LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos

poruka: 28
|
čitano: 3.202
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos".
15 godina
offline
LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos

U sljedećoj inačici izgleda ubacuju nešto kao ribon kod MS-a.

https://smehrbrodt.wordpress.com/2015/11/24/improving-the-toolbars-in-libreoffice/

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Dali ovo valja šta?
Kakav je usporedbi s officom?
Dali otvara xcel,word..itd
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene

Libre Office je odličan alat. Otvara MS formate fileova a ukoliko je autor tih fileova poštivao i koristio styleove onda je i kompatibilnost odlična. Usudio bih se reći da pokriva potrebe 90% korisnika office aplikacija.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Hrvoje.RH kaže...
.. 
Kakav je usporedbi s officom? 
..

 -ovisi o cijeni koju uspoređuješ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos

Jel' sada napokon u fazi da se može spremiti prazan rtf dokument bez rušenja aplikacije?

Ili im je i dalje u takvim situacijama kriv OS na kojem se to izvršava?

 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Jel' sada napokon u fazi da se može spremiti prazan rtf dokument bez rušenja aplikacije?

Ili im je i dalje u takvim situacijama kriv OS na kojem se to izvršava?

 LO 5.0 kod mene ima titulu aplikacije koja se najvise puta srusila u odnosu na broj pokretanja. LO 5.0 mi je bio 64bit a sad cu sa 5.1 okusati srecu na 32bit.

14 godina
neaktivan
offline
LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos
LO vrtim godinama kod raznih tipova korisnika, na raznim osovima i nikad ovakvih problema koji se spominju nije bilo. Istina .rtf nisam vidio jedno 7 godina pa nisam bas siguran za to ali sve ostalo ako se poštuju neka pravila radi ko vurica.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
BlueMax kaže...

 LO 5.0 kod mene ima titulu aplikacije koja se najvise puta srusila u odnosu na broj pokretanja. LO 5.0 mi je bio 64bit a sad cu sa 5.1 okusati srecu na 32bit.

 Sumnjam da ti treba 64-bitna inačica bilo kojega uredskog paketa, bilo MS-ova Officea ili LibreOfficea.

http://informanka.blogspot.hr/
13 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Jel' sada napokon u fazi da se može spremiti prazan rtf dokument bez rušenja aplikacije?

Ili im je i dalje u takvim situacijama kriv OS na kojem se to izvršava?

Spremio i sve je prošlo bez rušenja.

 

BlueMax : ima li neki razlog zbog kojeg si koristio 64-bitnu inačicu. Mene su u MS Hrvatska odgovarali od korištenja 64 bitne verzije Officea jer je 32-bitna stabilnija i bolji odabir.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos

Ajde pošto nema dežurnih MS-ovaca ja ću : pokažite mi TCO, račune obuka teta sa šaltera, probleme s nekompatibilnoscu, jednostavnost VBA macroa

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos

Skidam da probam.

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
hrvooje kaže...

Ajde pošto nema dežurnih MS-ovaca ja ću : pokažite mi TCO, račune obuka teta sa šaltera, probleme s nekompatibilnoscu, jednostavnost VBA macroa

Kad već pitaš, da nastavim u istom tonu. Teta na šalteru nema razloga za korištenje bilo kojeg officea, za one koje trebaju isti deviza je ili nauči ili letiš s posla (pojednostavljeno rečeno trošak je 0 kuna), trošak licence je također 0 kuna. Kompatibilnost, pa već je tu (nije 100%-tna ali nije ni kod razmjene MS različitih formata), mada ne kužim što se imaju razmjenjivati office dokumenti u izvornom formatu. Za razmjenu je tu .pdf.

 

Ajmo se dotaknuti jednostavnosti korištenja VBA macroa. Trebao nam je alat za izračun pada tlaka za razne vrste medija (voda, zrak, prirodni plin, tehnički plinovi: stlačeni zrak, kisik, dušik, vodik, acetilen,.....) te za različite vrste strujanja (strujanje stlačivog medija, nestlačivog medija, pri čemu se zrak za klimatizaciju tretira kao nestlačivo strujanje a naprimjer zrka za otpšrašivanje se tretira kao stlačivo strujanje). Prvo smo htjeli kupiti takav alat. Na tržćištu nije bilo onoga koji bi odgovarao. Na kraju smo ga razvili uz korištenje calca i VBA. Alat je vrlo intuitivan i jednostavan za korištenje a radi vrhunski posao. Sama izrada pojedinih funkcija nije bila komplicirana više nam je muka zadavalo opisati sve moguće situacije za sve medije i strujanja. Također smo napravili i alat za izračun transmisijskih gubitaka u calcu. Oba rade vrhunski.

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Hrvoje.RH kaže...
Dali ovo valja šta?
Kakav je usporedbi s officom?
Dali otvara xcel,word..itd

Za otipkati pasus teksta je ok.

 

Za maturalni rad ćeš se namučiti.

 

Za bilo kakav dokument koji ima svrhu - neupotrebljiv. 

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
16 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Bio probao 5.0, rušio se, štekao, spor kod velikih tablica. Vratio se na zadnji 4.x koji radi zadovoljavajuće.

Valjalo bi probat i 5.1
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Onjegin kaže...
Hrvoje.RH kaže...
Dali ovo valja šta?
Kakav je usporedbi s officom?
Dali otvara xcel,word..itd

Za otipkati pasus teksta je ok.

 

Za maturalni rad ćeš se namučiti.

 

Za bilo kakav dokument koji ima svrhu - neupotrebljiv. 

 Pasus teksta ima svrhu, al ovakve sam komentare čekao. 

There is no job like cron job!
13 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
hrvooje kaže...

 Pasus teksta ima svrhu, al ovakve sam komentare čekao. 

 Ne trzam na njegove provokacije. Nije završio onaj svoj review do prvog poljupca i tu je izgubio vjerodostojnost.

 

Kao netko tko mjesečno nakuca 1-2 projekta, kod kojih je prosječan broj stranica između 100 i 200 (kombinacija čistog teksta, tabela, ubačenih slika, dijagarama, ..., automatsko generiranje sadržaja,...., formatiran izgled na način da je prva stranica različita od ostalih,...) mene Libre Office sasvim dobro služi i uvijek mi je prvi izbor za kucanje teksta (kucanje formaula u LO mi je puno jednostavnije od MSO) a imamo uredno plaćene licence za O365.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
mario.L_hr kaže.
mene Libre Office sasvim dobro služi i uvijek mi je prvi izbor za kucanje teksta (kucanje formaula u LO mi je puno jednostavnije od MSO) a imamo uredno plaćene licence za O365.

 6 puta stisni Win tipku poljubi start menu i ostavi cvijeće ispred vrata MS Hrvatska u Beogradu. Ovo je svetogrđe 

There is no job like cron job!
13 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
hrvooje kaže...

 6 puta stisni Win tipku poljubi start menu i ostavi cvijeće ispred vrata MS Hrvatska u Beogradu. Ovo je svetogrđe 

Da je podrška barem u Beogradu. Kad ih trebam onda razgovaram s nekim iz Poljske/Češke/Rumunjske. Svaki razgovor je uvijek dulji od pola sata. Pa ti kupi O365.

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Ja koji sam veliku većinu svojih seminara na faksu napisao LO sam izgleda po Onjeginu neka vrsta fata morgane.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene

- biraj ili si Fata, ili Morgana.. ne može oboje :)

 

Besmislene su usporedbe. Može se u raznim editorima/word processorima officima napraviti potrebno. Da nema sitnice kao cijena .. a realno većini (kućnih) juzera je MSO jedanko 'besplatan'.

MS nije baš blentava firma, MSO je kvalitetan komad softa. Uz sitnicu da MS Win drži koliko ono 92% Desktopa, praktički samo linuxaši su osuđeni na LO (ili wine) .. neusporedivo.

 

LO gledajući cijenu (samo) zadovoljava, osim možda pojedine iznimke (što kaže mario da mu je nešto zgodnije nego u MSO), ipak MSO rula. Statistički, više će usera linuxa korsititi MSO kroz wine nego što će win useri koristiti LO pa i besplatan.. Da je cijena kriterij, stvari bi bile drugačije. MSO također može bit free.

 

Sad treba vidjeti, jel LO (bar umjereno) stabilan, upotrebljiv. Kompatibilnost ne mora biti kriterij, to ovisi o useru-potrebama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
Arendelle kaže...
BlueMax kaže...

 LO 5.0 kod mene ima titulu aplikacije koja se najvise puta srusila u odnosu na broj pokretanja. LO 5.0 mi je bio 64bit a sad cu sa 5.1 okusati srecu na 32bit.

 Sumnjam da ti treba 64-bitna inačica bilo kojega uredskog paketa, bilo MS-ova Officea ili LibreOfficea.

 Znam da ne treba ali kad vec imam 64bit sistem zašto ne instalirati 64bit aplikaciju?

16 godina
neaktivan
offline
LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene pos

MS je pametan jedino što omogućuje piratstvo. Bolje da se svi navuku, pa će netko i platiti, nego sve odsjeći pa da odu konkurenciji. Živim za dan kad se Win i MSO neće moći piratizirati. Samo se bojim da taj dan neću doživjeti

There is no job like cron job!
 
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
hrvooje kaže...

MS je pametan jedino što omogućuje piratstvo. Bolje da se svi navuku, pa će netko i platiti, nego sve odsjeći pa da odu konkurenciji. Živim za dan kad se Win i MSO neće moći piratizirati. Samo se bojim da taj dan neću doživjeti

 Razlog zašto više ne "podržavam" piratizaciju.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
BlueMax kaže...
Arendelle kaže...
BlueMax kaže...

 LO 5.0 kod mene ima titulu aplikacije koja se najvise puta srusila u odnosu na broj pokretanja. LO 5.0 mi je bio 64bit a sad cu sa 5.1 okusati srecu na 32bit.

 Sumnjam da ti treba 64-bitna inačica bilo kojega uredskog paketa, bilo MS-ova Officea ili LibreOfficea.

 Znam da ne treba ali kad vec imam 64bit sistem zašto ne instalirati 64bit aplikaciju?

- zato jer je a) beskorisno osim u iznimkama, b) jer je 32bitna provjerenija-stabilnija.. a 64 nova-neprovjerena-pa time s x-bugova više. Logika tad kaže 32bit.

+ na sve dodati dll hell (ako je platforma linux) ili kašnjenje, fixanje.. koje je povezano s resursima developera (i MSovim interesima).

+ kad se govori o OSu kao preduvijetu za 64bit, do 2012 je preferirano-preporučeno nuđen npr ubuntu 32bitni.. (tek s porastom iznad 4GB RAMa ima smisla, ali za Office zanemarivo tj samo za apsse koje koriste takve resurse kao igre-grafika..).

 

hrvooje kaže...

MS je pametan jedino što omogućuje piratstvo. Bolje da se svi navuku, pa će netko i platiti, nego sve odsjeći pa da odu konkurenciji. Živim za dan kad se Win i MSO neće moći piratizirati. Samo se bojim da taj dan neću doživjeti

 -zato MS tolerira win-mso for free. Ali kako stvari idu.. desit će se obrnuto, njihov cilj je prestati prodavati SW (jednokratno), početi s naplatom usluga (trajno). Tad će win-mso biti 'besplatni' tj bit će stvar izbora korisnika, dok će zarada neovisno o izboru ići MSu... sveti gral. Nećeš doživjeti.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 11:21 (ihush).
13 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
BlueMax kaže...

 Znam da ne treba ali kad vec imam 64bit sistem zašto ne instalirati 64bit aplikaciju?

Slično sam i ja razmišljao kad smo kupili MS office ali mi je lik iz MS Hrvatska rekao da je 64-bitna verzija predviđena samo za one koji ju stvarno trebaju i da je za većinu predviđena 32-bitna verzija (nije izgovorio ali sam ja iz njegove priče zaključio da je u pitanju stabilnost).

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
protjeran
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
ihush kaže...

Statistički, više će usera linuxa korsititi MSO kroz wine nego što će win useri koristiti LO pa i besplatan.. Da je cijena kriterij, stvari bi bile drugačije. MSO također može bit free.

 

Nema neke pouzdane statistike, no moja iskustva ( unazad zadnjih 30-tak godina ) su ovakva:

 

Linux samo na prvu izgleda krajnje jednostavan i spreman za svakodnevno korištenje , i makar na početku sve izgleda idilično , svakim novim tjednom korištenja linuxa

naš linux korisnik mora naučiti neke nove stvari  ili će se nakon par problema jednostavno vratiti na windowse gdje kolko tolko pozna situaciju i gdje je sve pripremljeno za

next.next klikanje , pa čak i rješavanje problema kroz ponuđene ms alate. Hoću reći da za kontinuirano korištenje linuxa naš prosječni korisnik mora daleko više truda i znanja

uložiti u svakodnevne aktivnosti , što ga nakon nekog izvjesnog perioda ( ako u međuvremenu ne odustane ) čini tehnički naprednijim od prosječnog windows korisnika

gdje se uz daleko manje znanja i truda može održavati sistem. A kad se i zapne, daleko lakše će se naći "majstora" za windowse nego za linux...

 

E sad, ukoliko je ta moja teorija točna , onda naš napredniji linux korisnik nikakve potrebe nema da za svakodnevni rad koristi ms office ( kroz wine, playonlinux i sl ) jer ima u sebi već dovoljno

znanja i iskustva da i u libreofficeu će naći način da napravi ono za što bi mu ms office kao bio nužan. Evo taj put i ja baš sada prolazim ovih dana : jednom dečecu ( zagriženom igraču )

sam složio pc i mic po mic ga uhodao u linux. S vremenom je i njegova gejmerska ekipa , uz moju pomoć, prešla na linux ( lokalni klinci, djeca mojih prijatelja iz kvarta ).

Ispočetka sam muku mučio kako da im se pokreću igre na koje su dotada navikli na windowsima. I tako sam prošao križni put ( i još ga prolazim ) sa steam-om , playonlinux-om ... i sl.

Ubrzo sam uočio da i u linux repoima postoje igre koje su vrlo slične ( po kvaliteti i igrivosti ) igrama iz windows okružja ( npr quake vs openarena ). 

Nakon kaj sam im instalirao te igre iz lin repoa , praktično za njih nema razlike jer pucačina je pucačina, mape su vrlo slično , interfejs i zvukovi su identični , i onaj ko nezna mogao bi ruku u vatru staviti da je to orgigi quake na windowsima...

 

Mišljenja sam da ista analogija vrijedi i za uredske alate, multimedijalne aplikacije i za sve ono kaj nekome treba u svakodnevnom radu: bez obzira na cijenu , svatko će koristiti onu aplikaciju

koja ima najbolji odnos uloženo-dobiveno , a ukoliko je netko višegodišnji linux korisnik onda je svakako već dorastao tome da i iz LO izvuče maximum bez potrebe za wine kemijanjem i sl.

A ako baš nemre bez neke ms office funkcionalnosti ( npr zbog neke poslovno uvjetovane okolnosti ) , a onda bu kupil i windowse i office ( inspekcija, R-1, bla bla bla.. ) i raditi će na tome jer

je zarada osnovna pretpostavka biznisa pa na kupljeni softver treba gledati kao na kupljeni alat kojim ostvaruje zaradu.

 

 

........

 

32 bit je prošlost , u svijetu hardvera već godinama, a sve više i u svijetu softvera. Google za mjesec dana diže sidro od 32 bitnog chromea , a nekako sam siguran da će za koju godnu 32 b softver ostati na možda kojem promilu mašina koje iz nekog opskurnog razloga nemogu na 64 b verzije....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 12:30 (bunkermax).
15 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
bunkermax kaže...
..

........

 

32 bit je prošlost , u svijetu hardvera već godinama, a sve više i u svijetu softvera. Google za mjesec dana diže sidro od 32 bitnog chromea , a nekako sam siguran da će za koju godnu 32 b softver ostati na možda kojem promilu mašina koje iz nekog opskurnog razloga nemogu na 64 b verzije....

 

- ne brkati OS i appse. Konkretne potrebe za npr alociranjem memorije. Office alati jednostavno nemaju takvu potrebu (osim npr ograničenja npr excela na 64k redova.. onak, smiješno i spada pod izuzetak). Soft koji se koristi određuje OS pa i requirementse, time i broj bitnih bitova.. ne moje-tvoje mipljenje ili iskustvo.

Potreba za količinom-veličinom podatka, npr 16bit CD audio.. fontovi, hrpe sys poziva, stvari koje juzer nikad ne mora vidjeti. Baš nikakve korsiti od više bitova, obrnuto samo 'štete' jer se tad rasipaju resursi. (usporedivo s veličinom bloka-cluster HDDa). Byte-8 bitni je osnovna jedinica, Cluster od npr 4KB bez obzira i za prazan file (npr txt nez texta..) zauzme jednako 4KB bio prazan ili do A4 str (3600 znakova standardno). Jednako je sa svim pozivima u memoriji, svim registrima CPUa.. (to je bio i jedna od problema prije burnproofa kod snimanja CD medija, bilo je skoro nemoguće snimiti folder malih fileova npr icon-a, jer su cca 700byte i manje i to nije bilo dovoljno za buffer snimača) .

Grafički programi mogu koristiti velike količine RAMa, text se zapravo ne mjijenja (svojstva kao veličina/tip fonta, alatne trake.. a sam sadržaj-text je kao notepadov-txt.. zanemariv, ne raste rezolucijom i sl. 1GB je tad ogroman. Fotke, igre, ostalo.. to nije Office. Danas browser traži x-puta više resursa nego kompletan office jer je 'multimedija' koristi GPU itd... a word je samo drugačiji notepad (++) :)

Requirementsi! (ili točka). To određuje apps, ne nešto drugo. Smisao 500bitnog OSa kad već karikiram.. ili charseta? word bi brže pisao? Office req. se nije promijenio posljednjih desetak godina, kao ni OSa u ostalom, radilo bi i na 512-1024MB, ostatak je tad ostatak (višak).

Pošto 64bit OS može bez ikakvog problema ili drawbacka koristiti 32bitni soft (ne systemski, ne drivere..) nema razloga, tj može se po želji/potrebi instalirati željena verzija appsa. OS dakle prednost 64bit (osim ako su resursi knap ili neki specifični razkog kao driver-periferija.. kad bi morao 32bitni).

Office su word, spread, prezentacija, mail.. ništa što bi profitiralo od 64 bita. Samo početni problemi koje svaka smjena generacije izazove (u slučaju linuxa s kašnjenjem) recimo da su sad već (možda) otklonjeni problemi. Tad je izbor = izbor. (ali ne kao neki razlog-potreba).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: LibreOffice 5.1 stigao sa podrškom za udaljene
mario.L_hr kaže...
BlueMax kaže...

 Znam da ne treba ali kad vec imam 64bit sistem zašto ne instalirati 64bit aplikaciju?

Slično sam i ja razmišljao kad smo kupili MS office ali mi je lik iz MS Hrvatska rekao da je 64-bitna verzija predviđena samo za one koji ju stvarno trebaju i da je za većinu predviđena 32-bitna verzija (nije izgovorio ali sam ja iz njegove priče zaključio da je u pitanju stabilnost).

 Što je najgore za MSO znam da je 32bit stabilnija ali za LO to nisam nigdje procitao.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice