Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

poruka: 38
|
čitano: 7.064
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?".
16 godina
odjavljen
offline
Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?

Majke ti, tek sam prešao na optimu prije 10 dana i prezadovoljan sam a ono stečaj... {#}

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Protiv HT-ovog pruzimanja Optima telekoma!

Pazi ovo jedan zakon ih obvezuje da se tvrtka spasi,ali ga AZTN ignorira i stavlja drugi koji sprječava monopol na prvo mjesto.

Pa gdje to ima logike,znači po njihovom objašnjenju bolje da propadne ogroman operater sa hrpom korisnika i neka hrpa ljudi ode na burzu nego da firma koja ima monopol jer ima bolju ponudu ili bilo šta upravlja ili preuzme optimu

robimarko@gmail.com
Moj PC  
9 10 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?

Prije svega,nedavno sam čitao da Optima,ne da nije blizu bankrota,nego je još čak i u plusu,navode me da zaključim da su prljave igre preuziomanja u pitanju,.Korisnike Optime se pokušava uplašiti,da promjene operatewra..

 
6 10 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?
Ma daj Optima ti je u dubiozi od preko milijardu kuna,a ne u plusu.
Možda su u plusu u prošlom kvartalu,ali imaju dugova od raznih kredita hrpetinu
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?
redneck kaže...

Prije svega,nedavno sam čitao da Optima,ne da nije blizu bankrota,nego je još čak i u plusu,navode me da zaključim da su prljave igre preuziomanja u pitanju,.Korisnike Optime se pokušava uplašiti,da promjene operatewra..

Optima u svojoj povijesti nije valjda dva dana bila u plusu.

11 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?
Old Iggy kaže...
redneck kaže...

Prije svega,nedavno sam čitao da Optima,ne da nije blizu bankrota,nego je još čak i u plusu,navode me da zaključim da su prljave igre preuziomanja u pitanju,.Korisnike Optime se pokušava uplašiti,da promjene operatewra..

Optima u svojoj povijesti nije valjda dva dana bila u plusu.

Uništava ih to jer nemaju fizičku kontrolu infrastrukture,kao niti tehničare,pa ih ovi drugi kinje od početka na svim nivoima.Čudo sa uopće posluju..U svakom slučaju,ostajem na Optimi..

13 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?

Optima je prema rješenju FINE dužna točno 1.661.256.660,91 kunu iliti preko 1.6 milijardi kuna

Rješenje ti se nalazi ovdje:http://www.optima.hr/repository_files/file/784/

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2013 14:04 (robimarko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Protiv HT-ovog pruzimanja Optima telekoma!
robimarko kaže...

Pazi ovo jedan zakon ih obvezuje da se tvrtka spasi,ali ga AZTN ignorira i stavlja drugi koji sprječava monopol na prvo mjesto.

Pa gdje to ima logike

Agencija za Zaštitu Tržišnog Natjecanja, a ne Agencija Za Zaštitu Radnika

Kada bi se svi u rvackoj ovako držali striktno svog područja možda bi nam država i počela sličiti na nešto...

 

Na T-Comu sam, ali mi je nekako drago što neće ugrabiti i Optimu. Treba naći nekakvo drugo riješenje koje ne uključuje glavnog monopolista koji kupuje sve živo.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2013 14:03 (rustweaver).
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?
redneck kaže...

Uništava ih to jer nemaju fizičku kontrolu infrastrukture,kao niti tehničare,pa ih ovi drugi kinje od početka na svim nivoima.Čudo sa uopće posluju..U svakom slučaju,ostajem na Optimi..

Uništava ih brdo stvari, ali nijedna koju si naveo.

13 godina
offline
Re: Protiv HT-ovog pruzimanja Optima telekoma!
Da,ali će vjerovatno HT kao najveći igrač morati preuzeti sve korisnike Optime,jer oni svoju uslugu i dalje moraju sukladno ugovoru dobijati.
Ne radi se samo o tome već o hrpi radnika,a i banaka koje bi time bile jako oštećene kao i ht zbog nenaplativih potraživanja(Osim ako Optima nema imovinu koja vrijedi preko 1.6 milijardi kuna)
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Protiv HT-ovog pruzimanja Optima telekoma!
robimarko kaže...
Da,ali će vjerovatno HT kao najveći igrač morati preuzeti sve korisnike Optime,jer oni svoju uslugu i dalje moraju sukladno ugovoru dobijati.
Ne radi se samo o tome već o hrpi radnika,a i banaka koje bi time bile jako oštećene kao i ht zbog nenaplativih potraživanja(Osim ako Optima nema imovinu koja vrijedi preko 1.6 milijardi kuna)

HT ne mora ništa.

Korisnici mogu što žele.

16 godina
neaktivan
offline
Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

Ne razumijem zašto je jedina opcija HT+Zaba ili ključ u bravu? Šta se ne može naći ni jedan operater u EU da ih preuzme i dovede u red? BTW. Šta se nije nedavno šuškalo da ih Vip želi? Ili je to bilo za Metronet?

back 2 black
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
HT nemora,ali netko mora preuzeti korisnike,a mogućnosti ostalih telekoma izuzevši vipnet i nisu baš neke.
Ostanu ti 2 kandidata HT i Vipnet
Nije baš da se netko otima za telekomom sa dugom od preko 1.6 milijardi kuna
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
Cele303 kaže...

Ne razumijem zašto je jedina opcija HT+Zaba ili ključ u bravu? Šta se ne može naći ni jedan operater u EU da ih preuzme i dovede u red? BTW. Šta se nije nedavno šuškalo da ih Vip želi? Ili je to bilo za Metronet?

U zadnjih par godina ako nisu našli kupca neće nikad. A kako do sada nisu našli, država im sigurno neće tražiti.

robimarko kaže...
HT nemora,ali netko mora preuzeti korisnike,

Ne mora nitko "preuzeti" korisnike. Oni mogu prijeći drugima.

13 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
Pa to ti ja kažem da ih nitko ne forsira,ali kod koga prijeći kada ili su pred stečajem ili nemaju pokrivenost.
Recimo Metronet također otvara predstečajnu nagodbu
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
robimarko kaže...
Pa to ti ja kažem da ih nitko ne forsira,ali kod koga prijeći kada ili su pred stečajem ili nemaju pokrivenost.
Recimo Metronet također otvara predstečajnu nagodbu

Kako kod koga prijeći? T-com, Amis, Bnet, VIP, H1 i još ini...

13 godina
neaktivan
offline
Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

Ja se samo nadam da od svega ovoga korisnici neće izvući deblji kraj.

VIPnet i HT su najveći. Ako netko od njih dvoje preuzme opet je monopol u igri (u slučaju sa HT-om pogotovo).

Ovo meni se sve čini da su u pitanju neke igre u mutnom.

Po meni su male šanse da VIPnet preuzme Optima Telekom jer su imali velike financijske izdatke u poslijednje vrijeme. Kupili su B.net, napravili su novu zgradu za čini mi se nešto više od 50 ml. kuna i kupili su DIGI TV. Ne znam kako bi pokrili dugove Optime.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2013 14:38 (ivek095).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
Old Iggy kaže...
robimarko kaže...
Pa to ti ja kažem da ih nitko ne forsira,ali kod koga prijeći kada ili su pred stečajem ili nemaju pokrivenost.
Recimo Metronet također otvara predstečajnu nagodbu

Kako kod koga prijeći? T-com, Amis, Bnet, VIP, H1 i još ini...

Pa već sam spomenio da najveće šanse imaju HT i VIP(Bnet računam pod VIP jer je njihovo vlasništvo) za prijelaz korisnika.

Ostali imaju problema sa malom pokrivenošću i dugovima

robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
robimarko kaže...

Pa već sam spomenio da najveće šanse imaju HT i VIP(Bnet računam pod VIP jer je njihovo vlasništvo) za prijelaz korisnika.

Ostali imaju problema sa malom pokrivenošću i dugovima

Naravno. No prelazak korisnika ne ide u monopolne zabrane.

12 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
Old Iggy kaže...
robimarko kaže...
Pa to ti ja kažem da ih nitko ne forsira,ali kod koga prijeći kada ili su pred stečajem ili nemaju pokrivenost.
Recimo Metronet također otvara predstečajnu nagodbu

Kako kod koga prijeći? T-com, Amis, Bnet, VIP, H1 i još ini...

Sve ce to uskoro istim putem. Osim B.neta, ali on nije alternativa za vecinu.

13 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
Pa tko je spominjao monopolne zabrane,nitko ih nije spomenio nego kažem da alternative HT-u i VIP-u baš i nema jer će većina telekoma istim putem kao i Optima ili će ih kupiti netko od velikih
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

Nemora zabrana biti loša.

Zabrana preuzimanja od HT-a vodi u:

1. Stečaj - znači da ode sve na bubanj, ZABA (i ostali vjerovnici) će postati svjesna da nemože naplatiti sve što potražuje i ostat će joj jedina opcija prodati uz diskont, vjerovatno 50% ili čak više. To znači da će neki drugi igrač moći jeftino to kupiti i ući na tržište.

 

2. Nova predstečajna nagodba - svi znaju šta ih čeka u prvoj točki, pa se možda odmah sa nekime nagode i prodaju uz diskont dok mogu sami o tome odlučivati. Ako ode u stečaj oni više ništa ne odlučuju.

 
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?
Friday kaže...

Majke ti, tek sam prešao na optimu prije 10 dana i prezadovoljan sam a ono stečaj... {#}

Gledaj to sa vedrije strane, dok god su "živi" budeš dobivao uslugu koju im plaćaš.

Ako se nešto promijeni, dvije su alternative za korisnika: ugovor ti postaje ništavan pa se možeš prebaciti na drugog operatera (ako si se obvezao na 12 ili 24 mjeseca) ili ako dođe do preuzimanja Optime taj netko ima obavezu preuzeti sve obveze prema korisnicima.

 

Ja ih uopće ne žalim, gazda im je radio po tipičnom hrvatskom receptu: uzeo mega kredit koji poslije ne vraća. Meni se i dalje čini da on živi sasvim lijepo i da će nastaviti živiti sasvim lijepo kad (ako) Optima rikne.

A banke koje su mu osigurale kredit (tj ako dobro čitam, ZABA je tu u glavnoj ulozi) će se već namiriti na grbači nas ostalih malih pijuna, dug Optime će biti ili otpisan ili prodan za neku sitnu lovicu nekom drugom.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
14 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog pruzimanja Optime?

u stečaju će bolje radit nego ovako ...

16 godina
offline
Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

 

Sve se vrti oko DTK infrastrukture, a sve ostalo su bajke za malu djecu.

 

Ove agencije/politički uhljebi su samo za ukras i ne rade ništa.

 

Ko i u slučaju 'franak pljačke' samo sud može dokinut monopol/kartel. Ako Zagreb dobije na kraju tužbu protiv HT-a, onda će i ostali gradovi ići tim putem i HT konačno gubi monopol.

 

I tek onda će ući pravi igrači iz EU sa realnim cijenama i uslugama.

Glory Glory Man United
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

Cak mislim da i nije toliko oko DTK, jer nju cine samo zdenci i cijevi. Veci problem je ulaganje u vlastitu optiku ili preskupi najam T-Comovih vodova. Varazdin je DTK mrezu prisvojio jos 2006, a od 2010 Bandic je "prepustio" ZG DTK (80%) T-Comu za 6 milja godisnje. Za ostale alternativne/male operatere ja vidim rjesenje jedino u najavljenom objedinjenju optickih mreza pod OiV te iznajmljivanju po niskim cijenama.

 

Izvori:

http://www.jutarnji.hr/varazdin-postao-vlasnik-dtk-mreze/19292/

http://www.poslovni.hr/hrvatska/bandic-za-6-mil-kuna-ht-u-prepusta-upravljanje-dtk-om-165921

http://www.ictbusiness.info/poslovanje/paric-objedinjena-telekom-infrastruktura-pri-kraju

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2013 18:10 (kerum).
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
kerum kaže...

Cak mislim da i nije toliko oko DTK, jer nju cine samo zdenci i cijevi. Veci problem je ulaganje u vlastitu optiku ili preskupi najam T-Comovih vodova. Varazdin je DTK mrezu prisvojio jos 2006, a od 2010 Bandic je "prepustio" ZG DTK (80%) T-Comu za 6 milja godisnje. Za ostale alternativne/male operatere ja vidim rjesenje jedino u najavljenom objedinjenju optickih mreza pod OiV te iznajmljivanju po niskim cijenama.

 

Izvori:

http://www.jutarnji.hr/varazdin-postao-vlasnik-dtk-mreze/19292/

http://www.poslovni.hr/hrvatska/bandic-za-6-mil-kuna-ht-u-prepusta-upravljanje-dtk-om-165921

http://www.ictbusiness.info/poslovanje/paric-objedinjena-telekom-infrastruktura-pri-kraju

Ovo šta je Bandič onda zmuljal,Nevinašce danas više nije aktualno i izgleda da če HT morat iskeširat veliku lovu oko 390 milja kuna vezano na DTK zvrzlamu.Cool

 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/holjevac-ht-gradu-zagrebu-duzan-platiti-milijunsku-naknadu-za-koristenje-dtk-mreze/651877.aspx

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?

" Kao što sam već rekao ovaj sustav danas ne planiramo za poslovni sektor i on je prvenstveno namijenjen građanima RH."

Glory Glory Man United
15 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
robimarko kaže...
HT nemora,ali netko mora preuzeti korisnike,a mogućnosti ostalih telekoma izuzevši vipnet i nisu baš neke.
Ostanu ti 2 kandidata HT i Vipnet
Nije baš da se netko otima za telekomom sa dugom od preko 1.6 milijardi kuna

 

Upravo to. Netko ih po zakonu doslovno MORA preuzet. Bit će ovo zanimljivo :)

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Re: Ništa od HT-ovog preuzimanja Optime?
Blue_Fatal1ty kaže...
      Upravo to. Netko ih po zakonu doslovno MORA preuzet. Bit će ovo zanimljivo :)

Po kakvom to zakonu netko mora preuzeti korisnike?

Optimu bu ili kupio netko drugi, ili bu bankrotirala a korisnici si budu uzeli nekog drugog operatera. Nitko njih ne mora preuzeti.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice