Mountain Lion u tri milijuna

poruka: 25
|
čitano: 3.406
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mountain Lion u tri milijuna".
16 godina
offline
Mountain Lion u tri milijuna

Evo sam se i sam pridruzio ovoj brojci, bas tipkam s jednog ML-a

e.......
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
svaka cast.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna

da li je moguće napraviti čistu instalaciju ML sa dvd image-om? 

15 godina
offline
Mountain Lion u tri milijuna

Service pack za $20. Nice move Apple. 

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
axis kaže...

da li je moguće napraviti čistu instalaciju ML sa dvd image-om? 

 

Je, ali ne vidim potrebe. OS X nije kao Windows da se s vremenom usporava.
13 godina
protjeran
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
zoki.zlikowski kaže...
axis kaže...

da li je moguće napraviti čistu instalaciju ML sa dvd image-om? 

 

Je, ali ne vidim potrebe. OS X nije kao Windows da se s vremenom usporava.

Goebbels,  jesi to ti?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
tnakir kaže...

Service pack za $20. Nice move Apple. 

A koliko ono kosta service Pack za Vistu?

15 godina
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
mapir kaže...
tnakir kaže...

Service pack za $20. Nice move Apple. 

A koliko ono kosta service Pack za Vistu?

Free. Oba dva.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
15 godina
neaktivan
offline
Mountain Lion u tri milijuna

Sve je malo bolje uglancano, baterija traje osjetno duže na MBA. $20 se isplatilo {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
tnakir kaže...
mapir kaže...
tnakir kaže...

Service pack za $20. Nice move Apple. 

A koliko ono kosta service Pack za Vistu?

Free. Oba dva.

Imao je i Lion besplatnih, cetiri.

Ali mislim, onaj pravi Service pack...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
mapir kaže...
tnakir kaže...
mapir kaže...
tnakir kaže...

Service pack za $20. Nice move Apple.

A koliko ono kosta service Pack za Vistu?

Free. Oba dva.

Imao je i Lion besplatnih, cetiri.

Ali mislim, onaj pravi Service pack...

  Mapirko misli na Windows 7...

16 godina
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
tnakir kaže...

Service pack za $20. Nice move Apple. 

I Win7 (Ver6.1) je "service pack" od Viste (Ver6.0), pa kosta $100-$150...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
Onjegin kaže...

  Mapirko misli na Windows 7...

Znam ja na sto on misli. Samo je Win7 punokrvni novi OS.

 

Takodjer, kod SP kod windowsa ne gubis podrsku za stariji HW kao sto je to slucaj kod OSX-a. Dakle, ako hoces instalirati service pack, kupi novi mac. Najs.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
tnakir kaže...
Onjegin kaže...

  Mapirko misli na Windows 7...

Znam ja na sto on misli. Samo je Win7 punokrvni novi OS.

 

Takodjer, kod SP kod windowsa ne gubis podrsku za stariji HW kao sto je to slucaj kod OSX-a. Dakle, ako hoces instalirati service pack, kupi novi mac. Najs.

Koliko je Win 7 punokrvni novi OS u odnosu na bugovitu Vistu je diskutabilno...

Ali za ovo drugo imas pravo, pokvareno je od Applea da Mountain Lion ne ide na strojeve starije od pet godina.

15 godina
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
mapir kaže...

Koliko je Win 7 punokrvni novi OS u odnosu na bugovitu Vistu je diskutabilno...

Ali za ovo drugo imas pravo, pokvareno je od Applea da Mountain Lion ne ide na strojeve starije od pet godina.

Znam... malo trollam, dosadno mi je.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
neaktivan
offline
Mountain Lion u tri milijuna

I na kraju krajeva, Mountain Lion nije service pack Liona obzirom da samom Lionu nista nije falilo.

U mojem slucaju Lion, instaliran na tri kompa, radio je fer i korektno. Treba napomenut da za tih 20 dolara (dakle cijena pice uz pivu u Opatiji) Mountain Lion mozes instalirat na sve Macove koje imas u kuci (ako ih imas veci broj, a da nisu stariji od pet godina :-))

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Mountain Lion u tri milijuna

ML je poboljsao stanje, istina. Koristio sam isti prvo na externom HDD-u, nakon sto sam vidio da sve radi kako bi trebalo, onda sam upgrejdao.

No opet, realno - ML je samo malo veci SP. i Win7 je to bio. No to ne opravdava Apple ni malo. I daj vise pustite te teme osx-win, koristite sta vam odgovara i mirna bosna.

 

No nemogucnost nadogradnje za starije macove je puno gora od bezobrazne naplate ML-a. Kao i nemogucnost Powernapa na vecini strojeva. Power nap je jedina novina koja mi je stvarno trebala, i odlicno je napravljen. No naravno, moj stroj to ne podrzava. Smijurija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mountain Lion u tri milijuna

Po logici koja vlada u ovim krajevima OSX je isti od 2001 godine kada je i predstavljen, i trebao bi svaki naredni dobiti djaba.

 

Drugacije Apple rjesava stvari od Microsofta koji zivi od prodaje sistema, kod njih je svaki novi sistem update na stari, i placa se neka simbolicna cijena. Dok Microsoft ide na velika vrata i prodaje novije verzije softvera kao nesta novo i vrijedno 400$.

 

Zato wp7 telefoni ne dobijaju wp8 jer je Microsoftu cilj prodaja softvera, a ne podrska za vec prodane sisteme.

Drums guitar and death.
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
sulu6k kaže...

Zato wp7 telefoni ne dobijaju wp8 jer je Microsoftu cilj prodaja softvera, a ne podrska za vec prodane sisteme.

 zato im softverski prouzvodi imaju po deset (10) godina supporta

http://support.microsoft.com/gp/lifeselect

 

i daj mi objasni kako jedan wp7 mobitel može dobiti podršku za NFC ili dvojezgrene procesore ako nema ni jedno ni drugo.....wp7 dobiva update na wp7.8 kome je jedina razlika za sad to što nema podršku za stvari koje ionako wp7 mobiteli nemaju (nfc, dual core....)

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
cekpi kaže...
sulu6k kaže...

Zato wp7 telefoni ne dobijaju wp8 jer je Microsoftu cilj prodaja softvera, a ne podrska za vec prodane sisteme.

 zato im softverski prouzvodi imaju po deset (10) godina supporta

http://support.microsoft.com/gp/lifeselect

 

i daj mi objasni kako jedan wp7 mobitel može dobiti podršku za NFC ili dvojezgrene procesore ako nema ni jedno ni drugo.....wp7 dobiva update na wp7.8 kome je jedina razlika za sad to što nema podršku za stvari koje ionako wp7 mobiteli nemaju (nfc, dual core....)

 

De ti meni objasni kako windows 7 radi na atomima i six core mašinama?

 

Microsoft je dobro zabacio udicu sa šupljom da ne može wp8 ako nema nfc ili više jezgri, i izgleda da su se mnogi upecali, kao ti npr.

Drums guitar and death.
16 godina
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
sulu6k kaže...

De ti meni objasni kako windows 7 radi na atomima

 Lose...

 

A MS ne zeli da mu novi OS radi lose.

 

Neznam koliko je MS promjenio politiku od izdavanja WP7, ali ideja im je bila da svi imaju neki minimalni hardware kako bi sav software bio 100% kompatibilan i radio jednako dobro. Mozes ti napravit da sve radi na svacemu, ali onda imas uzas zvan Android, a ne WP...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
sulu6k kaže...

 

De ti meni objasni kako windows 7 radi na atomima i six core mašinama?

 

Microsoft je dobro zabacio udicu sa šupljom da ne može wp8 ako nema nfc ili više jezgri, i izgleda da su se mnogi upecali, kao ti npr.

- zato što Windows 7 radi na x86-32 i x86-64 arhitekturi odnosno pitanje za tebe, zašto ne radi na mašinama sa PowerPC arhitekturom

 

- da slažem se da je Microsoft to mogao elegantnije napravit, ko recimo apple u slučaju iOS-a, svima dat update na verziju 5 a samo zadnjoj generaciji će radit siri a one prve generacije će postat gotovo neupotrebive

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
SupremeCommander kaže...
sulu6k kaže...

De ti meni objasni kako windows 7 radi na atomima

 Lose...

 

A MS ne zeli da mu novi OS radi lose.

 

Neznam koliko je MS promjenio politiku od izdavanja WP7, ali ideja im je bila da svi imaju neki minimalni hardware kako bi sav software bio 100% kompatibilan i radio jednako dobro. Mozes ti napravit da sve radi na svacemu, ali onda imas uzas zvan Android, a ne WP...

 

 

Mogao je vala raditi na Lumijama 900, ali jebiga NFC ih sputava {#}

Drums guitar and death.
16 godina
offline
Re: Mountain Lion u tri milijuna
tnakir kaže...

Znam ja na sto on misli. Samo je Win7 punokrvni novi OS.

 

Takodjer, kod SP kod windowsa ne gubis podrsku za stariji HW kao sto je to slucaj kod OSX-a. Dakle, ako hoces instalirati service pack, kupi novi mac. Najs.

Kako je već rečeno - W7 je sve samo ne punokrvni novi OS. Ali gle, treba se praviti neupućenim, važno je pljuvati po konkurenciji.

 

Ja ne kažem da sam sretan što sam morao platiti 20 USD za ML, ali obzirom na to koliko mi je stroj prodisao nakon mog osobnog priličnog nezadovoljstva prethodnikom (Lionom), smatram da je vrijedilo svakog centa, pa i više. Btw, moj stroj je star 4 godine, C2D proc i 4 GB memorije, a stroj radi brzinom da sam pao na stražnjicu!

 

Međutim, ova priča o gubljenju supporta za stariji hw je jako, jako nategnuta.

Apple jest objavio da će Snow Leopard biti posljednji koji će raditi na PPC strojevima, ali Bože moj, to su bili 32-bitni strojevi a SL je bio ogroman korak u prelasku na (gotovo) čistih 64 bita. Dakle, stvar je bila arhitekturalne, a ne "ajmo prodati nove strojeve" prirode. Barem u najvećem dijelu (onaj komercijalni nikad ne treba zaboraviti, naravno).

Sad kad su objavili ML i ne radi na storjevima starim 5 i više godina, možda ne čini svih sretnima, ali oprostiti ćeš, u trenutku kad je izašla Vista, jesi li ju probao instalirati na stroju starom 5 godina? Nisi? Jesi? Ja jesam. I ne bih više, hvala. Jesi li, potom dvije godine kasnije instalirao 7icu na 5 godina starom stroju? Jesi? Nisi? Ja jesam. I opet, ne bih to ponovio, hvala.

Možda smatraš Appleovu filozofiju "user experience" običnom floskulom, ali da svakodnevno koristiš obje platforme u poslu i privatno, znap biš da to itekako drži vodu.

 

Zato osim običnog trolanja koje širiš svojim porukama u ovoj temi, radije preskoči komentare koji nemaju nekog smisla većeg od iskazivanja netrpeljivosti ili neznanja o OS X-u.

16 godina
neaktivan
offline
Mountain Lion u tri milijuna

Hah šta bi vi tili?

 

Da je svaki OS inovacija? 

 

Operacijski sustav je vrlo složen komad softvera koji radi puno puno puno toga na vašim računalima i vrlo ga je teško napraviti. Win32 Api kao i određeni elementi Core Foundationa su toliko već s nama da bi bilo nebulozno mijenjati stvari koje su izvrsno napravljene. I nemojte molim vas pričat nebuloze o Win 7 je samo Vista 2.0. Normalno da je, šta bi vi, da napišu 95% OS-a iznova? Ne. Znaju što nije valjali pa su unaprijedili + nove mogućnosti i to kapitalistički naplatili. 

 

A Applovci? ML je isto Lion 2.0. Leopard je Tiger 2.0. Snow Leopard je Leopard 2.0. Lion je SL 2.0, uz kozmetičke i UI promjene. To je normalna pojava kod razvoja softvera i zove se evolucijski razvoj. Svaka sljedeća verzija donosi sitna poboljšanja i promjene koje ako su dobre će se nastavit koristit, ako ne, izumrijet će. I TO JE NORMALNO!

HONDA: THE POWER OF DREAMS
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice