Najbolja tipkovnica ikad?

poruka: 52
|
čitano: 9.404
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbolja tipkovnica ikad?".
13 godina
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

www.4keyboard.com

 

 

ima već nekakvih rješenja

 

 

čak i za mackove hr slova

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 17:17 (Robert_84).
Moj PC  
0 17 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

All our needs put together don't bleed on their own... you paid for an eyeful - so behold the bull....
 
21 5 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Deus ex machina kaže...

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

Mehaničke tipkovnice za alpha mužjake izgledaju ovako:  http://www.daskeyboard.com/images/products/mechanical_keyboard.jpg

A ne mijenjanje oznaka ovisno o programu,koliko hoda ima, 0.3mm? Da je slomim prstom. Stize meni ducky shine 2 :D

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 17:20 (athlon64).
13 godina
protjeran
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Deus ex machina kaže...

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

Vrlo jednostavno: Proizvodnja jedne tipkovnice za sve jezike svijeta. Učitaš jezik i pičiš. Meni osobno zamiljiv koncept. A i za gejmere bi moglo dobro doći isto tako.

Ad astra peronospora
16 godina
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Me like

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
athlon64 kaže...
Deus ex machina kaže...

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

Mehaničke tipkovnice za alpha mužjake izgledaju ovako:  http://www.daskeyboard.com/images/products/mechanical_keyboard.jpg

A ne mijenjanje oznaka ovisno o programu,koliko hoda ima, 0.3mm? Da je slomim prstom. Stize meni ducky shine 2 :D

 

šteta što je tipkačica već otišla sa posla. inače bih joj rekao da je zapravo alfa mužjak

Potpis!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Bypass kaže...
Deus ex machina kaže...

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

Vrlo jednostavno: Proizvodnja jedne tipkovnice za sve jezike svijeta. Učitaš jezik i pičiš. Meni osobno zamiljiv koncept. A i za gejmere bi moglo dobro doći isto tako.

Ma koji jezici >.< , ovo je eventualno za 50+ godina, tko to gleda u tipkovnicu dok pise.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
athlon64 kaže...

Mehaničke tipkovnice za alpha mužjake izgledaju ovako:  http://www.daskeyboard.com/images/products/mechanical_keyboard.jpg

A ne mijenjanje oznaka ovisno o programu,koliko hoda ima, 0.3mm? Da je slomim prstom. Stize meni ducky shine 2 :D

Priznajem, imam onu pedersku zakrivljenu... {#}

Naucio sam se jos od prve verzije i ne mogu se odviknuti. 

Bypass kaže...

Vrlo jednostavno: Proizvodnja jedne tipkovnice za sve jezike svijeta. Učitaš jezik i pičiš. Meni osobno zamiljiv koncept. A i za gejmere bi moglo dobro doći isto tako.

Hm, zanimljiva ideja, no cini mi se da je jeftinije proizvesti n razlicitih mehanickih tipkovnica, nego jednu ovakvu ili onu s OLED-ima.

Pa onda, sta kad crkne tipka? Ne znam, cini mi se da se stvari dosta kompliciraju.

Volim kad je tipkovnica nesto sto mogu bez griznje savjesti opaliti sakom kad nesto ne radi kako ja hocu...

 

P.S. Za gamere, mislim da je puno bolji koncept onaj koji sad prodaje WiiU... ali jos uvijek treba testirati koliko to uocpe ima smisla. Npr. na xboxu takodjer nisam pogledao controller... ne znam ni sam otkada. Znaju prsti sami gdje je sta.

All our needs put together don't bleed on their own... you paid for an eyeful - so behold the bull....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 17:42 (Deus ex machina).
15 godina
neaktivan
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Optimus Maximus anyone?

Volim miris friško pečenih tranzistora.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?

Optimus $$$imus

15 godina
neaktivan
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

već sam vido problem...

koliko sam/smo kondicionirani reklamama svaka riječ koja počinje sa i ... (pogotovo malim, neznam zakej :P )

"Najbolja tipkovnica ikad?" ....  ikad

s'trolo sam te ko' odojka
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Šteta što bih za tu tipkovnicu morat izdvojiti jednu platu :D

Nego ideja je inače fenomenales.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Krtislav1 kaže...

Šteta što bih za tu tipkovnicu morat izdvojiti jednu platu :D

Nego ideja je inače fenomenales.

Za jedno 5 god ce biti standard...

D.P.
12 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Deus ex machina kaže...

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

Znaci li ovo da ne razumijes opcenito poantu tipkovnica na kojima pisu znakovi? Ne razumijes kako netko ne zna pisati bez gledanja u tipkovnicu, valjda se svi rode s tim znanjem? Ne razumijes koja je prednost tipkovnice sa promijenljivim layoutom?

Ja moram priznati da ne razumijem sta ti ne razumijes.

16 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
BlueMax kaže...
Deus ex machina kaže...

Moram priznati da ne razumijem poantu ovakvih tipkovnica. Dok radim, nisam pogledao u svoju tipkovnicu vec valjda 2 desetljeca...

Znaci li ovo da ne razumijes opcenito poantu tipkovnica na kojima pisu znakovi? Ne razumijes kako netko ne zna pisati bez gledanja u tipkovnicu, valjda se svi rode s tim znanjem? Ne razumijes koja je prednost tipkovnice sa promijenljivim layoutom?

Ja moram priznati da ne razumijem sta ti ne razumijes.

Bogami ni meni nije jasno čemu služi tipkovnica s promjenjivim layoutom? {#}

12 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Old Iggy kaže...

Bogami ni meni nije jasno čemu služi tipkovnica s promjenjivim layoutom? {#}

Da si se ikad sreo sa sarenilom layouta po belosvetskim aerodromima skuzio bi odmah zasto je koncept odlican :)

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

bez veze, nikome zapravo ne treba ovakva tipkovnica, a i sve je samo ideja, vjerojatno nikad neće zaživjeti :)

Kao i puno stvari koje smo čitali i divili se, zapravno nisu uspjele naći primjenu u stvarnom svijetu.  

Đuro#2155,
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Najozbiljnije mislim da bi to trebali patentirati jer bi to mogao apple ukrasti, a onda se možeš slikat.

Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...

Bogami ni meni nije jasno čemu služi tipkovnica s promjenjivim layoutom? {#}

Da si se ikad sreo sa sarenilom layouta po belosvetskim aerodromima skuzio bi odmah zasto je koncept odlican :)

 

 

Nagledao sam se ja toga puno previše, bez brige. {#}

Ali takva mjesta će zadnja kupovati ovakve tipkovnice - preskupo, 90% korisnika ionako ne zna promijeniti layout, a tipkovnice ionako potiskuje touch.

Na stranu što presjek skupova onih koji znaju promijeniti layout i onih kojima treba promjena jer se ne znaju snaći teži nuli. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
BlueMax kaže...
.....

Ja moram priznati da ne razumijem sta ti ne razumijes.

A sta ti ja mogu :-) Vise spinata, dobro je za mozdane celije, cesto ne razumijes stosta :-)

 

 

Edit:

da ne budem kompletno nepristojan - nadji mi nekoga tko igra igre, tko gleda u tipkovnicu da bi skuzio gdje je naprijed, gdje natrag, gdje je skok, a gdje se mijenjaju oruzja. Ili nekoga tko radi u Photoshopu tko gleda po tipkovnici gdje je tipka s kistom...

 

Nije stvar u tome da se ne gleda u tipkovnicu, nego u tome da se layout mijenja...

All our needs put together don't bleed on their own... you paid for an eyeful - so behold the bull....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 21:07 (Deus ex machina).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Old Iggy kaže...
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...

Bogami ni meni nije jasno čemu služi tipkovnica s promjenjivim layoutom? {#}

Da si se ikad sreo sa sarenilom layouta po belosvetskim aerodromima skuzio bi odmah zasto je koncept odlican :)

 

 

Nagledao sam se ja toga puno previše, bez brige. {#}

Ali takva mjesta će zadnja kupovati ovakve tipkovnice - preskupo, 90% korisnika ionako ne zna promijeniti layout, a tipkovnice ionako potiskuje touch.

Na stranu što presjek skupova onih koji znaju promijeniti layout i onih kojima treba promjena jer se ne znaju snaći teži nuli. {#}

tipku nikada nece,i ne moze zamjeniti touch! isto da kazes da je cyber-sex isto sto i sex {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
agent47thehitman kaže...

tipku nikada nece,i ne moze zamjeniti touch! isto da kazes da je cyber-sex isto sto i sex {#}

Prouci malo bolje... na prvu loptu sam i ja pomislio da je u pitanju touch tipkovnica, ali nije. Svaka tipka ima mali display.

All our needs put together don't bleed on their own... you paid for an eyeful - so behold the bull....
14 godina
neaktivan
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Previše plitak hod tipki, ne volim takve "slim" tipkovnice. Ali inače zanimljiv koncept.

0xBADC0DE
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?

Ah još jedna glupost. Ta tipkovnica je bzv svaki program ima svoje kontrole gdje možete pogledati kako s tipkovnicom upravljati. na photoshopu ne treba tipkovnica može se sve mišem, tipkovnica je samo jedna prećica. Dosta su samo oznake za slova brojeve shift itd. Dobra je i ova ideja s univerzalnom tipkovnicom za sve jezinke  u drajveru odabereš jezik i to je to. Ovakve tipkovnice moraju imati neku vrstu malog ekrana to nije dobro ima previše elektronike u jednoj tipci pa treba staviti zaštitu od vode jer je naj više proljevanja vode, sokova i sl po tipkovnici i onda hod tipke bude jako mali a to nije dobro za pisanje. Pisanje bi bilo dosta sporije. Jednostavno mi se ne sviđa ova ideja bez vete je i nema sigurno oznaku na tipci za sve programe neko pojedine programe. A što kada se program unaprijedi i dođe neka nova opcije? Ljudi bis e totalno izgubili nebi znali gdje je što.


http://funnypage-77ari.blogspot.com/2012/11/10-crnogorskih-zapovjedi.html
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Deus ex machina kaže...
agent47thehitman kaže...

tipku nikada nece,i ne moze zamjeniti touch! isto da kazes da je cyber-sex isto sto i sex {#}

Prouci malo bolje... na prvu loptu sam i ja pomislio da je u pitanju touch tipkovnica, ali nije. Svaka tipka ima mali display.

ja sam covjeku odgovorio na njegovu da touch zamjenjuje tipke,a znam da je svaka *za sebe {#}

16 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
agent47thehitman kaže...

Nagledao sam se ja toga puno previše, bez brige. {#}

Ali takva mjesta će zadnja kupovati ovakve tipkovnice - preskupo, 90% korisnika ionako ne zna promijeniti layout, a tipkovnice ionako potiskuje touch.

Na stranu što presjek skupova onih koji znaju promijeniti layout i onih kojima treba promjena jer se ne znaju snaći teži nuli. {#}

tipku nikada nece,i ne moze zamjeniti touch! isto da kazes da je cyber-sex isto sto i sex {#}

Na pultu usred aerodroma poprilično ista stvar. {#}

16 godina
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Deus ex machina kaže...

 

Nije stvar u tome da se ne gleda u tipkovnicu, nego u tome da se layout mijenja...

Pa osim erotske komponente koja uključuje povećanje penisa kad pokreneš Battlefield, a WSAD više nisu WSAD, nego ↑↓←→, na space se odjednom nacrta piktogram čovječuljka koji skače... dakle, isključivo dizajn.
Što se tiče rasporeda tipki, bilo bi vrlo zgodno kad se sshaam :) na stroj na kojem nema HR rasporeda, nego US, pa onda tražim di je feckin' dvotočka i slash :) 

Osobno vidim prednosti takve tipkovnice, pogotovo što ne znam tipkati a da ne gledam u tipkovnicu - jednostavno, nisam to nikad savladao, ne ide mi koordinacija prstiju i onoga što ispadne na ekranu... :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?
Old Iggy kaže...

Na pultu usred aerodroma poprilično ista stvar. {#}

Mislim da si upravo napisao razvoj radnje za "Crank 3"


@Father Dougal

fair enough. Nisam ni pomislio o mogucnosti da se tipkovnica shifta sa remoteom. To bi stvarno bilo zgodno.

Apropos "erotske komponente" - ovo moram danas iskoristiti nekako u RL talku..

All our needs put together don't bleed on their own... you paid for an eyeful - so behold the bull....
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.2.2013 21:27 (Deus ex machina).
16 godina
offline
Najbolja tipkovnica ikad?

Kako su ljudi glupi, izmišljaju raznorazne bedastoće umjesto da prije nego razrade koncept pitaju savjet BUG foruma. Odmah bi skužili da im se ne isplati.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolja tipkovnica ikad?

A kada se layout promjeni pa onda neke tipke neće biti funkcionalne? Jer npr ako slovo a dobije novu fubnkciju onda ga ne možemo koristiti kao a i sl? Jer npr ja odem jedno 3 sec  na skype napisati nekompe poruku pa ne mogu koristiti neke tipke dok mi je upaljen photoshop. Mislim da bi tu bilo jako puno bugova.

http://funnypage-77ari.blogspot.com/2012/11/10-crnogorskih-zapovjedi.html
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice