Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

poruka: 14
|
čitano: 2.422
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB".
15 godina
odjavljen
offline
Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

NSA ima pohranjen nas otisak prsta, bez dozvole pristup svim nasin racunima (mail, socijalne mreze, cloud servisi), vjv imaju spremljen nas glas i fotku, ne vidim u cem je problem s ovim licima.

 
10 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
Edge kaže...

NSA ima pohranjen nas otisak prsta, bez dozvole pristup svim nasin racunima (mail, socijalne mreze, cloud servisi), vjv imaju spremljen nas glas i fotku, ne vidim u cem je problem s ovim licima.

 I još k tome, NSA je kreirala i definirala upotrebu svih kriptografskih algoritama u masovnoj upotrebi, te sigurno imaju backdoor za svaki, premda tvrde da su ireverzibilni, što nikad nije moguće dokazati.

 

Čovjek se zapita....

Kruha i igala...
15 godina
offline
Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

a kakve to veze ima s nama? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 4 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

Pa znamo to iz CSI-a

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

Kako si vole tepati i pjevati: "Zemlja hrabrih i slobodnih"

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
Kad sam prvi puta dao otisak kod podizanja osobne sa sjetom sam pomislio na Ameriku u kojoj ne da ne moraš dati otisak ako nisi kriminalac, nego ne trebaš ni vaditi osobnu. A vidi ih sada, postaju prava policijska država. Uskoro ćemo zločestu djecu plašiti s NSA.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
A kakve ovaj premudri komentar ima veze s pameću?
15 godina
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
fer-de-lance kaže...
Edge kaže...

NSA ima pohranjen nas otisak prsta, bez dozvole pristup svim nasin racunima (mail, socijalne mreze, cloud servisi), vjv imaju spremljen nas glas i fotku, ne vidim u cem je problem s ovim licima.

 I još k tome, NSA je kreirala i definirala upotrebu svih kriptografskih algoritama u masovnoj upotrebi, te sigurno imaju backdoor za svaki, premda tvrde da su ireverzibilni, što nikad nije moguće dokazati.

 

Čovjek se zapita....

Ne znam...... ali pitam se jos, ako su toliko sposobni, pametni itd kako to da je Edward Snowden uspio pobjeci pritom koristeci kriptografske servise kako bi javnost dosla do CIA/NSA podataka iznutra? Za nekog puput njih (NSA, CIA, FBI) mi je jednostavno neshvatljivo da su napravili tako banalan propust odnosno nekontroliranje svojih zaposlenika. Osim toga, kako to da konacno ne pohapse/zatvore sve distributere ilegalnog sadrzaja (mislim na sve koji su u toj mrezi)? Sjetimo se jos placanja da se probije iPhone i sl.

 

Ne znam ali tu nesto smrdi, ne zna se tko pije, a tko placa......

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
16 godina
neaktivan
offline
Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

Ah, zemlja demokracije i slobodnih...  A onda je svizac zamotao cokoladu.

 

Visak kaže...
Kad sam prvi puta dao otisak kod podizanja osobne sa sjetom sam pomislio na Ameriku u kojoj ne da ne moraš dati otisak ako nisi kriminalac, nego ne trebaš ni vaditi osobnu. A vidi ih sada, postaju prava policijska država. Uskoro ćemo zločestu djecu plašiti s NSA.

To vec i jesu neko vrijeme (valjda je to jasno otkad je Snowden izasao iz ormara), samo ne u punom opsegu. Na njihovu zalost, da bi postali policijska drzava u punom sjaju, koce ih zakoni prijasnjih generacija i Ustav njihovih predaka, ali u potpunosti imam povjerenje u njih da bi u skorijoj buducnosti i to nekako mogli zaobici i ostvariti svoj san apsolutne kontrole.

 

Mislim da su SAD kao drzava na svom vrhuncu (opcenito) bile tamo negdje 70-tih i 80-tih godina, pa i 60-tih, cak bih rado i zivio (neko vrijeme) u toj/tadasnjoj Americi, ali nakon toga polako padaju. Danas, boze sacuvaj.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
1domagoj1 kaže...

To vec i jesu neko vrijeme (valjda je to jasno otkad je Snowden izasao iz ormara), samo ne u punom opsegu. Na njihovu zalost, da bi postali policijska drzava u punom sjaju, koce ih zakoni prijasnjih generacija i Ustav njihovih predaka, ali u potpunosti imam povjerenje u njih da bi u skorijoj buducnosti i to nekako mogli zaobici i ostvariti svoj san apsolutne kontrole.

 

Mislim da su SAD kao drzava na svom vrhuncu (opcenito) bile tamo negdje 70-tih i 80-tih godina, pa i 60-tih, cak bih rado i zivio (neko vrijeme) u toj/tadasnjoj Americi, ali nakon toga polako padaju. Danas, boze sacuvaj.

Pa zato i spadaju pod divlji zapad, koji je danas realno puno opasniji od onog starog divljeg zapada+Đon Vejn filmovi itd.

 

 

Neupučen človek se lako šokira, kad vidi kolko je u dosta njihovih država policija podmičena, ili pod čizmom lokalnih bogatih budaletina sa perverznim navikama.Ovaj dole video je taman odličan usputni primjer u praksi. To su borci za prava životnija, i baš je ugodni vidit kak stalno maltretiraju ove izvitoperene bogatune pa političare itd.Obavezno pregledat njihov Jubitu kanal, ima koš videa koji fino pokazuju kakvo je stanje u određenim američkim državama.

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
Edge kaže...

NSA ima pohranjen nas otisak prsta, bez dozvole pristup svim nasin racunima (mail, socijalne mreze, cloud servisi), vjv imaju spremljen nas glas i fotku, ne vidim u cem je problem s ovim licima.

 

Potencijalnih problema je puno. CCTV kamera i bankomata ima pun k, tako da im je npr. omogućena brza pretraga gdje si zadnji put viđen, a isto tako se tvoja fotka/tijelo u pokretu da namontirati bilo gdje i bilo kad...

 

I zato nikako nije dobro samo slegnuti ramenima i reći: pa šta, to je samo još jedna od stvari koje imaju u dosjeu o meni...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
lovac82 kaže...
fer-de-lance kaže...
Edge kaže...

NSA ima pohranjen nas otisak prsta, bez dozvole pristup svim nasin racunima (mail, socijalne mreze, cloud servisi), vjv imaju spremljen nas glas i fotku, ne vidim u cem je problem s ovim licima.

 I još k tome, NSA je kreirala i definirala upotrebu svih kriptografskih algoritama u masovnoj upotrebi, te sigurno imaju backdoor za svaki, premda tvrde da su ireverzibilni, što nikad nije moguće dokazati.

 

Čovjek se zapita....

Ne znam...... ali pitam se jos, ako su toliko sposobni, pametni itd kako to da je Edward Snowden uspio pobjeci pritom koristeci kriptografske servise kako bi javnost dosla do CIA/NSA podataka iznutra? Za nekog puput njih (NSA, CIA, FBI) mi je jednostavno neshvatljivo da su napravili tako banalan propust odnosno nekontroliranje svojih zaposlenika. Osim toga, kako to da konacno ne pohapse/zatvore sve distributere ilegalnog sadrzaja (mislim na sve koji su u toj mrezi)? Sjetimo se jos placanja da se probije iPhone i sl.

 

Ne znam ali tu nesto smrdi, ne zna se tko pije, a tko placa......

 Stvar je možeš se sakriti od tajnih službi ali ako znaš trikove tajnih službi. Špijun se od špijuna zna sakrit. Dapače veliki dio toga znanja je na internetu, samo moraš godine uložiti da bi ga znao primijeniti.

 

Mi računalni stručnjaci često mislimo da je cyber špijuniranje sve danas, ali nije. U obavještajnim krugovima se uz nove metode špijuniranja i dalje koriste dobri staromodni low tech pristupi nadzora. A to isto znači da low tech načini za sprječavanje nadzora i dalje isto funkcioniraju, čak se u ponekim situacijama mogu koristiti i protiv visoko tehnološkog nadzora. Npr. najbolji način da spriječiš da te netko špijunira kroz kameru na laptopu nije da updateaš firewall ili antivirus nego da jednostavno ju zaljepiš sa neprozirnim selotepom.

Zapitajte se ovako: Dali ja imam znanje da bi se u hipoteskom scenariju 1945 ja kao neki židov znao sakriti u središtu Berlina od Gestapa? Da bi se danas sakrio od špijunskih agencija moraš biti vješt i u low tech i u high tech zaobilasku nadzora. Moraš razmišljati ili kao špijun, ili kao detektiv(jer i oni imaju ponešto takvoga znanja).

Međutim ti se čudiš kako to da je NSA pobjegao jedan od njihovih, međutim nije li netko tko ima intimno znanje NSA-inih metoda upravo onaj tko bi im najlakše mogao pobjeći?

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/problem-nemam-sta-skrivati-mentalitetom/242507.aspx

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 0:55 (GNU+Linux).
11 godina
offline
Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u bazi FB

Pa zar se nisu bunili dok su im skidali lice?

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Lice svakog drugog Amerikanca pohranjeno u baz
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Pa zar se nisu bunili dok su im skidali lice?

 Ma kakvi, danas ti je to in, čak sami ljudi to rade, i hashtagaju....

 Kakav NSA....

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice