Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

poruka: 42
|
čitano: 6.062
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5".
16 godina
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Da je izisao prije 2-3 godine, bio bi u Note klasi. Ali mozda opet uspiju ugurati 5.25 incha u dimenzije S3/S4.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Prije lavine komentara da je 5.25 inca preveliko..isto ste vikali i prije Galaxya S4 - kako je 5 inča previše.

A u realnosti S4 je ispao manji nego S3.

Uglavnom, 5.25 dijagonale stane u okvir veličine S4 jer margine još imaju prostora za ekspanziju. 

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
rezolucija je smijurija
stvarno idu u ekstreme
12 godina
protjeran
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

sve ok sto se tice velicine, ali rezolucija brate... to nikako ne mogu razumjeti.. kao da netko prostim okom moze vidjeti razliku izmedu toga i 1280 koja je na s3, pa i fullhd je totalno nepotrebno za takve velicine.. ja imam fullhd mob ali ga nemam radi toga jer smatram da je to cisto preseravanje..

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
darko_sam kaže...

Prije lavine komentara da je 5.25 inca preveliko..isto ste vikali i prije Galaxya S4 - kako je 5 inča previše.

A u realnosti S4 je ispao manji nego S3.

Uglavnom, 5.25 dijagonale stane u okvir veličine S4 jer margine još imaju prostora za ekspanziju. 

 

LG G2 je, unatoč tome što ima 0.2" dužu dijagonalu od S4 uspio postići gotovo jednake dimenzije. Tako da ekran od 5.25" ne bi smio znatno povećati dimenzije S5. To je, po mom mišljenju, idealna dijagonala za smartphone. Sve iznad toga spada u kategoriju phableta. Samsung je definirao tu granicu izbacivanjem prvog Note-a (5.29")

 

http://www.phonearena.com/phones/size/Samsung-Galaxy-S4,LG-G2/phones/7597,7969

 

 

bor4c - human geek, level 34, technosexual, neutral good
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 10:29 (bor4c).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Jedino sto mogu "novo" izbacivat je CPU sa hrpom jezgri i sulude rezolucije ekrana. Kao i sve, to ce ic jedno vrijeme a onda bu puknulo jer ce se morat mijenjat smjer. Tada ce na red doc baterije i soft.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Jedino sto mogu "novo" izbacivat je CPU sa hrpom jezgri i sulude rezolucije ekrana. Kao i sve, to ce ic jedno vrijeme a onda bu puknulo jer ce se morat mijenjat smjer. Tada ce na red doc baterije i soft.
14 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
digitall1982 kaže...

sve ok sto se tice velicine, ali rezolucija brate... to nikako ne mogu razumjeti.. kao da netko prostim okom moze vidjeti razliku izmedu toga i 1280 koja je na s3, pa i fullhd je totalno nepotrebno za takve velicine.. ja imam fullhd mob ali ga nemam radi toga jer smatram da je to cisto preseravanje..

Sasvim se slažem, granice normalnog ljudskog vida su upravo negdje oko 400-440dpi. Da bi vidio više od toga morao bi se približiti toliko koliko više ne možeš fokusirati, osim ako si jako kratkovidan. Zaista ne znam čemu služi takva rezolucija, osim ako ćeš ekran gledati pod povećalom. Ali eto, nešto su morali povećati.

Na S5 će vjerojatno izbaciti nove senzore i programske mogućnosti (npr. otkrivanje emocionalnog stanja korisnika i prilagodba sučelja tom stanju).

15 godina
odjavljen
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Više piksela samo stvara probleme s performansama i baterijom...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
8 0 hvala 1
13 godina
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Monitori su tek na full hd-u mozda par godina standard, a na mobitelu i tabletu postoji 2k odavno, katastrofa. Prije će 4k doć na mobitel nego na televizor i monitor za smrtnike...

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Qudek kaže...

Monitori su tek na full hd-u mozda par godina standard, a na mobitelu i tabletu postoji 2k odavno, katastrofa. Prije će 4k doć na mobitel nego na televizor i monitor za smrtnike...

Mid i low end laptopi od 15" su već 5+ godina na 1366x768

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Qudek kaže...

Monitori su tek na full hd-u mozda par godina standard, a na mobitelu i tabletu postoji 2k odavno, katastrofa. Prije će 4k doć na mobitel nego na televizor i monitor za smrtnike...

?! Ne samo da već desecima godina monitori idu do 2560x1600, nego su već godinama monitori na 2880x1800 i sličnim rezolucijama, počevši od Appleovih Retina laptopa i ostalih marki zatim, sve do ASUS-a i DELL-a na desktop monitorima s 3840x2160. Naravno i televizori se već godinama prodaju u 4K rezama.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 11:18 (Tonči).
15 godina
neaktivan
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Definitivno se treba posvetiti bateriji i softveru...ovo moze ici u nedogled, a proporcionalno s tim ide i nepotrebnost i visa cijena.

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
apoteka kaže...
rezolucija je smijurija
stvarno idu u ekstreme

 

a da, sve ispod 4k je bezveze,, možda da ipak stave 8 ili 12k,, 

 

stvarno koje perverzije rade sa ekranima a baterije i dalje slične,, da bar baterije razvijaju tolikom brzinom

14 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Tonči kaže...

?! Ne samo da već desecima godina monitori idu do 2560x1600, nego su već godinama monitori na 2880x1800 i sličnim rezolucijama, počevši od Appleovih Retina laptopa i ostalih marki zatim, sve do ASUS-a i DELL-a na desktop monitorima s 3840x2160. Naravno i televizori se već godinama prodaju u 4K rezama.

 

Po kojoj cijeni? Pošteni 1920x1200 IPS monitor je tek nedavno došao u domenu običnih smrtnika.

15 godina
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Ne brine mene rezolucija koji većina misle da je kriva za najviše trošenje baterije. Duplo veća rezolucija na istoj dijagonali znači da su duplo manji pixeli, pa ima tu još i ppixel binding i sličnih tehnologija... Ali pokrenite flash i vidjet će te da kako vam srče bateriju više i ekran i sve aplikacije u pozadini.

Mene samo zanima kako će na tom ekranu izgledati standardna slika 800x600 u pixel na pixel preklapanju, vjerojatno kao mali nokat.

 

Ne znam što se bunite za laptope i njihove rezolucije, govorite o mid i low and laptopima a kada je riječ o ovom telefonu kao da niste svjesni da je to highest end klasa uređaja. Pogeldajte malo repertoar Dell-a HP-a Applea, Eizoa pa i 'narodskoh' Asusa pa će te da vidite kakvih i oni monitora imaju.

 

Ja se radujem ovom uređaju iz jednostavnog razloga što će (kao prije Apple) potaknuti more drugih uređaja da prate slične razvoje, a napredak u S5 mogu gledati samo kroz dizajn, pa braćo mila nema ružnijih uređaja od ovih Galaxy, dizajn je bukvalno zapeo tamo negdje krajem 2010-tih. A i skeptičan sma oko ovih AMOLED ekrana, već mi drug javlja koji je imao prvi (ili drugi galaxy) da mu se plavi pixeli već polako troše. A ja nisam jedna od onih koji mijenjaju telefone svakih godinu ili dvije, nego otprilke jednom u 5 godina.

l.p. svima 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Quiem kaže...
Tonči kaže...

?! Ne samo da već desecima godina monitori idu do 2560x1600, nego su već godinama monitori na 2880x1800 i sličnim rezolucijama, počevši od Appleovih Retina laptopa i ostalih marki zatim, sve do ASUS-a i DELL-a na desktop monitorima s 3840x2160. Naravno i televizori se već godinama prodaju u 4K rezama.

 

Po kojoj cijeni? Pošteni 1920x1200 IPS monitor je tek nedavno došao u domenu običnih smrtnika.

Ne razumijem... ja još od 2003. koristim 1920x1200 monitore, a posljednih 5 godina 2560x1440 i već par godina 2880x1800 na Retini i uskoro 3840x2160 čim uđe u domenu unutar 2k dolara. Televizore 4K imaš već za 500 dolara 39 inča, a i skuplji 55 inča već za 3000 dolara (50 inča imaš i za 800 USD), što nije baš neka cifra na Zapadu. Ako s "monitorima za smrtnike" misliš na "monitore djeci za igrice", e to je druga priča.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 11:55 (Tonči).
13 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Tonči kaže...
Qudek kaže...

Monitori su tek na full hd-u mozda par godina standard, a na mobitelu i tabletu postoji 2k odavno, katastrofa. Prije će 4k doć na mobitel nego na televizor i monitor za smrtnike...

?! Ne samo da već desecima godina monitori idu do 2560x1600, nego su već godinama monitori na 2880x1800 i sličnim rezolucijama, počevši od Appleovih Retina laptopa i ostalih marki zatim, sve do ASUS-a i DELL-a na desktop monitorima s 3840x2160. Naravno i televizori se već godinama prodaju u 4K rezama.

Očito nisi pročitao onaj dio "za smrtnike", jer 4k televizori i monitori 2k+ rezolucije su i dalje užasno skupi (1000$+), normalno da postoji odavno i ja to dobro znam......

15 godina
odjavljen
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Ne, nisu. Prvo, 1000 dolara (oko 5500 kn) nije "užasno skupo", jer toliko košta i pristojan LCD TV, a mnogi na ovom forumu kupuju mobitele te cijene. 4K TV se može kupiti već za ispod 500 dolara, dok oni najbolji velike dijagonale (55") koštaju oko 3 tisuće, što je cijena boljih plazmi prije par godina.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
12 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Envy kaže...
...Ne znam što se bunite za laptope i njihove rezolucije, govorite o mid i low and laptopima a kada je riječ o ovom telefonu kao da niste svjesni da je to highest end klasa uređaja. Pogeldajte malo repertoar Dell-a HP-a Applea, Eizoa pa i 'narodskoh' Asusa pa će te da vidite kakvih i oni monitora imaju....

Da, ali neki mid ili low end mobiteli imaju HD rezoluciju. Recimo Motorola Moto G se prodaje za ispod 200$ i ima HD. Ja se prvi bunim, jer mi ne treba laptop velikih perfomansi, niti skup laptop, ali bi volio da za 3000 kn dobijem nešto pošteno sa full HD rezolucijom. Ne kažem baš da se nebi dao nać, al su jako rijetki..

Poanta je da se tržište smartfona ekstremno brzo razvija, a tržište računala, monitora i raznih komponenti u odnosu na njih, kao da stagnira. Grafička snaga smartfona se u 3 godine udeseterostručila, rezolucije su skočile sa WVGA na Full HD, pa evo za koji mjesec i 2K.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Tonči kaže...

Ne, nisu. Prvo, 1000 dolara (oko 5500 kn) nije "užasno skupo", jer toliko košta i pristojan LCD TV, a mnogi na ovom forumu kupuju mobitele te cijene. 4K TV se može kupiti već za ispod 500 dolara, dok oni najbolji velike dijagonale (55") koštaju oko 3 tisuće, što je cijena boljih plazmi prije par godina.

 

Nije skupo profesionalcu ili ameru ali bome croaticus vulgarisu je izvan dometa. I ne želim u raspravu šta će to običnom smrtniku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2013 14:18 (Quiem).
15 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Qudek kaže...
Tonči kaže...
Qudek kaže...

Monitori su tek na full hd-u mozda par godina standard, a na mobitelu i tabletu postoji 2k odavno, katastrofa. Prije će 4k doć na mobitel nego na televizor i monitor za smrtnike...

?! Ne samo da već desecima godina monitori idu do 2560x1600, nego su već godinama monitori na 2880x1800 i sličnim rezolucijama, počevši od Appleovih Retina laptopa i ostalih marki zatim, sve do ASUS-a i DELL-a na desktop monitorima s 3840x2160. Naravno i televizori se već godinama prodaju u 4K rezama.

Očito nisi pročitao onaj dio "za smrtnike", jer 4k televizori i monitori 2k+ rezolucije su i dalje užasno skupi (1000$+), normalno da postoji odavno i ja to dobro znam......

Onda moj 486 iz 1994-te ili koje već godine, koji sam platio tadašnjih 6000 Njemačkih DEM (DEM i KM imaju istu calutu, ako uzmeš inflaciju dođe te oko 10.000 DEM) je bio bagatela jeftin. Malo ste vi prerazmaženi ovdje.


Puno mješate kruške i jabuke. Došao FullHD na mobitelima i šta sad?! Treba i moj BMW 320d da ima 500 KS i da troši 2L/100km. E ne može. Tržište telefona je tako kako jeste, izgleda da je nekome važnije promijeniti telefon nego farmerice. Pa bogami da sam i ja u poslu sa tekstilom razmišljao bi da otkupim par inžinjera, dizajnera, vidim šta se na tržištu nudi (mislim tačnije tko nudi senzore tko Cameru, tko nudi Ekrane, tko nudi procesore, tko memoriju) sastavim i prodajem. Ali tržište kao tržište, ili ga jedeš ili te pojede.

 

A ti bi možda Eizo RadiForce RX840-MG za $1.000. E pa ne može.

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Tonči kaže...

Ne, nisu. Prvo, 1000 dolara (oko 5500 kn) nije "užasno skupo", jer toliko košta i pristojan LCD TV, a mnogi na ovom forumu kupuju mobitele te cijene. 4K TV se može kupiti već za ispod 500 dolara, dok oni najbolji velike dijagonale (55") koštaju oko 3 tisuće, što je cijena boljih plazmi prije par godina.

Daj se ti malo vrati u surovu realnost,Izlanuo se pa nemoj sve gledat iz svojeg ultra manjinskog kuta/ja imam love za to kakvi te 4k televizori ili monitori spopali.Kog češ uopče jarca gledat na 4k monitoru, osim kaj je rezolucija velika za neku poslovnu primjenu(ili igranje igrica)) ali običan korisnik nema šta gledat u 4k rezoluciji/neki video a tak če ostat još dugo vremena.Dakle obično se gleda iz kuta prosječnog kupca, a ne nekog profi kuta ili oni koji imaju viška love jel. Ti bokca pa recimo u Španjolskoj ima oko 6 milijuna nezaposlenih, dakle kakvi 4k televizori ili monitori to je za prosječnog korisnika jezuš kristuš fučkaj ga.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
@Tonci
Aj mi molim te daj link na taj 39" 4k tv za 500$, odmah bi si jednog uzeo.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
15 godina
odjavljen
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
rambox kaže...
Tonči kaže...

Ne, nisu. Prvo, 1000 dolara (oko 5500 kn) nije "užasno skupo", jer toliko košta i pristojan LCD TV, a mnogi na ovom forumu kupuju mobitele te cijene. 4K TV se može kupiti već za ispod 500 dolara, dok oni najbolji velike dijagonale (55") koštaju oko 3 tisuće, što je cijena boljih plazmi prije par godina.

Daj se ti malo vrati u surovu realnost,Izlanuo se pa nemoj sve gledat iz svojeg ultra manjinskog kuta/ja imam love za to kakvi te 4k televizori ili monitori spopali.Kog češ uopče jarca gledat na 4k monitoru, osim kaj je rezolucija velika za neku poslovnu primjenu(ili igranje igrica)) ali običan korisnik nema šta gledat u 4k rezoluciji/neki video a tak če ostat još dugo vremena.Dakle obično se gleda iz kuta prosječnog kupca, a ne nekog profi kuta ili oni koji imaju viška love jel. Ti bokca pa recimo u Španjolskoj ima oko 6 milijuna nezaposlenih, dakle kakvi 4k televizori ili monitori to je za prosječnog korisnika jezuš kristuš fučkaj ga.{#}

Nisi baš shvatio što govorim: 1000 dolara koštaju telefoni u nas, a koliko vidim, dobar dio se kočoperi s high-end modelima. :) Nije uopće puno TV 1080 rezolucije za nekih 5500kn, toliko su koštali i prije. I ne znam što je to "običan korisnik", niti je baš bitno koliko ima nezaposlenih. Ima i gladnih koji bi dali sve da imaju kruha, a kamoli PC za pisanje na Bug forumu.

gamer34 kaže...
@Tonci
Aj mi molim te daj link na taj 39" 4k tv za 500$, odmah bi si jednog uzeo.

http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE39UY04-39-Inch-Ultra/dp/B00DOPGO2G/

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

kaj se mene tice, nek sam daju, more i milijun x milijun, godinama gledam u zrnata sranja od ekrana (tu ubrajam i jedan crt EIZO)...

15 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Bolesno, nitko od ovog pukog laičkog naroda ni ne zna napisat brojčano Full HD, a oni će sad predstavljat još i ovo.

Mogli su lijepo klat Full HD još neko vrijeme, dok laici ne shvate da ima nešto iznad toga, i brat pare lijepo.

Aka Apple.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
12 godina
protjeran
offline
Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5

Pa da imaju za ponuditi nekaj novo, nebi izlazili s takvom rezolucijom. Umjesto na marketing, bolje im je da troše na razvoj, jer ovo je več smješno. 

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
Tonči kaže...
@Tonci
Aj mi molim te daj link na taj 39" 4k tv za 500$, odmah bi si jednog uzeo.

http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE39UY04-39-Inch-Ultra/dp/B00DOPGO2G/

Jos da tako neceg ima kod nas...

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5- HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5
15 godina
odjavljen
offline
Re: Masovna proizvodnja ekrana za SGS 5
gamer34 kaže...
Tonči kaže...
@Tonci
Aj mi molim te daj link na taj 39" 4k tv za 500$, odmah bi si jednog uzeo.

http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE39UY04-39-Inch-Ultra/dp/B00DOPGO2G/

Jos da tako neceg ima kod nas...

Ehh, a eto... ali da ne postoji, nije točno.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice