Minimum poteza za Rubikovu kocku

poruka: 33
|
čitano: 24.146
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Minimum poteza za Rubikovu kocku".
15 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

43.252.003.274.489.856.000 početnih položaja...

Koji je ovo broj,mislim kako se izgovara?

Za zahvaliti postoji gumb HVALA!
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

20 poteza?!?! pa meni treba bar 200!!

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku

i iz svih tih 43.252.003.274.489.856.000 početnih položaja samo 20 poteza? Fora. Bilo bi lijepo kad bi bio i tutorial kako to složit u 20 poteza.

16 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

kvadrilijuna ?

A.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
dejo6 kaže...

i iz svih tih 43.252.003.274.489.856.000 početnih položaja samo 20 poteza? Fora. Bilo bi lijepo kad bi bio i tutorial kako to složit u 20 poteza.

vjerojatno počneš od ničega, a ne od sloja ili 2x2 kvadrata... i sigurno trebaš razmisliti 5 min prije svakog poteza

13 godina
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Ja tu kocku složim za nekoliko sekundi, ako si prije pripremim ljepilo. Smijeh

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Moj PC  
17 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
deadman kaže...

Ja tu kocku složim za nekoliko sekundi, ako si prije pripremim ljepilo. Smijeh

hehe, ja i frend smo se natjecali ko bu prije složiv kocku ja bez rastepanja ili on s rastepanjem.... i na kraju sam požalio što smo se kladili samo za 10 kn....

16 godina
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
artfull kaže...

kvadrilijuna ?

Nije, radi se o 43 trilijuna, zaboravio si da prije trilijuna ide bilijun i bilijarda.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
makopos kaže...
artfull kaže...

kvadrilijuna ?

Nije, radi se o 43 trilijuna, zaboravio si da prije trilijuna ide bilijun i bilijarda.

zapravo nisam bio siguran ide li taj ženski rod uopće poslje milijarda ( bilijarda, trilijarda ... ? )

A.
14 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Da mi je lipa za svaki taj pocetni polozaj...     Bogataš

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Na youtube se nađe odlični videa kako na brzinu slozit rubikovu kocku.

 

* exec girlfriend.cfg * Loading...Loading...Loading has failed: there is no such file. * cl_righthand 1
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Nabaviš šablon i možeš bez problema složit ispod 100 poteza...uz malo vježbe i rekorder si Izlanuo se

 

BTW

 Cool

Avatar...ready....clear a path! .......................IN GAME: IWEK91
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
artfull kaže...
makopos kaže...
artfull kaže...

kvadrilijuna ?

Nije, radi se o 43 trilijuna, zaboravio si da prije trilijuna ide bilijun i bilijarda.

zapravo nisam bio siguran ide li taj ženski rod uopće poslje milijarda ( bilijarda, trilijarda ... ? )

 

Ide, -ilijuni su svakih 6 nula, a -ilijarde su su na pola između -ilijuna(tri nule više od -ilijuna).

 

Do nesporazuma dolazi zato što amerikanci nemaju -ilijarde, njima je svake 3 nule -ilijon.

16 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Ja je mogu složit u 0 poteza...Vi pogađajte kako...

EDIT:Nije složena na početku. ;-)

OC maniac,AC2 maniac, PC maniac!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 23:17 (lzgr).
 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

http://home.kpn.nl/rubik/

(nije najmanji broj poteza ali nekome ovaj program možda može pomoći)Belji se

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku

Koliko neizljecivih bolesti a oni se zamajavaju 30 godina rubikovom kockom?

:)
14 godina
protjeran
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

vratio se Galic s godisnjeg pa napokon na BOL-u ima nesto zanimljivo za procitatSmijeh

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
tandara kaže...

43.252.003.274.489.856.000 početnih položaja...

Koji je ovo broj,mislim kako se izgovara?

  Jer možda

 

ČetrdeseTtritrilijunaDvijestoPedesetDvijebilijardeTribilijunaDvijestoSedamdesetČetirimilijardiČetristo

OsamdesetDevetmilijunaOsamstoPedesetiŠesttisuca     ?

 

4             3                 2             5           2       (0     0)   3               2             7                   4                     4

8                 9                     8             5             6     (0   0  0)

 

:D

 

 

 

   

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2010 23:48 (Mojpismonosa).
14 godina
protjeran
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

pazite

- imaju sta radit narednih tridesetak godina

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
lzgr kaže...

Ja je mogu složit u 0 poteza...Vi pogađajte kako...

EDIT:Nije složena na početku. ;-)

Ako imaš 6 flomastera uza se;)

webigre.bloger.hr
14 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

zanimljiva tvrdnja, ali opet slabo definira... kako oni definiraju "pocetni polozaj"? jer pocetni polozaj moze biti i slozena kocka, iz cega bi slijedilo da je minimum 0. mozda se definira brojem kockica koje nisu na svojoj poziciji? vjerojatno, ako to je istina sto su izracunali cini se kao jedna fora matematicka preciznost.

 

 

inace, za slaganje rubickove kocke postoje mnogi tutorijali, ja osobno znam metodu s 5 algoritama, ali mislim da cak postoji metoda kojom se rubickova slaze pomocu samo 4 algoritma. naravno, sto vise algoritama znate to brze mozete sloziti kocku ;)

thinking...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
dado8 kaže...

pazite

- imaju sta radit narednih tridesetak godina

ma nemoj???... a kolko god treba organizirat za ovo:

 

ili cak za ovo

           SmijehSmijehSmijeh

Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
protjeran
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
marauder16 kaže...

zanimljiva tvrdnja, ali opet slabo definira... kako oni definiraju "pocetni polozaj"? jer pocetni polozaj moze biti i slozena kocka, iz cega bi slijedilo da je minimum 0. mozda se definira brojem kockica koje nisu na svojoj poziciji? vjerojatno, ako to je istina sto su izracunali cini se kao jedna fora matematicka preciznost.

 

 

inace, za slaganje rubickove kocke postoje mnogi tutorijali, ja osobno znam metodu s 5 algoritama, ali mislim da cak postoji metoda kojom se rubickova slaze pomocu samo 4 algoritma. naravno, sto vise algoritama znate to brze mozete sloziti kocku ;)

da to i mene kompka, te opet logika nalaze da sigurna ima polozaja iz kojih je teoretski moguce puno brze doci do rjesenja

"To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?"
13 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku

"Every position of Rubik's Cube™ can be solved in twenty moves or less." Jebiga, nisu samo net.hr i njemu slični portali skloni prepisivanju nečega što ne kuže...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
marauder16 kaže...

zanimljiva tvrdnja, ali opet slabo definira... kako oni definiraju "pocetni polozaj"? jer pocetni polozaj moze biti i slozena kocka, iz cega bi slijedilo da je minimum 0. mozda se definira brojem kockica koje nisu na svojoj poziciji? vjerojatno, ako to je istina sto su izracunali cini se kao jedna fora matematicka preciznost.

 

 

inace, za slaganje rubickove kocke postoje mnogi tutorijali, ja osobno znam metodu s 5 algoritama, ali mislim da cak postoji metoda kojom se rubickova slaze pomocu samo 4 algoritma. naravno, sto vise algoritama znate to brze mozete sloziti kocku ;)

 

dado8 kaže...
marauder16 kaže...

zanimljiva tvrdnja, ali opet slabo definira... kako oni definiraju "pocetni polozaj"? jer pocetni polozaj moze biti i slozena kocka, iz cega bi slijedilo da je minimum 0. mozda se definira brojem kockica koje nisu na svojoj poziciji? vjerojatno, ako to je istina sto su izracunali cini se kao jedna fora matematicka preciznost.

 

 

inace, za slaganje rubickove kocke postoje mnogi tutorijali, ja osobno znam metodu s 5 algoritama, ali mislim da cak postoji metoda kojom se rubickova slaze pomocu samo 4 algoritma. naravno, sto vise algoritama znate to brze mozete sloziti kocku ;)

da to i mene kompka, te opet logika nalaze da sigurna ima polozaja iz kojih je teoretski moguce puno brze doci do rjesenja

Sta nije jasno u ovoj recenici:"koji je najmanji broj poteza za slaganje Rubikove kocke za bilo koji početni raspored boja. Točan odgovor je 20". Samo sto je ovdje trebalo pisati najveci broj poteza. Sto ce reci da ce matematicki moze sloziti u maximalno 20 poteza bez obzira na pocetni polozaj. 

:)
15 godina
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Nisam pogledao gornje jubito klipove, al ima i neki tip koji vrti kocku u rukama cca. minutu, stavi povez na oci, i slozi kocku u roku keks. Jeeeeez! How good or bad is that???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku

Malo sam pročavao te velike brojeve i ovo su nazivi okruglih brojeva do broja 1 sa 60 nula (koga zanima):

 

106 - milijun

109 - milijarda

1012 - bilijun

1015 - bilijarda

1018 - trilijun

1021 - trilijarda

1024 - kvadrilijun

1027 - kvadrilijarda

1030 - kvintilijun

1033 - kvintilijarda

1036 - sekstilijun

1039 - sekstilijarda

1042 - septilijun

1045 - septilijarda

1048 - oktilijun

1051 - oktilijarda

1054 - nonilijun

1057 - nonilijarda

1060 - dekalijun

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2010 8:54 (vincimus).
14 godina
odjavljen
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Djeco

Gugol

10100

 

Gugolpleks

10gugol =1010^100

 

Zato se ne čudite brojem pozicija rubikove kocke...

 

P.s aj ju slažen na 50 sec s old school algoritmom

Pinky je zakon... I ♥ π
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Minimum poteza za Rubikovu kocku
bobica257 kaže...

P.s aj ju slažen na 50 sec s old school algoritmom

kojim algoritmima prvo složiš 3x3x1 ili 2x2x2?

=======

 

MOLIM VAS, da ako znate neki program za rubikove kocke na PCu da napišete.

15 godina
neaktivan
offline
Minimum poteza za Rubikovu kocku

Zanimljivo, Google prvo izbroji 129,864.880 knjiga a sada ovo... čini se da imaju previše slobodnog vremena :P

If a program actually fits in memory and has enough disk space, it is guaranteed to crash. If such a program has not crashed yet, it is waiting for a critical moment before it crashes.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice