Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

poruka: 35
|
čitano: 6.208
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?".
15 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

A pa pazi pa cu sad zbog Firefoxa mijenjati OS...moš misliti...ima drugih, ima boljih...

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Kakvi debili, ocigledno Opera sa svojih 1% ostaje jedini 64 bit preglednik. Steta, Mozilla je sa ovim imala priliku ponovo se vratiti na tron

 
12 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

A zbog čega je zapravo bolja 64-bitna verzija? Koliko vas oseća drastične promene u performansama (ne zanimaju me benchmarkovi) u svakodnevnom surfovanju sa 64-bitnim preglednikom?

Sem ako ne idete preko 4GB virtualne memorije.

 
4 3 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Sve je to Microsoft kriv jer nije stavio Browser Choice da nas pita svaki dan jedno tri puta.

 
4 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
icecold kaže...

A zbog čega je zapravo bolja 64-bitna verzija?

 

Moze aritmeticke operacije sa brojevima vecim od 4,294,967,296 (a manjim od 2^64) odradit u jednoj instrukciji dok 32-bitnoj verziji trebaju minimalno dvije instrukcije ( <= 2Hz), i mogu iskoristiti svih 16 terabajta radne memorije ( minus overhead).

 

Sam procjeni koliko je to bitno kod otvaranja stranica_vulgaris.hr

http://izrada-igara.bloger.hr/ -&amp;gt; Blog o izradi igara :)
15 godina
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
Shagmans kaže...

Kakvi debili, ocigledno Opera sa svojih 1% ostaje jedini 64 bit preglednik. Steta, Mozilla je sa ovim imala priliku ponovo se vratiti na tron

 

Uvijek ti ostaje mogućnost korištenja WaterFox browsera koji je Firefox prekompajliran u x64 još od vremena kad FireFox ekipa nije ni razmišljala o x64 verziji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 8:16 (Gnjavator).
12 godina
neaktivan
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Pa kaj ljude briga i dalje imaju Waterfox.

EDIT:Sad vidim da je gnjavator naveo,ja samo odskrolao i stisnuo nova poruka.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 8:54 (Ikarus01).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Da samo vise nece biti novih buildova pa niti novih verzija nightlyja ni waterfoxa.

 

Bez veze. Ja stalno u firefoxu imam otvorno 30-ak tabova i tako se 64-bitni firefox ponasa bitno bolje nego 32-bitni. Ne stuce, ne trza, radi. I zdere manje memorije nego chrome, a tabove mogu podesiti kako ja zelim i kako sam navikao (tabmix plus) dok na chromu ne mogu nista, ni na operi ni na jednom custom browseru (avant, maxthon...).

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Mozilla je u zadnje vrijeme postala očajna, nikad nisam mislio da ću je maknuti s kompova i laptopa, no nažalost sam bio primoran jer kad sam je usporedio sa Chromeom vidio sam koliko je inferiornija u svemu!

 
4 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Ma taj FF je goli K

http://www.soundstream.com/
 
2 13 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

sad bude broj korisnina na Chromu još više porastao, iako sam dugogodišnji korisnik FFa, ako do ovog dođe, odoh dati Chromu šansu da iskaže svoju ''visoku reputaciju''

http://www.youtube.com/heat4HD
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Jaooo kako tone ff...

Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
icecold kaže...

A zbog čega je zapravo bolja 64-bitna verzija? Koliko vas oseća drastične promene u performansama (ne zanimaju me benchmarkovi) u svakodnevnom surfovanju sa 64-bitnim preglednikom?

Sem ako ne idete preko 4GB virtualne memorije.

Slažem se! Ma znaš ono, 64 ti je duplo više od 32...

15 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Pa tak i tak ne koristim nightly build verziju, a samim time ni x64.

64bitni firedox nije nikad ni postojao. Tak da neznam zašto bi itko prelazio na drugi browser kad se to korisnike baš Firefoxa uopče ne tiće, nego samo onih koji koriste beta verzije ili ti Nightly builds.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Bitno je da dobijamo Social API, koga briga za 64bitnom verzijom u vremenu kad 64bitni sistemi postaju sve rašireniji, a minimum je 4 GB RAM-a. Go for it Mozilla, na dobrom ste putu! {#}

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
Scrappy kaže...

sad bude broj korisnina na Chromu još više porastao, iako sam dugogodišnji korisnik FFa, ako do ovog dođe, odoh dati Chromu šansu da iskaže svoju ''visoku reputaciju''

Zato jer chrome ima 64bitnu verziju jel tako?{#}

 

I sad će ljudi preći ili će govoriti da će preći na chrome jer firefox ne radi x64 verziju, koji do sad nikad nije ni imao 64bitnu verziju (imale su samo beta verzije), a chrome kao podržava.{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2012 11:41 (Jack Sparrow).
15 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

 

Bilo bi bolje da se oni ubiju kad ni obican browser ne znaju napraviti kako spada.

Rvat katolik!
 
1 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
tnakir kaže...

Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

 

Bilo bi bolje da se oni ubiju kad ni obican browser ne znaju napraviti kako spada.

Bilo bi bolje kad neki ne bi pisali ovakve komentare jer tu ima i dosta mlade djece koja sve ko spužva upijaju i koja iste komentare prenose na druge pa i same sebe.

 

Ništa protiv tebe tnakir samo odrasao si i zreo čovjek s puno znanja u svoj struci i ovakvi komentari su debelo ispod tebe.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
Gnjavator kaže...
Shagmans kaže...

Kakvi debili, ocigledno Opera sa svojih 1% ostaje jedini 64 bit preglednik. Steta, Mozilla je sa ovim imala priliku ponovo se vratiti na tron

 

Uvijek ti ostaje mogućnost korištenja WaterFox browsera koji je Firefox prekompajliran u x64 još od vremena kad FireFox ekipa nije ni razmišljala o x64 verziji.

A i Internet Explorer ima 64bit verziju.

Don't believe what you're told. Double check.
14 godina
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Prvi počeci ka propasti!

15 godina
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
Ikarus01 kaže...
tnakir kaže...

Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

 

Bilo bi bolje da se oni ubiju kad ni obican browser ne znaju napraviti kako spada.

Bilo bi bolje kad neki ne bi pisali ovakve komentare jer tu ima i dosta mlade djece koja sve ko spužva upijaju i koja iste komentare prenose na druge pa i same sebe.

 

Ništa protiv tebe tnakir samo odrasao si i zreo čovjek s puno znanja u svoj struci i ovakvi komentari su debelo ispod tebe.

Ma bzvz kenjam, obozavam trolat FFox :)

Rvat katolik!
16 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

E moj FF bilo nekad, pa se spominjalo.

 

IE i Chrome će opet omastit brk na račun FF krivih procjena. 

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
Scrappy kaže...

sad bude broj korisnina na Chromu još više porastao, iako sam dugogodišnji korisnik FFa, ako do ovog dođe, odoh dati Chromu šansu da iskaže svoju ''visoku reputaciju''

Jer prosečnom korisniku je jako bitno da li on ima x64 Windows, a tek pogotovo Firefox.

Jack Sparrow kaže...

Pa tak i tak ne koristim nightly build verziju, a samim time ni x64.

64bitni firedox nije nikad ni postojao. Tak da neznam zašto bi itko prelazio na drugi browser kad se to korisnike baš Firefoxa uopče ne tiće, nego samo onih koji koriste beta verzije ili ti Nightly builds.

Upravo je i to poenta, svi cmizdre, pljuju i nagoveštavaju prelazak na drugi preglednik, a većina njih nije ni koristila x64 Nightly koji je često bio nestabilniji od samog x86 Nightly-a.

Hary kaže...

A i Internet Explorer ima 64bit verziju.

Je l' to onaj IE9 x64 koji ima stariji (sporiji)  Javascript engine nego x86 verzija IE9?

Velike mi onda koristi imati x64 verziju.

 

Mozilla se jednostavno ogradila od mogućih problema koje bi x64 verzija donela zbog pluginova. Kada bi se nekom neki plugin rušio, onda bi on krivio Mozillu.

 

Firefox trenutno ide u dobrom smeru, veliki deo njih radi na poboljšanju efikasnosti korišćenja memorije, a i već sada je najefikasniji preglednik što se tiče toga.

Ako će privremeno odustajanje od 64-bitnih izdanja na Windowsu značiti više rada i utrošene energije na prave probleme, onda sam ja za.

Problemi kod x64 verzije su samo oduzimali vreme.

 

Kada budu smislili da izbace x64 verziju, neka ona bude pošteno urađena, a ne poluproizvod kao IE9 x64.

 

15 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Ne moraju u Mozilli uvijek gledat šta rade u drugim preglednicima. Eto, ako IE9 x64 ne valja (ima i IE10), što oni ne naprave jedan da valja, pa da budu prvi makar u tome? {#} Samo se vi tješite da nema potrebe za nečim, a dok se vi tješite i najavljujete stvari koje kasnije odgodite za tri, četiri verzije, drugi odoše daleko naprijed. Šteta.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Na Windowsu 64-bitni Firefox skoro nitko nije nikada ni koristio (osim pojedinih entuzijasta). Veći je problem 64-bitne verzije (nekompatibilnost sa pluginovima) nego prednosti. Bolje je da se Mozilla fokusira na održavanje i razvoj jedne verzije koju svi koriste a na 64-bitnu neka pređu kada za to bude vrijeme. Ironično je da dežurni pljuvači Firefoxa "prijete" prelaskom na Chrome a ni ne znaju da je Chrome 32-bitni! Oni jedva čekaju ovakve teme. Najčešće ne znaju ništa o ničemu ali se opterećuju nekakvim brojkama (neke su im prevelike a neke premale), broj verzije Firefoxa im je prevelik (sugeriram im da zamisle točku poslije prve znamenke i problem riješen). Čak i taj savršeni Chrome ima dežurne pljuvače koji ga nazivaju spywareom i adwareom. Nikoga ne zanima zašto ste isfrustrirani nekim preglednikom, pustite druge da uživaju u svom izboru jer nećete nikoga razuvjeriti a ako ste našli bug prijavite ga na predviđenom mjestu. Radi se o internetskim preglednicima, ne vode se religijski ratovi! Opera, Chrome, Firefox, sve su to brzi i odlični preglednici, razlike među njima su sve manje ali imaju različite ciljeve.

Mozilla je neprofitna organizacija a Firefox je njihov produkt koji služi da bi progurali otvorene standarde i inovacije za bolji, brži, otvoreniji, jednostavniji i slobodniji internet za sve.

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
DragonShit kaže...

 

Na Windowsu 64-bitni Firefox skoro nitko nije nikada ni koristio (osim pojedinih entuzijasta).

 

Razlog tomu je što AFAIK nikad nije ni postojala službena, stabilna 64-bitna verzija, nego samo Nightly buildovi, te što većina ljudi to uopće nije ni znala. To, dakle, ne možeš koristiti kao argument za gašenje. Među onima koji su znali, kao što su to recimo developeri i testeri, 64-bitni Nightly je koristila polovica korisnika.

 

DragonShit kaže...

Veći je problem 64-bitne verzije (nekompatibilnost sa pluginovima) nego prednosti.

Jesi li je koristio? Ja je koristim već neko vrijeme (možda godinu?) i rade mi svi plug-inovi koji mi trebaju.

 

Što se tiče samog rada, meni se 64-bitna čini malčice bržom, responzivnijom od 32-bitne. Tako da - ako se već moraju neke verzije rješavati, osobno bih radije da prestanu razvijati 32-bitnu. Međutim, to se neće dogoditi (tako brzo), jer vjerojatno još previše korisnika koristi 32-bitne Windowse.

16 godina
moderator
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
Gnjavator kaže...
Shagmans kaže...

Kakvi debili, ocigledno Opera sa svojih 1% ostaje jedini 64 bit preglednik. Steta, Mozilla je sa ovim imala priliku ponovo se vratiti na tron

 

Uvijek ti ostaje mogućnost korištenja WaterFox browsera koji je Firefox prekompajliran u x64 još od vremena kad FireFox ekipa nije ni razmišljala o x64 verziji.

Koliko vidim, taj WaterFox kaska i za službenim verzijama Firefoxa, a o Nightly buildovima da ni ne govorimo.

15 godina
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
N!NO kaže...

Da samo vise nece biti novih buildova pa niti novih verzija nightlyja ni waterfoxa.

 

Bez veze. Ja stalno u firefoxu imam otvorno 30-ak tabova i tako se 64-bitni firefox ponasa bitno bolje nego 32-bitni. Ne stuce, ne trza, radi. I zdere manje memorije nego chrome, a tabove mogu podesiti kako ja zelim i kako sam navikao (tabmix plus) dok na chromu ne mogu nista, ni na operi ni na jednom custom browseru (avant, maxthon...).

 

A kakve veze ima waterfox sa nightly verzijama x64 FireFoxa? WaterFox je postojao još dok u Mozilli nisu ni razmišljali o x64 FireFoxu i nastavit će i dalje postojat...

15 godina
offline
Re: Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?
mbaksa kaže...
Gnjavator kaže...
Shagmans kaže...

Kakvi debili, ocigledno Opera sa svojih 1% ostaje jedini 64 bit preglednik. Steta, Mozilla je sa ovim imala priliku ponovo se vratiti na tron

 

Uvijek ti ostaje mogućnost korištenja WaterFox browsera koji je Firefox prekompajliran u x64 još od vremena kad FireFox ekipa nije ni razmišljala o x64 verziji.

Koliko vidim, taj WaterFox kaska i za službenim verzijama Firefoxa, a o Nightly buildovima da ni ne govorimo.

Logično da kaska... kad izađe finalna verzija x86 FireFoxa onda ovi uzmu pa ga prilagode i prekompajliraju za x64 WaterFox... Samim tim određeno kašnjenje od par dana je neizbježno al ako već hoćeš X64 browser onda ti je to tako. Ali određeni problemi sa pluginovima postoje i to je to, jednostavno svi dodaci se rade za x86, a x64 ako radi-radi ili se prave neke poluverzije tek toliko da se kaže da postoje, nije im bitno sve dok x64 ima tako malo korisnika.

16 godina
offline
Mozilla ubija 64-bitni Firefox za Windowse?

Evo malo isprobavam WF i ne čini mi se loš. Čak mi i zumiranje stranica radi kako treba, ALI tek nakon što sam skinuo add-on {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice