Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

poruka: 258
|
čitano: 19.590
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa".
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Jos jedan izvanredan clanak od Drage. Obozavam se probuditi na GO i procitati ovako nesto.

 

 

PS Mislim da fali kraj recenice nakon Agent Smith... vjerojatno nesto kao 'doseli u Hrvatsku i pokusa otvoriti biznis'.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
13 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

... da agent Smith zamoli zamoli Nea da mu bude kum na vjenčanju sa Oracle? 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ako sam dobro razumio tekst, citiram:" Na skupu Code Conference 2016, koji je održan krajem svibnja i početkom lipnja u Palos Verdesu u Kaliforniji, Elon Musk, izvorni osnivač PayPala, sadašnji vlasnik Tesla Motorsa i općenito genijalac 21. stoljeća, ustvrdio je kako su trenutačno izgledi da ne živimo u računalnoj simulaciji milijarda prema jedan. Dakle, daleko je vjerojatnije da ipak svi živimo u kompjuterskoj simulaciji, prema Musku."

 

Ne - 1000 000 000:1, što znači da je vjerojatnije da ne živimo u simulaciji.

 

P.S. Poruka simulatoru: Ne simuliraj, već me stimuliraj!

 

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
online
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

iz prve ruke znam da živimo u simulaciji. nažalost nemogu dokazati jer se vidjeti izvan simlacije može samo uz pomoć uma, no srećom postoje tehnike kako to svi mogu, nažalost većina ljudi su lijenčine i kuakvice pa im se neda mijenjati vlastiti obrazac ponašajna jer to uzrokuje gledanje vlastitih mana a bez toga je nemoguće vidjeti izvan simualcije (jer je svijet oko nas iluzija i razmijanjem te iluzije stvarnost postane jasna)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 11:28 (Ges).
 
3 2 hvala 4
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

iz prve ruke znam da živimo u simulaciji. nažalost nemogu dokazati jer se vidjeti izvan simlacije može samo uz pomoć uma, no srećom postoje tehnike kako to svi mogu, nažalost većina ljudi su lijenčine i kuakvice pa im se neda mijenjati vlastiti obrazac ponašajna jer to uzrokuje gledanje vlastitih mana a bez toga je nemoguće vidjeti izvan simualcije (jer je svijet oko nas iluzija i razmijanjem te iluzije stvarnost postane jasna)

 Čiteru, mora da si kupio neki hack kod kineza...

16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

iz prve ruke znam da živimo u simulaciji. nažalost nemogu dokazati jer se vidjeti izvan simlacije može samo uz pomoć uma, no srećom postoje tehnike kako to svi mogu, nažalost većina ljudi su lijenčine i kuakvice pa im se neda mijenjati vlastiti obrazac ponašajna jer to uzrokuje gledanje vlastitih mana a bez toga je nemoguće vidjeti izvan simualcije (jer je svijet oko nas iluzija i razmijanjem te iluzije stvarnost postane jasna)

 Ja kad se napijem, obično zaspem ko klada, bez snova. Daj ime lijeka s recepta.

15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

iz prve ruke znam da živimo u simulaciji. nažalost nemogu dokazati jer se vidjeti izvan simlacije može samo uz pomoć uma, no srećom postoje tehnike kako to svi mogu, nažalost većina ljudi su lijenčine i kuakvice pa im se neda mijenjati vlastiti obrazac ponašajna jer to uzrokuje gledanje vlastitih mana a bez toga je nemoguće vidjeti izvan simualcije (jer je svijet oko nas iluzija i razmijanjem te iluzije stvarnost postane jasna)

 Objasni. Simulirano od strane koga - Boga, iznimno razvijenih izvanzemaljaca, nekog drugog "božanstva"...? U biti nečeg moćnog, a čemu ljudi pridodaju nazive (ove već navedene, a i druge)? Nikola Tesla je tvrdio (ako to nije izmišljotina) da negdje u svemiru postoji nekakav recimo to tako "Izvor" sveg znanja i tko zna čega sve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 11:55 (Izzy).
14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Osobno, smatram da se entropija i simulacija baš i ne uklapaju u ovoj teoriji. Čemu simulacija dinamičkog svemira? Simulacija bi više ličila na statični svemir, bez entropije. Ili, možda to simulator želi namjerno da zametne trag? Na kraju, tko simulira simulatora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ged kaže...

Mislim da fali kraj recenice nakon Agent Smith... vjerojatno nesto kao 'doseli u Hrvatsku i pokusa otvoriti biznis'.

Pofalilo je memorije u računalu koje nas sve simulira, pa se dio teksta izgubio...

Gledam te!
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ako ništa drugo, Elonova izjava je, sama po sebi, jasan dokaz da i pametan čovjek može izvaliti glupost.

 
7 2 hvala 0
14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Elon ima kredita da kaže što hoće.

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Izzy kaže...
Ges kaže...

iz prve ruke znam da živimo u simulaciji. nažalost nemogu dokazati jer se vidjeti izvan simlacije može samo uz pomoć uma, no srećom postoje tehnike kako to svi mogu, nažalost većina ljudi su lijenčine i kuakvice pa im se neda mijenjati vlastiti obrazac ponašajna jer to uzrokuje gledanje vlastitih mana a bez toga je nemoguće vidjeti izvan simualcije (jer je svijet oko nas iluzija i razmijanjem te iluzije stvarnost postane jasna)

 Objasni. Simulirano od strane koga - Boga, iznimno razvijenih izvanzemaljaca, nekog drugog "božanstva"...? U biti nečeg moćnog, a čemu ljudi pridodaju nazive (ove već navedene, a i druge)? Nikola Tesla je tvrdio (ako to nije izmišljotina) da negdje u svemiru postoji nekakav recimo to tako "Izvor" sveg znanja i tko zna čega sve.

ajde, iako će zvučati ko bljazgarija: nazovimo ih izvanzemaljci, iako nisu iz iste dimenzije kao mi. izgledaju kao divovski protosi iako sam vidio samo glave. samu simlaciju vode ljudi no napredni, izgledalo je kao okruženje iz star treka. koliko sam skužio, simlacija nas je potrebna da bi "dozrijeli" prave ljude (jer su većina ljudi u našoj dimenziji su samo ljudske životinje (nemogu kontrolirati svoje nagone) i kao takvi nisu dovoljno svjesni da mogu napredovati među prave ljude već se reinkarniraju dok im duša (pravi dio nas, ne ljuska u obliku našeg tijela) ne dostigne nivo svijesti za izlazak iz simlacije. to se dostiže potpunim ovladavanjem tijelom, dakle stanjem da tijelom upravljamo isključivo voljom a ne da duša bude samo pasivni promatrač u tijelu dok je ono vođeno nagonima. o tome priča i Platon, o špilji, duša je pasivni promatrač u tijelu onoga što joj tijelo kroz um servira.

no svrha procesa nije "spasenje" svih ljudi i te spike već koliko sam skužio unaprijeđenje tj. evolucija samog ljudskog tijela, dakle duše su više nekakvi "astronauti" koji kroz tijelo istražuju ovu dimenziju i što je ljudsko tijelo savršenije, to se ova dimenzija može više iskusiti. cijela svrha simlacije je u stvari skupljanje iskustva, no neznam iz kojeg točno razloga (nije mi rečen razlog) ali meni osobno se čini da je to jedini način rasta duše (življenjem kroz materijalnu fazu) a da su ovi elijeni nadrasli stupanj mogućnosti postojanja u materijalnom svijetu i jedini način je da uzgoje dovoljno napredno tijelo koje ih može primiti da kroz njega iskuse opet materijalnu sferu a tome im služimo mi - da razvijamo tijela u koja će se i oni moći reinkarnirati.

 

fakat sam to iskusio...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 12:37 (Ges).
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...
Izzy kaže...
 

ajde, iako će zvučati ko bljazgarija: nazovimo ih izvanzemaljci, iako nisu iz iste dimenzije kao mi. izgledaju kao divovski protosi iako sam vidio samo glave. samu simlaciju vode ljudi no napredni, izgledalo je kao okruženje iz star treka. koliko sam skužio, simlacija nas je potrebna da bi "dozrijeli" prave ljude (jer su većina ljudi u našoj dimenziji su samo ljudske životinje (nemogu kontrolirati svoje nagone) i kao takvi nisu dovoljno svjesni da mogu napredovati među prave ljude već se reinkarniraju dok im duša (pravi dio nas, ne ljuska u obliku našeg tijela) ne dostigne nivo svijesti za izlazak iz simlacije. to se dostiže potpunim ovladavanjem tijelom, dakle stanjem da tijelom upravljamo isključivo voljom a ne da duša bude samo pasivni promatrač u tijelu dok je ono vođeno nagonima. o tome priča i Platon, o špilji, duša je pasivni promatrač u tijelu onoga što joj tijelo kroz um servira.

no svrha procesa nije "spasenje" svih ljudi i te spike već koliko sam skužio unaprijeđenje tj. evolucija samog ljudskog tijela, dakle duše su više nekakvi "astronauti" koji kroz tijelo istražuju ovu dimenziju i što je ljudsko tijelo savršenije, to se ova dimenzija može više iskusiti. cijela svrha simlacije je u stvari skupljanje iskustva, no neznam iz kojeg točno razloga (nije mi rečen razlog) ali meni osobno se čini da je to jedini način rasta duše (življenjem kroz materijalnu fazu) a da su ovi elijeni nadrasli stupanj mogućnosti postojanja u materijalnom svijetu i jedini način je da uzgoje dovoljno napredno tijelo koje ih može primiti da kroz njega iskuse opet materijalnu sferu a tome im služimo mi - da razvijamo tijela u koja će se i oni moći reinkarnirati.

 

fakat sam to iskusio...

Gdje nabavljaš robu?

16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...

Gdje nabavljaš robu?

 Vidiš da neće da kaže. Ja mislim da je ovo kombinacija, ne može samo jedna droga ovako djelovati.

14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Čovječe, kvalitet je vrhunski! Bluemeth postoji!

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

ajde, iako će zvučati ko bljazgarija: nazovimo ih izvanzemaljci, iako nisu iz iste dimenzije kao mi. izgledaju kao divovski protosi iako sam vidio samo glave. samu simlaciju vode ljudi no napredni, izgledalo je kao okruženje iz star treka. koliko sam skužio, simlacija nas je potrebna da bi "dozrijeli" prave ljude (jer su većina ljudi u našoj dimenziji su samo ljudske životinje (nemogu kontrolirati svoje nagone) i kao takvi nisu dovoljno svjesni da mogu napredovati među prave ljude već se reinkarniraju dok im duša (pravi dio nas, ne ljuska u obliku našeg tijela) ne dostigne nivo svijesti za izlazak iz simlacije. to se dostiže potpunim ovladavanjem tijelom, dakle stanjem da tijelom upravljamo isključivo voljom a ne da duša bude samo pasivni promatrač u tijelu dok je ono vođeno nagonima. o tome priča i Platon, o špilji, duša je pasivni promatrač u tijelu onoga što joj tijelo kroz um servira.

no svrha procesa nije "spasenje" svih ljudi i te spike već koliko sam skužio unaprijeđenje tj. evolucija samog ljudskog tijela, dakle duše su više nekakvi "astronauti" koji kroz tijelo istražuju ovu dimenziju i što je ljudsko tijelo savršenije, to se ova dimenzija može više iskusiti. cijela svrha simlacije je u stvari skupljanje iskustva, no neznam iz kojeg točno razloga (nije mi rečen razlog) ali meni osobno se čini da je to jedini način rasta duše (življenjem kroz materijalnu fazu) a da su ovi elijeni nadrasli stupanj mogućnosti postojanja u materijalnom svijetu i jedini način je da uzgoje dovoljno napredno tijelo koje ih može primiti da kroz njega iskuse opet materijalnu sferu a tome im služimo mi - da razvijamo tijela u koja će se i oni moći reinkarnirati.

 

fakat sam to iskusio...

 Hvala na pojašnjenju. Meni je u svakom slučaju bilo interesantno to pročitati. Je li istina ili ne, ja to ne mogu znati - to je meni nepoznato, ta iskustva. Ali nisi jedini koji ima takve doživljaje i priče. To bih ja usporedio sa meditacijama i tzv. astralnim putovanjima i tako tim stvarima. U tome tvome se vidi i nekakav korijen ili bit religija - duhovni rast čovjeka. Ono što kažeš: "sposobnost opiranja nagonima". I vidiš, upravo zbog takvih iskustava, ja ne mogu vjerovati da imamo samo jedan život i da zemaljskom smrću mi prestajemo postojati za vijeke.

Nadalje, također zbog tih (raznih) doživljaja (ja ih nemam osobno) sam mišljenja da su ljudi (većina) prilično ograničeni, slabi na neki način i pridaju veliku pažnju materijalnome. To se posebno vidi kod naših dragih i vrlo inteligentnih forumaša. Osim što su svi od reda kritički nastrojeni prema svijetu (to je dobro) i vrlo pametni i inteligentni, su i ateisti. I neka su ateisti, ali koliko sam primjetio skloni su previše materijalnom i nerijetko omalovažavaju ljude kojima religija nešto znači. Znam, nisu svi forumaši ovdje takvi, ali zna se na koje mislim. A kroz pokvarene medije (naravno da nisu svi takvi) se učestalo ljude navlači na materijalno i tjelesno i redovito se (u zadnje vrijeme) izruguje ljudima koji drže do vjerskih običaja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 13:11 (Izzy).
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...

Čovječe, kvalitet je vrhunski! Bluemeth postoji!

 zanimljivo je da su svi procesi (za buđenje) već opisani n-puta svugdje oko nas i toliko popularizirani da su postali dio kulture. problem je samo shvatiti kako odraditi proces pravilno. ako uzmemo primjer Matrixa i Nea, treba se sjetiti da je Neo bio spreman za uzimanje pilule jer je radio sam na sebi (tražio je odgovore). njega nije nitk pitao kakvu je robu jer to nije niti važno. Kao što kaže Steiner, vino (alkoholiziranje) je igralo ključnu ulogu u prvom buđenju svijesti jer sve su to samo alati kojima se olabavljuje ukorjenjenost duše u ovoj dimenziji

14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Izzy kaže...
... To se posebno vidi kod naših dragih i vrlo inteligentnih forumaša. Osim što su svi od reda kritički nastrojeni prema svijetu (to je dobro) i vrlo pametni i inteligentni, su i ateisti. I neka su ateisti, ali koliko sam primjetio skloni su previše materijalnom i nerijetko omalovažavaju ljude kojima religija nešto znači. Znam, nisu svi forumaši ovdje takvi, ali zna se na koje mislim. A kroz pokvarene medije (naravno da nisu svi takvi) se učestalo ljude navlači na materijalno i tjelesno i redovito se (u zadnje vrijeme) izruguje ljudima koji drže do vjerskih običaja.

E, hajde sada mi lijepo reci koliko je u povjesti ljudskih glava palo u ime religije a koliko u ime ateizma?! Sva sranja u svijetu, počev od Dark ages do ISIS-a, su učinjena pod maskom religije a u suštini iza svega stoji moć i novac tj. materijalno.

15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

ak je sve ovo simulacija, onda je programer kreten s pranoidno-šizofreničnim epizodama. no činjenica jest da pimpek u osnovi binaran: ili je gore ili dolje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ajar kaže...

no činjenica jest da pimpek u osnovi binaran: ili je gore ili dolje. 

 Ne baš, može biti taman onako da izgleda dobro u kupaćim gaćama.

14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

E, gledajte sad ovaj paradox. Ukoliko bi znantvenici dokazali simulaciju to bi bio izgovor/opravdanje za sva učinjena kaznena djela. "Nisam to ja uradio, naredio mi je Veliki programer."

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
DrNasty kaže...
Ajar kaže...

no činjenica jest da pimpek u osnovi binaran: ili je gore ili dolje. 

 Ne baš, može biti taman onako da izgleda dobro u kupaćim gaćama.

 Dobro? 

HTC 8X :)
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
ludizao kaže...
Ges kaže...
ajde, iako će zvučati ko bljazgarija: nazovimo ih izvanzemaljci, iako nisu iz iste dimenzije kao mi. izgledaju kao divovski protosi iako sam vidio samo glave. samu simlaciju vode ljudi no napredni, izgledalo je kao okruženje iz star treka. koliko sam skužio, simlacija nas je potrebna da bi "dozrijeli" prave ljude (jer su većina ljudi u našoj dimenziji su samo ljudske životinje (nemogu kontrolirati svoje nagone) i kao takvi nisu dovoljno svjesni da mogu napredovati među prave ljude već se reinkarniraju dok im duša (pravi dio nas, ne ljuska u obliku našeg tijela) ne dostigne nivo svijesti za izlazak iz simlacije. to se dostiže potpunim ovladavanjem tijelom, dakle stanjem da tijelom upravljamo isključivo voljom a ne da duša bude samo pasivni promatrač u tijelu dok je ono vođeno nagonima. o tome priča i Platon, o špilji, duša je pasivni promatrač u tijelu onoga što joj tijelo kroz um servira.

no svrha procesa nije "spasenje" svih ljudi i te spike već koliko sam skužio unaprijeđenje tj. evolucija samog ljudskog tijela, dakle duše su više nekakvi "astronauti" koji kroz tijelo istražuju ovu dimenziju i što je ljudsko tijelo savršenije, to se ova dimenzija može više iskusiti. cijela svrha simlacije je u stvari skupljanje iskustva, no neznam iz kojeg točno razloga (nije mi rečen razlog) ali meni osobno se čini da je to jedini način rasta duše (življenjem kroz materijalnu fazu) a da su ovi elijeni nadrasli stupanj mogućnosti postojanja u materijalnom svijetu i jedini način je da uzgoje dovoljno napredno tijelo koje ih može primiti da kroz njega iskuse opet materijalnu sferu a tome im služimo mi - da razvijamo tijela u koja će se i oni moći reinkarnirati.

 

fakat sam to iskusio...

 

To iskustvo si dobio kroz "vizije", "astralna putovanja", bljeskove "više svijesti", kako? Podrazumijevaju li takve mogućnosti "uvida" da si ovladao svojim fizičkim tijelom te da više nisi podložan imputima osjetila, uma i nagonima tijela?

 

EDIT: Previdio sam tvoju prvu poruku. O kojim se konkretno tehnikama radi odnosno kako se pomoću uma izlazi iz simulacije? Jesi li ti svjestan stvarnosti izvan simulacije istovremeno s ovom "našom" stvarnošću i, ako da, kako se to odražava na tvoj zemaljski život?

kulminiralo je kroz vizije, građeno je kroz mnoga iskustva iako sam oduvijek imao nekakve predizspozicije (česti sinkroniciteti, dejavui). nije uzrokovalo promijenu mog ponašanja na taj način, i dalje sam samo čovjek samo što sada znam što je ispravno a što ne. i dalje moje tijelo ima nagone samo što sada znam što mu činim kada se prepustim nagonima. nema tu ništa posebnije od shvaćanja obične činjenice da "ako se udariš, boljet će te" što većina ljudskih životinja vođenih nagonima ne shvaća (jer stavljaju nagon ispred shvaćanja i volje da djeluju kako je ispravno. nemojte me krivo shvatiti - nisu nagoni neispravni već im se samo nesmije dopustiti da vladaju nama tj. obratno - treba nadrasti volju tijela da mu se ispunjavaju nagoni kako je ono to zamislilo već isključivo onda kada ispunjavanje nagona ima svrhu. drugim riječima - svjesna disciplina

 
11 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

ajde, iako će zvučati ko bljazgarija: nazovimo ih izvanzemaljci, iako nisu iz iste dimenzije kao mi. izgledaju kao divovski protosi iako sam vidio samo glave. samu simlaciju vode ljudi no napredni, izgledalo je kao okruženje iz star treka. koliko sam skužio, simlacija nas je potrebna da bi "dozrijeli" prave ljude (jer su većina ljudi u našoj dimenziji su samo ljudske životinje (nemogu kontrolirati svoje nagone) i kao takvi nisu dovoljno svjesni da mogu napredovati među prave ljude već se reinkarniraju dok im duša (pravi dio nas, ne ljuska u obliku našeg tijela) ne dostigne nivo svijesti za izlazak iz simlacije. to se dostiže potpunim ovladavanjem tijelom, dakle stanjem da tijelom upravljamo isključivo voljom a ne da duša bude samo pasivni promatrač u tijelu dok je ono vođeno nagonima. o tome priča i Platon, o špilji, duša je pasivni promatrač u tijelu onoga što joj tijelo kroz um servira.

no svrha procesa nije "spasenje" svih ljudi i te spike već koliko sam skužio unaprijeđenje tj. evolucija samog ljudskog tijela, dakle duše su više nekakvi "astronauti" koji kroz tijelo istražuju ovu dimenziju i što je ljudsko tijelo savršenije, to se ova dimenzija može više iskusiti. cijela svrha simlacije je u stvari skupljanje iskustva, no neznam iz kojeg točno razloga (nije mi rečen razlog) ali meni osobno se čini da je to jedini način rasta duše (življenjem kroz materijalnu fazu) a da su ovi elijeni nadrasli stupanj mogućnosti postojanja u materijalnom svijetu i jedini način je da uzgoje dovoljno napredno tijelo koje ih može primiti da kroz njega iskuse opet materijalnu sferu a tome im služimo mi - da razvijamo tijela u koja će se i oni moći reinkarnirati.

 

fakat sam to iskusio...

Znači planet zemlja je purgatory..i ko se očisti tj unaprijedi ide u raj. Eto ti materijala za Bibliju 2.0. U zadnje vrijeme su nastavci popularni, a kamoli nastavak najtiskanije knjige ikada, šta čekaš!

16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...
treba nadrasti volju tijela da mu se ispunjavaju nagoni kako je ono to zamislilo već isključivo onda kada ispunjavanje nagona ima svrhu. drugim riječima - svjesna disciplina

Stari, kad odradiš dva puta bez vađenja, onda si nadrastao nagon koji je nestao nakon prvog puta, a ostala je samo upornost i disciplina.

15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Najlakše je ismijati mišljenje ili iskustvo nekoga jer za dosta stvari nema objašnjenja i najlakše je ograditi se tvrdnjom da su to samo halucinacije i priviđenja u glavi te osobe. Ali zbog straha od novoga najlakše je negirati.

 

Stajati pred zidom i tvrditi da nema ništa iza zida je lako kada iza sebe imate masu koja to isto tvrdi, a oni koji su prošli taj zid su luđaci.

 

Zato tu i postoje razne teorije pa eto sve do toga da život nema nikakvog smisla, i da smo tu eto jer neko biće igra najmoderniju igru simsa gdje smo svi samo pijuni ograničeni pravilima igre.

 

Sama bit koju su mnogi filozofi istraživali je svrha postojanja i zašto su ljudi baš ti koji su na Zemlji posebni da su svjesni svog postojanja. Pa sve do toga da postoji više dimenzija koje inaće ne utječu jedne na drugu no nekada se zna dogoditi da se slike sa jedne dimenzije ubace u drugu pa ljudi onda vide neobjašnjive stvari.

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Još jedan dokaz koliko je, pod okriljem znanosti, razvijena paraznanost u kojoj je dopušteno spekulirati i o najvećim budalaštinama, samo ako se koristi terminologijom teorijske fizike, biologije ili kemije.

To je logičan rezultat obezvrijeđivanja društvenih i humanističkih znanosti koje jedine imaju razvijene alate za pristup ovom tipu pitanja.

 

Ovako lopatom pokušavamo jesti juhu, a fini pribor za jelo ne vadimo iz ormara jer se njime ne da okopati njiva.

 

Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Kaže dobijo vizije uz pomoć vina.

 

Jedina vizija koju ja dobivam od vina je ona moje žene sutra ujutro kako me gleda i ne zna bi li me nabila ili liječila.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...
Izzy kaže...
... To se posebno vidi kod naših dragih i vrlo inteligentnih forumaša. Osim što su svi od reda kritički nastrojeni prema svijetu (to je dobro) i vrlo pametni i inteligentni, su i ateisti. I neka su ateisti, ali koliko sam primjetio skloni su previše materijalnom i nerijetko omalovažavaju ljude kojima religija nešto znači. Znam, nisu svi forumaši ovdje takvi, ali zna se na koje mislim. A kroz pokvarene medije (naravno da nisu svi takvi) se učestalo ljude navlači na materijalno i tjelesno i redovito se (u zadnje vrijeme) izruguje ljudima koji drže do vjerskih običaja.

E, hajde sada mi lijepo reci koliko je u povjesti ljudskih glava palo u ime religije a koliko u ime ateizma?! Sva sranja u svijetu, počev od Dark ages do ISIS-a, su učinjena pod maskom religije a u suštini iza svega stoji moć i novac tj. materijalno.

 Je, hinduisti i budisti su stvarno pobili ljudi  A što je ateizam nego fokusiranje na materijalno jer duhovne dimenzije nema?  Kakve ti to traume imaš od vjere pa da imaš takvo mišljenje o vjerama? Jesu te roditelji kao malog tjerali u crkvu/džamiju/sinagogu pa da imaš takvo mišljenje? Ili možda misliš kako je novac zapravo najveći krivac? Imaš pravo, to je zlo, najbolje da daš sav novac i sve što imaš nekom drugom da i ti ne napraviš neko "sranje". 
 Što se bezbožnih (ateističkih) režima tiče, u zadnjih 100 godina imaš nacizam i komunizam, pa čistke koje su provodili u državama, pa ratovi koji su uslijedili poslije toga, a što se islama tiče, što misliš koliko nevjernika (ateista) ima u islamskim zemljama? Daleko od toga da imaju bolje mišljenje o ostalim vjerama, ali ateisti nisu baš popularni ni u jednoj vjerskoj zajednici. Druga je stvar to što ovaj dekadentni zapad propada zbog liberalizma, političke korektnosti i ostalog pa je popularno biti "napredan" poput ateista ili agnostika, ali kako stvari stoje na zapadu, šerijatski zakon ulazi na mala vrata (barem u Europi) a onda bi stvarno mogli imati neku simulaciju CoD-a. 

Why so serious?
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ako te mogu zamoliti za malo koncentracije. Naime, rekao si da iz prve ruke znaš da živimo u simulaciji, a sada pričaš o svjesnoj disciplini kontroliranja fizičkih i mentalnih poriva!? Kažeš još da ti vizije nisu dovele do promjene u ponašanju!? Oprosti, ali meni je to kontradiktorno. Ako si vidio s one strane privida, iskusio razliku te stekao spoznaju jednog i drugog, onda privid nad tobom više ne bi trebao imati moć, zar ne? Sad sve ovisi o tome što za tebe znači vidjeti i iskusiti. Ja mogu gledati Mount Everest na slici i zamisliti da je to samo malo veći Velebit, probat si dočarat kako bi to bilo da sam tamo i reći si - to je to, kao da sam bio. U zbilji, vidjeti i iskusiti nešto mora biti konkretna, praktična stvar i ona mora za posljedicu imati promjenu. Prije Everesta i poslije ti nisi ista osoba. Prije viđenja izlaza iz simulacije i poslije ti ni pod razno nisi ista osoba niti je tvoj život isti. Ako je, onda pri opisu pojava i stvari pojmove koristiš na neispravan način, dajući im značenja koja one nemaju.

primjeti da nisi jedini koji mi postavljaš pitanja. sukladno tome shvati da odgovaram najbolje što mogu s obzirom na količinu traženih informacija

dakle:

1. da, znam da živimo u simulaciji. vidio sam to umom

2. ovo što pričam o svjesnoj disciplini kontoliranja nagona je vezano za to kako se postiže mogućnost viđenja umom

3. to što je tebi kontradiktorno da vizije nisu dovele do promjene ponašanja je zato jer ne shvaćaš točku 2. - da bi uopće mogao vidjeti, moraš promijeniti ponašanje a ne obratno - kad vidiš da ti se promijeni ponašanje

4. definiraj "privid nad tobom više ne bi trebao imati moć". privid nema nikad nad nikime moć, mi sami našom pasivnošću surađujemo sa onime što nam privid servira. upravo o tome sam pričao pod 2.

5. promjena postoji - meni je sada jasno što šta. ali to što sam vidio nikako ne mijenja svrhu našeg postojanja nit način funkcioniranja u ovoj dimenziji nit prekida život il neznam ja što. to je kao kad ptica nauči letjet - da li više nikad ne sleti? ili samo zna iskoristit tu dodatnu mogućnost ali i dalje radi na zemlji sve isto kao i do sada...

6. pod "Prije viđenja izlaza iz simulacije i poslije ti ni pod razno nisi ista osoba" pogledaj pod točku 3.

 

iz tvojih pitanja mi izgledaš kao da očekuješ nekakvo filmsko buđenje u stilu "neznam ništa i mrak je a onda netko upali svjetlo i ja sad sve kužim i odjednom se drkučije ponašam" no u stvarnosti to izgleda kao nadogradnja na sve što već znaš samo ti se složi poput puzli u jasnu sliku. no i to neće uzrokovati vizije. vizije su drugo, ja sam u viziji vidio simulaciju a za to što sam vidio sam bio spreman, nije me šokiralo, samo mi se ukazalo i mogao sam postaviti pitanja i dobio neke odgovore. problem je da je kratko trajalo a ja nisam znao što pitati jer mi je svrha bila poznata, ovo je bila više potvrda. no dobio sam naputak - da zato što sam se probudio moram nastaviti genetski niz dalje jer samo tada buđenje ima svrhu. e sad moja volja je da ne želim nastaviti niz jer mi se ne sviđa simulacija, osjećam se kao alat a to nisam nikad htio biti nikome

 

znam da zvuči blesavo, ali stvari su banalno jednostavno, nije to ništa apstraktno poput onoga što su opisivali duhovni filozofi već vrlo vrlo banalno "postupak za unaprijeđivanje alata". opterećivati se postupkom je kao da se atomi u kemijskoj reakciji opterećuju jesu li baš oni "taj" atom koji će se spojiti u molekulu iako se na kraju praktički svi spoje samo što u njihovim kratkim životima iščekivanje tog završetka stvra u njima osjećaj enormno velike svrhe i misli ponosa kako je drito on taj koji je uspio u kemijskoj reakciji. tako i ljudi, dajete si preveliko značenje i stoga su vam i očekivanja velika

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 15:06 (Ges).
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice