Najveći Dellov monitor

poruka: 31
|
čitano: 6.370
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveći Dellov monitor".
13 godina
offline
Najveći Dellov monitor

kako bi se samo krasno uklopio na stol... {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najveći Dellov monitor

Nasljednik U3011?

 

Bit ce sigurno nekih 10k kod nas. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 9:25 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najveći Dellov monitor

Vidim samo 16:10, sad tako nek krenu prema manjim rezolucijama i sve 5.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Najveći Dellov monitor
Bez veze, Mac 27" ima istu rezoluciju i jeftiniji je. Da su digli rezoluciju na tih dodatnih 3" onda bi to bilo OK, ovako ne znam tko ce to kupiti.
 
0 20 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
zoki.zlikowski kaže...
Bez veze, Mac 27" ima istu rezoluciju i jeftiniji je. Da su digli rezoluciju na tih dodatnih 3" onda bi to bilo OK, ovako ne znam tko ce to kupiti.

 

Mac -> 27-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2560-by-1440 resolution with support for millions of colors (16:9)

DELL -> 2.560 x 1.600 (16:10)

 

1600>1440

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
zoki.zlikowski kaže...
Bez veze, Mac 27" ima istu rezoluciju i jeftiniji je. Da su digli rezoluciju na tih dodatnih 3" onda bi to bilo OK, ovako ne znam tko ce to kupiti.

Pametno moje,konkurencija tom mac-u je dell u2713h koji je iste veličine kao on i iste rezolucije. Navedeni košta 4600kn. Dell u3011h je 3 inča veći. Ima veću rezoluciju (1600>1440) i ima bolji omjer.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Najveći Dellov monitor
zoki.zlikowski kaže...
Bez veze, Mac 27" ima istu rezoluciju i jeftiniji je. Da su digli rezoluciju na tih dodatnih 3" onda bi to bilo OK, ovako ne znam tko ce to kupiti.

Nije ista rezolucija.

 

Ja sam vec 5-6 godina na 30'', prvo Dell 3007 a onda HP LP3065 koji imam i danas. 3x DVI je bio razlog prelaska, Dell je imao samo 1 i to mi je smetalo, a dual link KVM switch je preskup, pa sam razliku radije ulozio u monitor. 

 

Kad pokraj stavis iMac, odmah vidis razliku, kao sto vidis ogromnu razliku izmedju 24 i 27''

13 godina
offline
Najveći Dellov monitor

Ma pustite ga, ne zna što priča.

Tu je samo kako bi započeo flame war.

 

A što se cijene tiče, bit će ona dosta viša, zbog ovih điđi-miđi fora koje se dobiju.

Iznad 11k, vrlo vjerojatno. Jer je postojeći U3011 9,5k kuna (ima ga jedna jedina trgovina).
Inače, Dell je Dell, što se monitora tiče.

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
sudy_freak kaže...

Ma pustite ga, ne zna što priča.

Tu je samo kako bi započeo flame war.

 

A što se cijene tiče, bit će ona dosta viša, zbog ovih điđi-miđi fora koje se dobiju.

Iznad 11k, vrlo vjerojatno. Jer je postojeći U3011 9,5k kuna (ima ga jedna jedina trgovina).
Inače, Dell je Dell, što se monitora tiče.

Ne bih rekao, poanta nove serije su niže cijene,stari u2711h je koštao 5.7k a nasljednih u2713 košta kulturnih privlačnih 4600. Tako da bi nasljednih u3011 trebao biti oko 8k 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Najveći Dellov monitor
athlon64 kaže...
sudy_freak kaže...

Ma pustite ga, ne zna što priča.

Tu je samo kako bi započeo flame war.

 

A što se cijene tiče, bit će ona dosta viša, zbog ovih điđi-miđi fora koje se dobiju.

Iznad 11k, vrlo vjerojatno. Jer je postojeći U3011 9,5k kuna (ima ga jedna jedina trgovina).
Inače, Dell je Dell, što se monitora tiče.

Ne bih rekao, poanta nove serije su niže cijene,stari u2711h je koštao 5.7k a nasljednih u2713 košta kulturnih privlačnih 4600. Tako da bi nasljednih u3011 trebao biti oko 8k 

Kod nas, nikada nasljednik ne košta manje od prethodnika.
Bilo da gledamo monitore, automobile, fenove, kopačke, gumu za bicikl, itd.

Ili će biti ista cijena ili malo viša.

Ali da se ne sporimo sada tu, bez veze, vidjet ćemo.

Koliko god bio, znam da ga ne kupujem {#} 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
sudy_freak kaže...
athlon64 kaže...
sudy_freak kaže...

Ma pustite ga, ne zna što priča.

Tu je samo kako bi započeo flame war.

 

A što se cijene tiče, bit će ona dosta viša, zbog ovih điđi-miđi fora koje se dobiju.

Iznad 11k, vrlo vjerojatno. Jer je postojeći U3011 9,5k kuna (ima ga jedna jedina trgovina).
Inače, Dell je Dell, što se monitora tiče.

Ne bih rekao, poanta nove serije su niže cijene,stari u2711h je koštao 5.7k a nasljednih u2713 košta kulturnih privlačnih 4600. Tako da bi nasljednih u3011 trebao biti oko 8k 

Kod nas, nikada nasljednik ne košta manje od prethodnika.
Bilo da gledamo monitore, automobile, fenove, kopačke, gumu za bicikl, itd.

Ili će biti ista cijena ili malo viša.

Ali da se ne sporimo sada tu, bez veze, vidjet ćemo.

Koliko god bio, znam da ga ne kupujem {#} 

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=9772

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_259_226&products_id=12062

 

Govorim o cijenama kod nas, nasljednik u2711h je gotovo 1000kn jeftiniji.

Ja sam razmisljao ako dobro zaradim preko ljeta ulozit u netko ovakvo.Do sad kad sam god potosio na ekran mi je vrijedilo svake lipe, obozavam ovog u2412m.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 11:29 (athlon64).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
F10EXX kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Bez veze, Mac 27" ima istu rezoluciju i jeftiniji je. Da su digli rezoluciju na tih dodatnih 3" onda bi to bilo OK, ovako ne znam tko ce to kupiti.

Nije ista rezolucija.

 

Ja sam vec 5-6 godina na 30'', prvo Dell 3007 a onda HP LP3065 koji imam i danas. 3x DVI je bio razlog prelaska, Dell je imao samo 1 i to mi je smetalo, a dual link KVM switch je preskup, pa sam razliku radije ulozio u monitor. 

 

Kad pokraj stavis iMac, odmah vidis razliku, kao sto vidis ogromnu razliku izmedju 24 i 27''

Imam 27" i slažem se s tobom, nikad nije dovoljno velik. Međutim taj 30" je 2 inča širi, a ima istu rezoluciju (po širini), a i Macov monitor ima kameru, zvučnike, mikrofon i USB hub.

 

sudy_freak kaže...
athlon64 kaže...
sudy_freak kaže...

Ma pustite ga, ne zna što priča.

Tu je samo kako bi započeo flame war.

 

A što se cijene tiče, bit će ona dosta viša, zbog ovih điđi-miđi fora koje se dobiju.

Iznad 11k, vrlo vjerojatno. Jer je postojeći U3011 9,5k kuna (ima ga jedna jedina trgovina).
Inače, Dell je Dell, što se monitora tiče.

Ne bih rekao, poanta nove serije su niže cijene,stari u2711h je koštao 5.7k a nasljednih u2713 košta kulturnih privlačnih 4600. Tako da bi nasljednih u3011 trebao biti oko 8k 

Kod nas, nikada nasljednik ne košta manje od prethodnika.
Bilo da gledamo monitore, automobile, fenove, kopačke, gumu za bicikl, itd.

Ili će biti ista cijena ili malo viša.

Ali da se ne sporimo sada tu, bez veze, vidjet ćemo.

Koliko god bio, znam da ga ne kupujem {#} 

Za razliku od tebe, mene ne zanima proizvođač, ja sam 15-tu davno premašio. Mene zamina samo kvaliteta i skakat ću s proizvođača na proizvođača kako će tko raditi bolje proizvode, a ti ovco jedna ostani zatvorena u svom toru. Kao što i sam kažeš koliko god bio ti ga ne kupuješ, ja ga možda kupujem.

14 godina
neaktivan
offline
Najveći Dellov monitor

Ja sam prije bio od mišljenja "ma sve povise 24 je prevelikom to ne mozes pratit ocima itd..." 

 

A onda sam sjeo ispred 3007wfp. 

Zaključak mi je bio: Ovo je prva stvar koju kupujem kad budem ima 10k viška. Samo jbga nije lako skupit te pare. A  i za tu rezoluciju bi morala popratno ic jedna gtx680.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 11:41 (athlon64).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Najveći Dellov monitor

Kakav iMac pobogu? I kakvi ekrani sa 16:9 omjerom?

 

Ovo je 16:10! Velika je razlika. Samo onaj koji to nije vidio uzivo moze usporedjivati 16:9 sa 16:10. A tek iMaca... Jadna vam majka okanite se ove teme :)

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
jumboY kaže...

Kakav iMac pobogu? I kakvi ekrani sa 16:9 omjerom?

 

Ovo je 16:10! Velika je razlika. Samo onaj koji to nije vidio uzivo moze usporedjivati 16:9 sa 16:10. A tek iMaca... Jadna vam majka okanite se ove teme :)

Ja imam u2311h 16:9 i u2412m 16:10 pa je nebo i zemlja a kamoli kad se radi o 3 inča.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
athlon64 kaže...
jumboY kaže...

Kakav iMac pobogu? I kakvi ekrani sa 16:9 omjerom?

 

Ovo je 16:10! Velika je razlika. Samo onaj koji to nije vidio uzivo moze usporedjivati 16:9 sa 16:10. A tek iMaca... Jadna vam majka okanite se ove teme :)

Ja imam u2311h 16:9 i u2412m 16:10 pa je nebo i zemlja a kamoli kad se radi o 3 inča.

Ne gledam filmove na monitoru, pa mi je svejedno za omjer, ali mi uvijek fali prostora. Vidim da je to 1" ekstra po visini, što nije loše. Je li se osjeti kad pređeš s jednog na drugi monitor?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
zoki.zlikowski kaže...
athlon64 kaže...
jumboY kaže...

Kakav iMac pobogu? I kakvi ekrani sa 16:9 omjerom?

 

Ovo je 16:10! Velika je razlika. Samo onaj koji to nije vidio uzivo moze usporedjivati 16:9 sa 16:10. A tek iMaca... Jadna vam majka okanite se ove teme :)

Ja imam u2311h 16:9 i u2412m 16:10 pa je nebo i zemlja a kamoli kad se radi o 3 inča.

Ne gledam filmove na monitoru, pa mi je svejedno za omjer, ali mi uvijek fali prostora. Vidim da je to 1" ekstra po visini, što nije loše. Je li se osjeti kad pređeš s jednog na drugi monitor?

Malo je rec da se osjeti, držao ga u landscapeu ili portraitu velika je razlika. 2412 je puno prirodniji za rad, jedno vrijeme mi je bio u2311h u landscapeu a u2412 u portraitu jer je ovaj puno širi,onda sam shvatio da mi je ipak bitnije imat bolji primarni ekran pa sam vratio u2311 u portrait i u2412m u landscape. Preporodio se, u2311 je tako uzak naspram ovoga. Trenutno ovakko izgleda stol: 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Najveći Dellov monitor
zoki.zlikowski kaže...

Za razliku od tebe, mene ne zanima proizvođač, ja sam 15-tu davno premašio. Mene zamina samo kvaliteta i skakat ću s proizvođača na proizvođača kako će tko raditi bolje proizvode, a ti ovco jedna ostani zatvorena u svom toru. Kao što i sam kažeš koliko god bio ti ga ne kupuješ, ja ga možda kupujem.

I ja sam 15-tu davno premašio, za tvoj informaciju.
A ne moraš se pravdati, znamo se.

I ne koristi moje izraze, jer dobro znamo tko je ovca. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
11 godina
offline
Najveći Dellov monitor

jedini minus:


- May cause lust, envy and jealousy in friends and family

[19xx] C3c1l
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveći Dellov monitor
athlon64 kaže...

Malo je rec da se osjeti, držao ga u landscapeu ili portraitu velika je razlika. 2412 je puno prirodniji za rad, jedno vrijeme mi je bio u2311h u landscapeu a u2412 u portraitu jer je ovaj puno širi,onda sam shvatio da mi je ipak bitnije imat bolji primarni ekran pa sam vratio u2311 u portrait i u2412m u landscape. Preporodio se, u2311 je tako uzak naspram ovoga. Trenutno ovakko izgleda stol: 

Kada već pišeš o dojmovima, zanima me tvoje mišljenje o igranju na U2412? Ima li problema, ghostinga ili bilo kojih drugih negativnih efekata u odnosu na U2311?

Meni se taj U2412 više sviđa svojim dizajnom, jednostavno mi je prelijep monitor sa ravnim i jednostavnim linijama, pa razmišljam da ga sebi uzmem ali pretežno se igram i gledam filmove na kompu pa me ne zanima u nekom radu u programima.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
athlon64 kaže...
jumboY kaže...

Kakav iMac pobogu? I kakvi ekrani sa 16:9 omjerom?

 

Ovo je 16:10! Velika je razlika. Samo onaj koji to nije vidio uzivo moze usporedjivati 16:9 sa 16:10. A tek iMaca... Jadna vam majka okanite se ove teme :)

Ja imam u2311h 16:9 i u2412m 16:10 pa je nebo i zemlja a kamoli kad se radi o 3 inča.

da, i ja imam u2412m i stvarno je ogromna razlika u odnosu na 16:9 monitore

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
boxer kaže...
athlon64 kaže...

Malo je rec da se osjeti, držao ga u landscapeu ili portraitu velika je razlika. 2412 je puno prirodniji za rad, jedno vrijeme mi je bio u2311h u landscapeu a u2412 u portraitu jer je ovaj puno širi,onda sam shvatio da mi je ipak bitnije imat bolji primarni ekran pa sam vratio u2311 u portrait i u2412m u landscape. Preporodio se, u2311 je tako uzak naspram ovoga. Trenutno ovakko izgleda stol: 

Kada već pišeš o dojmovima, zanima me tvoje mišljenje o igranju na U2412? Ima li problema, ghostinga ili bilo kojih drugih negativnih efekata u odnosu na U2311?

Meni se taj U2412 više sviđa svojim dizajnom, jednostavno mi je prelijep monitor sa ravnim i jednostavnim linijama, pa razmišljam da ga sebi uzmem ali pretežno se igram i gledam filmove na kompu pa me ne zanima u nekom radu u programima.

Ni u2311h i u2412m nemaju apsolutno nikakvih problema s igranjem. Gonjam bf3 multiplayer bez problema. Nemoj vjerovat u price za malu djecu i kupit blijedu tn matricu radi odaziva...

Dapace u2412m prema specifikacijama ima i niži input lag od u2311 pa bi trebao biti i bolji. Ali osim eko si ekstremni fps gamer (cod2/ counter/quake kategorija) apsolutno se nema potrebe zamarat glupostima. Kupuj,neces pozalit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
zoki.zlikowski kaže...
Bez veze, Mac 27" ima istu rezoluciju i jeftiniji je. Da su digli rezoluciju na tih dodatnih 3" onda bi to bilo OK, ovako ne znam tko ce to kupiti.

 

iMac koristi panel star 5 godina koji ima dosta manji gamut boja. Rezolucija je takoder 2560x1440 (16:9)

 

 

 

...ali istina, dva 27" monitora tocnije dva U2713HM bi bila isplativija nego ovaj jedan.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
fade kaže...

...ali istina, dva 27" monitora tocnije dva U2713HM bi bila isplativija nego ovaj jedan.

Vidiš s ovim zadnjim imas nelošu poantu. Ali gledam sad ovako, ja trenutno imam u2412m u landscapeu i u2311 u portraitu,  dream kombinacija mi je u3011 u landscapeu i u2412 u portraitu, uzest 2 u2711 je super kombinacija ali racunaj da je primarni monitor ipak primarni, u njega gledas vecinu vremena, s razlogom se zove primarni. Nitko ne stavi 2 komada u ladscape jedan do drugoga i onda sjedne između njih pa kombinira. Tako da mi se cak boljom solucijom cini u3011 te u2412.

 

Još da pitam, moj u2412 ima 8 bitnu h-ips matricu? A u2712 i u3012 imaju 10-bitnu jel tako?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
athlon64 kaže...

Ne bih rekao, poanta nove serije su niže cijene,stari u2711h je koštao 5.7k a nasljednih u2713 košta kulturnih privlačnih 4600. Tako da bi nasljednih u3011 trebao biti oko 8k 

 

2713 je okrljašteni 2711 i to ne možeš smatrati nasljednikom, koliko je lošiji toliko je i jeftiniji, nikakve niže cijene nisu u pitanju, pogledaj prvo specifikacije, 2711 je bolji i skuplji monitor...

 

2711 - adobe rgb, srgb

2713 - srgb

 

2711 - 10bit ips

2713 - 8bit ips

 

2711 - 6ms g2g

2713 - 8ms g2g

 

2711 - 2x dvi, vga, hdmi, display port, composite, component

2713 - dvi, vga, hdmi, display port

 

2711 - 8in1 card reader

2713 - n/a

 

Kao što je sudy freak napisao nasljednik nikada ne košta jeftinije, ceo della je jedan dan došao na posao i rekao ej ljudi šta nismo malo preskupi, a da spustimo cijene, aa?

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Najveći Dellov monitor

daj onda link direktne usporedbe

ja sam uzeo 2713hm jer po raznim reviewima sam dosao do toga da meni ne treba 2711 za kucnu upotrebu i manje struje trosi i manje se grije

lp 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
thabigjc kaže...

ja sam uzeo 2713hm jer po raznim reviewima sam dosao do toga da meni ne treba 2711 za kucnu upotrebu i manje struje trosi i manje se grije

 

 

upravo tako, average joe ne treba điđe miđe i uštedom su došli do niže cijene, a ne da je cijena poanta sama po sebi...

 

da citiram dio teksta iz članka

 

"S obzirom da je namijenjen profesionalnoj upotrebi, monitor dolazi s potvrdom o postavkama tvorničke kalibracije prikaza slike, a nudi 99-postotnu pokrivenost AdobeRGB spektra, odnosno 100-postotnu pokrivenost sRGB-a."

 

ima li tvoj 2713 adobe rgb? nema... nudi manje od 2711 za proporcionalno manju cijenu...

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najveći Dellov monitor
Cele303 kaže...
athlon64 kaže...

Ne bih rekao, poanta nove serije su niže cijene,stari u2711h je koštao 5.7k a nasljednih u2713 košta kulturnih privlačnih 4600. Tako da bi nasljednih u3011 trebao biti oko 8k 

 

2713 je okrljašteni 2711 i to ne možeš smatrati nasljednikom, koliko je lošiji toliko je i jeftiniji, nikakve niže cijene nisu u pitanju, pogledaj prvo specifikacije, 2711 je bolji i skuplji monitor...

 

2711 - adobe rgb, srgb

2713 - srgb

 

2711 - 10bit ips

2713 - 8bit ips

 

2711 - 6ms g2g

2713 - 8ms g2g

 

2711 - 2x dvi, vga, hdmi, display port, composite, component

2713 - dvi, vga, hdmi, display port

 

2711 - 8in1 card reader

2713 - n/a

 

Kao što je sudy freak napisao nasljednik nikada ne košta jeftinije, ceo della je jedan dan došao na posao i rekao ej ljudi šta nismo malo preskupi, a da spustimo cijene, aa?

Ahaa, znaći u2713 nema 10 bitnu matricu? A yebo im pas mater onda, mislio sam da su slucajno pale cijene iz cista mira. Hoce li u3013 tj ovajj novi 30 bit 10 bitan ili okrljašten?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Najveći Dellov monitor

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-dell-ultrasharp-u2713hm-27-2560x1440-ips-led-backlight-10001-20000001dcr-178178-8ms-hard-coating-3h-dvidisplayporthdmivgausb30-black/63050

 

gledam tu u protisa i jos je jeftiniji, 4350 u2713h. je da je okrljaštena verzija u2711-ke ali iskreno mi se još uvjek čini kao prilično dobar buy. Opasno su mu snizili cijenu a još uvjek je tu prilično dobra matrica i 4k rezolucija.

I vidim da imm je vec dosao ovaj novi 21:9 dell, brzi su...

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najveći Dellov monitor

ja sam uzeo u adm-a a sad dat 1000kn vise za neki range boja koji ja nema sanse da vidim mi je bilo blesavo

presao sam sa samsunga 971p od 19'' na ovu mrcinu i stvarno nemogu si zamislit da taj monitor moze bit jos bolji..

Evo mali review za u2713hm pa ako netko zeli malo vise info o njemu..

mene je dobio na ovome:

- 1000kn jeftiniji od 2711

- usb 3.0 hub

- w-led umjesto ccfl (zbog manje potrosnje i grijanja)

 

eto lp

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. http://db.tt/0iXs5Cx
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice