Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

poruka: 19
|
čitano: 7.250
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail".
15 godina
offline
Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Ovo nije ranije "ubijeno"?
Know your world.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Za Facebook sam se registrirao sa @hotmail, kasnije mail prebacio na @outlook ali mi na faceu ostao hotmail, jel to znači da se uskoro neću moći prijaviti na face?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

Windows Live Mail je program za pregled elektronicke poste. Koristi neki drugi ili pregledavaj email direktno iz web browsera.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Ne, to znači da u aplikaciji WLM nećete više moći čitati mailove. Adresa postoji i možete njoj pristupiti preko weba.
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

thunderbird još veselo kucka

pero_HR
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

Žao mi je ako trolam, ali... ovo mi fakat zvuči tužno.
Prvo što mi je palo na pamet je "besposleni pop jariće krsti". Imaju gro problema, a stvaraju nove, bar mi se tako čini.
Kolega mi je sad morao preći na Outlook.com (na Chrome), grozan stres, zapelo nešto oko importiranja mailova i e-adresa (OneDrive), a posao "vrišti".


Nadam se da će konačno riješiti tu konfuziju koja traje godinama. Davno sam pobjegao sa Hotmaila i Outlooka (koliko sam mogao), Skype/MSN messenger (srećom) nisam koristio, a za neke drivere ili dll sam morao koristiti Live račun, nemam više pojma koje servise, koji login/password/account... , registriravati se, izgnjavio se i - na kraju odustao i "sa strane" to riješio.
Kolege su mi (bile) frustrirane učestalim promjenama defaultnog mail clienta/računa, neću ni spominjati druge probleme koji su se pri tom javljali.
Stvarno bi bilo lijepo da se tu reda napravi, ovo je dosta konfuzno i za ljude koji to prate i razumiju, a kamo li za korisnike kojima se ne da misliti o tome.
"Live" itd je izgledalo kao korak u pravom smjeru, pojednostaviti priču do kraja... Slično, pričali su mi kolege i o konfuziji i problemima sa MS (Office?) OneNote izmjenom datoteka, naježili bi se kad bi dobili .one datoteku (mislim da je bio problem u nekompatibilnim verzijama i da su morali instaliravati još i novi IE).
Ili onaj nesretnik koji je uzeo Surface RT i otelio se dok nije uspio mailove upogonit kako mu treba (nije bilo Outlooka nego neki "Mail"), i onda mu je uređaj krepao. Sad kad vidi da mu ponovno preporučuju "novu Mail aplikaciju" dobit će infarkt.
Samo da pojasnim, ovo su dobri i profesionalni alati, ali mi se čini da se nepotrebno stvara konfuzija, u situaciji kad konkurencija ne miruje.
Mislim da bi bilo mudro pružiti aplikaciju koja će umjesto korisnika voditi brigu o sistemskim mail, chat, Office365, Onedrive itd računima i za korisnika automatski odlogiravati i logirati se, sinkronizirati poruke i slično.
Nekad ljudi žele zadržati stare račune, nekad im je to nepotrebna tlaka, to bi se moglo postaviti jednom za određeni uređaji da više ne razmišljaš o tome.
Molim da se sad ne jave MS gurui i dušebrižnici koji će me uvjeravati da to sve postoji, da je to sve ok itd. Niti mi je namjera sad otvarati pljuvačku diskusiju o nefunkcionalnosti i glupostima.
Ispravite me ako sam gadno failao, ili ako netko zna za bitan problem, ili još bolje - dodajte riješenje istog.

 
4 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Kamo sreće da tu adresu @hotmail koju imam ne koristim kao primarnu....hihihi meni taaaako svejedno šta će uraditi.
Schiljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Zechina kaže...


1.)Kolega mi je sad morao preći na Outlook.com (na Chrome), grozan stres, zapelo nešto oko importiranja mailova i e-adresa (OneDrive), a posao "vrišti".


Nadam se da će konačno riješiti tu konfuziju koja traje godinama. Davno sam pobjegao sa Hotmaila i Outlooka (koliko sam mogao), Skype/MSN messenger (srećom) nisam koristio, a za neke drivere ili dll sam morao koristiti Live račun, nemam više pojma koje servise, koji login/password/account... , registriravati se, izgnjavio se i - na kraju odustao i "sa strane" to riješio.


2:)Kolege su mi (bile) frustrirane učestalim promjenama defaultnog mail clienta/računa, neću ni spominjati druge probleme koji su se pri tom javljali.
.
3:)Ili onaj nesretnik koji je uzeo Surface RT i otelio se dok nije uspio mailove upogonit kako mu treba (nije bilo Outlooka nego neki "Mail"), i onda mu je uređaj krepao. Sad kad vidi da mu ponovno preporučuju "novu Mail aplikaciju" dobit će infarkt.

4:)Mislim da bi bilo mudro pružiti aplikaciju koja će umjesto korisnika voditi brigu o sistemskim mail, chat, Office365, Onedrive itd računima i za korisnika automatski odlogiravati i logirati se, sinkronizirati poruke i slično.


Nekad ljudi žele zadržati stare račune, nekad im je to nepotrebna tlaka, to bi se moglo postaviti jednom za određeni uređaji da više ne razmišljaš o tome.
Molim da se sad ne jave MS gurui i dušebrižnici koji će me uvjeravati da to sve postoji, da je to sve ok itd. Niti mi je namjera sad otvarati pljuvačku diskusiju o nefunkcionalnosti i glupostima.
Ispravite me ako sam gadno failao, ili ako netko zna za bitan problem, ili još bolje - dodajte riješenje istog.

1.) S obzirom da MS samo gasi podršku tj. mogućnost da se primaju i šalju mailovi sa Windows Live mail aplikacijom instaliranom na Win OSu, kolega nije ni trebao prelaziti na web verziju Outlook.com za čitanje maila, jer ako ima neki od tri outlook-msn.hotmail.com email računa, mogao je instalirati neki third party mail client npr. Thunderbird, napraviti novi profil i jednostavno poštelati Thunderbird da povuče sav mail sa MSovih servera ili bilo kojeg drugog servera mail providera .

 

IMAP protokol upravo tome i sluzi. Ako je kojim slučajem do sad koristio POP3 protokol pa skidao sav mail direktno na komp/mob/uređaj i za to postoji procedura, nedavno sam jednom tipu migrirao sav mail koji je skidao na komp sa POP3 naravno ,išao sam sa Windows Live mail clienta na Outlook 2010 client. Ide bez ikakvih problema se može obaviti migracija cjelokupnog maila  sa Windows live i na neku verziju Office Outlook mail clienta  i na  Thunderbird mail client.

 

Kakve Chrome i Onedrive ima veze sa cijelom pričom oko mail migracije tj. promjene mail clienta sa Windows live na neki drugi po korisnikovom izboru?

 

2.) Elaboriraj ovo boldano, zašto česte promjene? Bilo koji win mail servis (outlook,hotmail,msn) je sada pod jednim krovom tako reć na Outlook.com i sa njega se moze i preko web stranice Outlook.com ili koristeći neki mail client po izboru unutar samih windowsa čitati,slati, arhivirati mail sa bilo kojeg od tih servisa, bilo da je riječ o Win 365, Outlook 2007-2016, integriranom Mail metro appu (Win 8-10) Isto vrijedi i za ostale mail servise tipa google itd.

 

3.) Što dira kad nezna? :) A kad spizde stvar i sjebu si sve mailove i arhive onda tek zovu stručnu osobu da spašava stvar kad je govno već zviznulo u vent. Nagledao sam se toga i spašavao situaciju x puta. Dobro uče ljudi dok su živi. Poslovne bitnoće nisu za takve podhvate hrabrosti/škrtosti/egotripa čegagod.

 

4:) Već postoji to sve navedeno a zove se Win 10. Ima integriran Onedrive, Win Mail app, i mogućnost instalacije office 2007-2010-2013-2016-365 ako netkome treba nešto kompleksnije.

 

 A taj Windows Live je bio upravo neki njihov pokušaj da objedine sve na jednom mjestu što bi trebalo prosječnim korisnicima, pa nije baš zavižio na popularnosti, iako nije bio all in one program kojeg ti opisuješ nego si mogao birati koje aplikacije si želiš instalirati iz setup wizarda.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
16 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Microsoft je ubio Windows pa sto ne i Windows mail :)
12 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Romano kaže...

Windows Live Mail je program za pregled elektronicke poste. Koristi neki drugi ili pregledavaj email direktno iz web browsera.

 Nikad u životu nisam  koristio program za mail. Uvijek provjeravam i šaljem preko web browsera. Zapravo, ne znam koja je korist od programa ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 7:24 (gavranpero).
8 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Colossus7 kaže...
Zechina kaže...

 

1.) S obzirom da MS samo gasi podršku tj. mogućnost da se primaju i šalju mailovi sa Windows Live mail aplikacijom instaliranom na Win OSu, kolega nije ni trebao prelaziti na web verziju Outlook.com za čitanje maila, jer ako ima neki od tri outlook-msn.hotmail.com email računa, mogao je instalirati neki third party mail client npr. Thunderbird, napraviti novi profil i jednostavno poštelati Thunderbird da povuče sav mail sa MSovih servera ili bilo kojeg drugog servera mail providera .

 

IMAP protokol upravo tome i sluzi. Ako je kojim slučajem do sad koristio POP3 protokol pa skidao sav mail direktno na komp/mob/uređaj i za to postoji procedura, nedavno sam jednom tipu migrirao sav mail koji je skidao na komp sa POP3 naravno ,išao sam sa Windows Live mail clienta na Outlook 2010 client. Ide bez ikakvih problema se može obaviti migracija cjelokupnog maila  sa Windows live i na neku verziju Office Outlook mail clienta  i na  Thunderbird mail client.

 

Kakve Chrome i Onedrive ima veze sa cijelom pričom oko mail migracije tj. promjene mail clienta sa Windows live na neki drugi po korisnikovom izboru?

 

2.) Elaboriraj ovo boldano, zašto česte promjene? Bilo koji win mail servis (outlook,hotmail,msn) je sada pod jednim krovom tako reć na Outlook.com i sa njega se moze i preko web stranice Outlook.com ili koristeći neki mail client po izboru unutar samih windowsa čitati,slati, arhivirati mail sa bilo kojeg od tih servisa, bilo da je riječ o Win 365, Outlook 2007-2016, integriranom Mail metro appu (Win 8-10) Isto vrijedi i za ostale mail servise tipa google itd.

 

3.) Što dira kad nezna? :) A kad spizde stvar i sjebu si sve mailove i arhive onda tek zovu stručnu osobu da spašava stvar kad je govno već zviznulo u vent. Nagledao sam se toga i spašavao situaciju x puta. Dobro uče ljudi dok su živi. Poslovne bitnoće nisu za takve podhvate hrabrosti/škrtosti/egotripa čegagod.

 

4:) Već postoji to sve navedeno a zove se Win 10. Ima integriran Onedrive, Win Mail app, i mogućnost instalacije office 2007-2010-2013-2016-365 ako netkome treba nešto kompleksnije.

 

 A taj Windows Live je bio upravo neki njihov pokušaj da objedine sve na jednom mjestu što bi trebalo prosječnim korisnicima, pa nije baš zavižio na popularnosti, iako nije bio all in one program kojeg ti opisuješ nego si mogao birati koje aplikacije si želiš instalirati iz setup wizarda.

 

 

Kolega i kolege nisu iz moje firme, već stari kamaradi naokolo. Tehnologija ih zanima samo kao službeni alat i bježe od toga koliko mogu.

 

1.) Kolega nije birao, niti je mogao birati. Preko nekog... TeamViewera (pretpostavljam) mu je postavljen novi account, dobio je uputu da se nadalje logira preko Outlook.com. Zašto Chrome, ne znam (ni on, valjda). Migracija mailova je išla preko OneDrivea, ako sam dobro razumio; zašto, ne znam, valjda je bilo razloga. Inače, mailovi su se trebali prebaciti sa Thunderbirda. Ali informatika ih je uglavnom ostavila da se sami snađu. Pretpostavljam da je tu i nastao problem. Službeni (?) odgovor mu je bio da se arhiva mailova "ne može prebaciti" :-) jer "ionako (negdje) postoji back-up" (...)
Da, ja znam što je SMTP/POP3/IMAP - ali vidi pod 2a.)
2.) Sam sebi skačeš u usta (ili ne razlikuješ preterit i prezent? ) . "Elaboriraj ovo boldano" > Kolege su mi (bile) frustrirane ... javljali > "Bilo koji win mail servis (outlook,hotmail,msn) je sada pod jednim krovom" - pa o tome i govorim sa "Nadam se da će (se sada) konačno riješiti". Problem je dugogodišnji, ne govorim o tome da je sada (valjda) riješeno. (To "sada" obećanje traje od Win98).
Migracije su im bile od Outlook Express, Outlook 200x (XP), Windows Mail? (Vista), Thunderbird, Outlook 201x, pa opet Thunderbird, i sad Outlook.com. Kako se mijenjala uprava tako i hirovi.
Verzije NISU međusobno kompatiblne. Zamisli da instaliraš novi office i svu dokumentaciju moraš - prebacivati (.u stvari, i tu je konfuzija s verzijama - .doc/docx npr). Nemoj me pitati zašto Thunderbird nakon Viste - vjerojatno im nešto nije radilo.
Smijao sam im se jer su koristili (ugl. interno) u firmi neki Jabber klon za messenger; sad se oni smiju svima koji su koristili Outlook Express, MSN, Yahoo, Xfire, Live, Lync, Skype... Skype chat još uvijek barem radi. I ovima Jabber.

E, sad bi opet trebali, po tebi, "preći na Win10 pa će im odmah sve raditi" - slično slušam(o) već 20+ godina od MS. Službeni laptopi su im valjda 10 godina stari, Win7.
2a.) I sad ga pretjeruješ: ako si sistemac, super za tebe. Ako to nekome radiš, super za njega. Međutim: Ako te boli kita za one ispod sebe jer radiš 24/7, nisi dovoljno plaćen i još te hebu, i ne daješ podršku dalje dok te netko pismeno ne zamoli (natjera)... balance of power je da tebe ne diraju jer bez tebe ne mogu, a ovi ispod su zamjenjivi i njima je "snalazi se, druže". To je kleta sudba u mnogim firmama koje nisu na državnoj i sličnim sisama.

Mda, ima i to da se sad i informatički kadar mijenja sa mlađahnima sa pregršti diploma "veleučilišta" i "i-škola" koji od znanja imaju... lijepe diplome. I završni seminar komunikacije koji se svodi na "kupite xxx i pređite na novi yyy pa će sve raditi".

 

3.) (@Surface RT) 5+ za tebe, digitalizacija, good good. Čovjek je popušio ono "kupi novi xxx i sve će ti raditi". NIJE BILO OUTLOOKA. NI THUNDERBIRDA.

 

4.) evo ga opet... "Win 10"... cijena sitnica, sve je integrirano... samo si plati OS, Office/365, dodatni RAM, SSD... puta xx šljakera. Napravili su kaos sa mail adresama (servisima) i login/pass, gomile su u prošlosti izgubile (ili odustali od) i mailove (hotmail npr) i arhive chatova (msn!). Nadam se da to hendlanje sad radi pod Win10. 

Sa Live su sprčkali stvar, ali je bila dobra ideja. Fasada je bila ista (Live), a ispod musaka, zato nije prošlo. LiveOfficeSkyWaveOneDrive, tako nekako.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Korist od mail programa je što radi u pozadini, provjerava periodički ima li nove pošte, i kroz notifikaciju javlja korisniku kada ima novu poruku. Kod Outlook-a je to još povezano i s kalendarom obaveza i odgovarajućim upozorenjem na njih i još nekim zgodnim mogućnostima, kako bi se korisnik računala mogao maksimalno skoncentrirati na posao koji radi.
16 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
mikulam kaže...
Korist od mail programa je što radi u pozadini, provjerava periodički ima li nove pošte, i kroz notifikaciju javlja korisniku kada ima novu poruku. Kod Outlook-a je to još povezano i s kalendarom obaveza i odgovarajućim upozorenjem na njih i još nekim zgodnim mogućnostima, kako bi se korisnik računala mogao maksimalno skoncentrirati na posao koji radi.

 Slažem se, u poslu je offline klijent superioran, bio on moćni Outlook ili besplatni Thunderbird...

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Zechina kaže...

 

1.) Kolega nije birao, niti je mogao birati. Preko nekog... TeamViewera (pretpostavljam) mu je postavljen novi account, dobio je uputu da se nadalje logira preko Outlook.com. Zašto Chrome, ne znam (ni on, valjda). Migracija mailova je išla preko OneDrivea, ako sam dobro razumio; zašto, ne znam, valjda je bilo razloga. Inače, mailovi su se trebali prebaciti sa Thunderbirda. Ali informatika ih je uglavnom ostavila da se sami snađu. Pretpostavljam da je tu i nastao problem. Službeni (?) odgovor mu je bio da se arhiva mailova "ne može prebaciti" :-) jer "ionako (negdje) postoji back-up" (...)
Da, ja znam što je SMTP/POP3/IMAP - ali vidi pod 2a.)
2.) Sam sebi skačeš u usta (ili ne razlikuješ preterit i prezent? ) . "Elaboriraj ovo boldano" > Kolege su mi (bile) frustrirane ... javljali > "Bilo koji win mail servis (outlook,hotmail,msn) je sada pod jednim krovom" - pa o tome i govorim sa "Nadam se da će (se sada) konačno riješiti". Problem je dugogodišnji, ne govorim o tome da je sada (valjda) riješeno. (To "sada" obećanje traje od Win98).
Migracije su im bile od Outlook Express, Outlook 200x (XP), Windows Mail? (Vista), Thunderbird, Outlook 201x, pa opet Thunderbird, i sad Outlook.com. Kako se mijenjala uprava tako i hirovi.
Verzije NISU međusobno kompatiblne. Zamisli da instaliraš novi office i svu dokumentaciju moraš - prebacivati (.u stvari, i tu je konfuzija s verzijama - .doc/docx npr). Nemoj me pitati zašto Thunderbird nakon Viste - vjerojatno im nešto nije radilo.
Smijao sam im se jer su koristili (ugl. interno) u firmi neki Jabber klon za messenger; sad se oni smiju svima koji su koristili Outlook Express, MSN, Yahoo, Xfire, Live, Lync, Skype... Skype chat još uvijek barem radi. I ovima Jabber.

E, sad bi opet trebali, po tebi, "preći na Win10 pa će im odmah sve raditi" - slično slušam(o) već 20+ godina od MS. Službeni laptopi su im valjda 10 godina stari, Win7.
2a.) I sad ga pretjeruješ: ako si sistemac, super za tebe. Ako to nekome radiš, super za njega. Međutim: Ako te boli kita za one ispod sebe jer radiš 24/7, nisi dovoljno plaćen i još te hebu, i ne daješ podršku dalje dok te netko pismeno ne zamoli (natjera)... balance of power je da tebe ne diraju jer bez tebe ne mogu, a ovi ispod su zamjenjivi i njima je "snalazi se, druže". To je kleta sudba u mnogim firmama koje nisu na državnoj i sličnim sisama.

Mda, ima i to da se sad i informatički kadar mijenja sa mlađahnima sa pregršti diploma "veleučilišta" i "i-škola" koji od znanja imaju... lijepe diplome. I završni seminar komunikacije koji se svodi na "kupite xxx i pređite na novi yyy pa će sve raditi".

 

3.) (@Surface RT) 5+ za tebe, digitalizacija, good good. Čovjek je popušio ono "kupi novi xxx i sve će ti raditi". NIJE BILO OUTLOOKA. NI THUNDERBIRDA.

 

4.) evo ga opet... "Win 10"... cijena sitnica, sve je integrirano... samo si plati OS, Office/365, dodatni RAM, SSD... puta xx šljakera. Napravili su kaos sa mail adresama (servisima) i login/pass, gomile su u prošlosti izgubile (ili odustali od) i mailove (hotmail npr) i arhive chatova (msn!). Nadam se da to hendlanje sad radi pod Win10. 

Sa Live su sprčkali stvar, ali je bila dobra ideja. Fasada je bila ista (Live), a ispod musaka, zato nije prošlo. LiveOfficeSkyWaveOneDrive, tako nekako.

 1:) Pa nije uopće trebao raditi novi mail account, ako je poanta bila samo mijenjanje načina čitanja-pisanja maila. A lol na cijelu proceduru pogotovo ovaj dio da bi se prebacili mailovi iz Thunderbirda , koji koristi  svoj jedinstven format i kojeg MS Office paket ne prepoznaje ako se ne napravi konverzija, pa su onda koristili OneDrive da bi prebacili thunderbird mail datoteku sa kompa na Chrome-Outlook.com?! Ako se migrira sa kompa na Outlook.com i novi account to se radi puno drugačije i bezbolnije, a ovom opisanom metodom nemoze dobiti ništa jer Outlook.com web sućelje ima samo opciju fowardiranja ili direktnog prebacivanja  maila sa nekog drugog accounta (Google mail) i igranje sa IMAP-POP protokolima. Te Thunderbird mail datoteke su mogli stavit apsolutno nigdje. Očito da je riječ o kvazi expertima ili je bilo u pitanju prodavanje magle ,ili su kolege jednostavno prepričale priču svojim riječima sa laičkim shvaćanjem tematike pa se desio urnebes story na kavi :)

 

2:)  Oni očito brkaju  e-mail Client sa e-mail accountom, kada su u zadnjoj fazi prelazili sa Thunderbirda na Outlook.com. Jedan je Email client, drugi je email account service. I opet ako su htjeli migrirati kompletne mailove sa npr. Gmaila na Outlook.com nikakav problem, ako imaš čovjeka koji zna što radi. A takvome treba dati plaću i radno mjesto. A MS je objedinio sve svoje prijašnje mailove (hotmail,msn) pod jedan krov ima već preko godinu i nešto dana ako ne i više.

 

  • Outlook.com is the current name for Microsoft’s email service, which was formerly known as Hotmail.
  • Outlook Mail is the web app that let’s you browse your Outlook.com email account. It’s part of the Outlook on the web suite of web apps.
  • Outlook, or Office Outlook, is Microsoft’s desktop email client. It can be used with Outlook.com email addresses or with any other email addresses.

Everything else — including Outlook Express, Windows Mail, and Windows Live Mail — are no longer relevant unless you’re using outdated versions of Windows.

 

Mail je mail, bilo da se koristi bilo koja verzija web mail clienta(gmail.com, outlook.com) ili desktop verzija (Outlook 20xx, Thunderbird, Claws, TheBat) i kako god razmjenjivali mailove tu sve mora da radi ako su desktop klijenti poštimani kako treba.

 

Što se tiče kompatibilnosti starih Office i novih Office paketa, novi paketi imaju mogućnost čitanja i spremanja u formatima koji su kompatibilni sa starijim verzijama tipa 2003-2007 itd, a to sa mailovima općenito nema nikakve veze.

 

Za chat lako, tu bar postoji hrpa opcija danas :)

 

E, sad bi opet trebali, po tebi, "preći na Win10 pa će im odmah sve raditi"  Nisam to rekao, a moje stavove o korištenju Win 10 u poslovnom okruzenju mozes naci negdje na forumima ako ti se da kopati, jer mogao bi pisati knjigu ovdje. Ukratko jedino što bi kad se mene pita vrtilo u firmi od windowsa 10 je Enterprise LTSB verzija i to onako kako ih ja postavim bilo preko Win Servera u domeni ili ručno. Naravno uz hrpu pripreme i testiranja uzimajući u obzir radnu okolinu. Ostale kombinacije i polovična rješenja sikter.

Laptopi stari 10 godina --mislim da oni imaju ili će imati većih problema od toga koji mail client će koristiti u poslovanju, a s obzirom kako si opisao sve skupa, najveći problem im je što nemaju adekvatnu osobu da brine o toj problematici. Neka im je sa srećom.

 

2a) Admin mora rješavati bitne probleme, i efikasno odrediti prioritete koji poslovi mogu čekati, a šta treba ekipi riješiti već jučer. Mailovi svih zaposlenika ako ne rade, onda je to već gadan problem. Migracija ako čeka isto tako. A ako je u pitanju slaba plaća, nepoštivanje osobe kao kolege, tj onog kojeg se ne cijeni koliko vrijedi -Vidi sliku ^^ Ako je kreten koji misli da je uhvatio nekoga za muda- poslao bi ekspresno ga da si osvježi rezime i da dođe po e-radnu knjižicu :P

 

Ovo za ekipu sa papirom i nula znanja-debeli potpis.

 

3.) To se desi kad se kupuje na blef, tj. ne informira se kako spada oko tematike ili opet nema admina da brine o tome. Pogotovo kad  ovdje priči nije u pitanju kućna mašina pa ćemo lako. Ali u najkraćim riječima, mogao je koristiti Office Online cjelokupni paket for free, koji u sebi ima integriran web e-mail client tj. Outlook.com ili kupit Office 365 Business verziju za par baksa mjesečno. Ali na kraju krajeva, surface RT (pogotovo one rane verzije) za ozbiljan posao danas kad se mogu ubosti prijenosna računala raznih vrsta i primjena i koji više ne koštaju ko suho zlato?

 

Hvala na postu uljepšao si mi dan.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 17:36 (Colossus7).
8 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

Raspitao sam se, trenutačno stanje je ovakvo:
svi stari zaposlenici (većina) imaju duple mail adrese (sa starim imenom firme!). Svu korespodenciju šalju duplo (esencijalno za firmu, na dnevnoj razini). Oni ne smiju sami podešavati račune, u stvari ne smiju imati password od mail accounta. Tako da npr ako im se mobitel zblesira ili ga zamijene, moraju odnijeti mobitel u upravu i čekati da im netko "instalira" račun. Paralelno s time uprava očekuje da trenutno odgovaraju na mailove, i dok su na terenu (bez laptopa koji ionako nemaju autonomiju - baterija).
Službeno im je da do daljnjeg koriste paralelno Thunderbird i - online Outlook.com, a accounte ne mogu (i ne smiju) otvoriti pod jednim klijentom. To traje mjesecima i kako stvari stoje trajat će godinu dana (po njihovom iskustvu). Napredna funkcionalnost (kalendar npr) im je time, posljedično u startu onemogućena. Zadivljuje me snalažljivost i improvizacija - tako očito funkcionira godinama i firma dobro radi.

7 godina
neaktivan
offline
Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

Ne znam da li je ovo pravo mjesto za obratiti se, ali imam jedan problem, naime, nisam pristupila mailu oko 10 mjeseci i tada je sve bilo normalno, svi su mailovi bili tamo i danas se prijavim i nemam niti jednog jedinog maila, ko da sam tek otvorila account. Zanima me, ako netko zna da li su ti mailovi negdje prebačeni ili su trajno izbrisani? Pokušala sam sama naći odgovor, al mi nije uspijelo, ali ako se ova informacija znala, ja nikada nisam naletila na nju.

 
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail

Isti problem mi se dogodio. Zadnji put sam bio na svom hotmailu u studenom 2015. Kad sam ušao na ljet, neše, sredina kolovoza 2016., sve prazno. Vidim da je post prije dvije gdoine pa jese li što uspjeli saznati? Hvala, 

 

16 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
lipanj 00 kaže...

Isti problem mi se dogodio. Zadnji put sam bio na svom hotmailu u studenom 2015. Kad sam ušao na ljet, neše, sredina kolovoza 2016., sve prazno. Vidim da je post prije dvije gdoine pa jese li što uspjeli saznati? Hvala, 

 

Netko ti je hackirao mail i obrisao sve mailove, koristio ga za spamiranje, te obrisao tragove poslije.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
offline
Re: Microsoft uskoro "ubija" Windows Live Mail
Father_Dougal kaže...
lipanj 00 kaže...

Isti problem mi se dogodio. Zadnji put sam bio na svom hotmailu u studenom 2015. Kad sam ušao na ljet, neše, sredina kolovoza 2016., sve prazno. Vidim da je post prije dvije gdoine pa jese li što uspjeli saznati? Hvala, 

 

Netko ti je hackirao mail i obrisao sve mailove, koristio ga za spamiranje, te obrisao tragove poslije.

 Da, i sada će juzer lipanj00 za mjesec dana, točnije u srpnju završiti u zatvoru 

Trust nobody, become the best !
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice