

 

Sada je to prolaskom kroz prostor,al za 300,500,xy god...mozda se necemo trebati ni pomaknuti,a da prevalimo udaljenost svijetlosne godine...

 

Doduse,mozda se jesam krivo izrazio al evo potpuno objasnjenje...

 

 

Einsteinova teorija je nedavno pobijena(iako su neke znastvene zajednice jos skepticne) jer su u CERN-u uspjeli ubrzat neutrine brze od brzine svjetlosti.Test je izveden dva puta i u oba slucaja je zabiljezena brzina veca od brzine svjetlosti.

Sta ce rec da nasa trenutna saznanja nisu apsolutna i puno toga ne razumijemo i imamo krive koncepte.

Za pravi znanstveni napredak potrebno je razmisljanje koje je "out of the box" ako me kuzis.

Nekada su ljudi mislili da je zemlja ploca te da je ista centar svemira,i to je bila apsolutna istina i zakon,dok nije dokazano suprotno.
Zakljucak: ne shvacajte Einteinove teorije kao apsolutnu istinu,koliko god briljantan covijek bio ne mora uvijek biti u pravu.

 

Nadalje slika treperi jer jer kako je napisano u tekstu brzina osvjezavanja je 10-15 FPS(izmjena slicica u sekundi),a da bi izgledalo fluidno ljudskom oku je potrebno oko 30 FPS-a,isto tako je napisano da rade na tome da unaprijede FPS na 24-30.

 

Baš mi je zanimljivo kako ljudi vole pobijati Einstein-ove teorije, a na kraju one uvijek prežive.

Da se imalo kužiš u teoriju relativnosti znao bi koliko je važna konstantna i granična brzina svjetlosti te koliko ju je teško opovrgnuti.

To što su ponovili mjerenje na malo precizniji način (na istom mjestu!) još uvijek ne znači ništa.

Osobno čisto sumnjam da ti neutrini putuju brže od c, pa čak i kad bi bilo tako, to nikako ne umanjuje Einsteina kao genija,

i ne bi nikad govorio o "pobijanju" teorija, nego prije o proširivanju, kao što je i Einstein svojim "out of the box" razmišljanjem proširio Newtonove teorije, a ne pobio...

12 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
PaleRider kaže...
Ashelor kaže...

 

 

Einsteinova teorija je nedavno pobijena(iako su neke znastvene zajednice jos skepticne) jer su u CERN-u uspjeli ubrzat neutrine brze od brzine svjetlosti.Test je izveden dva puta i u oba slucaja je zabiljezena brzina veca od brzine svjetlosti.

Sta ce rec da nasa trenutna saznanja nisu apsolutna i puno toga ne razumijemo i imamo krive koncepte.

Za pravi znanstveni napredak potrebno je razmisljanje koje je "out of the box" ako me kuzis.

Nekada su ljudi mislili da je zemlja ploca te da je ista centar svemira,i to je bila apsolutna istina i zakon,dok nije dokazano suprotno.
Zakljucak: ne shvacajte Einteinove teorije kao apsolutnu istinu,koliko god briljantan covijek bio ne mora uvijek biti u pravu.

 

Nadalje slika treperi jer jer kako je napisano u tekstu brzina osvjezavanja je 10-15 FPS(izmjena slicica u sekundi),a da bi izgledalo fluidno ljudskom oku je potrebno oko 30 FPS-a,isto tako je napisano da rade na tome da unaprijede FPS na 24-30.

 

Baš mi je zanimljivo kako ljudi vole pobijati Einstein-ove teorije, a na kraju one uvijek prežive.

Da se imalo kužiš u teoriju relativnosti znao bi koliko je važna konstantna i granična brzina svjetlosti te koliko ju je teško opovrgnuti.

To što su ponovili mjerenje na malo precizniji način (na istom mjestu!) još uvijek ne znači ništa.

Osobno čisto sumnjam da ti neutrini putuju brže od c, pa čak i kad bi bilo tako, to nikako ne umanjuje Einsteina kao genija,

i ne bi nikad govorio o "pobijanju" teorija, nego prije o proširivanju, kao što je i Einstein svojim "out of the box" razmišljanjem proširio Newtonove teorije, a ne pobio...

 

 

Gle ti gledas skepticki na sve to,ja ne.

Ako bolje procitas moj post mozda skuzis da nisam osporia Einsteinov genij,stvar je u tome sta je teorija relativnosti bas to...teorija.

I velika vecina nasih saznanja o svemiru je spekulacija i nagadanje.

A sta se pobijanja teorija tice,po Einsteinu putovanje brzinom svjetlosti nije moguce,ako je ubrzanje neutrina preko brzine svjetlosti uspijelo CERN-ovcima oni su time pobili tu tvrdnju,nema tu nikakvog prosirenja.
Zato sam i da primjer teorije "zemlja ploca" i "zemlja centar svemira" , neke stvari se smatraju istinom dok napredak tehnologije ne pokaze drugacije.Einstein je neosporivo jedan od najvecih genija svih vremena, ali je bia sputan ogranicenjima njegovog vremena,tko zna sta je sve moga otkriti da je ziv danas

Ayway sorry for the offtopic

 

Ontopic: jedva cekan da se malo sredi ova tehnologija pa da zaigramo nesto tipa Skyrim na hologramskom projektoru :)

16 godina
offline
Re: Laseri za 3D bez ekrana
Ashelor kaže...
PaleRider kaže...
Ashelor kaže...

 

 

Einsteinova teorija je nedavno pobijena(iako su neke znastvene zajednice jos skepticne) jer su u CERN-u uspjeli ubrzat neutrine brze od brzine svjetlosti.Test je izveden dva puta i u oba slucaja je zabiljezena brzina veca od brzine svjetlosti.

Sta ce rec da nasa trenutna saznanja nisu apsolutna i puno toga ne razumijemo i imamo krive koncepte.

Za pravi znanstveni napredak potrebno je razmisljanje koje je "out of the box" ako me kuzis.

Nekada su ljudi mislili da je zemlja ploca te da je ista centar svemira,i to je bila apsolutna istina i zakon,dok nije dokazano suprotno.
Zakljucak: ne shvacajte Einteinove teorije kao apsolutnu istinu,koliko god briljantan covijek bio ne mora uvijek biti u pravu.

 

Nadalje slika treperi jer jer kako je napisano u tekstu brzina osvjezavanja je 10-15 FPS(izmjena slicica u sekundi),a da bi izgledalo fluidno ljudskom oku je potrebno oko 30 FPS-a,isto tako je napisano da rade na tome da unaprijede FPS na 24-30.

 

Baš mi je zanimljivo kako ljudi vole pobijati Einstein-ove teorije, a na kraju one uvijek prežive.

Da se imalo kužiš u teoriju relativnosti znao bi koliko je važna konstantna i granična brzina svjetlosti te koliko ju je teško opovrgnuti.

To što su ponovili mjerenje na malo precizniji način (na istom mjestu!) još uvijek ne znači ništa.

Osobno čisto sumnjam da ti neutrini putuju brže od c, pa čak i kad bi bilo tako, to nikako ne umanjuje Einsteina kao genija,

i ne bi nikad govorio o "pobijanju" teorija, nego prije o proširivanju, kao što je i Einstein svojim "out of the box" razmišljanjem proširio Newtonove teorije, a ne pobio...

 

 

Gle ti gledas skepticki na sve to,ja ne.

Ako bolje procitas moj post mozda skuzis da nisam osporia Einsteinov genij,stvar je u tome sta je teorija relativnosti bas to...teorija.

I velika vecina nasih saznanja o svemiru je spekulacija i nagadanje.

A sta se pobijanja teorija tice,po Einsteinu putovanje brzinom svjetlosti nije moguce,ako je ubrzanje neutrina preko brzine svjetlosti uspijelo CERN-ovcima oni su time pobili tu tvrdnju,nema tu nikakvog prosirenja.
Zato sam i da primjer teorije "zemlja ploca" i "zemlja centar svemira" , neke stvari se smatraju istinom dok napredak tehnologije ne pokaze drugacije.Einstein je neosporivo jedan od najvecih genija svih vremena, ali je bia sputan ogranicenjima njegovog vremena,tko zna sta je sve moga otkriti da je ziv danas

Ayway sorry for the offtopic

 

Ontopic: jedva cekan da se malo sredi ova tehnologija pa da zaigramo nesto tipa Skyrim na hologramskom projektoru :)

 

U pravu si da gledam skeptički na sve to, ali to je s razlogom, uostalom većina fizičara gleda skeptički na to.

Još jednom napominjem, to što su oni 2 puta izmjerili brzinu veću od svjetlosti još se uvijek NE MOŽE smatrati dokazom, sve dok to ne potvrde i druga mjerenja na drugim mjestima!

Pa čak i tada treba proći vremena da se uvjeri da nije došlo do krive interpretacije rezultata.

Ako si ti uvjeren u drugačije, kriva je žuta štampa i senzacionalizam (npr. www.rtl.hr gdje su vijesti čista smijurija i osobno se ne mogu dovoljno načuditi tom senzacionalizmu i amaterizmu, kao da dijete uređuje te stranice),

predlažem da takve vijesti čitaš negdje drugdje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice