Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

poruka: 30
|
čitano: 4.431
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon".
12 godina
neaktivan
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

1440p za 32" ? no-go

xfact
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Ljubitelji filmova bolje da uzmu 21:9 format.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
=xfact= kaže...

1440p za 32" ? no-go

zašto ne? PPI ti je isti kao 1920x1080 na 24", nekih cca 91

 

Bez skaliranja sve će izgledati sasvim OK... Ja imam 1920x1080 na 23" i to je oko 95PPI i OK je.

16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
=xfact= kaže...

1440p za 32" ? no-go

32/16-9 AMVA monitor 1440p rezolucije nema frke, upravo suprotno to je baš onak taman za razni multimedijalni sadržaj.Kaj se mene tiče to je odličan izbor, pa još 32 veličina za raznu multimediju idealno ipak je to VA/AMVA panel.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

S obzirom da je to novi model, Benq je logički redizajniral nakaradnu glossy guzicu koja je nagrđivala stare modele EW serije.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=261&jumpto=5211126&sort=asc&view=flat

 

Naslov ove vijesti je turbo-sprčkan, pa odavno se zna koji je čisti filmski format i da za to treba 21-9 monitor.Benq fino navodi da je to multimedijski monitor, od kud je onda palo ovo "filmski" možda s kruške.

 

http://www.benq.com/product/monitor/ew3270zl

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
protjeran
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

dobro koliko ovo kosta?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Eh, kad bi izdali nešto ovakvo na 27 ili 29 incha... Konkretno čekam AMVA panel 1440p na veličini 27 ili 29" i da se može pivotirati...

 

Ako niš uzet ću ipak IPS AHVA...

 

Generalno gledano ne znam što mi je bolje uzeti. Monitor koristim za gledanje filmova i rad, ne igram igre...

 

Mislio sam AMVA radi crne boje i što nema IPS glow, ali ne znam kakvi su kutevi vidljivosti i boje naspram IPSa.

 

IPS ima od benq dosta dobar monitor na toj rezoluciji i od 27", i da se pivotirati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 18:59 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
lllnuclearlll kaže...
=xfact= kaže...

1440p za 32" ? no-go

zašto ne? PPI ti je isti kao 1920x1080 na 24", nekih cca 91

 

Bez skaliranja sve će izgledati sasvim OK... Ja imam 1920x1080 na 23" i to je oko 95PPI i OK je.

 mene vise brine rezolucija "za filmove". 1440p je ni vrit ni mimo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
neaktivan
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Monitor je pogodan za gledanje filmova

 

 

Glavni feautre

Better Video Enjoyment with Brightness Intelligence Technology

 

Brightness Intelligence Technology

Brightness Intelligence Technology (B.I. Tech.) optimizes display performance for movie watching, protecting your eyes while delivering premium image quality.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
nixass kaže...

 mene vise brine rezolucija "za filmove". 1440p je ni vrit ni mimo

 A i 1280x720 je ni vrit ni mimo pa radi sve uredno... 

 

Nemam pojma kak se video skalira, ali da, opet se radi o nekoj međurezoluciji...

 

Meni se sviđa kao radni monitor pošto imaš više mjesta nego na 1080p, a opet ne moraš skalirati OS kao što bi to morao s 4K na toj veličini ekrana...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 19:46 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
lllnuclearlll kaže...
nixass kaže...

 mene vise brine rezolucija "za filmove". 1440p je ni vrit ni mimo

 A i 1280x720 je ni vrit ni mimo pa radi sve uredno... 

 

Nemam pojma kak se video skalira, ali da, opet se radi o nekoj međurezoluciji...

 

Meni se sviđa kao radni monitor pošto imaš više mjesta nego na 1080p, a opet ne moraš skalirati OS kao što bi to moram s 4K na toj veličini ekrana...

 

 

 ak nis drugo 720p monitora/laptopa se jos i moze nac, kao i 720p materijala, dok je 1440p dobar za.. gaming i profi rad, multimedija (filmovi) bas nemaju korist od toga.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
nixass kaže...

 

 

 ak nis drugo 720p monitora/laptopa se jos i moze nac, kao i 720p materijala, dok je 1440p dobar za.. gaming i profi rad, multimedija (filmovi) bas nemaju korist od toga.

 Pa nemaju da... Ne znam ni kak se skalira video... jer isti je to omjer pa valjda sve dobro izgleda... Ne znam dali 4K sadržaj izgleda bolje na tom monitoru nego na FHD, i dali FHD sadržaj izgleda jednako kao i na FHD monitoru... to me baš zanima...

 

Inače na youtubeu ima videa koji su 1440p, većinom su ponuđeni na materijalima koji mogu biti i 4K...

10 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni

lllnuclearlll

Pored 22" BenQa pod mojPC u dnevnom imamo 24" model koji se moze pivotirati te ima nesto bolje boje: http://www.nabava.net/search.php?q=BL2420Z Najbolji dio kod tog monitora je sto je za kalibraciju potrebno 3 klika, tj. samo namjestis sRGB mod i voila: http://www.trustedreviews.com/benq-bl2420z-review-image-quality-screen-modes-page-2 Eh sad zavisi na sto tocno mislis pod rad i kolko cijenis visak desktop prostora..

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2016 22:38 (The_Fichek).
9 godina
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Za ljubitelje filmova ipak neki UHD od 40″+ ima više smisla 

DigitaLife/EotS
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
Ne znam jer tko jos gleda filmove na monitoru kada se za male pare uzme tv kako spada, ja sam prošle godine uzeo za 350eur 49" fhd tv i na njemu gledam filmove, nema mi smisla gledati filmove na maloj dijagonali.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Ja TV godinama nisam upalio. Gledam sve na PC-u još od 2010. kad sam imao 22'' TN panel, a kamoli sada kad imam 40'' 4K zvjerku.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

FHD projektor 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
softwaremaniac kaže...

Ja TV godinama nisam upalio. Gledam sve na PC-u još od 2010. kad sam imao 22'' TN panel, a kamoli sada kad imam 40'' 4K zvjerku.

 pa sve to ovisi o poziciji tv-a i kompa, kauča itd.

meni je komp u dnevnoj sobi, odmah pored tv-a i spojen je na njega preko hdmi

na tv-u prebacim input na hdmi2 i dobijem sliku s kompa bez trzanja, prebacivanja i sličnih smetnji (kao što je bilo na starijoj grafi), zvuk je podešen tako da video preko playera ide na tv, a sve ostalo preko pc zvučnika

 

klincima upalim crtić i prebacim ga na tv, kliknem f11 za full screen i oni gledaju na tv i imaju svoj zvuk, a ja na kompu igram igrice sa svojim zvukom

navečer ubacim neki film ili seriju i ja i žena se izvalimo na kauč i gledamo to na velikom ekranu, ili ja gledam film, a žena igra svoje mmo-e (nekad joj pobjegne miš, pa mi sjebe sliku, ali rijetko pa je ok)

12 godina
neaktivan
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

ovaj monitor sa filmovima veze nema. ako ce se preferirati filmovi onda se fino uzme uw monitor. 

xfact
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
Pa nije ti ovo ips pa da su ti rubovi plavi umjesto crne, dakle nema potrebe za uw:p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Nema veze kakvi su rubovi, kad ima mogućnost bez bilo kavih rubova, i slika preko cijelog ekrana u originalnom formatu ako netko već gleda filmove na monitoru!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 11:28 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
Naravno da ima veze...plavo je plavo:)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Nije plavo kad nema nikavih rubova, si malo zbunjen?

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
Stjepanj kaže...
...plavo je plavo:)

 fakjea

12 godina
neaktivan
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
XXX kaže...

Nije plavo kad nema nikavih rubova, si malo zbunjen?

 on je u svom svijetu.. 

xfact
12 godina
protjeran
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
Ne nego ste vi offtopic tema nije neispativo isforsirani uw za neuke, tak da neznam tko je zbunjen..
@picajzla
Sto si je skalpiro pa ljepsa je u komadu? :)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
XXX kaže...

Nema veze kakvi su rubovi, kad ima mogućnost bez bilo kavih rubova, i slika preko cijelog ekrana u originalnom formatu ako netko već gleda filmove na monitoru!

 

Nisi u pravu... Nisu svi filmovi 21:9 formata... Kinematografija koristi određen aspect ratio ovisno o onom što žele postići, tako da generalno gledano ne postoji idealni aspect radio...

 

Za serije je to recimo 16:9, a filmovi koriste 4-5 omjera negdje...

 

Najbolje za filmove je imat 16:9 projektor i isto takvo platno, to se može prilagoditi bilo čemu...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 12:19 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

ne nego je tema nista drugo nije isplativo / nevalja osim ono sto stjepko ima.. znam te pusko dok si jos pistolj bila..  

xfact
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
lllnuclearlll kaže...
XXX kaže...

Nema veze kakvi su rubovi, kad ima mogućnost bez bilo kavih rubova, i slika preko cijelog ekrana u originalnom formatu ako netko već gleda filmove na monitoru!

 

Nisi u pravu... Nisu svi filmovi 21:9 formata... Kinematografija koristi određen aspect ratio ovisno o onom što žele postići, tako da generalno gledano ne postoji idealni aspect radio...

 

Za serije je to recimo 16:9, a filmovi koriste 4-5 omjera negdje...

 

Najbolje za filmove je imat 16:9 projektor i isto takvo platno, to se može prilagoditi bilo čemu...

 Znam da nisu ali večina je uključujući i ripve te blu ray verzije. Serija se nisam dotaknuo jer u naslovu piše za ljubitelje filmova, od tuda i ova rasprava...zbog blesavog naslova. Da je napisao multimedialni monitor nikom ništa. 

16 godina
offline
Re: Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni
XXX kaže...

 Znam da nisu ali večina je uključujući i ripve te blu ray verzije. Serija se nisam dotaknuo jer u naslovu piše za ljubitelje filmova, od tuda i ova rasprava...zbog blesavog naslova. Da je napisao multimedialni monitor nikom ništa. 

Pa multimedijalni monitor i je... Isključivo filmski definitivno ne 

 

To su vjerojatno napisali radi AMVA panela

14 godina
protjeran
offline
Za ljubitelje filmova iz BenQ-a stiže 32-inčni mon

Sta ovi izbacuju 3200PT sa losijim postoljem ili sta?

 

Inace, svi 32" 1440p VA monitori su bazirani na istom auo panelu. Nadju se vec od 3000kn i best buy su za veliki monitor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice