Neutrini – ne baš tako brzi

poruka: 20
|
čitano: 4.957
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Neutrini – ne baš tako brzi".
16 godina
offline
Neutrini – ne baš tako brzi

Vec dva dana razmisljam s kime sam se to kladio da nisu isli brze od svjetlosti, i ne mogu se sjetit. A taj netko se, ili isto ne sjeca, ili suti u nadi da se ja nikad necu sjetit trazit svoje novce -.-

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Neutrini – ne baš tako brzi

No, da. Kao sto sam onda i rekao. Pogreska u mjerenju {#}.

 

Ah, ah, taj senzacionalizam...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Neutrini – ne baš tako brzi

A gdje su sada oni što su mahinalno pisali, mada nisu imali pojma o čemu pišu, "zahebo se Einstain"?

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Neutrini – ne baš tako brzi

Koliko mi je poznato sklarni su valovi brzi(skoro pa trenutni) od svjetlosti.A to je i Tesla dokazo i napravio.

 

 
1 10 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neutrini – ne baš tako brzi

Ne čudi me demant, čudi me da je nešto tako uopće dospjelo u javnost.. jer neke se dogme ne diraju.

Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
Beretta kaže...

Koliko mi je poznato sklarni su valovi brzi(skoro pa trenutni) od svjetlosti.A to je i Tesla dokazo i napravio.

 

 

 

  A?

16 godina
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi

A to je onaj Teslin tajni eksperiment? Za koji je do sad znao samo on, a sad znamo svi?

***** Maxxy *****
16 godina
neaktivan
offline
Neutrini – ne baš tako brzi
Ima dosta "experimenata" koji pobijaju brzinu svjetlosti. Jedan od njih je i "teleportacija" elektrona, pa i sama dualnost fotona. No, kako se trenutno radi o nemjerivim velicinama puno se ne talasa. Ovo sa neutrinima je bilo dosta cudno kako je izislo u javnost i kako je zavrsilo. Ako se dobro sjecam oni su cijelu opremu pretestirali nekoliko puta i opet dobili isti rezultat.
Kako god bilo saznat cemo. Ne bi me cudilo da je sve zataskano jer rusenje Einsteina imalo bi ogromne posljedice, kao i rusenje religije.
 
2 10 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
Drazen kaže...
Ima dosta "experimenata" koji pobijaju brzinu svjetlosti. Jedan od njih je i "teleportacija" elektrona, pa i sama dualnost fotona. No, kako se trenutno radi o nemjerivim velicinama puno se ne talasa. Ovo sa neutrinima je bilo dosta cudno kako je izislo u javnost i kako je zavrsilo. Ako se dobro sjecam oni su cijelu opremu pretestirali nekoliko puta i opet dobili isti rezultat.
Kako god bilo saznat cemo. Ne bi me cudilo da je sve zataskano jer rusenje Einsteina imalo bi ogromne posljedice, kao i rusenje religije.

Zašto, pa u povijesti se srušio aristotel, kakve ogromne posljedice.

 

A religija je srušena za svakoga tko ima par zrna soli u glavi. Opet ne vidim nikakve ogromne posljedice.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
protjeran
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
gdje se to srušio aristotel?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
limitedition kaže...

Ne čudi me demant, čudi me da je nešto tako uopće dospjelo u javnost.. jer neke se dogme ne diraju.

Dogma u znanosti ne postoji. Fulao si temu.

Drazen kaže...
Ima dosta "experimenata" koji pobijaju brzinu svjetlosti. Jedan od njih je i "teleportacija" elektrona, pa i sama dualnost fotona. No, kako se trenutno radi o nemjerivim velicinama puno se ne talasa. Ovo sa neutrinima je bilo dosta cudno kako je izislo u javnost i kako je zavrsilo. Ako se dobro sjecam oni su cijelu opremu pretestirali nekoliko puta i opet dobili isti rezultat.
Kako god bilo saznat cemo. Ne bi me cudilo da je sve zataskano jer rusenje Einsteina imalo bi ogromne posljedice, kao i rusenje religije.

Teleportacija elektrona? Daj malo pojasni. Kako dualnost fotona pobija brzinu svjetlosti?

 

Ne znam zasto svi toliko zelite pobiti Einsteina? Ono, c je granicna brzina pa vas to plasi ili? Pa tak i tak nikad necete putovati tim brzinama, ne vidim problem...

 

Stvari idu otprilike ovako: imas teoriju, formuliras ju, izmislis eksperiment s kojim ju potvrdis, ponovis ga par puta, ako se ne slaze s teorijom ili ju odbacis ili doradis. Ponovi.

 

Teorija relativnosti je vec bezbroj puta dokazana. Da ne vrijedi ti danas ne bi koristio svoj GPS u autu dok trazis put do najblize trgovine. Eventualno da nije do kraja formulirana, pa ju treba doraditi.

 

I na kraju, ne vidim nista lose u "rusenju" (kako ti nazivas to) Einsteina, pa to bi samo otvorilo vrata novim prekrasnim teorijama.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 10:19 (1domagoj1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi

I di je to srušena religija?

Imaš dokaz da Bog ne postoji?! Hebeno :O Takve srećem svaki dan po bolničkim institucijama psiholoških odjela.

Zašto onda ne daš dokaze di rušiš religiju i di rušiš Aristotela?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi

Uh, evo konačno mi je dopustilo, dakle di je pao aristotel:

 

Na gibanju:

"Valja naglasiti da je Aristotel bio veliki zagovornik

metode opazanja pojava i stvaranja zakljucaka
utemeljenih na cinjenicama, onakvima kakve nam
se one prikazuju u prirodi. Voden takvim pristupom,
 Aristotel je usvojio pojam sile koji nastaje
iz svakodnevnog covjekova iskustva, a svodi se na
djelovanje nekog pokretljivog cimbenika koji moze
gurati ili vuci drugo tijelo. Pokretljivi cimbenik
je najcesce covjek, ili zivotinja koja svoje djelova-
nje izvodi pomocu misica. No, medu pokretljive
cimbenike moze se uvrstiti i vjetar koji potiskuje
brodsko jedro, ili pak odnosi lisce. Isto se moze reci
i za vodu koja tece rijekom i nosi granje. Aristotelu
je bilo kljucno da se pri guranju ili vuci nuzno os-
tvaruje dodir izmedu tijela i pokretljivog cimbenika.
Stoga je zakljucivao da u slucajevima kada je tijelo
slobodno od svakog dodira, ne moze postojati ni
sila na to tijelo."

Naravno znamo da to nije istina (newton, impuls sile...)

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 13:52 (Jakovp).
12 godina
neaktivan
offline
Neutrini – ne baš tako brzi

da ne posoji nista brze od svjetlosti ond nebi vidjeli pocetak svemira

 
1 5 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
Skunk kaže...

da ne posoji nista brze od svjetlosti ond nebi vidjeli pocetak svemira

Ha?

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
1domagoj1 kaže...

Ha?

Ne trudi se...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
ProxyZero kaž

  A?

 

Jel to ucis abecedu?Samo hrabro kada stignes do ž onda se javi.

16 godina
moderator
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
limitedition kaže...

Ne čudi me demant, čudi me da je nešto tako uopće dospjelo u javnost.. jer neke se dogme ne diraju.

 

 

Kad god netko na Internetu napiše "znanstvene dogme", umre jedan mačić, a Isus plače...

 

 

 

Mali Isus Mali Isus
This space for rent!
12 godina
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi
Jakovp kaže...

Zašto, pa u povijesti se srušio aristotel, kakve ogromne posljedice.

 

A religija je srušena za svakoga tko ima par zrna soli u glavi. Opet ne vidim nikakve ogromne posljedice.

 

Čemu to diranje u religiju uvijek? Znači ja koji sam vjernik recimo, nimalo se ne rugam tebi (generalno govorim, ne tebi osobno, možda se ni ne rugaš) jer vjeruješ da smo nastali od čestice prašine ili kakve već teorije, uopće nebitno. Onda zašto bi se ti meni rugao jer ja vjerujem da Bog postoji.

 

Crkva je kroz godine imala niz suludih ideja i vjerovanja, spaljivala je vještice, išla u ratove i slično, ali kroz cijelu tu povijest samo se jedna stvar nije mijenjala - to je ta da je svemogući Bog taj koji nas je sve stvorio.

Evo i ako sad ja, kao i 90% Hrvata koji se deklariraju kao kršćani, vjerujemo u to, čemu ond ato da nemamo ni zrno soli u glavi?

 

Ja sam vjernik, ali isto tako smatram da je u našoj vjeri dosta zabluda i ograničenosti. I samo zbog takvih ljudi mislim da se nije uredu rugati nama i stavljati slike kao što ti Drago kao jedan moderator koji bi trebao biti primjer ostalima.

 

E sad, zaključno sa svime ovime povratak na temu i raspravu.

Razne teorije su se kroz godine rušile i postavljale su se neke nove, pa tako će možda i Einsteinova teorija biti srušena jednog dana. Vjerujem da je većini to nezamislivo kao što je i prije bilo nezamislivo da se Pero i ja razgovaramo dok on živi u Americi, a ja u Hrvatskoj..

 

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
16 godina
moderator
offline
Re: Neutrini – ne baš tako brzi

Ispričavam se ako te ova slika uvrijedila, uopće mi to nije bila namjera. Jednostavno mi je bila smiješna ova sintagma "znanstvene dogme" i razne druge gluposti ovdje iznesene. 

 

Ne poštujem religiju, ali poštujem ljude koji je prakticiraju na pristojan i privatan način, odnosno ne nabijaju je drugima na nos, tako da nisam svjesno išao bilo koga vrijeđati. Radi se o sceni iz South Parka, po meni duhovitoj u ovom kontekstu.

 

 

This space for rent!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice