Mango stiže 24. svibnja

poruka: 23
|
čitano: 3.619
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mango stiže 24. svibnja".
14 godina
neaktivan
offline
Mango stiže 24. svibnja

taman mi tak nekak i pretplata istice {#}

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja

Može li netko navesti svoja iskustva s WP7 mobitelom?
Ono što se meni čini jest da bi MOGAO postat jako dobar, ali nisam ga imao prilike koristit tako da sve što kažem nije potkrijepljeno nikakvim dokazima. Ono što me najviše zanima kod ove platforme je razvoj aplikacija. Microsoftov toolchain (IDE i ekipa) imaju zavidnu reputaciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 12:45 (JohnnyPistolero).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
JohnnyPistolero kaže...
Može li netko navesti svoja iskustva s WP7 mobitelom?
Ono što se meni čini jest da bi MOGAO postat jako dobar, ali nisam ga imao prilike koristit tako da sve što kažem nije potkrijepljeno nikakvim dokazima. Ono što me najviše zanima kod ove platforme je razvoj aplikacija. Microsoftov toolchain (ide i ekipa) imaju zavidnu reputaciju.

Koristim Omniu 7 i prezadovoljan sam. Kao developeru, baš mi je Microsoftova platforma za razvoj bila primarni razlog za odluku, a iskustvo korištenja je odlično i osjetno bolje nego na Androidu, iako siromašnije mogućnostima, opcijama i intergracijom. Mango će dati važan poticaj WP7 platformi.

 

Svaka platforma ima prednosti i mane, ali kada bih slagao po općenitom dojmu, u ovom trenutku prvi mi je iOS (iPhone), drugi WP7 (na Omniji) i treći Android na HTC Desireu. iPhone ima funkcionalnu trgovinu aplikacija (u nas ne rade ni Marketplace ni Android Market za ništa osim besplatnih ap.), ušminkan je, ima neka super rješenja u sučelju i dovršen je uz malo problema. WP7 ima odlično i bolje od Applea riješene neke stvari, ima najbolju tipkovnicu, ali mu nedostaje poneka mogućnost (Mango nadoknađuje većinu) i ima uvjerljivo najgori sustav nadogradnji (preko operatera); Android je najmoćniji i najbogatiji od svih, ali trzav, nedorađen u sučelju (čak i HTC Sense), ponekad nezgrapan i s najlošijom tipkovnicom. Od Androida bih rado hrpu mogućnosti, WiFi hotspot i odlične file managere. Od WP7 razvojnu platformu, tipkovnicu i neke stvari u sučelju, a od iPhonea ušminkanost, dovršenost, sistem nadogradnji i AppStore.

16 godina
offline
Mango stiže 24. svibnja

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
funat kaže...

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim. 

Većina korisnika ne želi "modati" mobitel i koristi ga "as-is". A korisnijim, u kojem smislu?

13 godina
neaktivan
offline
Mango stiže 24. svibnja

Odjel softverskih inžinjera i dizajnera su proizveli sučelja za iOS i WP7. Kako se onda nekakav bezukusni Android kič s interneta može mjeriti s profesionalcima?

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Mango stiže 24. svibnja

pa ne trebaš "modat" - context menu - add widget (za neke biraš koliko kvadrata želiš).  moj SGS ima sučelje složeno točno kako želim - prvi ekran ima task kiler na 2 kvadrata, kalendar na 3 (sljedeće 4 obaveze stalno vidljive), google search na 3 i zasebne aplikacije na ostalima (gtalk, browser, gmail, maps, pop3 mail i ES file explorer (za WLAN pristup)). drugi ekran - prognoza na 8 kocaka - vidljiva za 3 dana. pa vijesti - feed na 8 kocaka, itd.itd..

 

šef ima iPhone 4 i sve mora pokretati - prema Androidu izgleda ko win 3.11.

wp7 nisam vidio uživo, ali ti hubovi mi se čine kao poprilično zacementirano rješenje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mango stiže 24. svibnja

Zato on i je šef. Ne komplicira.

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mango stiže 24. svibnja

I ja ću na Omniu7. Isprobao sam Optimus7 od frenda i zaljubio se u wp7. Intuitivan je, brz,  vizualno privlačan... onaj SegoeWP font je genijalan :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
naxeem kaže...
JohnnyPistolero kaže...
Može li netko navesti svoja iskustva s WP7 mobitelom?
Ono što se meni čini jest da bi MOGAO postat jako dobar, ali nisam ga imao prilike koristit tako da sve što kažem nije potkrijepljeno nikakvim dokazima. Ono što me najviše zanima kod ove platforme je razvoj aplikacija. Microsoftov toolchain (ide i ekipa) imaju zavidnu reputaciju.

Koristim Omniu 7 i prezadovoljan sam. Kao developeru, baš mi je Microsoftova platforma za razvoj bila primarni razlog za odluku, a iskustvo korištenja je odlično i osjetno bolje nego na Androidu, iako siromašnije mogućnostima, opcijama i intergracijom. Mango će dati važan poticaj WP7 platformi.

 

Svaka platforma ima prednosti i mane, ali kada bih slagao po općenitom dojmu, u ovom trenutku prvi mi je iOS (iPhone), drugi WP7 (na Omniji) i treći Android na HTC Desireu. iPhone ima funkcionalnu trgovinu aplikacija (u nas ne rade ni Marketplace ni Android Market za ništa osim besplatnih ap.), ušminkan je, ima neka super rješenja u sučelju i dovršen je uz malo problema. WP7 ima odlično i bolje od Applea riješene neke stvari, ima najbolju tipkovnicu, ali mu nedostaje poneka mogućnost (Mango nadoknađuje većinu) i ima uvjerljivo najgori sustav nadogradnji (preko operatera); Android je najmoćniji i najbogatiji od svih, ali trzav, nedorađen u sučelju (čak i HTC Sense), ponekad nezgrapan i s najlošijom tipkovnicom. Od Androida bih rado hrpu mogućnosti, WiFi hotspot i odlične file managere. Od WP7 razvojnu platformu, tipkovnicu i neke stvari u sučelju, a od iPhonea ušminkanost, dovršenost, sistem nadogradnji i AppStore.

 

 Kao developeru, baš mi je Microsoftova platforma za razvoj bila primarni razlog za odluku,

 

Ako ti nije problem jel možeš podjelit neke detalje vezane uz WP7 develop program, može i preko PP-a.

 

 

 

I'm from Hollywood
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
chemmy kaže...

I ja ću na Omniu7. Isprobao sam Optimus7 od frenda i zaljubio se u wp7. Intuitivan je, brz,  vizualno privlačan... onaj SegoeWP font je genijalan :)

Probaj je prije kupnje. Možda ti bolje sjeda Optimus 7.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja

kad smo kod toga, di ga ja mogu probat? u par t-centara mi ga daju u ruke ali ne i upalit

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 14:49 (JohnnyPistolero).
15 godina
protjeran
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
naxeem kaže...
funat kaže...

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim.

Većina korisnika ne želi "modati" mobitel i koristi ga "as-is". A korisnijim, u kojem smislu?

  a sta i vrijedi to sve silno modanje kad ni uz promjenu launchera, razne speed tweekove, hackove, brzi rom i sva ostala sranja sucelje ne radi glatko na procu OC-anom na 1.2GHz? stock da ni ne spominjem...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
neaktivan
offline
Mango stiže 24. svibnja

Ja sam kupio Omniu 7 prije par tjedana i nemam nikakvih prigovora zasad.

 

OSIM, sto jos uvijek nisam dobio ni jedan jedini update. Iako nisam nestrpljiv i nije da mi ista fali zasad, polako me to pocinje zivcirati. Stvarno se nadam da ce to uspijeti nekako rijesiti prije Manga.

Druga stvar koju se nadam da ce rijesiti je mogucnost kupovanja na marketplaceu iz Hr.

 

A Mango po zasad vidjenom izgleda kao super nadogradnja, samo da jos rijese te stvari sa updateima. 

 

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja

Jel postoji SSH klijent za WP7?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
grimyHR kaže...
naxeem kaže...
funat kaže...

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim.

Većina korisnika ne želi "modati" mobitel i koristi ga "as-is". A korisnijim, u kojem smislu?

  a sta i vrijedi to sve silno modanje kad ni uz promjenu launchera, razne speed tweekove, hackove, brzi rom i sva ostala sranja sucelje ne radi glatko na procu OC-anom na 1.2GHz? stock da ni ne spominjem...

 

stock ROM je bio relativno spor (eclair 2.1), nadogradnja na 2.2 također (iako ljudi oko mene koji nisu geekovi nisu kužili oko čega se ja bunim). ali sa 2.2.1 i sad na 2.3.3 telefon leti. doslovno. bez rootanja i ikakvih lagfixa ili oc-a. baterija ide skoro 3 dana. 3 DANA - sa wifijem i surfanjem.

15 godina
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
funat kaže...

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim. 

 

Android ima tako neukusno i dječje sučelje da je to smiješno, a vi Fanboysi smirite niske strasti, krv će van niz grlo krenit ako pretjerat. Šta se tiće Manga, svi mi "potencijalni-WP7-kupci" ga čekamo ka ozebli sunce...

DUMP udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 15:43 (Fearless).
14 godina
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja

@ funat: O cemu ti pricas?

 

Ja razmišljam o kupnji Omnie uskoro, i jos nisam uvjeren da se isplati ako sve ne funkcionira najbolje.

pwn too much... http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
15 godina
protjeran
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
funat kaže...
grimyHR kaže...
naxeem kaže...
funat kaže...

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim.

Većina korisnika ne želi "modati" mobitel i koristi ga "as-is". A korisnijim, u kojem smislu?

  a sta i vrijedi to sve silno modanje kad ni uz promjenu launchera, razne speed tweekove, hackove, brzi rom i sva ostala sranja sucelje ne radi glatko na procu OC-anom na 1.2GHz? stock da ni ne spominjem...

 

stock ROM je bio relativno spor (eclair 2.1), nadogradnja na 2.2 također (iako ljudi oko mene koji nisu geekovi nisu kužili oko čega se ja bunim). ali sa 2.2.1 i sad na 2.3.3 telefon leti. doslovno. bez rootanja i ikakvih lagfixa ili oc-a. baterija ide skoro 3 dana. 3 DANA - sa wifijem i surfanjem.

  na desireu ne leti, nije da steka, al trzucka svako malo, na 2.3.3, a bez raznih optimizacija doslovno cesto steka

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
agent_00klc kaže...

@ funat: O cemu ti pricas?

 

Ja razmišljam o kupnji Omnie uskoro, i jos nisam uvjeren da se isplati ako sve ne funkcionira najbolje.

Pa sve funkcionira, osim što apdejtovi stalno imaju problema na Samsungu. Ja osobno ne, ali ja imam novi firmware.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
naxeem kaže...

Pa sve funkcionira, osim što apdejtovi stalno imaju problema na Samsungu. Ja osobno ne, ali ja imam novi firmware.

Ja mislim jos malo pricekati da vidim ako ce to uspjeti rijesiti a onda cu i ja izgleda morati "rucno" updateati.

Ali to je onda stvarno fail za Samsung i MS.

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2011 16:36 (toTheCore).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
toTheCore kaže...
naxeem kaže...

Pa sve funkcionira, osim što apdejtovi stalno imaju problema na Samsungu. Ja osobno ne, ali ja imam novi firmware.

Ja mislim jos malo pricekati da vidim ako ce to uspjeti rijesiti a onda cu i ja izgleda morati "rucno" updateati.

Ali to je onda stvarno fail za Samsung i MS.

Mislim da je to fail Samsunga, jer na svim ostalim telefonima radi uredno, kao i na mnogim Samsung telefonima. Ja uredno primam upgrejde na Omniji. Problem je što je Samsung u prodaju dao neke uređaje s neodgovarajućim, testnim firmwareom i to stvara probleme. Čisti Samsungov fail.

Microsoftova je krivnja što koristi apgrejde preko operatera.

16 godina
offline
Re: Mango stiže 24. svibnja
Fearless kaže...
funat kaže...

IMHO Android ima DALEKO najbolje i najprilagodljivije sučelje. iPhone ima samo ikone, WP7 hubove - i jedno i drugo je zadano AS-IS. Widgeti čine Android puno modabilnijm i korisnijim. 

 

Android ima tako neukusno i dječje sučelje da je to smiješno, a vi Fanboysi smirite niske strasti, krv će van niz grlo krenit ako pretjerat. Šta se tiće Manga, svi mi "potencijalni-WP7-kupci" ga čekamo ka ozebli sunce...

 

Neukusno i dječje se može odnositi na zadano SGS/DHD/LG2X stock sučelje. Android vanilla sučelje rijetko da je tko vidio na ovom forumu. Ali zato na iOS i WP7 imaš SAMO vanilla. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice