MAXtv putem satelita

poruka: 96
|
čitano: 124.566
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAXtv putem satelita".
10 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita
1950Killer kaže...

evo ja potpisao probno 3 mjeseca, te su mi agenti preporucili da uzmem samoinstalacijski paket bez antene (samo stb). danas doslo, sve spojim, kad ono mi nece nade programe. Zovem t-com te mi oni kazu da treba okrenuti LMD (3 komada), (nez sta je to uopce) pitam ja da mi poslaju tehnicku podrsku te mi kaze da to dode 300kn, ja puknem na mozak, govorim da su mi agenti rekli da ako mi nesto nebude islo da ih zovnem. Oni kazu da sam izabrao samoinstalacijski paket te da se naplacuje tehnicar, ja govorim da se agenti nece lipo provesti vidim li ih i poklopim.

 

Ljudi mozete li mi pomoci kako da to spojim? kako da provjerim imam li sve (mogu poslikat, imam "tanjur", i gore onu spravicu nez koliko ih)? 

 

lp

vjerojatno oni nešto spiz.de kad odabereš samoistalacijski(tako da nazoveš njih,te da oni zarade)

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Svi smo mi Mentalist///
15 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
1950Killer kaže...

evo ja potpisao probno 3 mjeseca, te su mi agenti preporucili da uzmem samoinstalacijski paket bez antene (samo stb). danas doslo, sve spojim, kad ono mi nece nade programe. Zovem t-com te mi oni kazu da treba okrenuti LMD (3 komada), (nez sta je to uopce) pitam ja da mi poslaju tehnicku podrsku te mi kaze da to dode 300kn, ja puknem na mozak, govorim da su mi agenti rekli da ako mi nesto nebude islo da ih zovnem. Oni kazu da sam izabrao samoinstalacijski paket te da se naplacuje tehnicar, ja govorim da se agenti nece lipo provesti vidim li ih i poklopim.

 

Ljudi mozete li mi pomoci kako da to spojim? kako da provjerim imam li sve (mogu poslikat, imam "tanjur", i gore onu spravicu nez koliko ih)? 

 

lp

Trebao bi provjeriti koje satelite sada primaš (bez MAXtv-a), problem može biti ako imaš LNB-ove postavljene na pozicije za prijem Astre (19,2° E) i Hotbird (13° E) satelita, jer se MAXtv emitira na poziciji 16° E, što znači da ćeš morati jedan od LNB-ova pomaknuti na tu poziciju (ili zakrenuti cijelu antenu ako imaš samo jedan LNB).

KaeR
12 godina
offline
MAXtv putem satelita

Evo me opet, provjerio sam imam 2 komada, i sto cu onda?

I Love Milka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita

Trebat ćeš pomaknuti jedan od LNB-ova (ili za prijem Astre ili za prijem Hotbirda) na poziciju koja odgovara položaju 16°E (gubiš jedan od ta 2 satelita) ili (ako je izvedivo) dodati još jedan LNB između postojeća 2 (ako ne želiš ništa izgubiti) (i zamijeniti postojeću DiSEqC sklopku s 2 ulaza novom koja će imati 3 ulaza) .

 

Ta promjena pozicije, ovisno o izvedbi postojećeg držača LNB-ova, može značiti da ćeš ili morati samo pomaknuti jedan LNB bliže drugome kojeg ne mičeš (tako da bude 3° međusobnog razmaka) ili ubaciti jedan LNB, ili (ako nije takve izvedbe) morat ćeš zamijeniti taj držač novim, koji ima razmak između pozicija LNB-ova 3° (trenutno su ti LNB-ovi međusobno razmaknuti 6,2° ako primaš Astru i Hotbird).

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

da sačuvaš svoje živce najbolje da zovneš nekog sat. montera i platiš mu 100njak kuna da ti na postojećem sistemu naštela 16E poziciju i miran si.

 

 

 

12 godina
offline
MAXtv putem satelita

kolega kaer hvala na trudu, no ipak sam zovnio covjeka koji se bavi tim, lp!

I Love Milka
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

možete li mi reći ako netko znam, koja je cijena trenutno max tv-a putem satelita, znači zanima me koliko bi me sve ukupno mjesečno koštalo ako imam osnovni, sportski i sportski plus paket i regionalni paket? da li je bolja cijena nego na običnom max tv-u?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
cijena ti je nesto jeftinija ako uzmes na popust od 50%, znaci prvi godinu dana placas oko 30 kn ,drugih godinu dana placas 60 kn plus 82 kn za sportski plus te regionalni 5 kn(nisam siguran dal to ima na sat.) cijena ti je malo manja, al cim pada snijeg kisa ili nekaj ocekuj problema s signalom...
12 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Čim pada kiša ili snijeg problema ima samo na loše podešenim ili premalim tanjurima (minimalno treba tanjur 90cm). Inače signal je stabilan i solidan

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 16:59 (Han Solo).
15 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
Ja kazem iz iskustva koje slusam svaki dan na poslu...makar je oprema iz tcoma, vrlo je to lose sve zamisljeno
12 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Sa tog satelita na kojem je satelitski maxtv emitira oko 1500 programa  i nema tu što loše biti zamišljeno. Ako neko ima problem sa signalom na kiši to je jedino zbog neprecizno podešenog tanjura jer je gazda bio škrt platiti majstora 100 kuna da mu sa profi instrumentom u milimetar precizno naštela tanjur.

 

Jedini problem može se desiti 1-2x godišnje kad kao prošli tjedan npr, snježna oluja zatrpa tanjur sa snijegom

10 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

ma dobro to sa snjegom mi nije problem, jer imam satelitsku antenu na balkonu, i lagano maknem snjeg, ja trenutno imam total tv preko satelita, i nema bas problema, kazem izgubi se slika kada se se antena natrpa snjegom, ali ocistim je pa normalno radi, cijena je koliko sam cuo niža ako se uzima preko satelita pa me zato zanima

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

a jel ima kakvo posebno plaćanje satelitskog resrivera ili takve neke gluposti, ili isključivo plaćaš programske pakete

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Samo plaćaš paket, receiver i karticu dobiješ besplatno dakle nema najma opreme

13 godina
offline
MAXtv putem satelita

Pozdrav!

Jel mi može netko objasniti da li postoji razlika u kvaliteti slike između Max tv-a preko žice i ovoga preko satelita?

Znači, full Hd kanal ako gledam na nekom UHD tv-u od 55", da li bude razlika u kvaliteti slike?

Pitam jer mi je tanjur trenutno jedina opcija, ali ne bih ga uzimao ako je slika u banani u odnosu na "žicu".

Hvala!

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
Yovitssa kaže...

Pozdrav!

Jel mi može netko objasniti da li postoji razlika u kvaliteti slike između Max tv-a preko žice i ovoga preko satelita?

Znači, full Hd kanal ako gledam na nekom UHD tv-u od 55", da li bude razlika u kvaliteti slike?

Pitam jer mi je tanjur trenutno jedina opcija, ali ne bih ga uzimao ako je slika u banani u odnosu na "žicu".

Hvala!

Zna li netko..?

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
15 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
Yovitssa kaže...

Pozdrav!

Jel mi može netko objasniti da li postoji razlika u kvaliteti slike između Max tv-a preko žice i ovoga preko satelita?

Znači, full Hd kanal ako gledam na nekom UHD tv-u od 55", da li bude razlika u kvaliteti slike?

Pitam jer mi je tanjur trenutno jedina opcija, ali ne bih ga uzimao ako je slika u banani u odnosu na "žicu".

Hvala!

ja ti mogu reći da HD slika na mojem 47" izgleda odlično kao i na 42". imam maxtv putem satelita

 

Preko kabela može biti samo bolje a ne lošije od telefonske žice :)

 

slika je uredna imao sam i običan maxtv go. isto je okey ali tamo se npr hd slika posebno plaća ovdje ćeš imat gratis arene sport hd

psn id: mNik987
15 godina
offline
MAXtv putem satelita

Da li se moze umjesto maxtv receivera koristiti neki drugi reciever?

psn id: mNik987
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita

Sto je sa svom maxtv sat antentskom opremom, toga ima gomila, ima li tu cega korisnog osim drzaca antene i koji tip uopce uzeti, ima ih 7 :O Sto se od toga uopce dobije, tj. dobije li se ista od toga t-comovom samoinstalacijom??? Sto je sa kabliranjem, nije mi jasno, zar samoinstalacija znaci da samo dodju, postave antetnu i ostave sve kablove razbacane da se korisnik snadje???

11 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

ako uzmeš samoinstalaciju dobiješ samo stb i karticu doma na adresu ;)

10 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita

Sto je stb i to mislis na njihovu samoinstalaciju od T-coma za 1kn u primjeru ugovora na 24mj ili na samostalnu jer ja mislimn a ovo prvo i to me interesira? Preporucujes li nesto od silne dodatne opreme? Sto sa kablovima, zar nebi to oni trebali rjesit ako dolaze vec instalirat antenu nego se to onda placa i po kojoj fori, uopce se ne kuzim o kakvim oni dodatnim radnim satima pricaju u tom cijeniku..

 

Nvm, odustao od ove usluge. Snimalica je bila dealbreaker u jednu ruku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 18:40 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
Meni danas dolazi tehničar. Nije potrebna tel linija za maxtv sat. Vidjet ćemo kako će to sve radit.
ČITAJTE KNJIGE. RELIGION IS BULLSHIT
13 godina
offline
MAXtv putem satelita

Kao korisnik usluge već skoro 2 mjeseca mogu reći sve najbolje o istoj (kvaliteta slike, programski paketi, cijena), ali jedna stvar me razočarala i jako naljutila...

Naime, najmanje sam 5 puta pitao za točan iznos montaže, paketa instalacije i svaki puta sam dobio odgovor da je sve uračunato u onih 115kn/mjesečno umanjeno za iznos popusta. I onda mi na prvom računu naplate 100kn za neko kabliranje...

 

Mislim, neću propasti za tih 100kn, ali stvar je principa. Pa reci mi brate i da je soma kn, ali reci kako je, a ne da me muljaš... Inače tako posluju i T-com i T-mobile i nije prvi put da mi se tako nešto desilo, ali sam sam kriv valjda što sam lijen dizati frku oko toga svaki puta...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yovitssa-2302/hero/17304910
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Da ti odgovorim zasto. zato jer su tehnicari napisali da su kod tebe stavili 30m kabla il koliko vec.
jer u paketu instalacija za 1 kn. ti je uracunato antena nosac 4 vide i 4 tiple i 10m kabla sad kako imaju akciju ima 20m kabla. sve dodatno se naplacuje. ako ti stave jedan konektor vise isto ti naplate 7 kn konektor ;)
a ako uzmete njihovu antenu onda vam je 25kn mjesecno naravno na preplatu a ako je na vasoj anteni onda nista samo preplata za rec i programe.. s tim da kad se pomakne antena znaju ne ustimat. jer nije njihova antena a ako i ustimaju i napisu u nalog da su stimali korisnikovu antenu t-com ti naplati :)

Sta se tice max tv sat radi stabilno sve osim ako ne zeznu racun. ili ako nije dobro ustimana antena ako je antena ispod 10 posto po reciveru ne radi vam tv-vodič tocnije nece se nadogradit.
takoder ako se usteka LAN kabel u reciver reciver se pali i gasi sam od sebe jer se pokusava spojit na server koji ne postoji da se nadogradi te ude u gresku i resetira se.

Takoder ako su lnb-ovi od sti a ne od nytra gore na anteni kad pada lagana kisa skupljaju se kapljice vode na vrhu kako su spicasti i znatno padne signal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita

Bok,

 

imam problem sa ovim iz naslova. Tata mi to koristi već par godina i sve je ok, samo se antena zna tu i tamo pomaknuti. Već imamo točan orijentir za vratiti antenu ( prozor na susjednoj kući ).

I sve je bilo ok do ovih dana kad je padala kiša. Sad sam skužio da je na lnbu bio napukao onaj zaštitini poklopac i ušlo jedno deci vode u njega. Posušio sam ga, istresao svu vlagu koju sam mogao

ali prijemnik uvijek pokazuje da nema signala.

 

Ušao sam u postavke maxtv prijemnika i našao podatak o jačini signala. S tim natopljenim lnbom, jačina signala je 31 dBuV. Kad odspojim kabel od antene, brojka je ista. Našao sam neki stari lnb i na njemu dobijem

maksimalno 68 dBuV ( i to ne u ispravnom usmjerenju antene ), s tim da kod okretanja ide između 50 do tih 68. I u staroj ispravnoj poziciji dođe do 62. I uz tu jačinu signala nemogu vidjeti ni jedan od prije postavljenih

pograma.

 

Da li netko zna info da li je tih 68 dBuV dovoljno za gledanje?

 

Ili da kupim novi lnb? Ili je najjednostavnije uči u ugovor s njima na dvije godine  ( 25 kn/mjesec ) pa da oni to sve postave? Ili neki lokalni "majstor" da to poštela?

 

Molim hitnu pomoć, tata je penzioner pa mu je malo onih 15-ak s obične antene :-).

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 15:21 (Tomo123).
11 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv putem satelita
Tomo123 kaže...

Bok,

 

imam problem sa ovim iz naslova. Tata mi to koristi već par godina i sve je ok, samo se antena zna tu i tamo pomaknuti. Već imamo točan orijentir za vratiti antenu ( prozor na susjednoj kući ).

I sve je bilo ok do ovih dana kad je padala kiša. Sad sam skužio da je na lnbu bio napukao onaj zaštitini poklopac i ušlo jedno deci vode u njega. Posušio sam ga, istresao svu vlagu koju sam mogao

ali prijemnik uvijek pokazuje da nema signala.

 

Ušao sam u postavke maxtv prijemnika i našao podatak o jačini signala. S tim natopljenim lnbom, jačina signala je 31 dBuV. Kad odspojim kabel od antene, brojka je ista. Našao sam neki stari lnb i na njemu dobijem

maksimalno 68 dBuV ( i to ne u ispravnom usmjerenju antene ), s tim da kod okretanja ide između 50 do tih 68. I u staroj ispravnoj poziciji dođe do 62. I uz tu jačinu signala nemogu vidjeti ni jedan od prije postavljenih

pograma.

 

Da li netko zna info da li je tih 68 dBuV dovoljno za gledanje?

 

Ili da kupim novi lnb? Ili je najjednostavnije uči u ugovor s njima na dvije godine  ( 25 kn/mjesec ) pa da oni to sve postave? Ili neki lokalni "majstor" da to poštela?

 

Molim hitnu pomoć, tata je penzioner pa mu je malo onih 15-ak s obične antene :-).

 

Pozdrav

 Pozdrav,ako ti je snaga signala na 35 posto znači da ti je lnb "gecrk",nemoj se zezat i kupi novi nytrobox lnb košta te svega cca 40kn i  gledaj na toj skali gdje su snaga i kvaliteta samo kvalitetu,probaj naštimat više od 10dB(ako štelaš "na oko") idealno bi bilo oko 12dB kvalitete,makar se može i više 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 21:35 (lazicki88).
12 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

Nemoj biti lud i ulaziti u UO sa vragom, novi LNB košta 30-40 kuna a promjeniš ga sam za 5 minuta

 

- isključiš receiver iz struje

- odspojiš kabel

- odvrneš 2 vijka i promjeniš LNB

- spojiš natrag kabel

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MaxTv Sat snimalica

Da li netko koristi snimalicu na maxtv sat?
Imam problem s tim, ali ne znam da li je u pitanju hdd (western dig.) ili neki bug s prijamnikom!?

Istina je da hdd od kad sam ga kupio radi sitne problemčiće tipo, pokazuje samo cca 400gb a ne 900 i nešto, ima milion particija i td..
Ok, to sam sredio. Spojio sam ga na prijamnik, ovaj ga je prepoznao i počeo proceduru formatiranja. Nakon minute formatiranja, prijamnik se isključi. (ostane pod naponom)

Uključim ponovo ali hdd više nije vidljiv. Opet se pojave problemi s particijama i ostalo. Riješim. Ponovim proceduru. Sve super, ali nakon minute se reciever isključi :(

Inače, hdd je radio ok dok je bio spojen na tv. Opcija snimanja via tv (LG) je također radila.

Što se tiče recievera, novi je model koje nudi t-com. Noname. Bar ja ne vidim da nešto piše.

Pitam vas, jer studenti u t-com podršci nemaju pojma o čemu pričam. Pitao bih proizvođača reciev. da znam tko je?

Zahvaljujem

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
MAXtv putem satelita

ne koristim usluge HT operatera ali imam zelju da narucim ovaj maxtv putem satelita jer u ovom prosirenom paketu bi dobio 4 arene jer inace pratim sport. Sto mi preporucate da li je to dobra ponuda od HT ili tu ima kakvih za*eba? hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2016 16:52 (game789).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAXtv putem satelita
Ja to imam već godinu dana. U početku problemi sa signalom, al nije bilo do njih. Nego glupan tehničar nije dobro postavio. Sada sve radi kada sam namjestiš. Mene izađe 119kn mjesečno. Ono što imam prošireni i sportski paket. Tri Sportkluba i pet Arena. Jako sam zadovoljan sad.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice