Matroxove grafičke za više monitora

poruka: 11
|
čitano: 1.808
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Matroxove grafičke za više monitora".
14 godina
neaktivan
offline
Matroxove grafičke za više monitora

Na što je Matrox spao... tuga.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora

Na šta? Matrox stalno proizvodi profesionalne kartice i cjelovita rješenja za nadzor. I dobro im ide.

 

To što ih nema u kućnom segmentu ih očito uopće ne smeta. Zna se gdje je prava lova.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 19:04 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora
kizo2703 kaže...

Na šta?

Na kompaniju koja je nekoć proizvodila dobre grafičke procesore a sada samo montiraju tuđe na svoj PCB.

 

kizo2703 kaže...

I dobro im ide... Zna se gdje je prava lova.

Ma daj molim te. Lova je u volumenu, a ne u opskurnoj niši (pogotovo sa tuđim prepakiranim proizvodom), ovo sada je tek puko preživljavanje a ne nekakva sila na tržištu. Daleko je to od onoga što je nekad bilo koliko god ti to uljepšavao.

Matrox - osnovan 1976, danas broji 900 zaposlenika.

ATI Technologies - osnovan 1985, u trenutku preuzimanja 2005 brojio je 3300 zaposlenika (kao AMD danas broji 10600 zaposlenika)

Nvidia - osnovana 1993, danas broji 8800 zaposlenika

O S3-u nisam uspio pronaći neke konkretne brojke, negdje se spominje oko 650 zaposlenika u odjelu grafičkih čipova, no oni su se također dosta razrijedili i pobjegli na mobilno tržište. No još uvijek barem razvijaju vlastite procesore.

 

Brojke ne lažu.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 21:05 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora
rustweaver kaže...

Ma daj molim te. Lova je u volumenu, a ne u premiumu (koji je ovdje ionako samo tuđi prepakirani proizvod), ovo sada je tek puko preživljavanje a ne nekakva sila na tržištu. Daleko je to od onoga što je nekad bilo koliko god ti to uljepšavao.

To su bila druga vremena. I ja još uvijek G450 Dual Head negdje u ormaru

,ali to je bilo vrijeme kad je 32 mb vram-a bilo pun ku*ac.

 

Danas im se više isplati kupiti par šlepera chipova od AMD-a ,nego trošit pare na razvoj.

Yebi ga ,isplativost prije svega.

 

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
16 godina
online
Matroxove grafičke za više monitora

Rust je nažalost dobro primjetio. ovo je preživljavanje na prodaji imena koje lijepe na 
amd low end chipove uz customizaciju pcb-a i drivera/biosa.
Da je to baš tako isplativo, bili bi veći. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora

@kizo2703

Ali to je baš to, nisam ja njihov dioničar pa da me interesira isplativost i profit. Nestali su sa mog radara, a to je ono što me rastužuje i što mi je jedino bitno. Mogu oni biti i super uspješni proizvodeći (bubam bezveze) tipkovnice, ali što to meni znači kada bih ja radije vidio njihove grafičke kartice :S

 

Kao da efektivno i ne postoje.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 21:19 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora
overhaul kaže...

Rust je nažalost dobro primjetio. ovo je preživljavanje na prodaji imena koje lijepe na 
amd low end chipove uz customizaciju pcb-a i drivera/biosa.
Da je to baš tako isplativo, bili bi veći. 

Da ,prodaju ime. Jel se isplati ,ne znam ,a i ne zanima me.

rustweaver kaže...

 

Ali to je baš to, nisam ja njihov dioničar pa da me interesira isplativost i profit. Nestali su sa mog radara, a to je ono što me rastužuje i što mi je jedino bitno. Mogu oni biti i super uspješni proizvodeći (bubam bezveze) tipkovnice, ali što to meni znači kada bih ja radije vidio njihove grafičke kartice :S

 

Kao da efektivno i ne postoje.

Nestali su sa svačijeg radara ,osim onih za koje rade ,očito. Da se rastužujem oko toga? Daj ,molim te.

Šteta je što je taj dio IT-a ostao na dva imena (dobro ,tri ,pošto Intel sada radi sve bolje integrirane chipove) ,jel bi (možda) uz veću ponudu i cijene bile niže.

 

Da ,za većinu korisnika oni ne postoje. I šta sad?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora
kizo2703 kaže...
Da ,za većinu korisnika oni ne postoje. I šta sad?

Ja ću plakati.

 

Efektivno smo napravili puni krug i vratili se na moj prvi post u temi.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.9.2014 21:45 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora
rustweaver kaže...

 

Efektivno smo napravili puni krug i vratili se na moj prvi post u temi.

Raspravljamo. Točnije ,mlatimo praznu slamu ko u 90% postova na forumu. {#}

 

Ko da je bitno gdje smo bili i kud smo došli. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
online
Re: Matroxove grafičke za više monitora
kizo2703 kaže...
rustweaver kaže...

 

Efektivno smo napravili puni krug i vratili se na moj prvi post u temi.

Raspravljamo. Točnije ,mlatimo praznu slamu ko u 90% postova na forumu. {#}

 

Ko da je bitno gdje smo bili i kud smo došli. {#}

... uz dodatak, matrox nikad nije radio dobre VGA za sitnozubiće, jedino dobro je bilo za video montažu, ostalo je katastrofa ili loše.

ali, drže se svojeg segmenta, valjda znaju što rade (jer su još uvjek tu, ... ) ali više VGA nije neka stavka u video obradi, danas to može ''tabletić''-eva grafika i popularne app podržavaju hw-acc glavnih nv-ati modela.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Matroxove grafičke za više monitora
kizo2703 kaže...
rustweaver kaže...

 

Efektivno smo napravili puni krug i vratili se na moj prvi post u temi.

Raspravljamo. Točnije ,mlatimo praznu slamu ko u 90% postova na forumu. {#}

 

Ko da je bitno gdje smo bili i kud smo došli. {#}

Točno, ali se i slažem i sa kolegom Rustweaverom kada kaže "na što je Matrox spao", istina ja sam mislio da ta kompanija više i ne postoji. Ovako ljepljenje tuđih rješenja na PCB vjerujem da to može bez problema i Asus, Gygabithe, EVGA, a o samom AMD-u ili nVIDI-i da i ne govorim.

 

Ali tako nam je kako nam je.

l.p. svima 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice