Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

poruka: 50
|
čitano: 4.932
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke ".
16 godina
odjavljen
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

To bi bilo dobro! Vjerojatno bismo i ovako loše AMD drivere dobili u Home, Pro i Ultimate verziji...

Freak Show Inc.
 
21 2 hvala 1
15 godina
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

bolje da ga kupe odmah, jer će dobiti komplet nožova badava. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 2 hvala 2
9 godina
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

E to bi stvarno bio vrhunski posao.

Ili da ih kupi IBM,ovako sami protiv ogromnog intela bu teško

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Wintel partnerstvo bi postalo neprirodno.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Možda bi za industriju bilo najbolje da ih kupi IBM ili Google.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
16 godina
online
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Ako se dobro sećam, ukoliko bi neka kompanija preuzela AMD, njihova x86 licenca bi prestala da važi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Kitguru ljut što im AMD nije dao fury x da testiraju pa pričaju gluposti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Zašto bi Microsoft uzimao vrući krumpir kada je tvrdo skopovlje za njih uvijek bio neprijateljski teren, za razliku od mekog sklopovlja.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Od svih potencijalnih kupaca mislim da MS ima najviše smisla.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Skype za 10 milijardi, AMD za 2 milijarde. Koja lakrdija.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
53 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
A zato je Elop otisao iz MSa. Već ga vidim na celu AMD. Kupit će to oni za 500 milja onda.
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
10 godina
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
1domagoj1 kaže...

Skype za 10 milijardi, AMD za 2 milijarde. Koja lakrdija.

 Ne znam koja je poanta, ali laički komentar je da Skype proizvodi novac doslovno svaku sekundu, dok AMD to čini prodajom nečega (možda su globalno i oni svaku sekundu, ali su to zasigurno manji prihodi).

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
11 godina
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Naravno da do ovoga ne moze doci... srecom postoji pojam monopol :D srecom :D

 
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
LudaRajcica kaže...

Naravno da do ovoga ne moze doci... srecom postoji pojam monopol :D srecom :D

 Nebi li do monopola došlo da Nvidia kupi AMD? Microsoft može nakon kupnje biti konkurent Nvidiji kao što je sad AMD.

BTW dobar pojam za razmotrit bi bio oligopol. 

16 godina
online
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
LudaRajcica kaže...

Naravno da do ovoga ne moze doci... srecom postoji pojam monopol :D srecom :D

 Kakav monopol? Microsoft bi došao u dominantnu poziciju na tržištu x86 procesora?! 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
mrki_tua kaže...
1domagoj1 kaže...

Skype za 10 milijardi, AMD za 2 milijarde. Koja lakrdija.

 Ne znam koja je poanta, ali laički komentar je da Skype proizvodi novac doslovno svaku sekundu, dok AMD to čini prodajom nečega (možda su globalno i oni svaku sekundu, ali su to zasigurno manji prihodi).

 

Poanta je da je glavna zanimacija Skypea danas silovanje bezbroj ljudi stupidnim reklamama i kao takav je blago rečeno bezvrijedan za budućnost čovječanstva, dok je AMD jedna od praktično ukupno dvije kompanije koje zadnjih nekoliko desetljeća razvijaju CPU tehnologiju i time su indirektno cijelo čovječanstvo nemjerljivo tehnološki unaprijedili i pogurali razvoj bezbroj drugih polja ljudske djelatnosti, i s obzirom na to ove brojke su jedan od bezbroj pokazatelja astronomske kolektivne gluposti čovječanstva. Kao što je rekao Albert Einstein...

15 godina
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Enkidu kaže...
mrki_tua kaže...
1domagoj1 kaže...

Skype za 10 milijardi, AMD za 2 milijarde. Koja lakrdija.

 Ne znam koja je poanta, ali laički komentar je da Skype proizvodi novac doslovno svaku sekundu, dok AMD to čini prodajom nečega (možda su globalno i oni svaku sekundu, ali su to zasigurno manji prihodi).

 

Poanta je da je glavna zanimacija Skypea danas silovanje bezbroj ljudi stupidnim reklamama i kao takav je blago rečeno bezvrijedan za budućnost čovječanstva, dok je AMD jedna od praktično ukupno dvije kompanije koje zadnjih nekoliko desetljeća razvijaju CPU tehnologiju i time su indirektno cijelo čovječanstvo nemjerljivo tehnološki unaprijedili i pogurali razvoj bezbroj drugih polja ljudske djelatnosti, i s obzirom na to ove brojke su jedan od bezbroj pokazatelja astronomske kolektivne gluposti čovječanstva. Kao što je rekao Albert Einstein...

 Skype je najjači virtualni teleoperator. Pored toga ima izuzetno jaku poslovnu primjenu. 10 miljardi još djeluje i nekako plaho, pogotovo ako pogledamo za koliko se WhatsApp prodao.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Enkidu kaže...
mrki_tua kaže...
1domagoj1 kaže...

Skype za 10 milijardi, AMD za 2 milijarde. Koja lakrdija.

 Ne znam koja je poanta, ali laički komentar je da Skype proizvodi novac doslovno svaku sekundu, dok AMD to čini prodajom nečega (možda su globalno i oni svaku sekundu, ali su to zasigurno manji prihodi).

 

Poanta je da je glavna zanimacija Skypea danas silovanje bezbroj ljudi stupidnim reklamama i kao takav je blago rečeno bezvrijedan za budućnost čovječanstva, dok je AMD jedna od praktično ukupno dvije kompanije koje zadnjih nekoliko desetljeća razvijaju CPU tehnologiju i time su indirektno cijelo čovječanstvo nemjerljivo tehnološki unaprijedili i pogurali razvoj bezbroj drugih polja ljudske djelatnosti, i s obzirom na to ove brojke su jedan od bezbroj pokazatelja astronomske kolektivne gluposti čovječanstva. Kao što je rekao Albert Einstein...

 Slažem se, ali manja je šteta Skype nego Facebook, ako ćemo iskreno, u svoje vrijeme je Skype bio revolucija. Nisam fan AMD-a, mada su mi zadnje dvi GPU njihove, a CPU nikada nisam imao od AMD-a, jednostavno Intel sam zavolio ima 20-ak godina :-)

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Friday kaže...

To bi bilo dobro! Vjerojatno bismo i ovako loše AMD drivere dobili u Home, Pro i Ultimate verziji...

 

A zamisli da Linux kupi AMD, tisuću i jedna verzija 

 

tko me sad citira i počne objašnjavati zašto je to nemoguće, prijavljujem ga jer je cijepljen protiv sarkazma!

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:51 (AA-d00d).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
AA-d00d kaže...

 

A zamisli da Linux kupi AMD, tisuću i jedna verzija 

 

Onda bismo sami kompajlirali drivere...

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafičke

Bilo bi pravednije da npr samsung kupi AMD. Ipak imaju iskustva sa hardware-om i ugledna su firma te pripadaju old school igračima koji postoje 50+ godina. Ova vjest da bi microsoft kupio amd bi bila ista kao da ste napisali da facebook kupuje AMD.

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Friday kaže...
AA-d00d kaže...

 

A zamisli da Linux kupi AMD, tisuću i jedna verzija 

 

Onda bismo sami kompajlirali drivere...

 

Čuj ti njega! Ti si već na driverima, a šta je sa BIOS-om?!

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Friday kaže...
AA-d00d kaže...

 

A zamisli da Linux kupi AMD, tisuću i jedna verzija 

 

Onda bismo sami kompajlirali drivere...

 Onda bismo sami kompajlirali procesore 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
zeroname kaže...

Bilo bi pravednije da npr samsung kupi AMD. Ipak imaju iskustva sa hardware-om i ugledna su firma te pripadaju old school igračima koji postoje 50+ godina. Ova vjest da bi microsoft kupio amd bi bila ista kao da ste napisali da facebook kupuje AMD.

 Šta će im AMD? Iako sam Samsung hejter, za još koju godinu će Samsung proizvodit i CPU i GPU svoj bez ikakve kupovine.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
mrki_tua kaže...
zeroname kaže...

Bilo bi pravednije da npr samsung kupi AMD. Ipak imaju iskustva sa hardware-om i ugledna su firma te pripadaju old school igračima koji postoje 50+ godina. Ova vjest da bi microsoft kupio amd bi bila ista kao da ste napisali da facebook kupuje AMD.

 Šta će im AMD? Iako sam Samsung hejter, za još koju godinu će Samsung proizvodit i CPU i GPU svoj bez ikakve kupovine.

 Da ako misle proizbodit na crno bez licence. Ako kupe amd dobiju sve u paketu i njihove stručnjake , licencu i sve podatke iz research&developement.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
zeroname kaže...
mrki_tua kaže...
zeroname kaže...

Bilo bi pravednije da npr samsung kupi AMD. Ipak imaju iskustva sa hardware-om i ugledna su firma te pripadaju old school igračima koji postoje 50+ godina. Ova vjest da bi microsoft kupio amd bi bila ista kao da ste napisali da facebook kupuje AMD.

 Šta će im AMD? Iako sam Samsung hejter, za još koju godinu će Samsung proizvodit i CPU i GPU svoj bez ikakve kupovine.

 Da ako misle proizbodit na crno bez licence. Ako kupe amd dobiju sve u paketu i njihove stručnjake , licencu i sve podatke iz research&developement.

 

Što se mene tiče ovo bi bilo super rješenje. Intelu i Nvidii fali malo konkurencije.

Nisam nikakav ni fanboy ni hater ičega, samo kupujem ono šta mi ispada najbolje kad sve analiziram, a to u zadnje vrijeme šokantno (za mene) često ispada Samsung. Samsung TV, monitor (kao i prošli), smartphone, SSD... Ta ekipa čega god se prihvati briljira, i to baš na način koji ja najviše volim - tehničkim inovacijama i čistom kvalitetom (a ne čistim cool faktorom kao Apple).

 

P.S.

Nisam u potrazi za veš mašinom ali od ponude koju sam vidio u dućanu nedavno njihove su izgledale daleko najmodernije, najljepše dizajnirane, s obzirom od koga su vjerovatno su i kvalitetne, a cijena 2-3 puta manja od nekih njemačkih / slovenskih / talijanskih, a zbog čega nisam baš shvatio brzim pregledom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 20:37 (Enkidu).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
mrki_tua kaže...
Nisam fan AMD-a, mada su mi zadnje dvi GPU njihove, a CPU nikada nisam imao od AMD-a, jednostavno Intel sam zavolio ima 20-ak godina :-)

 

Nema šta ljubav tu raditi, ali Intel je jednostavno mudriji izbor zadnjih godina. AMD nažalost zaostaje u utrci. Nekad je bio jednako dobar, ponekad čak i bolji nakratko.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
mrki_tua kaže...
zeroname kaže...

 

 Šta će im AMD? Iako sam Samsung hejter, za još koju godinu će Samsung proizvodit i CPU i GPU svoj bez ikakve kupovine.

 Sto mislis zasto dan danas prakticki imamo samo dva proizvodaca x86 procesora za mase? Samsungu nije problem proizvest x86 CPU, problem mu je licenca... Samsungu je dovoljan patentni rat sa Appleom, mislim da ne bi prezivio jos jedan takav sa Intelom...  

 

Kako god, tko god bi kupio AMD, dobio bi njegove licence, no pitanje je kako bi proizvodio CPU ako Intel ne bi dao svoje, kao sto sada AMD ima razmjenu sa Intelom?...

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
Enkidu kaže...
zeroname kaže...
mrki_tua kaže...
zeroname kaže...

Bilo bi pravednije da npr samsung kupi AMD. Ipak imaju iskustva sa hardware-om i ugledna su firma te pripadaju old school igračima koji postoje 50+ godina. Ova vjest da bi microsoft kupio amd bi bila ista kao da ste napisali da facebook kupuje AMD.

 Šta će im AMD? Iako sam Samsung hejter, za još koju godinu će Samsung proizvodit i CPU i GPU svoj bez ikakve kupovine.

 Da ako misle proizbodit na crno bez licence. Ako kupe amd dobiju sve u paketu i njihove stručnjake , licencu i sve podatke iz research&developement.

 

Što se mene tiče ovo bi bilo super rješenje. Intelu i Nvidii fali malo konkurencije.

Nisam nikakav ni fanboy ni hater ičega, samo kupujem ono šta mi ispada najbolje kad sve analiziram, a to u zadnje vrijeme šokantno (za mene) često ispada Samsung. Samsung TV, monitor (kao i prošli), smartphone, SSD... Ta ekipa čega god se prihvati briljira, i to baš na način koji ja najviše volim - tehničkim inovacijama i čistom kvalitetom (a ne čistim cool faktorom kao Apple).

 

P.S.

Nisam u potrazi za veš mašinom ali od ponude koju sam vidio u dućanu nedavno njihove su izgledale daleko najmodernije, najljepše dizajnirane, s obzirom od koga su vjerovatno su i kvalitetne, a cijena 2-3 puta manja od nekih njemačkih / slovenskih / talijanskih, a zbog čega nisam baš shvatio brzim pregledom.

 

 

 Ti si kao i moj zet, njemu je sve, ali sve Samsung, on je bio u J. Koreji par puta i opčinjen je, eto vodili smo raspravu oko veš mašina, mada je bolje kupit duplo jeftiniji Samsung nego Miele, opet je Miele top, bez obzira na staromodan dizajn.

Ja samo kod Samsunga ne volim srozavanje kvalitete s povećanjem kvantitete(čitaj puno proizvodjača raznih komponenti unutar proizvoda), a to je zadnjih godina osjetno kod mobitela, TV-a i sl. I druga stvar, kad sam god nešto direktno usporedjiva ispalo mi je da je Samsung nijansu jeftiniji, ali i nijansu lošiji (klima, tv, mobitel, itd.) I najčešće ga je izbacivala japanska konkurencija. Jedino kod SSD-a gdje sve sami proizvode nemaju apsolutno premca.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
offline
Re: Microsoft bacio oko na AMD - procesori i grafi
skyhawk10 kaže...
mrki_tua kaže...
zeroname kaže...

 

 Šta će im AMD? Iako sam Samsung hejter, za još koju godinu će Samsung proizvodit i CPU i GPU svoj bez ikakve kupovine.

 Sto mislis zasto dan danas prakticki imamo samo dva proizvodaca x86 procesora za mase? Samsungu nije problem proizvest x86 CPU, problem mu je licenca... Samsungu je dovoljan patentni rat sa Appleom, mislim da ne bi prezivio jos jedan takav sa Intelom...  

 

Kako god, tko god bi kupio AMD, dobio bi njegove licence, no pitanje je kako bi proizvodio CPU ako Intel ne bi dao svoje, kao sto sada AMD ima razmjenu sa Intelom?...

 

 

 

 

 Koliko se sjećam krao je i Apple od Samsunga, danas je to neminovno i pitanje je samo hoće li te netko tužiti. Mislim da im tužba nebi bila problem, ipak je to dugotrajan proces i vrlo riskantan.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice