Logitech smanjuje proizvodnju miševa

poruka: 31
|
čitano: 4.220
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Logitech smanjuje proizvodnju miševa".
13 godina
neaktivan
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

kad sam jucer vidio vijest da prestaju potpuno proizvoditi miseve bio sam sokiran. Ali su na kraju ispravili vijest.

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

pa kad ti u godinu dana tri miša dobiju iritantni dvoklik zbog nekvalitetnih mikroprekidača, normalno da izgubiš interes

a prije toga se ne sjećam kad sam uzeo nešto drugo od periferije osim njihove

Moj PC  
6 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Logitech miševa traju po deset i više godina. Kad imaš nešto toliko kvalitetno, što će ti interes za nečim novim?

 
6 4 hvala 0
13 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Možda da prestanu proizvoditi skroz, kao što su prestali proizvoditi volane, gdje su imali duopol sa thrustmasterom (ali daleko bolji omjer cijene i kvalitete) ili sa harmony daljincima, gdje su praktički monopol imali među kvalitetnijim rješenjima? Ne razumijem to, ni jedna ni druga kategorija ne zahtjeva neke ogromne resurse i r&d, više-mnje su mogli samo proizvoditi ono što već imaju.

Što se tiče kvalitete, illuminated keyboard (650kn), nakon 2 godine razmaknica ne registrira pritisak osim ako po samoj sredini ne stisneš - vrlo poznat problem s tom tipkovnicom. U svakom slučaju mislim da na tipkovnici od 100eur ne bi korisnici trebali raditi ovakve fixeve: https://www.flickr.com/photos/zombdog/4083955047/

Bežićni miš  i nakon kraćeg vremena ima problema s dvoklikom. I dalje imaju neke od najbolje dizajniranih uređaja na tržištu, ali kvaliteta je mit na žalost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 8:55 (Chronosus).
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Nikad više Logitech, driveri su katastrofa. Nemoguće koristiti push to talk na bilo kojem gumbu osim lijevom, desnom ili srednjem ako su driveri instalirani. Ispravak se čeka već preko godinu dana, ljudi bi najradije krv popili Logitechu.

 

Razvikano ime, masna cijena, kvaliteta osrednja (izlizana slova, logo, srebrni finish otpada nakon par tjedana). Jedino šta je odlično je ova njihova DarkField tehnologija, miš radi na bilo kojoj površini bez problema.

 

Jedina dva miša s kojima nikad nisam imao problema je ovaj kojeg sam dobio pri rođenju i Microsoft Wireless IntelliMouse Explorer 2.0, star preko 10 godina. Ergonomski, preživio živčanjenja, zalijevanja, malu djecu, padove, šta god da se mišu moglo dogoditi.

 

Logitech, propadnii šta se mene tiče.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Ha, ovisi, u prosjeku je bolji od noname-a. Ali realno gledajući, ima jedan preko 7 godina, bluetooth, koštao je 600kn, ali dan danas radi besprijekorno. drugi mx518, klinci ga x puta bacili na pod, žica se potrgala jer su zapeli par puta na njega (nalazi se na stoliću u dnevnoj) prelemio i radi već 4 godine... kupio ga rabljenog za 200Kn....

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
picajzla0707 kaže...

pa kad ti u godinu dana tri miša dobiju iritantni dvoklik zbog nekvalitetnih mikroprekidača, normalno da izgubiš interes

Chronosus kaže...
Bežićni miš  i nakon kraćeg vremena ima problema s dvoklikom.

S desetak Logitech miševa ovaj problem sam imao u 100% slučajeva. No, i dalje su mi najbolji pa kad rikne... a kupim novi. Tko radi bolje miševe? (dok rade)

11 godina
online
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
Tonči kaže...

S desetak Logitech miševa ovaj problem sam imao u 100% slučajeva. No, i dalje su mi najbolji pa kad rikne... a kupim novi. Tko radi bolje miševe? (dok rade)

pa zasad fireglider s kojim sam zamijenio logi radi bez greške više od godinu dana koliko god ga žena i djeca pokušavali ubiti (žena pogotovo sa svojim mmo igricama u kojima očito pobjeđuješ ako što brže klikaš - kalašnjikov je goli qurac prema "rafalima" koje moja žena ispaljuje)

15 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

MENI ISKRENO ZAO OVO CITATI....JA ODUVJEK SAMO NJIGOVE MISEVE KORISTIM I OTKADA JE IZASAO G400 ZAPEO ZA NJEGA....NITI JEDAN MIS NIJE DOSA DO NJEGOVE KVALITETE I DIZAJ(NARAVNO TO JE MOJ UKUS A O NJIMA SE NEVALJA RASPRAVLJATI)....

FC Barcelona
Moj PC  
3 6 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Tebi treba razbiti CAPS LOCK tipku. :D

 

Inače, nema ti što biti žao: prestaju proizvoditi miševe za rebranding i smanjuju broj svojih miševa. Ionako svi kupuju samo najbolje. :P

13 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
Chronosus kaže...

harmony daljincima, gdje su praktički monopol imali među kvalitetnijim rješenjima?

 

Zar nije Harmony postao software za smartphoneove i tablete?

 

 

Što se tiče kvalitetnih miševa, Steelseries su nevjerojatno robusni miševi.

12 godina
protjeran
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Ja sam sestri moje lijecnice opce prakse kupio MS mis za 50 kn 2008 godine.

zena klika maltene miljun puta dnevno, za uputnice i svakojake vragove, a eno ga, radi i danas, izgleda kao prvi dan itd....

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Nekad su se doktorima nosile šunke, a danas miševi.

 
9 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

he..

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
picajzla0707 kaže...

pa kad ti u godinu dana tri miša dobiju iritantni dvoklik zbog nekvalitetnih mikroprekidača, normalno da izgubiš interes

a prije toga se ne sjećam kad sam uzeo nešto drugo od periferije osim njihove

 

Sinatra kaže...

Logitech miševa traju po deset i više godina. Kad imaš nešto toliko kvalitetno, što će ti interes za nečim novim?

 G 500 S - dvoklik nakon par mjeseci

 MX performance - dvoklik i mek kotacic nakon nekoliko mjeseci

EDIT - ovo se odnosi na G700S koji je star pola godine i zacudo jos rai: - sto se drivera tice, cesto pod win 8.1 ne povuce profile pa ga moram ubiti u task manageru i restartati

 

MX 1000 - radi ko sat 7 godina

 

zakljucak - Logitech je nekad radio dobre miseve

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 10:58 (BlueMax).
15 godina
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
BlueMax kaže...

 MX performance - dvoklik i mek kotacic nakon nekoliko mjeseci

 

MX Performance imam vec nekoliko godina (odnosno, kupio sam ga cim je izasao) i radi ko urica.

Takodjer imam manjeg brata za laptop sa darkfield tehnologijom. Takodjer radi kako treba.

U firmi imam jos stariji MX Revolution kojem je baterija malo opala, ali i dalje radi...

Rvat katolik!
13 godina
online
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

G400S već godinu i pol,bez ikakvog štucanja,dvoklika,izgleda kao nov a koristi se minimalno 2 sata dnevno.

Driveri odlični,jedva čekam uzeti G710+.

Žao mi tvrtke :/

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Doduse, imao sam i Wave keyboard. Space i enter tipke su zapinjale. Valjda u svakoj liniji postoji komada sa greskom. Pitanje je srece. Ali im je support nenadjebiv.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

u prvim danima online gaminga sam imao logitech g3, super mis nema mane, nakon njega g5 koji je bio jos bolji i mx518 koji meni osobno nije bio nesto.

nakon ta 3 dan danas imam ovaj deathadder 3.5g i bolji je od sva 3 zajedno (barem meni).

 

s sto se tice novijih miseva, stari logitech je bio puno bolji, citaj do g400... nakon toga pad u kvaliteti, barem u mojim ocima

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

mx-518 star ko biblija radi ko sat

 

g9- radi perfektno

 

g700- isto bez greške, 

 

normalno da smanjuju prozvodnju kada možes kod njih uzeti jedan miš za jedno desetljeće

Dirty dosen
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
Sinatra kaže...

Logitech miševa traju po deset i više godina. Kad imaš nešto toliko kvalitetno, što će ti interes za nečim novim?

 Mozda zato i imaju gubitke :)

13 godina
online
Logitech smanjuje proizvodnju miševa
Koristim Logitech miševe već bar 10 godina i nikad ni jednog problema, tipkovnice isto tako.
Isto to ne mogu reći za Zowie, dva miša u mjesec dana i Corsair dva miša u 6 mjeseci.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa
Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

zato je moj susjed povećao proizvodnju miševa i svi su bijeli. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Mislim da je dio vijesti krivo prenesen, a da je razumijevanje čitatelja grozno. 

 

Dakle - Logitech ne gasi proizvodnju miševa. Logitech nema gubitke. FY2015 im je najbolja FY od 2008.

 

Logitechu je pao kvartalni profit 34% zbog valutnih fluktuacija (snažan rast dolara), manje potražnje za PC-ima i PC periferijom pa gase proizvodnju miševa za OEM-e koji te miševe prodaju kao svoje.

 

http://files.shareholder.com/downloads/LOGI/83432048x0x823024/E35FF4AF-E406-436E-831C-3A5514F72146/Q4_FY_2015_Earnings_Release_with_Financials.pdf

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
Tonči kaže...

Mislim da je dio vijesti krivo prenesen, a da je razumijevanje čitatelja grozno. 

 

Dakle - Logitech ne gasi proizvodnju miševa. Logitech nema gubitke. FY2015 im je najbolja FY od 2008.

 

Logitechu je pao kvartalni profit 34% zbog valutnih fluktuacija (snažan rast dolara), manje potražnje za PC-ima i PC periferijom pa gase proizvodnju miševa za OEM-e koji te miševe prodaju kao svoje.

 

http://files.shareholder.com/downloads/LOGI/83432048x0x823024/E35FF4AF-E406-436E-831C-3A5514F72146/Q4_FY_2015_Earnings_Release_with_Financials.pdf

 da jucer su to ispravili a svi su bili prenjeli da je odlucio potpuno ugasiti ... Ja imam g15 od kada je izasao imao sam mx518 i radi dan danas, kupio sam g700 prije kojih 5 godina i dan danas je kao nov. I obozavam njihov support. Za ulozeno/dobiveno su definitivno najbolja opcija za mene.

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
13 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

G700 kod mene već oko dvije godine, radi kao i prvi dan. Jedino se izlizao, logo više ne postoji ali to ne vidim ko manu, glavno da on radi ko urica. Softver isto besprijekoran.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

Ja sve što imam od Logitecha traje vječno. Zato sam i iskeširao nedavno 2 soma za periferiju. O da, imao sam i Razer 2 miša i tipkovnicu - ali te stvari se kvare, jedna po jedna stvar lagano, 2 miša u smeću a tipkovnica ne svijetli više, znači izgleda grozno, ništa se ne vidi bez svjetla. A Logitech miš (uredski, bežićni) je dan danas živ a bar padne 2 puta tjedno na laminat dici jer je spojen na laptop koji igra ulogu HTPC-a u dnevnom. Taj miš ima bogovsku ergonomiju, ležao mi je bolje u ruci nego razer lachesis i imperator (namjerno mala slova :)

 

usput, kad su spomenuti volani, platite 2000 kn za volan ili nemojte ni kupovat. Ja sam thrustmasterov platio oko 1000kn i nakon godine dana bacio u smeće.

 

Edit: da kucnem u drvo, hh

http://social.xfire.com/users/kiki3000
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 17:38 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Logitech smanjuje proizvodnju miševa

kod mene mx518 iz 2006.-e i g400 iz 2011.-e, oba još uvijek rade. na 518 se izlizao logo i to je to, sve drugo šljaka.

na g400 se vidi da su tu već popustili u izradi, kad se malo jače stisne čuje se cvrčanje plastike, dok na starom toga nema.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Logitech smanjuje proizvodnju miševa
KIKI3ooo kaže...

Ja sve što imam od Logitecha traje vječno. Zato sam i iskeširao nedavno 2 soma za periferiju. O da, imao sam i Razer 2 miša i tipkovnicu - ali te stvari se kvare, jedna po jedna stvar lagano, 2 miša u smeću a tipkovnica ne svijetli više, znači izgleda grozno, ništa se ne vidi bez svjetla. A Logitech miš (uredski, bežićni) je dan danas živ a bar padne 2 puta tjedno na laminat dici jer je spojen na laptop koji igra ulogu HTPC-a u dnevnom. Taj miš ima bogovsku ergonomiju, ležao mi je bolje u ruci nego razer lachesis i imperator (namjerno mala slova :)

 

usput, kad su spomenuti volani, platite 2000 kn za volan ili nemojte ni kupovat. Ja sam thrustmasterov platio oko 1000kn i nakon godine dana bacio u smeće.

 

Edit: da kucnem u drvo, hh

 Pa ono, ja sam platio logitechov g27 2000kn i fenomenalan je volan. Ali Logitech se odlučio povući iz tog tržišta iako su imali praktički monopol i sad je svaka daljnja podrška upitna. Recimo nijedna igra za ps4 uključujući Project Cars nema podršku za Logitechove volane iako bi lako mogle imati. Zašto? Mogli su G27 prodavati još 5 godina nepromjenjen i pružati podršku, sumnjam da to ne bi bilo profitabilno

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice