Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

poruka: 52
|
čitano: 7.564
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no".
12 godina
neaktivan
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Fenomen zvan Apple,mafija je to ljudi...

Moj PC  
6 0 hvala 2
13 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Eto, pa nek Davor govori što želi - ali ako firma s uređajem koji je u osnovi identičan prošlogodišnjem (dapače, malo teži, malo deblji, s malo lošijom baterijom) koji sam po sebi objektivno nije najbolji niti najljepši, ruši sve rekorde... Kako to karakterizirati nego kao ispranost mozga? Što točno taj 6s ima da ga čini takvim hit uređajem? (i molim da nitko ne kaže 3d touch)

Moj PC  
21 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Chronosus kaže...

Eto, pa nek Davor govori što želi - ali ako firma s uređajem koji je u osnovi identičan prošlogodišnjem (dapače, malo teži, malo deblji, s malo lošijom baterijom) koji sam po sebi objektivno nije najbolji niti najljepši, ruši sve rekorde... Kako to karakterizirati nego kao ispranost mozga? Što točno taj 6s ima da ga čini takvim hit uređajem? (i molim da nitko ne kaže 3d touch)

 

Mene vise fasciniraju ljudi koje dira što to drugi rade/kupuju. Jel AMD ili Intel, Nvidia ili ATI, koga boli ona stvar.

 

Ovakve vijesti su za debile.

iOS Developer
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 20:20 (XXBic).
15 godina
neaktivan
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Tko kupi Ajfon, indirektno financira zaljevske ratove i njegove posljedice, uključujući situaciju s izbjeglicama...

 

Grabs popcorn...

scientia est potentia
 
8 3 hvala 3
14 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Svaka čast, samo u jednom vikendu par milijardi $ imaju čiste dobiti, više od HR godišnjeg proračuna.

 

iako da imamo američke, njemačke plaće bilo bi mi čisto svejedno dali platim par sto eura više ili manje mobitel

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Dobar mobitel

Dobar marketing

Drugčiji OS

Ne znam što se čudite!!??

AUDIOFIL
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
XXBic kaže...
Chronosus kaže...

Eto, pa nek Davor govori što želi - ali ako firma s uređajem koji je u osnovi identičan prošlogodišnjem (dapače, malo teži, malo deblji, s malo lošijom baterijom) koji sam po sebi objektivno nije najbolji niti najljepši, ruši sve rekorde... Kako to karakterizirati nego kao ispranost mozga? Što točno taj 6s ima da ga čini takvim hit uređajem? (i molim da nitko ne kaže 3d touch)

 

Mene vise fasciniraju ljudi koje dira što to drugi rade/kupuju. Jel AMD ili Intel, Nvidia ili ATI, koga boli ona stvar.

 

Ovakve vijesti su za debile.

 

 

Ak ćeš tako, što me briga što google u indiji postavlja wifi na željezničke postaje? Ili što je njihov premijer bio u posjetu silicijskoj dolini?

Ove vijesti me fasciniraju upravo zato jer govore o stanju svijeta i svijesti, što su prilično bitne stvari u kontekstu svijeta koji nas okružuje. Ako ima toliko povodljivijih ljudi koji ne koriste mozak prije nego daju novac to me malo rastuži i zabrine (a ovakva Appleova dominacija je zabrinjavajuća čisto zbog utjecaja koji imaju u svim industrijama, utjecaja na ljude, i ogromnih zaliha novaca kojima raspolažu), isto kako me malo razveseli kad vidim da je netko učinio neko herojsko djelo (iako me se to isto tako ne tiče, pa zašto se to uopće objavljuje).

16 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Chronosus kaže...

Eto, pa nek Davor govori što želi - ali ako firma s uređajem koji je u osnovi identičan prošlogodišnjem (dapače, malo teži, malo deblji, s malo lošijom baterijom) koji sam po sebi objektivno nije najbolji niti najljepši, ruši sve rekorde... Kako to karakterizirati nego kao ispranost mozga? Što točno taj 6s ima da ga čini takvim hit uređajem? (i molim da nitko ne kaže 3d touch)

 3D touch (bit ce ti jasno za godinu-dvi)

10 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Boze oslobodi luda naroda.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
bus kaže...

Svaka čast, samo u jednom vikendu par milijardi $ imaju čiste dobiti, više od HR godišnjeg proračuna.

 

iako da imamo američke, njemačke plaće bilo bi mi čisto svejedno dali platim par sto eura više ili manje mobitel

 

Chronosus kaže...
 

Ak ćeš tako, što me briga što google u indiji postavlja wifi na željezničke postaje? Ili što je njihov premijer bio u posjetu silicijskoj dolini?

Ove vijesti me fasciniraju upravo zato jer govore o stanju svijeta i svijesti, što su prilično bitne stvari u kontekstu svijeta koji nas okružuje. Ako ima toliko povodljivijih ljudi koji ne koriste mozak prije nego daju novac to me malo rastuži i zabrine (a ovakva Appleova dominacija je zabrinjavajuća čisto zbog utjecaja koji imaju u svim industrijama, utjecaja na ljude, i ogromnih zaliha novaca kojima raspolažu), isto kako me malo razveseli kad vidim da je netko učinio neko herojsko djelo (iako me se to isto tako ne tiče, pa zašto se to uopće objavljuje).

 kladim se da ne jedes slatko, ne vozis se autom jer je bicikla toliko zdravija i budi rekreaciju i rad misica, ne koristis suncane naocale jer stete vidu, jedes samo voce i povrce jer kazu da je meso kancerogeno...

Jbga, ne valja, ali hoces i mozes.

 

Zasto toliko frustrira ljude sto cu ja sa svojim novcima ?

potpis :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Ko može kupi , ako je hipster kupi , ako je ovaj ili onaj kupi !

To nema veze kakav hardware ima i koliko je dobar OS . čim krene priču sa " uzeo sam ovaj telefon jer je najbolji , najbrži , najljepši" to su za mene budale ali neko voli baš to !

Ja biram mobilni kako i zašta će koristiti (a to je email, sms , razgovor i malo surf kad se vozam ili čekam ) , a ne da se takmičim sa isheep ili fandroidom ko ima bolji ili ljepši . Džaba brzina i ostalo kad 80% korisnika iskoristi možda 30% potencijala telefona/tableta .
Za mene je svako ko plati više od 2000 kuna mobilni i koristi ga 6 mjeseci ili godinu rasipnik ali ako ima para neka kupuje nije meni ni iz džepa ni u džep .
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Hacker-ri kaže...
bus kaže...

Svaka čast, samo u jednom vikendu par milijardi $ imaju čiste dobiti, više od HR godišnjeg proračuna.

 

iako da imamo američke, njemačke plaće bilo bi mi čisto svejedno dali platim par sto eura više ili manje mobitel

 

Chronosus kaže...
 

Ak ćeš tako, što me briga što google u indiji postavlja wifi na željezničke postaje? Ili što je njihov premijer bio u posjetu silicijskoj dolini?

Ove vijesti me fasciniraju upravo zato jer govore o stanju svijeta i svijesti, što su prilično bitne stvari u kontekstu svijeta koji nas okružuje. Ako ima toliko povodljivijih ljudi koji ne koriste mozak prije nego daju novac to me malo rastuži i zabrine (a ovakva Appleova dominacija je zabrinjavajuća čisto zbog utjecaja koji imaju u svim industrijama, utjecaja na ljude, i ogromnih zaliha novaca kojima raspolažu), isto kako me malo razveseli kad vidim da je netko učinio neko herojsko djelo (iako me se to isto tako ne tiče, pa zašto se to uopće objavljuje).

 kladim se da ne jedes slatko, ne vozis se autom jer je bicikla toliko zdravija i budi rekreaciju i rad misica, ne koristis suncane naocale jer stete vidu, jedes samo voce i povrce jer kazu da je meso kancerogeno...

Jbga, ne valja, ali hoces i mozes.

 

Zasto toliko frustrira ljude sto cu ja sa svojim novcima ?

 

Pa ono, osim sunčanih naočala koje nosim (ali polarizirane :P), i mesa... skoro si pogodio. Ali kad sam kupovao bicikl nisam kupio Scott ili Ktm, kupio sam si Authora jer mi je daleko više nudio za isti novac, a jednako je kvalitetan. Kad kupujem čokoladu ne kupujem Milku jer svugdje vidim reklamu za Milku i kažu da je najbolja (nije sad da ne jedem baš ništa slatko). Također, ne kupujem Nestleove proizvode jer im je CEO totalni gnjus sa suludim idejama, iako su mi čisto fini njihovi proizvodi.

 

Svakom odlukom malo utječeš na svijet.. kome daješ novac tome daješ i moć. Nemam ništa protiv Appleovih proizvoda. Čist ok i lijepo dizajnirani proizvodi. No njihova politika je politika strahovlade, ignoriranja želja korisnika, zakona i lažnog prestiža... Lažu iz godine u godine svoje korisnike. Što je jedne godine no-no, sljedeće godine je pravi hit. Ali naravno, ni slučajno poštivanje standarda... Jer oni znaju najbolje. Unatoč tome kupci im piju iz dlana i obasipaju novcima. To je dio slike svijeta u kojem živim i koja mi se ne sviđa. Nije apple jedini primjer, ali je daleko najistaknutiji i najopasniji. Istu stvar sam govorio za VW - lažna superiornost. Sad se pokazuje  Sličan primjer samo daleko manje gadan i opasan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 21:47 (Chronosus).
10 godina
neaktivan
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Nekad sam imao PC kojeg sam platio 30 000 kn, jednom mi je zaštekao i ja ga odmah bacio u smeće. Zatim sam kupio Mac i ajfon i od tad nemam problema. Poanta je da ejpl radi savršene uređaje koji su stigli iz druge dimenzije i oni rade bez štekanja.

Još da dodam kako mi ejpl strašno dobro stoji uz moje ralph lauren polo majice i moj enzo ferrari. Jednostavno onaj tko nema ajfon je sirotinja i može da mi liže tenisice.

 

 
6 6 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Chronosus kaže...

 

Svakom odlukom malo utječeš na svijet.. kome daješ novac tome daješ i moć. Nemam ništa protiv Appleovih proizvoda. Čist ok i lijepo dizajnirani proizvodi. No njihova politika je politika strahovlade, ignoriranja želja korisnika, zakona i lažnog prestiža... Lažu iz godine u godine svoje korisnike. Što je jedne godine no-no, sljedeće godine je pravi hit. Ali naravno, ni slučajno poštivanje standarda... Jer oni znaju najbolje. Unatoč tome kupci im piju iz dlana i obasipaju novcima. To je dio slike svijeta u kojem živim i koja mi se ne sviđa. Nije apple jedini primjer, ali je daleko najistaknutiji i najopasniji. Istu stvar sam govorio za VW - lažna superiornost. Sad se pokazuje  Sličan primjer samo daleko manje gadan i opasan.

 Henry Ford je jednom rekao da ne treba slušati želje korisnika. Da je slušao želje korisnika, i dalje bi proizvodio kočije. 

Možda ćeš reći da su ovo sada sitnice ali iP6s, osim 3D toucha kojeg nearugmentirano pljuješ, ima i TouchID v2 koji radi nevjerojatno brzo, novi Appleov A9 chipset, jači procesor - zanemarivih 400MHz, jača grafička kartica (six-core grafika), 2GB RAMa u odnosu na prošlogodišnju jednu gigu i 4 megapiksela jaču kameru - prednju i zadnju (moguće snimanje u 4k), a iP6s+ ima OIS. Ne možeš mi reći da je to identičan uređaj, jer ako se ikada isplatilo prelaziti sa jednog iP na drugi, to je sada. 

13 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Wicked_Sick87 kaže...
Chronosus kaže...

 

Svakom odlukom malo utječeš na svijet.. kome daješ novac tome daješ i moć. Nemam ništa protiv Appleovih proizvoda. Čist ok i lijepo dizajnirani proizvodi. No njihova politika je politika strahovlade, ignoriranja želja korisnika, zakona i lažnog prestiža... Lažu iz godine u godine svoje korisnike. Što je jedne godine no-no, sljedeće godine je pravi hit. Ali naravno, ni slučajno poštivanje standarda... Jer oni znaju najbolje. Unatoč tome kupci im piju iz dlana i obasipaju novcima. To je dio slike svijeta u kojem živim i koja mi se ne sviđa. Nije apple jedini primjer, ali je daleko najistaknutiji i najopasniji. Istu stvar sam govorio za VW - lažna superiornost. Sad se pokazuje  Sličan primjer samo daleko manje gadan i opasan.

 Henry Ford je jednom rekao da ne treba slušati želje korisnika. Da je slušao želje korisnika, i dalje bi proizvodio kočije. 

Možda ćeš reći da su ovo sada sitnice ali iP6s, osim 3D toucha kojeg nearugmentirano pljuješ, ima i TouchID v2 koji radi nevjerojatno brzo, novi Appleov A9 chipset, jači procesor - zanemarivih 400MHz, jača grafička kartica (six-core grafika), 2GB RAMa u odnosu na prošlogodišnju jednu gigu i 4 megapiksela jaču kameru - prednju i zadnju (moguće snimanje u 4k), a iP6s+ ima OIS. Ne možeš mi reći da je to identičan uređaj, jer ako se ikada isplatilo prelaziti sa jednog iP na drugi, to je sada. 

 

3d touch - zanimljiva stvar koju će sigurno mnogi kopirati, ali čija funkcionalnost se vrlo lagano može simulirati i jednostavnim dužim dodirivanjem (i većinom je) i za koju ne vidim da nešto pretjerano ubrzava korištenje uređaja. no upravo zbog te novotarije je smanjena ionako ne baš impresivna baterija, i povećana debljina i težina - to sve od kompanije koja je prije 2 godine popljuvala nfc i rekla da jednostavno nema mjesta u iphoneu za njega a i da je nezrela  tehnologija. Naravno da smo nakon nepunih godinu dana slušali samo o Apple Payu i NFC-u koji koristi kao o čudu.

Što se tiče ostalih stvari - spomeni svaku od tih stavki ljudima koji čekaju u redu i pitaj ih kako će to utjecati na njihov rad. Sigurno zbog novog procesora kupuju (kao da svaka generacija do sad nije imala za x posto brži procesor i za y posto bržu grafiku, kao i kamerui). Poanta je da im je to bitno bi već odavno uzeli neki od uređaja koje konkurencija nudi godinama.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun

Konkurencija nema tako dobar i jednostavan OS.

 

MENI je Android jako kompliciran OS, zakomplicirali su sve što se zakomplicirati da bez ikakvog razloga. Jedan LG G3 već polako počinje imati lag na Lollipopu (da ne kažem da kolega ima S6 Edge i želi ga mijenjati za iP6 jer mu mobitel šteka), a to su mobiteli sa 3 gigabajta RAM memorije i quad core procesorima na 2GHz, dok na jednom iOSu mobitel sa 1GB RAM i dual core 1.2GHz procesorom leti. Dakle, ipak ima nešto u toj optimizaciji softwarea i iOSu.

 

Naravno ovo sve govorim subjektivno i nakon nekog vremena korištenja Androida (prije njega sam bio na iOSu), mogu reći da mi fali. Fali mi njegova jednostavnost i brzina.
A što se tiče baterije, trenutno imam mobitel sa Lollipopom, baterija mi je 2540mAh, traje 10 sati. iPhone 4 sa 1420mAh na iOS 7.1.2 mi je trajao u prosjeku 28 sati (dakle, pozivi, poruke, tu i tamo messenger, lagano korištenje mobitela, kada ga ne koristim ugasim mreže i Wi-Fi, nikada nisam bio zadovoljniji što se toga tiče).

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2015 22:41 (Wicked_Sick87).
14 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Meni jedino ne igra neizmjenjiva baterija. Ne sjećam se što je to punjenje mobitela i ne mogu zamislit da netko živi tako da mora čekat dok se napuni mobitel. 2 nove baterije i punjač sa ebaya za cca150kn, dođe iz njemačke za tjedan-10 dana, i samo ih mjenjaš. Treča, stara, stoji puna ako slučajno nisi mogao zaboraviš stavit punit... ili u zamišljenim ekstremnim situacijama kad treba 3 baterije :)

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/294395/1/Chef/ http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Chef_cr0/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Chronosus kaže...

3d touch - zanimljiva stvar koju će sigurno mnogi kopirati, ali čija funkcionalnost se vrlo lagano može simulirati i jednostavnim dužim dodirivanjem (i većinom je) i za koju ne vidim da nešto pretjerano ubrzava korištenje uređaja. no upravo zbog te novotarije je smanjena ionako ne baš impresivna baterija, i povećana debljina i težina - to sve od kompanije koja je prije 2 godine popljuvala nfc i rekla da jednostavno nema mjesta u iphoneu za njega a i da je nezrela  tehnologija. Naravno da smo nakon nepunih godinu dana slušali samo o Apple Payu i NFC-u koji koristi kao o čudu.

Što se tiče ostalih stvari - spomeni svaku od tih stavki ljudima koji čekaju u redu i pitaj ih kako će to utjecati na njihov rad. Sigurno zbog novog procesora kupuju (kao da svaka generacija do sad nije imala za x posto brži procesor i za y posto bržu grafiku, kao i kamerui). Poanta je da im je to bitno bi već odavno uzeli neki od uređaja koje konkurencija nudi godinama.

 A o pazi Android Payu i samsung payu bi sada trebali slušati jel? što je nfc radio prošlih godina u svim ostalim mobitelima? apsolutno ništa daj uozbilji se momak, svatko kupuje što hoće 

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 1:18 (Dwyane Wade).
9 godina
protjeran
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
RedRocco kaže...

Nekad sam imao PC kojeg sam platio 30 000 kn, jednom mi je zaštekao i ja ga odmah bacio u smeće. Zatim sam kupio Mac i ajfon i od tad nemam problema. Poanta je da ejpl radi savršene uređaje koji su stigli iz druge dimenzije i oni rade bez štekanja.

Još da dodam kako mi ejpl strašno dobro stoji uz moje ralph lauren polo majice i moj enzo ferrari. Jednostavno onaj tko nema ajfon je sirotinja i može da mi liže tenisice.

 

 

Bait Bait
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Wicked_Sick87 kaže...

Konkurencija nema tako dobar i jednostavan OS.

 

MENI je Android jako kompliciran OS, zakomplicirali su sve što se zakomplicirati da bez ikakvog razloga. Jedan LG G3 već polako počinje imati lag na Lollipopu (da ne kažem da kolega ima S6 Edge i želi ga mijenjati za iP6 jer mu mobitel šteka), a to su mobiteli sa 3 gigabajta RAM memorije i quad core procesorima na 2GHz, dok na jednom iOSu mobitel sa 1GB RAM i dual core 1.2GHz procesorom leti. Dakle, ipak ima nešto u toj optimizaciji softwarea i iOSu.

 

Naravno ovo sve govorim subjektivno i nakon nekog vremena korištenja Androida (prije njega sam bio na iOSu), mogu reći da mi fali. Fali mi njegova jednostavnost i brzina.
A što se tiče baterije, trenutno imam mobitel sa Lollipopom, baterija mi je 2540mAh, traje 10 sati. iPhone 4 sa 1420mAh na iOS 7.1.2 mi je trajao u prosjeku 28 sati (dakle, pozivi, poruke, tu i tamo messenger, lagano korištenje mobitela, kada ga ne koristim ugasim mreže i Wi-Fi, nikada nisam bio zadovoljniji što se toga tiče).

 Zbilja? Što je to točno zakomplicirano? Jednostavan je kao uvijek jedino ovisno o proizvođaču ima izmjena u sučelju. Nativni android rula po jednostavnosti. iOs je za razliku s novim funkcionalnostima iz jednostavnog završio u kompliciranom. Koji ti to mobitel uz lagano korištenje drži 10 sati?

13 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Wicked_Sick87 kaže...

Konkurencija nema tako dobar i jednostavan OS.

 

MENI je Android jako kompliciran OS, zakomplicirali su sve što se zakomplicirati da bez ikakvog razloga. Jedan LG G3 već polako počinje imati lag na Lollipopu (da ne kažem da kolega ima S6 Edge i želi ga mijenjati za iP6 jer mu mobitel šteka), a to su mobiteli sa 3 gigabajta RAM memorije i quad core procesorima na 2GHz, dok na jednom iOSu mobitel sa 1GB RAM i dual core 1.2GHz procesorom leti. Dakle, ipak ima nešto u toj optimizaciji softwarea i iOSu.

 

Naravno ovo sve govorim subjektivno i nakon nekog vremena korištenja Androida (prije njega sam bio na iOSu), mogu reći da mi fali. Fali mi njegova jednostavnost i brzina.
A što se tiče baterije, trenutno imam mobitel sa Lollipopom, baterija mi je 2540mAh, traje 10 sati. iPhone 4 sa 1420mAh na iOS 7.1.2 mi je trajao u prosjeku 28 sati (dakle, pozivi, poruke, tu i tamo messenger, lagano korištenje mobitela, kada ga ne koristim ugasim mreže i Wi-Fi, nikada nisam bio zadovoljniji što se toga tiče).

Slažem se sa svime što si rekao!

Ja sam sa iPhonea prije 2 i pol godine prešao na Android (Sony Xperia Z) i brzo sam se pokajao...

Mobitel od 2gb RAM-a počeo je štuckati sa prvim većim updateom. Na upite što, kako, zašto,  dobivao sam odgovore nek stavim custom rom ovaj ili onaj...

Gle, ako kupim flagship mobitel od 5 soma kn, jednostavno se ne želim zajebavati sa čačkanjem po njegovim bootloaderima i ne znam što sve ne... Pa ne kupuješ novi BMW i onda doma u garaži stavljaš custom dijelove na njega...

Na kraju krajeva, kad sam "pokleknuo" i odlučio se poigrati sa customizacijom naletio sam na zid - otključavanje bootloadera prekida garanciju...

 

Zato, iPhone, je sa svojim OS daleko najbolja stvar. Pa sa 1GB RAM-a "pojede" Androide sa duplo više u fluidnosti i stabilnosti!

A ove priče o politici, utjecaju Apple-a na svjetski poredak i ne znam što sve ne, reći ću samo BITCH PLEASE... Pa dokle seže ljubomora...???

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
16 godina
moderator
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Chronosus kaže...

Eto, pa nek Davor govori što želi - ali ako firma s uređajem koji je u osnovi identičan prošlogodišnjem (dapače, malo teži, malo deblji, s malo lošijom baterijom) koji sam po sebi objektivno nije najbolji niti najljepši, ruši sve rekorde... Kako to karakterizirati nego kao ispranost mozga? Što točno taj 6s ima da ga čini takvim hit uređajem? (i molim da nitko ne kaže 3d touch)

 Bit će da te mimoišla poanta mojeg komentara dana na koji se referiraš. Ja sam rekao da su uređaji sami po sebi izvrsni (što definitivno jesu - tko ospori, taj ne zna što govori). U tekstu nisam iznosio svoj stav oko kupnje "svakog sljedećeg" modela, kao da se radi o sličicama Životinjskog carstva koje treba skupiti... 

Selling doors, door to door.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Realno što nisu zakomplicirali više nego što bi trebalo biti komplicirano? Pa čak mi se ni slike (koje skidam, koje slikam, koje primam itd.) ne spremaju u isti folder, nego u sto sedam različitih! Svaku aplikaciju koju pokrenem, pa poslije zatvorim, njeni procesi i dalje ostanu raditi u pozadini totalno bez razloga, jedu bateriju i RAM kao miševi. Kako to zaustaviti? Rootaj mobitel, stavljaj Xposed, instaliraj Greenify. Dosta dug proces za nešto što bi trebalo biti integrirano u sustav, zar ne?
A tek kad čujem famoznu "iPhone njesra, nema utor za SD karticu nemoš niš" onda mi stvarno ne bude dobro. Kupio sam 32GB MicroSD za svoj LG G3S u nadi da ću moći prebaciti sve appove i tako osloboditi mjesto interne memorije, ali pogodi što, ne možeš! Prebaci ti pola aplikacije ako imaš sreće jer eto tako, Android... Kako popraviti? Otključaj bootloader, instaliraj neki recovery, nađi Custom Firmware, flashaj ga, postavljaj opet mobitel itd... Također, dosta kompliciran proces za nešto što bi trebalo biti integrirano...
Moja dva centa..
16 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Dobio sam novi iPhone u Petak i stvarno nisam osjetno vidio razliku izmedu 6S i 6 koje je bio moj prijasnji mobitel. Nakon nekoliko dana koristenja moram reci da najveca vidljiva promjena u odnosu na prijasnji model je u brzini izvodenja operacija te citanja otiska prstiju, koji je toliko brz da sam morao testirat da je stvarno zakljucan te se nakon kratkog dodira otkljuca. Baterija me se cini da je cak bolja nego u 6, citaj manje se trosi. Internet je takpoder brzi a isto tako i WiFi. Taj 3D touch me nije nesto posebno impresionirao, ali Siri je doista puno bolja nego prije. Live pictures je zanimljiv koncept i meni se dosta svida.

e.......
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

Koji apps bi mi preporucili za android za jednostavno gledanje fotki sa google picase,

 

na iOS u imam Web Albums HD for Picasa and Google+ by Pixite LLC,, odličan je ako nieste isprobali,
https://appsto.re/hr/WLSVv.i

 

pokusavam nac isto za android al jednosavno sve sta sam probao je blesavo poslje web albuma,,

 

znaci da direktno vidim svoje albume i fotke,ne da mi otvara gluposti sa google+, da vidim albume ekipe sa kojim sam povezan, ali jednostavno preko njihovih albuma, da se moze podesiti kolicina memorije za  keširanje fotki, kao i brisanje toga šta se kešira, da ima slideshow albuma sa opisom fotki, tnx.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijuna no

I Windows Phone / 10 Mobile (nadolazeći) je jako dobar OS. Jeste da je zatvoren OS,ali tu brzinu,fluidnost i stabilnost ništa ne može zamijeniti. Moja sestra je htjela da kupi Samsung Galaxy S4 , ali ja sam joj rekao da kupi Lumiu i nije se pokajala. Ja imam 630 kao i ona i sve 5. Sve u svemu,imao sam davno iPhone 3 i radio je super,pa sa sigurnošću mogu reći da je iOSu i WP dovoljno 1GB (Windowsu čak i 512 MB).

Windows Phone i iOS. Jer sve ostalo je smeće ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Dwyane Wade kaže...
Chronosus kaže...

3d touch - zanimljiva stvar koju će sigurno mnogi kopirati, ali čija funkcionalnost se vrlo lagano može simulirati i jednostavnim dužim dodirivanjem (i većinom je) i za koju ne vidim da nešto pretjerano ubrzava korištenje uređaja. no upravo zbog te novotarije je smanjena ionako ne baš impresivna baterija, i povećana debljina i težina - to sve od kompanije koja je prije 2 godine popljuvala nfc i rekla da jednostavno nema mjesta u iphoneu za njega a i da je nezrela  tehnologija. Naravno da smo nakon nepunih godinu dana slušali samo o Apple Payu i NFC-u koji koristi kao o čudu.

Što se tiče ostalih stvari - spomeni svaku od tih stavki ljudima koji čekaju u redu i pitaj ih kako će to utjecati na njihov rad. Sigurno zbog novog procesora kupuju (kao da svaka generacija do sad nije imala za x posto brži procesor i za y posto bržu grafiku, kao i kamerui). Poanta je da im je to bitno bi već odavno uzeli neki od uređaja koje konkurencija nudi godinama.

 A o pazi Android Payu i samsung payu bi sada trebali slušati jel? što je nfc radio prošlih godina u svim ostalim mobitelima? apsolutno ništa daj uozbilji se momak, svatko kupuje što hoće 

 

8.2012: 

U isto vrijeme:

http://www.theverge.com/2012/9/12/3322892/phil-schiller-passbook-nfc-lightning

Dakle skoro pa ista stvar 2 godina ranije (isto kak je android pay više manje ista stvar kao i google wallet), samo google nije to pogurao kao apple.

 

Vidiš, NFC se koristi za sve i svašta i prije i poslije raznih Payeva. Naravno, ne i na Apple uređajima zato jer je Apple to odlučio. Jer zašto bi ljudi koristili nešto što se nalazi u mobitelu ako Apple nema koristi od toga?

10.2012. :

 ;)

 

Kao što rekoh, jedan dan je no-no drugi dan je hit. That's the apple way.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 11:12 (Chronosus).
16 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
NFC budu dogodine stavili u Beats uredaje i onda bude to revolucionarno fantasticno out of this world!

Svake godine se ljudi cude i nije im jasno kako i zasto. Pa tako da ljudi nisu svugdi u svijetu siromasni i zato jer ih to veseli. Po tome ispada da su svi oni koji su cekali WOW expanziju ispred Algoritma idioti? Nisu, to su ljudi koje to veseli, malo se podruze i fora im je. Ok ovi kaj cekaju tjedan dana na telefon za vlastite potrebe stvarno imaju previse vremena i trebali bi psihijatru ali ko voli nek izvoli. Ne kupuju mojim novcem i radi toga ne budem izgubio niti sekundu sna.
16 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Chronosus kaže...
Dwyane Wade kaže...
Chronosus kaže...

3d touch - zanimljiva stvar koju će sigurno mnogi kopirati, ali čija funkcionalnost se vrlo lagano može simulirati i jednostavnim dužim dodirivanjem (i većinom je) i za koju ne vidim da nešto pretjerano ubrzava korištenje uređaja. no upravo zbog te novotarije je smanjena ionako ne baš impresivna baterija, i povećana debljina i težina - to sve od kompanije koja je prije 2 godine popljuvala nfc i rekla da jednostavno nema mjesta u iphoneu za njega a i da je nezrela  tehnologija. Naravno da smo nakon nepunih godinu dana slušali samo o Apple Payu i NFC-u koji koristi kao o čudu.

Što se tiče ostalih stvari - spomeni svaku od tih stavki ljudima koji čekaju u redu i pitaj ih kako će to utjecati na njihov rad. Sigurno zbog novog procesora kupuju (kao da svaka generacija do sad nije imala za x posto brži procesor i za y posto bržu grafiku, kao i kamerui). Poanta je da im je to bitno bi već odavno uzeli neki od uređaja koje konkurencija nudi godinama.

 A o pazi Android Payu i samsung payu bi sada trebali slušati jel? što je nfc radio prošlih godina u svim ostalim mobitelima? apsolutno ništa daj uozbilji se momak, svatko kupuje što hoće 

 

8.2012: 

U isto vrijeme:

http://www.theverge.com/2012/9/12/3322892/phil-schiller-passbook-nfc-lightning

Dakle skoro pa ista stvar 2 godina ranije (isto kak je android pay više manje ista stvar kao i google wallet), samo google nije to pogurao kao apple.

 

Vidiš, NFC se koristi za sve i svašta i prije i poslije raznih Payeva. Naravno, ne i na Apple uređajima zato jer je Apple to odlučio. Jer zašto bi ljudi koristili nešto što se nalazi u mobitelu ako Apple nema koristi od toga?

10.2012. :

 ;)

 

Kao što rekoh, jedan dan je no-no drugi dan je hit. That's the apple way.

 

 

 Dada, nfc se koristi za razne stvari sve to stoji, to svi znamo. Ali ti sad meni odgovori u galaxyu S3,S4 itd ti si taj isti NFC iskoristio koliko puta? po razmisljanju bi rekao da si se vjerojatno  "hasio" kako ga ti imaš a iphone 5 nema pod "google to nije pogurao" mislis nije ništa korisno napravio sa time, stavio je nfc u mobitel a vi fapajte zato jer je tu, nije bitno jesmo li uz to razvili i neki sustav I na kraju jesi li korisnik iPhonea? Nisi. Šta tebe briga šta je unutra? Znaci svi opet čekaju apple da nekoj tehnologiji nađe masovnu primjenu i implementira to kako spada da bi se nešto napravilo..

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2015 11:44 (Dwyane Wade).
13 godina
offline
Re: Ludi vikend Apple - prodano više od 13 milijun
Dwyane Wade kaže...
Chronosus kaže...
Dwyane Wade kaže...
Chronosus kaže...

3d touch - zanimljiva stvar koju će sigurno mnogi kopirati, ali čija funkcionalnost se vrlo lagano može simulirati i jednostavnim dužim dodirivanjem (i većinom je) i za koju ne vidim da nešto pretjerano ubrzava korištenje uređaja. no upravo zbog te novotarije je smanjena ionako ne baš impresivna baterija, i povećana debljina i težina - to sve od kompanije koja je prije 2 godine popljuvala nfc i rekla da jednostavno nema mjesta u iphoneu za njega a i da je nezrela  tehnologija. Naravno da smo nakon nepunih godinu dana slušali samo o Apple Payu i NFC-u koji koristi kao o čudu.

Što se tiče ostalih stvari - spomeni svaku od tih stavki ljudima koji čekaju u redu i pitaj ih kako će to utjecati na njihov rad. Sigurno zbog novog procesora kupuju (kao da svaka generacija do sad nije imala za x posto brži procesor i za y posto bržu grafiku, kao i kamerui). Poanta je da im je to bitno bi već odavno uzeli neki od uređaja koje konkurencija nudi godinama.

 A o pazi Android Payu i samsung payu bi sada trebali slušati jel? što je nfc radio prošlih godina u svim ostalim mobitelima? apsolutno ništa daj uozbilji se momak, svatko kupuje što hoće 

 

8.2012: 

U isto vrijeme:

http://www.theverge.com/2012/9/12/3322892/phil-schiller-passbook-nfc-lightning

Dakle skoro pa ista stvar 2 godina ranije (isto kak je android pay više manje ista stvar kao i google wallet), samo google nije to pogurao kao apple.

 

Vidiš, NFC se koristi za sve i svašta i prije i poslije raznih Payeva. Naravno, ne i na Apple uređajima zato jer je Apple to odlučio. Jer zašto bi ljudi koristili nešto što se nalazi u mobitelu ako Apple nema koristi od toga?

10.2012. :

 ;)

 

Kao što rekoh, jedan dan je no-no drugi dan je hit. That's the apple way.

 

 

 Dada, nfc se koristi za razne stvari sve to stoji, to svi znamo. Ali ti sad meni odgovori u galaxyu S3,S4 itd ti si taj isti NFC iskoristio koliko puta? po razmisljanju bi rekao da si se vjerojatno  "hasio" kako ga ti imaš a iphone 5 nema pod "google to nije pogurao" mislis nije ništa korisno napravio sa time, stavio je nfc u mobitel a vi fapajte zato jer je tu, nije bitno jesmo li uz to razvili i neki sustav I na kraju jesi li korisnik iPhonea? Nisi. Šta tebe briga šta je unutra? Znaci svi opet čekaju apple da nekoj tehnologiji nađe masovnu primjenu i implementira to kako spada da bi se nešto napravilo..

 

Očito nisi pogledao videe u postu pa ću te samo ignorirati (ajde, reći ću ti da nfc koristim svakodnevno i jedva čekam da pbz osposobi plaćanje visom pomoću nfca unutar mobitela kao što su napravili s americanom)

 

Jasno mi je da nikoga neću uvjeriti u ništa... Samo sam izrekao svoje mišljenje u prva 2-3 posta. Nije da me netko ima razloga slušati... ali ako jedna osoba malo počne razmišljati o kompaniji koja stoji iza tog sjajnog proizvoda kojeg toliko žele, i propitkivati stvari koje im kompanija nudi kao činjenice.

A ja radim ono što rade i svi i jedino što možemo raditi u životu... procijenjujem ljude na temelju njihovih akcija. Isto kao što puno govori o osobi ako pljune 1500kn za traperice s markom, jednako toliko govori ako kupi Apple proizvod. Ipak je sve to odraz osobnosti i načina razmišljanja.

Nisam pro google, pro microsoft ili pro išta drugo. Sve te kompanije imaju dobrih i loših strana, dobrih i loših proizvoda. I kad razmišljam o novom mobitelu razmišljam jel će to biti android ili wp, samsung, sony ili htc i tko mi nudi najviše za moje potrebe i  novac u određenom trenutku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice