Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

poruka: 39
|
čitano: 7.482
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u".
11 godina
neaktivan
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

A kod nas je standard toliki da te većina pljuje komentarima ako kupiš 1080p monitor 'puj, pa to je samo full hd rezolucija, puj' .Eto ti amerika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Mislim da u tome dosta i pomaže to što ima masu 11-12" prijenosnika sa tom rezolucijom.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

A koju rezoluciju koristi ostalih 42% desktop korisnika s obzirom da postoci nabrojani u članku iznose 58%?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
Tireks kaže...

A koju rezoluciju koristi ostalih 42% desktop korisnika s obzirom da postoci nabrojani u članku iznose 58%?

Ostale rezolucije.

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Meni kao neigraču ne treba veće rezolucija od 1080p

Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
jozo65 kaže...

Meni kao neigraču ne treba veće rezolucija od 1080p

 meni kao igraču je i 1080p dovoljno, iskreno po meni sve više je iz*rkavanje, mislim ko si može priuštit gpu i ostalo da prati zašto ne, ali sad neko forsiranje na silu ono da selo vidi i nema baš smisla....

13 godina
neaktivan
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Više je gotovo uvjek bolje. Ali pitanje je uz koju cijenu. Viša rezolucija traži i bolje komponente i sve to dovodi do viših troškova i veliki dio ljudi na to nije spreman. Kako cijene budu padale tako će i ljudi prelazit na 1080p+ monitore.

Razlog ovih rezultata su rezolucije na laptopima koje su uglavnom ispod 1080p, a laptopi su danas primarni izbor večine korisnika.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
Checola kaže...
jozo65 kaže...

Meni kao neigraču ne treba veće rezolucija od 1080p

 meni kao igraču je i 1080p dovoljno, iskreno po meni sve više je iz*rkavanje, mislim ko si može priuštit gpu i ostalo da prati zašto ne, ali sad neko forsiranje na silu ono da selo vidi i nema baš smisla....

 Isto tako se govorilo i za prelazak sa 1024x768 na 1080p.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
sirka666 kaže...

Mislim da u tome dosta i pomaže to što ima masu 11-12" prijenosnika sa tom rezolucijom.

 "čiji je cilj bio utvrditi koja je rezolucija bila najzastupljenija na desktop računalnim monitorima"lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
Stjepanj kaže...
sirka666 kaže...

Mislim da u tome dosta i pomaže to što ima masu 11-12" prijenosnika sa tom rezolucijom.

 "čiji je cilj bio utvrditi koja je rezolucija bila najzastupljenija na desktop računalnim monitorima"lp

 Na službenoj stranici StatCountera.

http://gs.statcounter.com/#resolution-ww-monthly-201312-201412

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
sirka666 kaže...
Checola kaže...
jozo65 kaže...

Meni kao neigraču ne treba veće rezolucija od 1080p

 meni kao igraču je i 1080p dovoljno, iskreno po meni sve više je iz*rkavanje, mislim ko si može priuštit gpu i ostalo da prati zašto ne, ali sad neko forsiranje na silu ono da selo vidi i nema baš smisla....

 Isto tako se govorilo i za prelazak sa 1024x768 na 1080p.

 stvar je u tome da na nekim ustaljenim dijagonalama monitora (20-24") razlika nije toliko vidljiva, možda sam ja ćorav pa ne vidim, ali generalno ono što sam imao priliku vidjeti nije me se pretjerano posebno dojmilo, da bi istresao hrpu love za gpu i neki divlji monitor, osim eventualno ako mi to ne donosi lovu a daje određenu prednost nad full hd-om

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 11:54 (Checola).
13 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Kad 1440p monitoru budu dostupnu za oko 1500 kn (kao što su bili 1080p pred kraj 2009. godine) onda će im prodaja novih premašiti sve ostale reze. Do tada ništa.

14 godina
neaktivan
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Ja sasvim zadovoljan sa 22" 1680x1050 IPS ekranom. Ne planiram upgrade idućih par godina, igre izgledaju odlično.

 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
itomic009 kaže...

Kad 1440p monitoru budu dostupnu za oko 1500 kn (kao što su bili 1080p pred kraj 2009. godine) onda će im prodaja novih premašiti sve ostale reze. Do tada ništa.

 Meni se iskreno ni neda prelazit na te "međurezolucije". Imam 1080p, na 1440p mi nema smisla, radije direkt na 4K.

 

Inače ne igram igre i ne treba mi zato, no za profi rad je monitor s većom rezolucijom i više nego dobrodošao. 

13 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

 Pa nije da meni treba ali da mogu kupio bi si 27 incha monitor a za to se ne ide ispod 1440p. Sad kad gledam te cijene nije mi jasno nešto. Ako dobar 23incha 1080p monitor mozeš kupit već za oko 1000 kn nije mi jasno zašto je dobar 1440p monitor skuplji 400% ?? Pa ne moze sigurno biti da je 4 puta skuplja proizvodnja valjda. 

14 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Ja radim vec par godina na 1920x1200, (16:10) i to mi je idealno, s tim da sam vidio neke najave za monitore omjera 1:1 (link), sto mi se cini genijalno, s obzirom na vrstu posla koju radim (programiranje). Obican 1080 mi je premalo, ne stane puno po vertikali, a to sto je sirok, nista mi ne znaci

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
CalvinRi kaže...

Ja radim vec par godina na 1920x1200, (16:10) i to mi je idealno, s tim da sam vidio neke najave za monitore omjera 1:1 (link), sto mi se cini genijalno, s obzirom na vrstu posla koju radim (programiranje). Obican 1080 mi je premalo, ne stane puno po vertikali, a to sto je sirok, nista mi ne znaci

 Kupi najjeftiniji 1080p monitor i pivotiraj ga za 90 stupnjeva, stavi ga do primarnog monitora.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 14:00 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
CalvinRi kaže...

Ja radim vec par godina na 1920x1200, (16:10) i to mi je idealno, s tim da sam vidio neke najave za monitore omjera 1:1 (link), sto mi se cini genijalno, s obzirom na vrstu posla koju radim (programiranje). Obican 1080 mi je premalo, ne stane puno po vertikali, a to sto je sirok, nista mi ne znaci

Monitor/TV 16-9 rezolucije jel, to su multimedijski monitori a tu bi odma trebalo bit jasno kaj to znači u praksi. Dakle TV program se emitira u 16-9 formatu, pa gotovo sve televizijske serije su u 16-9 rezoluciji itd.Svaki monitor 27+ veličine 16-9 rezolucije 1920-1080, to je i više nego dovoljna rezolucija za ovakve potrebe.Normalno ako netko hoče ili bolje reč ako si može priuštit, onda izabere takav 27 ili veči monitor u rezoluciji 2560-1440 kaj drugo.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
sliver kaže...

Ja sasvim zadovoljan sa 22" 1680x1050 IPS ekranom. Ne planiram upgrade idućih par godina, igre izgledaju odlično.

To je također moj odabir i na poslu gdje buljim u monitor najmanje 8 sati dnevno, i doma gdje buljim u tri monitora iste dijagonale i iste rezolucije ostatak dana. 16:10 aspekt, i točka od 0.2821 mm. 1920 piksela po horizontali na istom aspektu (16:10) odgovara tek otprilike dijagonali od 27" i točkom od nešto iznad 0.3 mm. Ali 27" mi je jednostavno preveliko za ugurati dva-tri monitora u gabarite radnog prostora u kojem radim. Što želim reći ? Imam dioptriju od nekih -1 na oba oka, nosim naočale, i veličina točke ispod 0,28 mm mi je jednostavno neergonomična i neugodna za raditi (npr. 24" 16:10 monitori s 1920x1200 rezolucijom, a 16:9 monitore ne volim da bih se orjenitrao na njih).

Deckard
10 godina
neaktivan
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Ako koristis windowse full hd reza je savrsena, ja imam 27 1440p, nedostatak 1440p monitora je skaliranje koje ne radi bas najbolje sa vecinom aplikacija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
itomic009 kaže...

 Pa nije da meni treba ali da mogu kupio bi si 27 incha monitor a za to se ne ide ispod 1440p. Sad kad gledam te cijene nije mi jasno nešto. Ako dobar 23incha 1080p monitor mozeš kupit već za oko 1000 kn nije mi jasno zašto je dobar 1440p monitor skuplji 400% ?? Pa ne moze sigurno biti da je 4 puta skuplja proizvodnja valjda. 

 

mislim da malo pretjerujes i padas na fore. masu ljudi se vodi za glupom teorijom da se na 27 inchnim ekranima pikseli vide ko jabuke. ja sam osobno presao sa 23 incha na 27 oboje full hd i znatnu razliku nisam primjetio osim da je ekran veci i ugodniji za rad i igranje.

 

osobno iscekujem 4k standard cisto iz razloga da mogu 4k ultrawide monitor od 60 incha razvuc po stolu i gustat ko prase. da se razumijemo imao sam monitore od 15 do 27 incha i kolko god svi mislili ah 23" na 1080p mi je super ja nezz sta ce vam vise od tog bla bla ja ga izazivam da sjedne 2 sata za 27 incha 1080p i onda neka se proba vratit na svoj od 23.

 

covjek se nevjerojatno brzo privikne na vece i bolje a onda je tesko s konja na magarca.

 

razmisljao sam o 32" 1440p monitoru od benq-a, al puno se igram i ta rezolucija je jos preteska za trenutne generacije kartica. mislim, uparivat 2 grafike od 3000kn da bi navlacio 40-50 fps-a mi je neprihvatljivo.

14 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
lllnuclearlll kaže...
itomic009 kaže...

Kad 1440p monitoru budu dostupnu za oko 1500 kn (kao što su bili 1080p pred kraj 2009. godine) onda će im prodaja novih premašiti sve ostale reze. Do tada ništa.

 Meni se iskreno ni neda prelazit na te "međurezolucije". Imam 1080p, na 1440p mi nema smisla, radije direkt na 4K.

 

Inače ne igram igre i ne treba mi zato, no za profi rad je monitor s većom rezolucijom i više nego dobrodošao. 

Ovisi o veličini monitora, IMHO trenutno je 1440p na 27-28" najbolja opcija za neku normalnu cijenu. Na toj dijagonali je gustoća dovoljno visoka da se pikseli sa 60-70cm udaljenosti ne mogu raspoznati, ali nije tolika da je potrebno povećavati elemente OSa(što na Windowsima za sada jako loše radi), a ima 2x više piksela, što znači i toliko više radnog prostoraod 1080p monitora. Ista stvar je i za igre, rezolucija je dovoljno velika da je AA veći od 2X nepotreban pa mid-high end grafičke kartice sve mogu gurati na najvišim postavkama, za što još uvijek nisu dovoljno moćne na 4K.

 

Glavni monitor na mom PCu je 1440p 27" Qnix (jedan od onih "poznatih" korejski no-name brandova s eBaya koji koriste dobre IPS/PLS matrice za puno manju cijenu), a često koristim i jedan 1080p 27" AOC, i razlika je ogromna. U radu mi se Qnix čini kao da je 4-5" veći, dijelom zbog više radnog prostora, a dijelom zato jer je zbog veće gustoće piksela prirodnije sjesti puno bliže monitoru, tako da je po meni puno bolje uzeti 24" 1080p, uštediti nešto novaca i staviti ga malo bliže, efekt je isti. 

 

Inače, ako nekoga zanima, moj 1440p Qnix QX2710 s PLS matricom je koštao oko 2200kn(280USD+600tinjak kn poreza i carinskih troškova, s time da je tečaj dolara tada bio povoljniji), tako da razlika u cijeni između njega i nekog 1080p IPS 27" monitora nije velika, a ja sam stvarno impresioniran njime, panel izgleda prekrasno i bez problema je overclockan na 110Hz. Što se igara tiče, nisam našao još ni jednu igru koju GTX970 ne može vrtiti na high-ultra uz 2xAA na 60+FPS (osim loših portova poput zadnjeg Assassins Creeda)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 22:21 (power_user).
14 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Zabrijavate malo s tim veličinama..

Ja imam 22" monitor pa bih da je manji a gustoća piksela veća.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Nzn ja sta vi radite, al meni je na 23 1080p sasvim ok. Mogo bi jedino dijagonalu malo povecat rezolucija mi je i ovako presitna pa ne vidim pol tog citat dok sam izvaljen nego moram doc na pol metra od monitora.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
16 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u
power_user kaže...

Ovisi o veličini monitora, IMHO trenutno je 1440p na 27-28" najbolja opcija za neku normalnu cijenu. Na toj dijagonali je gustoća dovoljno visoka da se pikseli sa 60-70cm udaljenosti ne mogu raspoznati, ali nije tolika da je potrebno povećavati elemente OSa(što na Windowsima za sada jako loše radi), a ima 2x više piksela, što znači i toliko više radnog prostoraod 1080p monitora. Ista stvar je i za igre, rezolucija je dovoljno velika da je AA veći od 2X nepotreban pa mid-high end grafičke kartice sve mogu gurati na najvišim postavkama, za što još uvijek nisu dovoljno moćne na 4K.

 

Glavni monitor na mom PCu je 1440p 27" Qnix (jedan od onih "poznatih" korejski no-name brandova s eBaya koji koriste dobre IPS/PLS matrice za puno manju cijenu), a često koristim i jedan 1080p 27" AOC, i razlika je ogromna.U radu mi se Qnix čini kao da je 4-5" veći, dijelom zbog više radnog prostora, a dijelom zato jer je zbog veće gustoće piksela prirodnije sjesti puno bliže monitoru, tako da je po meni puno bolje uzeti 24" 1080p, uštediti nešto novaca i staviti ga malo bliže, efekt je isti. 

 

Inače, ako nekoga zanima, moj 1440p Qnix QX2710 s PLS matricom je koštao oko 2200kn(280USD+600tinjak kn poreza i carinskih troškova, s time da je tečaj dolara tada bio povoljniji), tako da razlika u cijeni između njega i nekog 1080p IPS 27" monitora nije velika, a ja sam stvarno impresioniran njime, panel izgleda prekrasno i bez problema je overclockan na 110Hz. Što se igara tiče, nisam našao još ni jednu igru koju GTX970 ne može vrtiti na high-ultra uz 2xAA na 60+FPS (osim loših portova poput zadnjeg Assassins Creeda)

O čemu ti to pričaš jel, a gdje ti vidiš te nesretne piksele sa 60-70cm udaljenosti na 27/1080p monitoru?Ja imam 27 monitor takve rezolucije, i zapravo ne vidim nikakve famozne bumbarske piksele sa te udaljenosti, uz napomenu još uvijek imam dobar vid dakle nisam čorav.Eto dolnja fotka tako to izgleda, kad se na nekom ekranu vrlo primjetno vide pikseli ko bumbari prve klase.

 

 

Vezano za vizualnu razliku, dakle 27/1080p vs 27/1440 za to je dolnji link.Suma sumarum da dobro si rekel, čini ti se(skroz krivi dojam) da je Onix 4-5 puta veči malo morgen fučkaj ga sad.

 

https://linustechtips.com/main/topic/48401-looking-to-get-a-27-monitor-for-my-new-desktop-setup/?do=findComment&comment=642879

 

 

 

 

Pustimo sad kupnju iz inozemstva po strani, jer večina ljudi monitor ne kupuje na taj način, nego to se kupuje u našim dučanima.Kupnja preko interneta iz inozemstva je ok dok sve radi, no kad se nekaj pokvari onda je to povuci i potegni pa dok se ne rješi jel.Ajmo vidit kaj se nudi u našim dučanima, dakle uzmimo jedan dobar 27/1080p monitor vs jedan 27/1440p monitor, i eto ti Hrvatskoj čokljavog izbora 1440p/27 monitora.

 

- Acer 27/1080p model sa VA LCD matricom, vrlo dobar 27 monitor za ugodnu cijenu

 

http://www.protis.hr/products/details/acer-k272hlbid-27-led-monitor/90547

 

- Acer27/1440p model, ali nažalost debeli minus jer ima TN LCD matricu, dakle to je banana od monitora

 

http://www.protis.hr/products/details/acer-g277husmidp-27-led-monitor/91633

 

Kaj se tiče hrvatskih dučana, ja nisam našel niti jedan drugi 27/1440p monitor slične cijene.Ostali su puno skuplji čak za 1000kn dakle 3500kn+, i to samo zato jer nemaju TN LCD matricu, nego je u pitanju IPS ili PLS pa kak ti eto baš moraju bit gadno skupi.

 

I kaj sad na kraju reči ti bokca, pa ništa osim eto srečom tu je Alzashop pa onda ne moraš lupat glavom po zidu. Dakle to su naši Hrvatski prijatelji Česi, pa nema frke neče me niko valjda streljat zbog ove sitne reklamice.Dakle da zaključimo jel, kod nas za 2500kn dobiješ 27/1440p monitor sa žbrljavom TN LCD matricom. Česi na drugoj strani nude ovo, i kaj sad pa ništa drugo nego obično idu psovke i razbijanje pivskih flaša itd.

 

- Phillips 27/1440p model, PLS LCD matrica, a tu je i integrirani WebCam+2MP kamera pa kome treba eto, cijena 2445kn

 

http://www.alzashop.com/27-philips-272c4qpjkab-with-webcam-d440215.htm

 

- Acer 27/1440p model, IPS LCD matrica, Pivot opcija te podešavanje po visini, cijena 2750kn

 

http://www.alzashop.com/27-acer-cb270hubmidpr-d2216320.htm

 

U praksi sve ovisi šta kome treba, točnije kaj si neko može priuštit to je najvažnija stavka.Kao što se vidi za dobar 27/1440p monitor, za njega treba dodat još 1000kn u odnosu na cijenu normalnog 27/1080p monitora.Ali trenutno ništa od razumne kupnje, ili normalne cijene nekog dobrog 27/1440p monitora u hrvatskim dučanima.

 

Ja sam sa svojim 27/1080p monitorom itekak zadovoljan, i nije mi kod kupnje uopče niti palo na pamet da dodam još 1000kn za 1440p rezoluciju.

 

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 20:41 (rambox).
13 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

  Ova rasprava opet postaje presmješna bezveze. Da se prosječnom korisniku ne isplati kupit 1440p monitor kod nas jer je osjetno skuplji od monitora iste dijagonale ali 1080p rezolucije stoji ali tvrdit da 1440p monitor na 27 incha dijagonalama i većim je isto što i 1080p rezolucija na istih 27 incha je jednostavno rečeno neupućeno  i glupasto. Nije mi jasno čemu to kad su to čiste činjenice i nema nikakve dileme tu uopće. Nitko ne kaže da je slika zrnata na 27 incha 1080p monitoru i da to ništa ne valja ali da je sigurno bolje kada imaš više pixela kako raste rezolucija je sasvim jasno i ne shvaćam čemu prijepori oko toga . Generalni konsenzus je da do 23 - 24 incha je 1080p rezolucija tamana a onda kako raste dijagonala tako treba rasti i rezolucija.

 

 

12 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Ja moram sebi uzet novi monitor i najrade bi uzeo neki 27"

Samo mi je problem sto mi je grafa slaba za tu rezoluciju (2560x1440)

Sad sam u dilemi

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Monitor ne mjenjas cesto i u njega bi se trebalo najvise uloziti ili kolko se moze. Uz stolac, po meni, jedan od najvaznijih segmenta pca uopce. Ako zelis 27 incha 1440p monitor - kupi. Ne razmisljaj tu previse jer ce on (mozda) najdulje potrajati. A graficke dodu i odu.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 10:53 (ukay1000).
12 godina
offline
Monitori s 1080p rezolucijom rijetki u SAD-u

Istina tu se slazem

Ovaj monitor me sluzi vec 6 godina i sad mu polako dolazi kraj

Ah neznam stvarno ni sam sto da radim jer graficku cpu sam mjenjao prije malo vise od godinu dana tako da necu uskoro opet mjenjat

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice