Linux za djecu

poruka: 14
|
čitano: 3.816
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Linux za djecu".
15 godina
neaktivan
offline
Linux za djecu

e svaka často ljudima koji su se potrudili ovo napraviti, napokon nešto prilagođeno klincima a da nije samo windows blinds tema s gusarima ili barbie na xp-u ili sedmici...

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linux za djecu

Oće li napraviti jednu distru za nadobudne tinejdžere na forumu?!

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
4 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Linux za djecu
Smooth Operator kaže...

Oće li napraviti jednu distru za nadobudne tinejdžere na forumu?!

Imaš ga već dugo. Zove se backtrack, distribucija za probijanje wep mreža {#}

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
14 godina
protjeran
offline
RE: Linux za djecu
eterna luchar kaže...

e svaka často ljudima koji su se potrudili ovo napraviti, napokon nešto prilagođeno klincima a da nije samo windows blinds tema s gusarima ili barbie na xp-u ili sedmici...

 

Problem je to sto ce ovaj Linux koristiti djeca koja imaju cool brata ili rodjaka koji zeli da im malo olaksa.

 

I kad nauce vladati misem sto ce raditi... Zaboravio sam da nisu toliko pametni.

 

U slucaju da to djete ode kod prijatelja, koji ce 100% imati Windows -nece znati nista.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux za djecu
pa naravno da eš ga paraleno i privikavati na winse jer ipak drže veeeliki monopol na OS tržištu.
Mislim to bi bilo kao da djete živi u hrv a ja ga učim mađarski, nema nikakve koristi.. ali kada spojiš to dvoje imaš dobitnu kombinaciju...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
offline
RE: Linux za djecu
Elite N00b kaže...
Smooth Operator kaže...

Oće li napraviti jednu distru za nadobudne tinejdžere na forumu?!

Imaš ga već dugo. Zove se backtrack, distribucija za probijanje wep mreža {#}

{#} Ma ne, to je za predškolski uzrast.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
16 godina
offline
RE: Linux za djecu

pedolinux

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
protjeran
offline
RE: Linux za djecu
eterna luchar kaže...
pa naravno da eš ga paraleno i privikavati na winse jer ipak drže veeeliki monopol na OS tržištu.
Mislim to bi bilo kao da djete živi u hrv a ja ga učim mađarski, nema nikakve koristi.. ali kada spojiš to dvoje imaš dobitnu kombinaciju...

 

U toj dobitnoj kombinaciji totalno je bespotreban mađarski... Slicno Linux-u.

 

Za onog dole: nisam ja dobio crni...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2010 11:56 (Mentalist).
13 godina
protjeran
offline
RE: Linux za djecu
Mentalist kaže...

 

U toj dobitnoj kombinaciji totalno je bespotreban mađarski... Slicno Linux-u.

  Kao i ti na ovom forumu  {#}

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
Linux za djecu

Nebih za baš složio da Linux nije zabavan. Nema ništa zabavnije nego editiranje xorg.conf-a da proradi Debian na 2 monitora {#}

I am awesome.
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Linux za djecu
Mentalist kaže...
eterna luchar kaže...

e svaka často ljudima koji su se potrudili ovo napraviti, napokon nešto prilagođeno klincima a da nije samo windows blinds tema s gusarima ili barbie na xp-u ili sedmici...

 

Problem je to sto ce ovaj Linux koristiti djeca koja imaju cool brata ili rodjaka koji zeli da im malo olaksa.

 

I kad nauce vladati misem sto ce raditi... Zaboravio sam da nisu toliko pametni.

 

U slucaju da to djete ode kod prijatelja, koji ce 100% imati Windows -nece znati nista.

 

Ja sam bratu starom 10 godina stavio Edubuntu. Zna barem jednako, ali i više od svoje ekipe, jer radeći na XP-ima u školi, a na Linuxu doma - zna da program za pisanje nije isto što i Word, a program za glazbu WMP.

Razlikuje pojmove "vrsta/kategorija programa", i "konkretan program iz te vrste" - zato jer već sada za sve koristi barem dvije implementacije. Kada mu pojačam konfu dobit će XP u VirtualBoxu da može eksperimentirati ili raditi domaće zadaće iz Accessa.

 

14 godina
offline
RE: Linux za djecu
dj_beni kaže...

Nebih za baš složio da Linux nije zabavan. Nema ništa zabavnije nego editiranje xorg.conf-a da proradi Debian na 2 monitora {#}

Ok, to je malo drugačija vrsta zabave.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
offline
Linux za djecu

sve ovo me podsjeti na:

 

Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux za djecu

Jep, i ja svog mlađeg brata isto polako navikavam na linux... i čak mi dobro ide, jedino je malo otežavajući faktor kaj nema neki stroj od kompa pa mu ne mogu složiti virtualku za igre, jer ipak ono aj je njemu zanimljivo se ne vrti na linuxu...

Sve me žene oko kuće jure, kaže majka to je zbog frizure...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice