Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

poruka: 46
|
čitano: 5.011
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr".
7 godina
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Katastrofa, na vrijeme sam se rješio uređaja sa S801 iako mi je taj SOC bio možda najdraži od svih koje sam koristio, brz, štedljiv i bez pregrijavanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 3:53 (It'sMe932).
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Sad se Huawei može javno ograditi da Huawei nije izdao drivere za Huawei Kirin SoC-ove...

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Ovo je potvrda da HTC M8 neće dobit 7icu (SD 801). Nije neočekivano.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
MrBlc kaže...

Sad se Huawei može javno ograditi da Huawei nije izdao drivere za Huawei Kirin SoC-ove...

 

...ili Samsung da Samsung nije izdao podršku za Exynos :D

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
8 godina
neaktivan
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Priča se da bi ovo mogao biti kraj za Samsung Galaxy S3, tj. da više niti custom ROM-ovi sa 7-icom neće moći na njega. Po mome vrhunac Galaxy S serije.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Zamislite si samo PC iz 2005 a da se ne moze nadograditi na 10, svi bi popljuvali proizvodjace tih komponenti, firma bi vec odavno zbog nekompatibilnog hw propala.... ali eto, debilcici misle da je mobilna platforma drukcija, bezveznija, nezasluzna nadogradnji i podrske, UZAS!

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
LudaRajcica kaže...

Zamislite si ..

 Meni je jos nezamislivije da novi mobiteli kostaju dosta vise od prosjecnog pc-a, pricam o top modelima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s

Joj, clickbaiting BOL... Sad će opet doći Appleovce da se pohvale kako oni dobivaju nadogradnje za četrnaest godina stare uređaje, onda ću im opet morati objašnjavati da lažu i da stari uređaji dobivaju okljaštrenu verziju (npr. iP 6 ne dobiva Lift to wake)... Dajte malo odmora, pa nemamo snage svaki dan se prepirati s njima.

 

LudaRajcica kaže...

Zamislite si samo PC iz 2005 a da se ne moze nadograditi na 10, svi bi popljuvali proizvodjace tih komponenti, firma bi vec odavno zbog nekompatibilnog hw propala.... ali eto, debilcici misle da je mobilna platforma drukcija, bezveznija, nezasluzna nadogradnji i podrske, UZAS!

 True that... Ali mobiteli su trenutno dobra krava muzara, svi hoće najnovije i najljepše iako ima dvije i pol relevantne stavke u novijoj verziji OS-a i sigurno ima hrpa ekipa koja će kupiti novi mobitel zato da ima Nougat iako mu ne treba.

 

nixass kaže...
LudaRajcica kaže...

Zamislite si ..

 Meni je jos nezamislivije da novi mobiteli kostaju dosta vise od prosjecnog pc-a, pricam o top modelima

 Također... Koštaju jer mogu i jer će se kupovati i da koštaju 10000 kn. A ima ih i takvih. Još mi je fascinantniji npr. Apple watch za 10109 kn...

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 9:36 (Mirko935).
12 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Evo i teorije zašto neće objaviti nove drivere. Dotični SoC nemaju hw enkripcijski modul te ne mogu ispuniti Googlove certifikacijske zahtjeve (brzina sw enkripcije je premala). Iz tog razloga, proizvođači ne žele uložiti dodatni effort koji njima ne bi ništa donio.

http://www.androidauthority.com/android-7-0-snapdragon-800-801-712930/
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s

Pa zašto onda započinješ?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through th
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
skank666 kaže...

Pa zašto onda započinješ?

 Preventivno.

15 godina
online
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
kerum kaže...
Evo i teorije zašto neće objaviti nove drivere. Dotični SoC nemaju hw enkripcijski modul te ne mogu ispuniti Googlove certifikacijske zahtjeve (brzina sw enkripcije je premala). Iz tog razloga, proizvođači ne žele uložiti dodatni effort koji njima ne bi ništa donio.

http://www.androidauthority.com/android-7-0-snapdragon-800-801-712930/

ok, ali zašto za recimo S3 onda nije izašao android 5 i 6? što ni za njih nije ispunjavao certifikacijske zahtjeve?

uostalom koliko sam mob vrti taj proces da on toliko penalizira rad starijeg mobitela?

15 godina
neaktivan
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Ne dobiva Nougat ne samo M8 iz 2014. nego i Galaxy A7 kojeg si mogao kupiti tek 2016.

 

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Iako mi je S3 najdraži mobitel do sad, i koristi se i nakon 4 godine od strane ukućana,

iz principa ne uzimam više Samsung jer čak ni 4.4 nisu htjeli dati jer je kao 1GB ram-a premalo,

iako ima uređaja sa 512MB koji uredno vrte i 5.1, npr:

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/875a392c

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 10:53 (segregator).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
segregator kaže...

Iako mi je S3 najdraži mobitel do sad, i koristi se i nakon 4 godine od strane ukućana,

iz principa ne uzimam više Samsung jer čak ni 4.4 nisu htjeli dati jer je kao 1GB ram-a premalo,

iako ima uređaja sa 512MB koji uredno vrte i 5.1, npr:

 

http://www.devicespecifications.com/en/model/875a392c

 

Najavljivali su Lollipop za HTC Desire 610, pitam HTC hoće li doći više taj Lollipop i kažu mi kako mobitel ima 1 GB RAM-a te da to nije dosta za navedenu verziju Androida. Kako onda LG-jevi mobiteli s 512 MB RAM-a vrte Lollipop bez problema? LOL! Zadnja verzija Androida za taj mobitel je 4.4.2.

 

Nije da mobiteli ne podržavaju nove verzije Androida, podržavaju, ali oni ne žele raditi Android za starije uređaje. Tako tjeraju korisnike da kupuju nove mobitele; još izmisle neke kritične sigurnosne bugove, uplaše ljude i da vidiš kojom će se brzinom pokupovat novi modeli mobitela.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 11:27 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
LG G3 te na žalost i dalje koristim Lollipop pošto službeno VIP nije pustio nikakav novi update OS-a (da ne spominjem G2 koji koristi bolja polovica, kod nje je i dalje ICS (Tele2)).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Marko :D kaže...

 

Najavljivali su Lollipop za HTC Desire 610, pitam HTC hoće li doći više taj Lollipop i kažu mi kako mobitel ima 1 GB RAM-a te da to nije dosta za navedenu verziju Androida. Kako onda LG-jevi mobiteli s 512 MB RAM-a vrte Lollipop bez problema? LOL! Zadnja verzija Androida za taj mobitel je 4.4.2.

ma treba koristiti modane romove.

evo ja na svom S3 koristim modani rom od androida 5.1.1. i mob doslovce LETI. uz to mu je produljeno trajanje baterije zbog optimizacije novih androida i to za cijelih 100%! (s jednog dana na dva dana uz identično korištenje).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
kerum kaže...
Evo i teorije zašto neće objaviti nove drivere. Dotični SoC nemaju hw enkripcijski modul te ne mogu ispuniti Googlove certifikacijske zahtjeve (brzina sw enkripcije je premala). Iz tog razloga, proizvođači ne žele uložiti dodatni effort koji njima ne bi ništa donio.

http://www.androidauthority.com/android-7-0-snapdragon-800-801-712930/

 Uskoro će javnosti biti dostupan Googleov Compatibility Test Suite (CTS) kojeg se OEM-i moraju držati. Bit će jasno da li je do toga zahtjeva za mogućnost hardverske enkripcije. 

 

Vjerojatno ima svega pomalo. Od želje proizvođača za što kraćim vijekom podrške i životnog ciklusa proizvoda do Googđeovih uvjeta i ne podrške proizvođača čipa.

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 11:52 (hrvooje).
13 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Ges kaže...
Marko :D kaže...

Najavljivali su Lollipop za HTC Desire 610, pitam HTC hoće li doći više taj Lollipop i kažu mi kako mobitel ima 1 GB RAM-a te da to nije dosta za navedenu verziju Androida. Kako onda LG-jevi mobiteli s 512 MB RAM-a vrte Lollipop bez problema? LOL! Zadnja verzija Androida za taj mobitel je 4.4.2.

ma treba koristiti modane romove.

evo ja na svom S3 koristim modani rom od androida 5.1.1. i mob doslovce LETI. uz to mu je produljeno trajanje baterije zbog optimizacije novih androida i to za cijelih 100%! (s jednog dana na dva dana uz identično korištenje).

Znam da su custom ROM-ovi super, ali dosta ih ima puno bugova. Osim toga, radije se ne bih s tim igrao jer mogu zeznut uređaj, a ne plaća mi se servis. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 11:49 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Marko :D kaže...

Znam da su custom ROM-ovi super, ali dosta ih ima puno bugova. Osim toga, radije se ne bih s tim igrao jer mogu zeznut uređaj, a ne plaća mi se servis. 

 To se lako riješi, ne trčiš instalirati prvi nego pričekaš mjesec-dva pa ako ljudi nemaju problema, instaliraš

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Ma kakvi bugovi, neki su build-ovi ispeglani do bola. Vidi jednostavno gdje je forum najaktivniji i znaš da nema problema. Meni je 6.0.1 na s3 već nekoliko mjeseci i sve radi kako treba. Dapače, puno bolje i glađe nego na originalnim verzijama 4.1 i 4.3.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
segregator kaže...
Marko :D kaže...

Znam da su custom ROM-ovi super, ali dosta ih ima puno bugova. Osim toga, radije se ne bih s tim igrao jer mogu zeznut uređaj, a ne plaća mi se servis. 

 To se lako riješi, ne trčiš instalirati prvi nego pričekaš mjesec-dva pa ako ljudi nemaju problema, instaliraš

limitedition kaže...

Ma kakvi bugovi, neki su build-ovi ispeglani do bola. Vidi jednostavno gdje je forum najaktivniji i znaš da nema problema. Meni je 6.0.1 na s3 već nekoliko mjeseci i sve radi kako treba. Dapače, puno bolje i glađe nego na originalnim verzijama 4.1 i 4.3.

Ali opet, ako nešto zeznem prilikom postavljanja custom ROM-a, moram nosit mobitel na servis. Nikad takvo nešto nisam radio. 

10 godina
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Helio P10 supported. Super 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Marko :D kaže...
segregator kaže...
Marko :D kaže...

Znam da su custom ROM-ovi super, ali dosta ih ima puno bugova. Osim toga, radije se ne bih s tim igrao jer mogu zeznut uređaj, a ne plaća mi se servis. 

 To se lako riješi, ne trčiš instalirati prvi nego pričekaš mjesec-dva pa ako ljudi nemaju problema, instaliraš

limitedition kaže...

Ma kakvi bugovi, neki su build-ovi ispeglani do bola. Vidi jednostavno gdje je forum najaktivniji i znaš da nema problema. Meni je 6.0.1 na s3 već nekoliko mjeseci i sve radi kako treba. Dapače, puno bolje i glađe nego na originalnim verzijama 4.1 i 4.3.

Ali opet, ako nešto zeznem prilikom postavljanja custom ROM-a, moram nosit mobitel na servis. Nikad takvo nešto nisam radio. 

 Zato postoji forum  Kada sam kupio prvi android tablet tresao sam se da se ne bricka jer nebih znao sto cu - i uz pomoc foruma stavio gore tadasnji najnoviji 4.4.2 i letio je. Evo prije par dana na Lenovo K920 aka Z2 PRO stavio 6.0 ako se ne varam ( Cyanogen mod ).

 

 

 

EDIT: Marko :D  samo da napomenem, tablet ( Samsung tab 2 ) dan danas radi sa beta verzijom update-a ( kupljen 2011 ). Tako da Cyanogen mod all the way! 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2016 17:38 (Fake_Alert).
15 godina
neaktivan
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Prije par dana je ovdje bila vijest o novom virusu kojim su pogođene sve verzije Androida.  Evo screenshot sa mojeg s3, sve je već pokrpano :)

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
limitedition kaže...

Ma kakvi bugovi, neki su build-ovi ispeglani do bola. Vidi jednostavno gdje je forum najaktivniji i znaš da nema problema. Meni je 6.0.1 na s3 već nekoliko mjeseci i sve radi kako treba. Dapače, puno bolje i glađe nego na originalnim verzijama 4.1 i 4.3.

 Da ali tvoj S3 je star koliko... i taj ROM se pegla već nekoliko godina. Teško je očekivati npr. za S7 da je bug free. Možda za par godina bude na razini sluzbenog što je ipak puno čekati.

But how do it know
14 godina
offline
Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom su kr

Sva sreća da je Kirin 950 podržan pa će moj Huawei Mate 8 dobiti Nougat

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s

Ştar ko biblija ali Android 6 nije tako odavno izišao, negdje oko nove godine su složili za S3. XDA naravno. Ja sam sačekao negdje do 3. mjeseca dok ne ispeglaju.

Give a man a mask and he will show you his true face
14 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Marko :D kaže...

Ali opet, ako nešto zeznem prilikom postavljanja custom ROM-a, moram nosit mobitel na servis. Nikad takvo nešto nisam radio. 

 Nemaš se šta pretjerano bojati. Samo vrlo detaljno pročitaj i prati upute za otključavanje bootloadera (i rootanje), isto tako kad kreneš neki custom ROM instalirati, prođeš kroz temu o tom ROM-u na xda da vidiš iskustva drugih korisnika i jesu li naletili na kakve bugove itd. i bit će sve dobro. Za sat vremena praktički dobiješ nov mobitel s hrpom novih mogućnosti bez da si uložio kune.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Za nedolazak Nougata na vaš mobitel, dijelom s
Taj virus se manifestira na snapdragon socevima.pogledaj jel tvoj s3 ima exyonos
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice