Microsoft polagano gasi Windows 7

poruka: 142
|
čitano: 18.905
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft polagano gasi Windows 7".
13 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

definitivno OS koji mi je bio najbolji, i s kojim sam se najviše družio

 
34 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Svaka čast i sedmici i desetki XP je najbolji OS. Jednostavan, brz i lijepog izgleda.

 
3 38 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

tek za tri godine...pih...

znaci, jos pet ce biti potpuno funkcionalan. meni super.

 

taman do tad ce ispolirat Win 10 pa cu ga onda instalirati a zvat ce se win 12

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 10:59 (DataX).
 
12 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Uopće nemam osjećaj da je prošlo već toliko godina od izlaska. Sa Sedmicom su zaista uspjeli napraviti all around odličan OS.

 
26 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
NiramX kaže...

Uopće nemam osjećaj da je prošlo već toliko godina od izlaska. Sa Sedmicom su zaista uspjeli napraviti all around odličan OS.

 Već je Vista sa SP2 bila odličan OS, za kućnog korisnika praktički jednaka Sedmici, ali nažalost šteta je već bila načinjena mnogobrojnim problemima i kontroverzama prilikom izlaska Viste.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Prince-Artas kaže...
NiramX kaže...

Uopće nemam osjećaj da je prošlo već toliko godina od izlaska. Sa Sedmicom su zaista uspjeli napraviti all around odličan OS.

 Već je Vista sa SP2 bila odličan OS, za kućnog korisnika praktički jednaka Sedmici, ali nažalost šteta je već bila načinjena mnogobrojnim problemima i kontroverzama prilikom izlaska Viste.

 

Naravno da je, ali budimo iskreni; prosječan hardver u doba izlaska bio je jednostavno preslab za Vistu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 11:31 (NiramX).
16 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Kad smo već otišli na tu stranu, po mom mišljenju, najveći problem je bio što su veliki OEM-ovi ubedili MS da stavi 512MB umesto 1GB kao minimum i što je zbog toga postojala čak i gomila (novih) računara koji su prodavani kao Vista Ready (ili čak s njom preisntaliranom), a koji nakon dizanja OS-a nisu više imali ni malo slobodne memorije i vukli su se k'o prebijene mačke. Ostali bitni problemi su bili UAC, što je feature kakav postoji i na Linuxu i na Mac OS-u, ali na koji na Windowsu nisu navikli ni korisnici ni programeri (ovo je opet bilo posebno loše na OEM mašinama, na kojima je preinstalirani bloatware pri samom podizanju sistema znao i po preko deset puta okinuti UAC), kao i u to vreme i dalje popularne Intelove integrirke bez prave podrške za SM 2.0, što je značilo da Aero nije radio (a Classic mod je u Visti bio posebno ružan), pri čemu su opet takvi računari novi prodavani kao Vista Ready. Dodaj to da je uvek bilo moderno pljuvati MS i Windows i da se loši glasovi, generalno, brzo šire i odjednom su svi "znali" da Vista ne valja. A zapravo je meni od prvog dana, na složencu sa (jednojezgarnim) Atlonom 64, 1GB RAM-a i Radeonom 9800Pro radila sasvim lepo (a najiskrenije sam očekivao da bude s*anje i instalirao je u dual boot čisto da se i sam u to uverim).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 11:53 (Ivan(4)).
Moj PC  
30 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

na tu temu, ni XP nije nevinašce što se tiče stvarih i "najavljenih" HW zahtjeva. I XP i Win2000 su se "teoretski" mogli potjerati na 64MB memorije,a realna stvar je bila da čim se instalira mreža početno zauzeće memorije je bilo preko 100MB. Uvijek se kod spominjanja Viste i HW zahtjeva sjetim jednog Compaqa što smo ga imali u firmi... došo je sa 128MB i licencom i za Win2000 i za WinXP... ali na tome se nije moglo potjerati kako treba ni jedno ni drugo jer je OEM blowatwarea bilo toliko da je početno zauzeće memorije bilo oko 240MB bez antivirusa... na stroju sa 128MB...

15 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Nadam se da će u te 3 godine sredit 10-tku da radi kako spada.

Ne znam za vas, ja često imam razne bugove (imam legalnu kopiju), ovaj tjedan mi je iz nekog razloga počeo raditi temp files fileove i u par dana mi nestane 100 gb sa C diska, obrišem ali opet se dogodi,
laptop uopće ne mogu ugasiti od onog anniversary updatea, restartira se

na kompu jedno duže vrijeme nisam mogao koristiti kalkulator aplikaciju.


Sreo sam još niz drugih problema kojih se sad ne mogu sjetit, ali sve te bugove nisam iskusio prije Windows 10.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

"...za manje od tri godine planiraju u potpunosti ukinuti podršku za Windows 7, te pozivaju sve..."

 

Pa kasnije u tekstu:

 

"...Još u siječnju 2015. godine, okončana je podrška za Windows 7, a Microsoft..."

 

Ke?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Što je tu čudno? Od 1. mjeseca 2015. nemaš support ali još uvijek dolaze security updatei. Nakon 1. mjeseca 2020. neće dolaziti ništa i support (i patcheve) će imati samo oni koji to plate jako, jako skupo (kao sada sa XPom).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tomcat5 kaže...

"...za manje od tri godine planiraju u potpunosti ukinuti podršku za Windows 7, te pozivaju sve..."

 

Pa kasnije u tekstu:

 

"...Još u siječnju 2015. godine, okončana je podrška za Windows 7, a Microsoft..."

 

Ke?

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Meni je to jasno al' autoru nije.

 

Neukom čitatelju će ovo izgledati da je MS dva puta ukinuo podršku. Trebalo je navesti o kojem tipu podrške je riječ. :)

7 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tomcat5 kaže...

"...za manje od tri godine planiraju u potpunosti ukinuti podršku za Windows 7, te pozivaju sve..."

 

Pa kasnije u tekstu:

 

"...Još u siječnju 2015. godine, okončana je podrška za Windows 7, a Microsoft..."

 

Ke?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 20:52 (thekeyofdestiny13).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

"... al' autoru nije."

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Situacija sa ovim win nije tako katastrofalna kao sa win xp, jer oni koji su imali 7 i 8 su dobili besplatnu nadogradnju na win 10 pa prelazak sa druge strane nebi trebao biti tako bolan kao sa win xp. 

A oni koji nisu to iskoristili, eto vam, sami ste si krivi :D 

 

 

 

14 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Po meni najbolja 3 OS-a od MS-a su 98-ica, XP-i i 7-ica a valjda ce tim tragom i 10-ka koja se druzi sa mojim starim MSI GX700X vec godinu dana i ni da stucne (kuc kuc od drvo da ne ureknem). 7-ica na ovom mom 'starcu' je radila bez frke no ipak joj je trebalo stogod vremena za dizanje dok sa ovom 10-om mi je 'starac' zivnul te puno manje se cuje ventilator hladjenja nego sto se cuo kod 7-ice.

 

Gledano na poslu gdje imam gomilu racunala 98-ica je bila savrsena jer ako se zaglavila bilo je samo stisni gumb reset na kompu i sve je ponovo odlicno radilo dok kod XP-a nemas sto osim tu i tamo ugasit racunalo. 7-ica samo instaliraj i nemas o cemu vise brinut jer ona se brinula sama o sebi kod ovih mojih n00bova na poslu a ako se srondala onda backup od proslog tjedna je bio vise nego dovoljan da je vrati u zivot, milina.

 

Ova 10-ka je na tragu 7-ice te ako nastavi u tom smjeru bez pretjerivanja nego peglanja postojecih problema i pojednostavljenja biti ce milina imat je na racunalima.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
O_O_O kaže...

Da jedino sto 10ka curi tvoje osobne podatke. 

Imaš neki dokaz ili melješ bezveze?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
3 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
O_O_O kaže...
dagoberhr kaže...

Po meni najbolja 3 OS-a od MS-a su 98-ica, XP-i i 7-ica a valjda ce tim tragom i 10-ka koja se druzi sa mojim starim MSI GX700X vec godinu dana i ni da stucne (kuc kuc od drvo da ne ureknem). 7-ica na ovom mom 'starcu' je radila bez frke no ipak joj je trebalo stogod vremena za dizanje dok sa ovom 10-om mi je 'starac' zivnul te puno manje se cuje ventilator hladjenja nego sto se cuo kod 7-ice.

 

Gledano na poslu gdje imam gomilu racunala 98-ica je bila savrsena jer ako se zaglavila bilo je samo stisni gumb reset na kompu i sve je ponovo odlicno radilo dok kod XP-a nemas sto osim tu i tamo ugasit racunalo. 7-ica samo instaliraj i nemas o cemu vise brinut jer ona se brinula sama o sebi kod ovih mojih n00bova na poslu a ako se srondala onda backup od proslog tjedna je bio vise nego dovoljan da je vrati u zivot, milina.

 

Ova 10-ka je na tragu 7-ice te ako nastavi u tom smjeru bez pretjerivanja nego peglanja postojecih problema i pojednostavljenja biti ce milina imat je na racunalima.

Da jedino sto 10ka curi tvoje osobne podatke. 

 

Koliko ja znam nista nigdje ne curi ako znas sto i gdje trebas zacepiti jer za to sluze sistem administratori koji se upoznavaju sa OS-om dok je jos u beta fazi testiranja, tak da ta tvoja teza ne stoji ni u kom slucaju.

veni vidi didici
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

ic oke. neka tinja polako. win 7 ima vrijeme poluraspada (half-life ) desetljećima, dok će win 10 opstati samo silom i nepravdom sporih neutrona. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
dagoberhr kaže...
O_O_O kaže...
dagoberhr kaže...

Po meni najbolja 3 OS-a od MS-a su 98-ica, XP-i i 7-ica a valjda ce tim tragom i 10-ka koja se druzi sa mojim starim MSI GX700X vec godinu dana i ni da stucne (kuc kuc od drvo da ne ureknem). 7-ica na ovom mom 'starcu' je radila bez frke no ipak joj je trebalo stogod vremena za dizanje dok sa ovom 10-om mi je 'starac' zivnul te puno manje se cuje ventilator hladjenja nego sto se cuo kod 7-ice.

 

Gledano na poslu gdje imam gomilu racunala 98-ica je bila savrsena jer ako se zaglavila bilo je samo stisni gumb reset na kompu i sve je ponovo odlicno radilo dok kod XP-a nemas sto osim tu i tamo ugasit racunalo. 7-ica samo instaliraj i nemas o cemu vise brinut jer ona se brinula sama o sebi kod ovih mojih n00bova na poslu a ako se srondala onda backup od proslog tjedna je bio vise nego dovoljan da je vrati u zivot, milina.

 

Ova 10-ka je na tragu 7-ice te ako nastavi u tom smjeru bez pretjerivanja nego peglanja postojecih problema i pojednostavljenja biti ce milina imat je na racunalima.

Da jedino sto 10ka curi tvoje osobne podatke. 

 

Koliko ja znam nista nigdje ne curi ako znas sto i gdje trebas zacepiti jer za to sluze sistem administratori koji se upoznavaju sa OS-om dok je jos u beta fazi testiranja, tak da ta tvoja teza ne stoji ni u kom slucaju.

 Pogledaj settings kad namjestas Windows 10ku, telemetrija itd. Da moze se djelomicno iskljuciti, i onda opet iskljuciti nakon svakog updatea. Medjutim samo MS moze znati do koje mjere je se to dalje desava. Mozda je paranoicno, ali volim imati kontrolu nad svojim podacima.

8 godina
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

meni je 7-ica  dosada najbolji proizvod M$,jos uvijek mi je na sekundarnom racunalu

Primarno,koristim 10-u,sastavljeno racunalo nakon izlasko win 10,pa logicno da cu koristiti posljednji OS, i zadovoljan sam samo sto mi se ne svidja  trpanje svega i svacega 

waaagh
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
O_O_O kaže...

Da jedino sto 10ka curi tvoje osobne podatke. 

Imaš neki dokaz ili melješ bezveze?

 Ne moras iskakati iz pastete kad netko spomene Microsoft. S trolicima se ne isplati diskutirati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 16:44 (O_O_O).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Koristio sam 10 nekih 2 mjeseca ali opet sam se vratio jednostavnom win 7,ne znam ali 10 je suviše zakomplicirana i zatrpana meni nepotrebnim programima,jedino što je dobro su brzina,odziv i ljepo sučelje ali da sedmica če kod mene kucati do daljnjeg na glavnom PC.lp
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

Uopće mi nije jasno kako će se enterprise riješti svega onoga bloatwarea koji dolazi s 10tkom i koji se stalno ponovo instalira?

 

Da ne pričam o telemetriji u firmama. Jedva čekaju takvo nešto :) Možda je to u Enterprise verziji ublaženo? 

 

A tek Edge, pola važnog SW kod nas uopće ne radi s njime. Valjda će se situacija popraviti za 3 godine.

 

Biti će tu posla sa GPjem

 

p.s.

Nisam već dugo admin pa ne gledam više ispod haube

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
O_O_O kaže...

 Ne moras iskakati iz pastete kad netko spomene Microsoft. S trolicima se ne isplati diskutirati.

MS me plaća da vodim sveti rat.

 

Postavio sam ti vrlo, vrlo jednostavno pitanje. Da li imaš neki dokaz da windows 10 šalje podatke nekamo? Wireshark log, iz svog routera, bilo što? Primjer da je neka konkretna informacija/dokument otišla van?

 

Jedini koji tu trolla si ti. Lupetaš gluposti bez ikakvog pokrića. Pretpostavljam da si ti onaj koji je dobio pedalu pa onda samo nastavi lupati, opet ćeš izletjet naglavačke...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
protjeran
offline
Microsoft polagano gasi Windows 7

ne vidim nigdje temu gdje se ljudi zale na windows 7, docim za windows 10 ima sijaset postova ne radi mi ovo, ne radi mi ono...

za bezbrizno koristenje Win 10 mora covjek biti programer ili mazohista   i to dobar, da bi ga desetica besprijekorno sluzila.

 

zamislite nereda da se npr. ovo proljece svim javnim i drzavnim firmama umjesto sedmice instalira desetica ?

 
9 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Sum_of_all_fears kaže...
O_O_O kaže...

Da jedino sto 10ka curi tvoje osobne podatke. 

Imaš neki dokaz ili melješ bezveze?

 Ti izgleda ne vjeruješ ni Microsoftu kad sami priznaju.

 

New Windows 10 privacy controls: Just a little snooping – or the max

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7

Jedno je telemetrija a drugo su podaci, što ovaj gore priča.

 

Zanimljivo da bi vi da vam radi sve i jedna aplikacija i svaki uređaj i da imate speech recognition i live traffic i još 100 ku*aca ali nitko ne bi slao ništa nikamo. Malo se zapitajte što sve android i ios šalju...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft polagano gasi Windows 7
Tom69 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
O_O_O kaže...

Da jedino sto 10ka curi tvoje osobne podatke. 

Imaš neki dokaz ili melješ bezveze?

 Ti izgleda ne vjeruješ ni Microsoftu kad sami priznaju.

 

New Windows 10 privacy controls: Just a little snooping – or the max

 Ma lik je zagrizao duboko, samo filozofira.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice