Mac – popularniji na poslu zaključana tema

poruka: 311
|
čitano: 32.572
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac – popularniji na poslu".
16 godina
offline
Mac – popularniji na poslu

Ameri su izgleda puno pametniji od nas. Dok se mi ovdje zaje*** sa nekakvim "besplatnim" rjesenjima u tvrtkama ne bi li smanjili troskove, drugi sve vise koriste skuplja i kvalitetnija rjesenja ne bi li povecali produktivnost...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.
15 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
SupremeCommander kaže...

Ameri su izgleda puno pametniji od nas. Dok se mi ovdje zaje*** sa nekakvim "besplatnim" rjesenjima u tvrtkama ne bi li smanjili troskove, drugi sve vise koriste skuplja i kvalitetnija rjesenja ne bi li povecali produktivnost...

 

uuuu, što su pametni, valjda isto kao i onaj koji je pročitao članak do kraja. 3% udio je nevjerojatan, nema šta.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
funat kaže...
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.

Nemas ti problema sa virusima i trojancima...ako je racunar za posao, ogranici pristup odredjenim stranica, ukini download...ja prvi ne bi dozvolio na svom poslu da mi radnik provodi vrijeme na youtube, facebook, torrent stranicama i sl...sve se da rijesiti...

He who dares, wins
14 godina
protjeran
offline
Re: Mac – popularniji na poslu

P normalno da se mac više koristi u poslu nije za igru, nema puno virusa kao za windows (tako sam barem čuo) i Apple je napravio shemuda se na Macu sve reproducira kao da je prejak procesor. Jer su zahtjevi OS-sa manje zahtjevni pa procesor to lakše podnosi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
dado2202 kaže...
SupremeCommander kaže...

Ameri su izgleda puno pametniji od nas. Dok se mi ovdje zaje*** sa nekakvim "besplatnim" rjesenjima u tvrtkama ne bi li smanjili troskove, drugi sve vise koriste skuplja i kvalitetnija rjesenja ne bi li povecali produktivnost...

 

uuuu, što su pametni, valjda isto kao i onaj koji je pročitao članak do kraja. 3% udio je nevjerojatan, nema šta.

Pa i nije lose kada tih 3% dolazi iz jedne tvrtke koja radi sw i hw. Win trziste je razlomljeno na stotine proizvodjaca hardvera od kojih se svaki bori za odredjeni postotak na trzistu.

15 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
malina22 kaže...

Nemas ti problema sa virusima i trojancima...ako je racunar za posao, ogranici pristup odredjenim stranica, ukini download...ja prvi ne bi dozvolio na svom poslu da mi radnik provodi vrijeme na youtube, facebook, torrent stranicama i sl...sve se da rijesiti...

Većina corporate korisnika windows OS-a koriste za pristup internetu neku vrstu gateway-a. Preko gateway-a filtrira se pristup pojedinim stranicama i većina "zaraženog" sadržaja. Ako i prođe već neko sranj*e unutra, tada većinom uđe u VPN koji nema direktan pristup internetu, nego opet kroz taj isti gateway, koji većinom blokira sve portove osim 80, a po kojem opet "sniffa" promet. Ako je sve podešeno kako spada, rjetko kakvo sranj*e uopće uđe u VPN. Da je sve tako jako zaraženo, nitko ne bi koristio Windows kao platformu za rad.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
offline
Mac – popularniji na poslu

Gle, 3% je stanga, ali na tako velikom trzistu kakvo je USA, ipak je to velika brojka.

 

Fancy makina za management, no meni treba serijski port za spojiti se na consolu.

http://4find.us
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
funat kaže...
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.

 

Apple i jeftinije u istoj rečenici? {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
malina22 kaže...
funat kaže...
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.

Nemas ti problema sa virusima i trojancima...ako je racunar za posao, ogranici pristup odredjenim stranica, ukini download...ja prvi ne bi dozvolio na svom poslu da mi radnik provodi vrijeme na youtube, facebook, torrent stranicama i sl...sve se da rijesiti...

 

Ne govorim o 386ici tvoje sekretarice ili računovotkinje. Govorim o laptopima koje ima 90% radnika u financijskom/prodajnom/svakom drugom sektoru. Njih ne možeš spriječiti da se spajaju na sastancima i na terenu na razne wifi mreže i da uštekavaju sve i svašta u usb. 

14 godina
neaktivan
offline
Mac – popularniji na poslu

Ma nema tu previse mudrolija oko virusa.Nije to jedini faktor.Svakako da je plus no ono sto zapravo cini razliku je sto kod Maca nema namjestavanja, nema podesavanja, nema prckanja, nema zezanja sa sistemom svakih par mjeseci kad vam se pola registrya posemeri.

I ja sam si za posao nabavio macbook pro, i na njemu nema mudrolije.Kad ga upalim radim, kad ne radim zgasim jer postaje naprosto dosadan.Dok na win racunalu uvijek poslje petljanje oko sredivanja sustava ako se nesto posemeri.

To sve uvelike skracuje vrijeme koje je potrebno za rad, te samim tim produktivnost.Sa macom tih problema nema, barem ne u toliko znacajnoj mjeri.

Tako da, istina, na pocetku je veca cijena za ulog, no isplati se brzo.

 

Sjecam se meni su se smijali kad sam se pojavio sa MBPom.Kakva sam budala, slali su mi razne linkove kakvih duplo jacih "zvjeri" ima za upola manju lovu, da me zezaju pa kad smo izasli na teren, upalili komp, njihov je prvo 5min grglao podizuci se, dok je moj za ni minut bio spreman za rad.Upalis program a ono im svako malo se vrti onaj sat da je sporo.Pa ubijaju procese i sto sve ne.Dok oni krenu ja vec gotov.

To je ono sto ja volim kod mac-a.Jednostavnost, stabilnost, brzinu, bez pretjeranog namjestavanja i mudrolija.To mi je laptop za posao, danas je vrijeme novac i svaka brzina u tom pogledu je vise nego odlicna.

A da ne spominjem i zivce, kad mi se kosa digne kad nesto zasteka a meni se zuri.

Eto, to je moje iskustvo, i vrlo sam zadovoljan.Naravno, nije ni mac savrsenstvo, no kad uzmem sve aspekte u obzir, definitivno jos duze vrijeme ostajem na njima.

 
8 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
vlad0 kaže...
funat kaže...
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.

 

Apple i jeftinije u istoj rečenici? {#}

A cuj, keshiras u startu nesto vise i nakon toga vise nista do kraja radnog vijeka stroja.

Moje iskustvo.

13 godina
protjeran
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
funat kaže...

 

Ne govorim o 386ici tvoje sekretarice ili računovotkinje. Govorim o laptopima koje ima 90% radnika u financijskom/prodajnom/svakom drugom sektoru. Njih ne možeš spriječiti da se spajaju na sastancima i na terenu na razne wifi mreže i da uštekavaju sve i svašta u usb. 

Pa tu ti nitko ne može pomoći bez obzira na sustav i uređaj.

 

Tu bi definitivno išao na jeftinije uređaje sa windowsima koji su po karakteristikama daleko bolji nego macbook-ovi.

 

 

Pavelić odnio ZLATO. Zagorec DRAGULJE. Sanader NOVCE. Narodu ostala samo BIŽUTERIJA
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
funat kaže...
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.

 

 

Ozbiljno? Daj nam te podatke koliki su izdaci za sigurnosni softver na Windowsima, podatke za MacOS, i daj nam korelaciju.

 

Ovako se čini da lupaš napamet. Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. 

 

Daj neke podatke i brojke. 

This space for rent!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Bypass kaže...

Pa tu ti nitko ne može pomoći bez obzira na sustav i uređaj.

 

Tu bi definitivno išao na jeftinije uređaje sa windowsima koji su po karakteristikama daleko bolji nego macbook-ovi.

 

 

Sto odredjuje karakteristike?

Brzi procesor, lakoca rada, pouzdanost, kvalitetan hardver, intuitivan softver? Gdje su tu windows laptopi bolje rijeseni od macova?

Pricamo li o laptopima naglaseno poslovne namjene, MacBook kosta isto ili manje od jednako opremljenog Lenovo Think Pada...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Drago kaže...
funat kaže...
Apple je zapravo jeftinije rjesenje tamo gdje nema win-only softvera. Veca cijena brzo kompenzira manjim izdacima na sigurnosni softver i izgubljeno vrijeme zbog virusa i trojana.

 

 

Ozbiljno? Daj nam te podatke koliki su izdaci za sigurnosni softver na Windowsima, podatke za MacOS, i daj nam korelaciju.

 

Ovako se čini da lupaš napamet. Kao netko tko radi u firmi koja ima i Mac i PC, znam sa 100% sigurnosti da je početna cijena Maca definitivno višestruko viša od cijene jednako opremljenog  PC-a, a u eksploataciji nismo vidjeli bilo kakve razlike u cijeni održavanja PC-a i Macova. 

 

Daj neke podatke i brojke. 

višestruko? Viša može biti ako uspoređujemo kruške i jabuke. Ako usporedimo jednako pozicionirani Mac i Pc sa potrebnim sw cijene su približno jednake. Recimo kod nas u firmi, 27" iMacovi pred nešto preko godinu dana su bili podjednako skupi kao Pc + 27" kvalitetni monitor ( to je bilo za grafičare jel ). Još ako govorimo o jednako poziconiranom to bi bio neki all in one koji ne postoji tj onda nije postojao kao Pc varijanta.

 

Što se "sigurnonosnih" izdataka tiče to je čisto subjektivna ocjena ... antivirus za Mac nije potreban, za Pc se možda može nabaviti free? Pretpostavljam da je održavanje podjednako za osobu koja je dovoljno stručna i zna se baviti ili makar održavati svoj komp ... U nekom sustavu gdje su potrebni sistem administratori, dake da ima na desetke računala pa i potpunih laika vjerujem da su mac only sustavi lakši za održavanje ... al ne mogu to potkrijepiti nekim vjerodostojnim statistikama, osim činjenicom da je broj zaraženih win mašina značajan u skoro svakom sustavu.

A.
16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
artfull kaže...

1) višestruko? Viša može biti ako uspoređujemo kruške i jabuke. Ako usporedimo jednako pozicionirani Mac i Pc sa potrebnim sw cijene su približno jednake. Recimo kod nas u firmi, 27" iMacovi pred nešto preko godinu dana su bili podjednako skupi kao Pc + 27" kvalitetni monitor ( to je bilo za grafičare jel ). Još ako govorimo o jednako poziconiranom to bi bio neki all in one koji ne postoji tj onda nije postojao kao Pc varijanta.

 

2) Što se "sigurnonosnih" izdataka tiče to je čisto subjektivna ocjena ... antivirus za Mac nije potreban, za Pc se možda može nabaviti free? Pretpostavljam da je održavanje podjednako za osobu koja je dovoljno stručna i zna se baviti ili makar održavati svoj komp ... U nekom sustavu gdje su potrebni sistem administratori, dake da ima na desetke računala pa i potpunih laika vjerujem da su mac only sustavi lakši za održavanje ... al ne mogu to potkrijepiti nekim vjerodostojnim statistikama, osim činjenicom da je broj zaraženih win mašina značajan u skoro svakom sustavu.

 

1) Stvarno? Daj mi te podatke o tvom "pozicioniranju", odnosno, navedi koji konkretno model Maca koristiš sa 27" monitorom, pa ćemo ići pogledati cijenu na neke od stranica domaćih distributera, a onda ćemo izračunati koliko bi koštao jednako opremljeni PC + Windowsi. Samo nemoj, molim te, s onim forama da se uz Mac "dobije od softvera besplatno još to i to", jer me boli briga za iTunes i ostale beskorisnosti zbog kojih ga ionako nisam kupio.

 

2) U mom slučaju to nije subjektivna ocjena jer nam redovito stižu računi za održavanje s nimalo subjektivnim brojkama. 

This space for rent!
14 godina
protjeran
offline
Mac – popularniji na poslu

Doista,Jabučari su poput pokvarenih ploča-...Zašto UVIJEK I STALNO vežu PC za Windows OS...???Jel to neka ograničenost ili...? Dakle,u porastu je korištenje Linux Os-a koji je lak za održavanje,siguran,stabilan i učinkovit,a u isto vrijeme zaštićen od pošasti..Zadnje distribucije Linux-a,naročito Mint su toliko ispolirane da ih je jednostavnije koristiti nego i WIndowse..Treba malo učenja ispočetka ali nakon toga je samo posvečivanje radu ili nečem drugom..Kvalitetan PC(a dans nekvalitetan niti ne može opstati na tržištu..) i Linux su dobitna kombinacija..

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
linuxjuzer kaže...

Dakle,u porastu je korištenje Linux Os-a

 Pa statistike pokazuju da bas i nije... Dok Mac JE u porastu, i to je i tema ove teme, a ne Linux...  {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Mac – popularniji na poslu

Bas nisam pretjerano cuo i vidio da je Linux u nekom prevelikom rastu.

Zasto vezemo? 99,9% PC-a koriste upravo windows.Ako neki i imaju linux npr u kucnoj uporabi, to je opet u najvecoj mjeri u kombinaciji s windowsima.

I Linux kao sto je receno uopce nije tema.

 

 

Inace, ako zelite usporedivati 27" iMac sa PC-Winom, onda bi trebali traziti all in one racuno.

Sto se 21,5 inchnog segmenta tice, nema bas pretjerano jacih racunala nize cijene u usporedbi s iMacom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 12:47 (mighty99).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Mac – popularniji na poslu

Koješta..Ozbiljne firme gledaju srezati troškove,a ovdje Linux spominjem u korelaciji,a vi reagirate kao da vas je zmija ujela za guzi*u...

Kako mislite temu i diskusiju razviti ako se samo primaju komentari tipa: DA,Mac je najpopularniji i njegov je rast najveći.Jasno mi je da ne trpite drugačija mišljenja,ali za diskusiju su potrebni oprečni stavovi..ili???

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mac – popularniji na poslu
Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mac – popularniji na poslu

ma OK linux je ok za isprobavanje i neke osnovne stvari  al tko ozbiljan u poslu može koristiti linux koliko god bio dobar i imao mogućnosti,,

 

a ako i dogovoriš i odradiš posao na njemu to će biti za kikiriki, taman koliko si uložio i u opremu,, postoji nešto i šta je prestiž i šta ti donosi prave poslove, ako ne govorimo o igranju, surfanju, gledanju fotki, slušanju muzike,,,

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 12:56 (bus).
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mac – popularniji na poslu

Pa,sve je rečeno u postocima...Apple je daleko iz HP-a i DELL-a

16 godina
moderator
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
bus kaže...

ma OK linux je ok za isprobavanje i neke osnovne stvari  al tko ozbiljan u poslu može koristiti linux koliko god bio dobar i imao mogućnosti,,

 

a ako i dogovoriš i odradiš posao na njemu to će biti za kikiriki, taman koliko si uložio i u opremu,, postoji nešto i šta je prestiž i šta ti donosi prave poslove, ako ne govorimo o igranju, surfanju, gledanju fotki, slušanju muzike,,,

 

Dajte prestanite više s tim globalnim ocjenama koje nemaju veze sa stvarnošću. 

 

U mom poslu Linux nema smisla - niti ima dovoljno dobru podršku za Officeove formate, niti ima grafičkih alata koji se mogu mjeriti s onima na MacOS-u i Windowsima. 

 

S druge strane - fizičari, astronomi, meteorolozi i drugi diljem svijeta koriste računala s Linuxom na kojemu sami razvijaju specifične aplikacije koje im trebaju i za koje im je Linux izuzetno isplativ, odnosno, imaš STB tip uređaja s nekom dervacijom Linuxa kao OS-om i koji rade više nego pouzdano za izuzetno malo lovu. 

 

This space for rent!
14 godina
protjeran
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
bus kaže...

ma OK linux je ok za isprobavanje i neke osnovne stvari  al tko ozbiljan u poslu može koristiti linux koliko god bio dobar i imao mogućnosti,,

 

a ako i dogovoriš i odradiš posao na njemu to će biti za kikiriki, taman koliko si uložio i u opremu,, postoji nešto i šta je prestiž i šta ti donosi prave poslove, ako ne govorimo o igranju, surfanju, gledanju fotki, sluđanju muzike,,,

čovječe..ma koje isprobavanje..???Imam Win7 za igru tu i tamo koju a Linux ZA SVE OSTALO...

govoriš tipično po balkanski-prestiž..to je samo bitno pomodnim krugovima i poslovima tog nivoa..DOBAR I MOGUĆNOSTI su ono što je priznato u pravom poslovnom svijetu,a iza čega stoje Lenovo,HP i DELL,pa da njih netko ozbiljno ne shvati,ili je retard ili maloumnik..

Sad mi molim te obajsni razliku odrađenog na Mac-u i primjer HP-u Ili DELL-u???..Šminka meni ne donosi poslove nego kvalitetno odrađeni posao...No vidim,na balkanu i dalj vrijedi ona: bitna je površina,ne suština..

16 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
linuxjuzer kaže...

Koješta..Ozbiljne firme gledaju srezati troškove,a ovdje Linux spominjem u korelaciji,a vi reagirate kao da vas je zmija ujela za guzi*u...

Kako mislite temu i diskusiju razviti ako se samo primaju komentari tipa: DA,Mac je najpopularniji i njegov je rast najveći.Jasno mi je da ne trpite drugačija mišljenja,ali za diskusiju su potrebni oprečni stavovi..ili???

 Javi se ovom gospodinu, on ce rjesiti tvoje probleme sa linuxom...

 

linux guru linux guru
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
Ja sam fan linuxa, a razvijam na winsima. Problem linuxa je nepodrzavanje officea i adobe i CAD alata. problem winsa je sigurnost, iako je w7 tu jako napredovao. MacOs ima sigurnost linuxa i biznis support winsa.
14 godina
neaktivan
offline
Mac – popularniji na poslu

linuxuser, mozes li ti shvatiti da postoje ljudi kojima se npr linux ne svida.Meni recimo nije uopce zanimljiv, niti mu nalazim primjenu za svoje potrebe.

Niti mogu raditi na njemu za ono sto mi treba.Ponasas se isto kao obican zadrti fannboy, gdje je samo tvoje misljenje ispravno.

 

Bogu hvala, imamo odabir, pa svatko tko zeli ce uzeti ono sto mu najbolje odgovara.Ja nigdje nisam rekao da svi moraju sad uzeti mac os, vec da je za moje potrebe se pokazao izuzetno dobrim.Pretpostavljam i nizu drugih korisnika posto dolazi do rasta upotrebe.Oke, hoces biti neki open minded, open source user i sve pet.Ali nemoj ici u krajnosti.Na svaki spomen applea bas ti se ponasas kao da te zmija ujela.

 

I zasto se namece stalno to da za upotrebu mac-a treba neki svemirski razlog, pa sad se mora traziti ne znam sto u usporedbi s dellom ili hp-om.Da, oboje obavljaju isti posao, oboje za isto sluze.Ono sto im cini veliku razliku je upravo u OS-u i nacinu rada na njemu.Office dokument ces napisati isto i na mac-u i na win-u.No ima ljudi koji vole stvari koje mac racunala u kompletu nude.Ne samo po pitanju sofwarea vec i hardwarskih mogucnosti.

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mac – popularniji na poslu
linuxjuzer kaže...

Koješta..Ozbiljne firme gledaju srezati troškove,a ovdje Linux spominjem u korelaciji,a vi reagirate kao da vas je zmija ujela za guzi*u...

Kako mislite temu i diskusiju razviti ako se samo primaju komentari tipa: DA,Mac je najpopularniji i njegov je rast najveći.Jasno mi je da ne trpite drugačija mišljenja,ali za diskusiju su potrebni oprečni stavovi..ili???

 

Ma koji linux. Ne mogu nista ozbiljno s njime raditi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice