Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

poruka: 27
|
čitano: 4.692
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Njemačka priznala Bitcoin kao valutu".
13 godina
protjeran
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Koja glupost

http://www.soundstream.com/
 
17 5 hvala 0
15 godina
online
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

"Prema pravnoj definiciji Bitcoin u Njemačkoj spada u kategoriju s regionalnim valutama i novcem u zabavnim parkovima"

na kraju kad se sve uruši i zapamti kao još jedna umjetno stvorena kriza kapitalizma će sve i izgledati kao jedan veliki cirkus i karneval gdje se odgovorni za cirkus skrivaju pod maskama...

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Kao da "euri" nešto vrijede... nemaš ni jedno ni drugo :). Osobno već godinama u novčaniku nemam više od 200kn jer sve ide virtualno putem kartica.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
2 6 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
zbuzanic kaže...

Kao da "euri" nešto vrijede... nemaš ni jedno ni drugo :). Osobno već godinama u novčaniku nemam više od 200kn jer sve ide virtualno putem kartica.

Kako kome... na tvom primjeru - neoliberalni kapitalizam je uspio.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
zbuzanic kaže...

Kao da "euri" nešto vrijede... nemaš ni jedno ni drugo :). Osobno već godinama u novčaniku nemam više od 200kn jer sve ide virtualno putem kartica.

To nema nikakve veze. Da bi stavio novac na svoju karticu morao si ga fizički staviti ili ga je netko morao prenijeti sa svog računa (a taj račun se za isti iznos umanji).

16 godina
protjeran
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
logik kaže...
zbuzanic kaže...

Kao da "euri" nešto vrijede... nemaš ni jedno ni drugo :). Osobno već godinama u novčaniku nemam više od 200kn jer sve ide virtualno putem kartica.

Kako kome... na tvom primjeru - neoliberalni kapitalizam je uspio.

Nemoj mislit da znaš šta je neobileralni kapitalizam samo zato jer se informiraš na indexu ili jutarnjem. Neoiliberalni kapitalizam je ono što imaš u SADu gdje imaš masu beskućnika, cijene zdravstvenog osiguranja od više tisuća dolara (prosječno oko 8000 USD dok kod nas košta 800kn godišnje, 50 od 300 milijuna amerikanaca nema nikakvo zdravstveno osiguranje). U Americi ako ne radiš ti si niko i ništa, nema naknada za nezaposlenost, kredit se dobiva lako i brzo ako se ne vraća banke uzimaju imovinu još brže, nema cirkusa kao kod nas gdje je deložacija udarna vijest u dnevniku.

Kod nas nije problem taj neoliberalni kapitalizam kojega ima samo u tragovima, kod nas je problem nakardni mutant socijalizma i kapitalizma što se najbolje vidi po broju uhljebljenih u javnoj upravi (imamo ih zaposlenih koliko i jedna Engleska) i što je sustav koncipiran (to su zapravo još neki ostaci komunizma) da se isplati ne raditi za 5000kn i manje

http://www.moj-posao.net/Savjet-Pravnika/72978/Vise-se-isplati-primati-socijalu-nego-raditi/2/

Kad si zadnji put pričao s nekim tko bi zbog posla otišao u drugu županiju dok u toj "super" Americi ljudi se seljakaju svako malo radi posla. Zato ljudi nemojte kriviti neoliberalni kapitalizam i uvozni lobi zato što tamo neki seljak pali traktor diže bunu jer nije dobio poticaj koji su btw zadnje desetljeće najveći u povijesti a poljoprivredna prozvodnja nam je manja od one iz 1989 god. Zašto? Zato šta svi misle da su najpametniji, i da može cijenovno konkurirat sa svoje 3 njive koje su razbacane na 3 strane Slavonije.

Poanta posta - u Hrvatskoj ne postoji neobileralni kapitalizam samo onaj već spomenuti mutant.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 23:08 (Prince-Artas).
15 godina
neaktivan
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

pa s obzirom koliko su Ameri naštampali USD u zadnjih 5 godina za svoje famozne TARP-ove ovo je potpuno prirodna stvar da se ljudi boje inflacije koja samo što nije izletjela na vidjelo... čekamo da kritični "tromb" zakuca novčane tokove...
mislim...negdje sam pročitao da od svakog odštampanog dolara u americi je <20 cneti ostalo je u Kini, Rusiji i GB.

isto tako ona je tzv. rezervna valuta... Hrvatska Narodna Banka ima dolare i eure kao polog za štampanje kuna.

Pa hipotetski ako se desi devalvacija dolara koja je sada gotovo neizbježna  pada i kuna i sve valute koje imaju pologe u dolaru ((nismo smjeli prodavati svo zlato iz HNB-a jel' smo sada potpuno ovisni o monetarnim politikama amerike i EU)) i sad ljudi traže alternativu i iako smatram BC potpunim cirkusom i piz*darijom razigrane dece oni uopće nisu bezazleni jel' u trenutku kada Kina pošalje u Ameriku BROD USD koji su manje vrijedi od papira na kojem su štampani onda se spremite za pravu KRIZU.
((ili kao alternativu vidim da Ameri iz režiraju rat koji bi sakrili da su 30 godina živjeli daleko iznad asvojih mogućnosti))
i to nekako vidim naftom bogate zemlje i J koreju koja im je sa Samsungom, LG, Hyundaiem ... trn u oku amera.

 

Onako kako su živjeli naši starci (iako smo 90tih bili u ratu) mi nikada nećemo živjeti....

 

s'trolo sam te ko' odojka
 
1 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
drveni krastavac kaže...

Onako kako su živjeli naši starci (iako smo 90tih bili u ratu) mi nikada nećemo živjeti....

 

S par-nepar vožnjom automobila, nestašicom šećera, kave, mesa... iskreno se nadam da tako nikada nećemo živjeti.

15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Zdravstveno osiguranje kod nas kosta 401,99 kn mjesecno (najnizi mjesecni iznos), a ne 800 kn godisnje (iznosi 2.679,95 do 7.657,00 kuna godisnje).

 

http://www.mvep.hr/hr/hmiu/opce-informacije/zdravstveno-osiguranje/

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 14:43 (zzib).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
Ges kaže...

"Prema pravnoj definiciji Bitcoin u Njemačkoj spada u kategoriju s regionalnim valutama i novcem u zabavnim parkovima"

na kraju kad se sve uruši i zapamti kao još jedna umjetno stvorena kriza kapitalizma će sve i izgledati kao jedan veliki cirkus i karneval gdje se odgovorni za cirkus skrivaju pod maskama...

Na što točno misliš? Kad se uruši bitcoin ili euro?

Mislim da dugoročno imaju jednake šanse - osim što se euri štampaju na veliko, a a za bitcoine se barem zna koliko ih je (da ne govorimo o drugim prednostima).

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 16:42 (matko12).
16 godina
protjeran
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
zzib kaže...

Zdravstveno osiguranje kod nas kosta 401,99 kn mjesecno (najnizi mjesecni iznos), a ne 800 kn godisnje (iznosi 2.679,95 do 7.657,00 kuna godisnje).

 

http://www.mvep.hr/hr/hmiu/opce-informacije/zdravstveno-osiguranje/

Donedavno si iz bruto plaće plaćao doprinos za zdravstveno osiguranje (mislim da je bio oko 13%). To je ukinuto nedavno kako bi se malo rasteretio privatni sektor. Neznam zašto ideš na stranicu ministarstva koje nije nadležno na zdravstveno osiguranje. Dopunsko zdravstveno osiguranje pokriva sve troškove osim onih eksperimentalnih liječenja (npr. kao ono za malu Noru), nekih skupih lijekova (neznam točno koje) i ono s čim će se svatko susresti bijela plomba za zub - nju plaćaš a crna je pokrivena dopunskim osiguranjem.

Cijenik:

  • 50,00 kuna mjesečno za osiguranika umirovljenika sa mirovinom nižom od 5.108,00 kuna
  • 80,00 kuna mjesečno za osiguranika umirovljenika sa mirovinom višom od 5.108,00 kuna
  • 80,00 kuna mjesečno za osiguranika sa plaćom ili dohotkom nižim od 5.108,00 kuna
  • 130,00 kuna mjesečno za osiguranika sa plaćom ili dohotkom višim od 5.108,00 kuna.

Izvor:

http://www.hzzo-net.hr/08_01_03.php

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 19:28 (Prince-Artas).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
zoki.zlikowski kaže...

To nema nikakve veze. Da bi stavio novac na svoju karticu morao si ga fizički staviti ili ga je netko morao prenijeti sa svog računa (a taj račun se za isti iznos umanji).

Samo što gotovine za pokriti ukupnu sumu sve imovine po računima.

 

Recimo, ja od tebe kupujem auto, preko bankarskog kredita. Ja uzmem auto i dužan sam banci 10 000€ + kamate i troškove obrade. Ti na svoj račun dobiješ 10 000€, a banka ima pravo izdati novi kredit od 5 000€. Kad nastaviš niz do beskonačnosti, banka potražuje sve skupa 20 000€ (samo glavnice, bez kamate), iako je u startu izdala samo 10 000€.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Amerika je vec pripremljena za potpuni kolaps i proglasenje diktature,svi ti FEMA KAMPOVI i policajci (koji su zapravo kriminalci,placenici,zadnja gamad koje su nasli)bez imena, prezimena i znacke,sa automatskim puskama istrenirani da mlate covjeka totalno ignorirajuci ustav amerike,zato sto je narod opasan i oni to jako dobro znaju........

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

 

Donedavno si iz bruto plaće plaćao doprinos za zdravstveno osiguranje (mislim da je bio oko 13%). To je ukinuto nedavno kako bi se malo rasteretio privatni sektor

 

Doprinos je smanjen sa 15 na 13%, nije ukinut.

 

Dopunsko zdravstveno osiguranje pokriva sve troškove osim onih eksperimentalnih

 

Dopunsko zdravsteno osiguranje se nastavlja na osnovno (obvezno) osiguranje i uvecava iznos zdravstvenog osiguranja za taj cjenik.

15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Neznam zašto ideš na stranicu ministarstva koje nije nadležno na zdravstveno osiguranje

 

Zato sto HZZO vise nema tu informaciju na svojoj stranici. Primjer izracuna za Varazdin

 

http://uhov.hr/download/obavjesti/Doprinosi%20za%20obvezna%20osiguranja%20u%202013.%20godini.pdf

16 godina
protjeran
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Da istina je da nije ukinut nego smanjen, moja greška. Ali ti svejedno brkaš stvari.

Doprinos plaća poslodavac dakle onaj tko tebi isplaćuje plaću. Bruto plaća - porezi - doprinosi na i iz plaće (tu spada ovo o čem ti pričaš) = neto plaća (ono što tebi sjedne na račun)

Dopunsko zdravstveno osiguranje plaćaš ti i to ako hoćeš, ne moraš. U tome je razlika. Zato u SAD-u 50 milijuna njih nema osiguranje, ne žele ili češće ne mogu platiti.

Osnovno obvezno osiguranje je besplatno i ja neznam ni što ti ono nudi ali znam da ti s njim i običan pregled sestra uredno naplati 50ak kn.

PS ovo je debeli OT, ako te šta zanima molim na PP odsad.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 19:26 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Doprinos plaća poslodavac dakle onaj tko tebi isplaćuje plaću.

 

Doprinos uplacuje poslodavac, a placas ga ti (to je tvoj novac koji si zaradio). Neto je novac koji ti ostaje nakon sto si platio sve doprinose/poreze.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
Sinatra kaže...

 

S par-nepar vožnjom automobila, nestašicom šećera, kave, mesa... iskreno se nadam da tako nikada nećemo živjeti.

i to je sav popis muke i pokore koja je vladala? 

čuj...da ne nabrajam gomilu shita....u ta vremena,ako si bio klosar i pijancina kojega vade iz kanala, a sutra te zaboli zub...imao si hebeno gratis plombiranje zuba i to sa onom krasnom metalik plombom...meni jos  traju.

 

ja se tako iskreno nadam da ce ovo sve skupa sto prije pocrkat i propast. odmah pristajem na par-nepar gorivo i gratis zdrastvo, k15, svinjske polovice iz sindikata, gratis skolstvo, posao do penzije, stan od firme mastodonta itd itd itd.

 

btw evo ovaj postotak s jutarnjeg cine 80% nasljedjene nekretnine koje su ostvarili u tamnici naroda ti starci koje je ubila voznja par-nepar.   i nisu imali PS4.

 

 

danas u njima uglavnom parazitiraju 40-godisnjaci bez perspektive....al zato imaju goriva do jaja.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 20:26 (torrente).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
MrBlc kaže...
zoki.zlikowski kaže...

To nema nikakve veze. Da bi stavio novac na svoju karticu morao si ga fizički staviti ili ga je netko morao prenijeti sa svog računa (a taj račun se za isti iznos umanji).

Samo što gotovine za pokriti ukupnu sumu sve imovine po računima.

 

Recimo, ja od tebe kupujem auto, preko bankarskog kredita. Ja uzmem auto i dužan sam banci 10 000€ + kamate i troškove obrade. Ti na svoj račun dobiješ 10 000€, a banka ima pravo izdati novi kredit od 5 000€. Kad nastaviš niz do beskonačnosti, banka potražuje sve skupa 20 000€ (samo glavnice, bez kamate), iako je u startu izdala samo 10 000€.

 

Ne znam otkud ti taj podatak, ali on nije tocan. Banka na racunu u centralnoj banci (NBH kod nas) ima takodjer svoj racun i kad isplacuje nekome novac (daje kredit) onda se taj novac smanji, tako da mi nije jasno otkud ti ideja da banka s polozenih 10.000 eura moze izdati 20.000 eura kredita? Nemoj mi samo sad linkati glupe filmice koji su se vukli po netu jer je to neistina.
12 godina
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
zoki.zlikowski kaže...
MrBlc kaže...
zoki.zlikowski kaže...

To nema nikakve veze. Da bi stavio novac na svoju karticu morao si ga fizički staviti ili ga je netko morao prenijeti sa svog računa (a taj račun se za isti iznos umanji).

Samo što gotovine za pokriti ukupnu sumu sve imovine po računima.

 

Recimo, ja od tebe kupujem auto, preko bankarskog kredita. Ja uzmem auto i dužan sam banci 10 000€ + kamate i troškove obrade. Ti na svoj račun dobiješ 10 000€, a banka ima pravo izdati novi kredit od 5 000€. Kad nastaviš niz do beskonačnosti, banka potražuje sve skupa 20 000€ (samo glavnice, bez kamate), iako je u startu izdala samo 10 000€.

 

Ne znam otkud ti taj podatak, ali on nije tocan. Banka na racunu u centralnoj banci (NBH kod nas) ima takodjer svoj racun i kad isplacuje nekome novac (daje kredit) onda se taj novac smanji, tako da mi nije jasno otkud ti ideja da banka s polozenih 10.000 eura moze izdati 20.000 eura kredita? Nemoj mi samo sad linkati glupe filmice koji su se vukli po netu jer je to neistina.

 

Pa sta nisi gledao cajtegajst!!!??? Film od tebe napravi instantno doktora ekonomije i financijske matematike...
Ako sam ti pomogao opali TD!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
odlicno koliko god ti to ekstremno zvuci to se zove ZIVOT U SKLADU S MOGUCNOSTIMA i to je ono sto ceka nas ili nase klince (osim ako nisi jedan od pripadnika zlatne mladezi pa su te roditelji osigurali,) mislim da nema nikoga tko misli da je ovakav svijet u kojem zivimo dugorocno odrziv
s'trolo sam te ko' odojka
13 godina
protjeran
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Brže bolje priznavaju bitcoin kao valutu da mogu poderati porez na istu, odnosno bilo kakvu zaradu, transakcije itd.

Ad astra peronospora
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
matko12 kaže...
Ges kaže...

"Prema pravnoj definiciji Bitcoin u Njemačkoj spada u kategoriju s regionalnim valutama i novcem u zabavnim parkovima"

na kraju kad se sve uruši i zapamti kao još jedna umjetno stvorena kriza kapitalizma će sve i izgledati kao jedan veliki cirkus i karneval gdje se odgovorni za cirkus skrivaju pod maskama...

Na što točno misliš? Kad se uruši bitcoin ili euro?

Mislim da dugoročno imaju jednake šanse - osim što se euri štampaju na veliko, a a za bitcoine se barem zna koliko ih je (da ne govorimo o drugim prednostima).

na bitcoin

i to što se trenutno "zna koliko ih je" (bitcoina) - svake valute se u početku zna koliko je postoji u opticaju. problem nastane kada iz kojekakvih interesa i malverzacija krene laganje o štancanju valute pa se priča da je postoji ovoliko dok je istina onoliko. npr. dolari - papir koji mogu štancati koliko žele jer nikome ne pada na pamet i pokušati javno izazvati kredibilitet tog papira tj. kad izazovu kredibilitet i traže da ako uistinu vrijedi neka se s njime prvo kupi zlato a potom nek zlatom kupe naftu onda završe kao Gadaffi i Saddam, Chavez, te Sirija, Iran i ostali koji ne uvažavaju bezvrijednost tog papira

11 godina
neaktivan
offline
Njemačka priznala Bitcoin kao valutu

Osobno nemam niti jedan Bitcoin niti sam radio transakcije s njima ali mislim da je ovo dobra vijest za virtualnu valutu. Pokušavam zamisliti budučnost u kojoj HNB ima računalni centar gdje rudari Bitcoin, a mi korisnici koji kupujemo i prodajemo koristeći Bitcoin plaćamo proviziju na transakcije. Hmm.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
zoki.zlikowski kaže...
MrBlc kaže...
zoki.zlikowski kaže...

To nema nikakve veze. Da bi stavio novac na svoju karticu morao si ga fizički staviti ili ga je netko morao prenijeti sa svog računa (a taj račun se za isti iznos umanji).

Samo što gotovine za pokriti ukupnu sumu sve imovine po računima.

 

Recimo, ja od tebe kupujem auto, preko bankarskog kredita. Ja uzmem auto i dužan sam banci 10 000€ + kamate i troškove obrade. Ti na svoj račun dobiješ 10 000€, a banka ima pravo izdati novi kredit od 5 000€. Kad nastaviš niz do beskonačnosti, banka potražuje sve skupa 20 000€ (samo glavnice, bez kamate), iako je u startu izdala samo 10 000€.

 

Ne znam otkud ti taj podatak, ali on nije tocan. Banka na racunu u centralnoj banci (NBH kod nas) ima takodjer svoj racun i kad isplacuje nekome novac (daje kredit) onda se taj novac smanji, tako da mi nije jasno otkud ti ideja da banka s polozenih 10.000 eura moze izdati 20.000 eura kredita? Nemoj mi samo sad linkati glupe filmice koji su se vukli po netu jer je to neistina.

 

Tocno, banka ne moze izdati 20.000 eura kredita za polozenih 10.000 eura, vec moze izdati 100.000 eura kredita za polozenih 13.500 eura! Kako? Tako sto banka prebaci novac stedise na racun HNB (obveznu pricuvu od 13,5 %), a iz maticne banke u inozemstvu dobavi 100.000 eura. Pri tome stedisa ne uspije pokriti niti godisnju inflaciju (kamata je danas u prosjeku oko 2,5 %), sto znaci da mu novac gubi vrijednost u banci, dok banka na izdatom kreditu moze zaraditi do 12,5% (fizicke osobe) ili 22,5 % (pravne osobe).

15 godina
online
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
Ges kaže...
matko12 kaže...
Ges kaže...

"Prema pravnoj definiciji Bitcoin u Njemačkoj spada u kategoriju s regionalnim valutama i novcem u zabavnim parkovima"

na kraju kad se sve uruši i zapamti kao još jedna umjetno stvorena kriza kapitalizma će sve i izgledati kao jedan veliki cirkus i karneval gdje se odgovorni za cirkus skrivaju pod maskama...

Na što točno misliš? Kad se uruši bitcoin ili euro?

Mislim da dugoročno imaju jednake šanse - osim što se euri štampaju na veliko, a a za bitcoine se barem zna koliko ih je (da ne govorimo o drugim prednostima).

na bitcoin

i to što se trenutno "zna koliko ih je" (bitcoina) - svake valute se u početku zna koliko je postoji u opticaju. problem nastane kada iz kojekakvih interesa i malverzacija krene laganje o štancanju valute pa se priča da je postoji ovoliko dok je istina onoliko. npr. dolari - papir koji mogu štancati koliko žele jer nikome ne pada na pamet i pokušati javno izazvati kredibilitet tog papira tj. kad izazovu kredibilitet i traže da ako uistinu vrijedi neka se s njime prvo kupi zlato a potom nek zlatom kupe naftu onda završe kao Gadaffi i Saddam, Chavez, te Sirija, Iran i ostali koji ne uvažavaju bezvrijednost tog papira

Nije bilo zlato u pitanju (danas je zlato samo roba kojom se trguje), vec su navedene zemlje zeljele prodavati naftu za eure i neke druge valute, a onda to rusi sistem dolara kao svjetske valute (USDX) kojom se iskljucivo obavlja trgovina.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Njemačka priznala Bitcoin kao valutu
Prince-Artas kaže...
logik kaže...
zbuzanic kaže...

Kao da "euri" nešto vrijede... nemaš ni jedno ni drugo :). Osobno već godinama u novčaniku nemam više od 200kn jer sve ide virtualno putem kartica.

Kako kome... na tvom primjeru - neoliberalni kapitalizam je uspio.

Nemoj mislit da znaš šta je neobileralni kapitalizam samo zato jer se informiraš na indexu ili jutarnjem. Neoiliberalni kapitalizam je ono što imaš u SADu gdje imaš masu beskućnika, cijene zdravstvenog osiguranja od više tisuća dolara (prosječno oko 8000 USD dok kod nas košta 800kn godišnje, 50 od 300 milijuna amerikanaca nema nikakvo zdravstveno osiguranje). U Americi ako ne radiš ti si niko i ništa, nema naknada za nezaposlenost, kredit se dobiva lako i brzo ako se ne vraća banke uzimaju imovinu još brže, nema cirkusa kao kod nas gdje je deložacija udarna vijest u dnevniku.

Kod nas nije problem taj neoliberalni kapitalizam kojega ima samo u tragovima, kod nas je problem nakardni mutant socijalizma i kapitalizma što se najbolje vidi po broju uhljebljenih u javnoj upravi (imamo ih zaposlenih koliko i jedna Engleska) i što je sustav koncipiran (to su zapravo još neki ostaci komunizma) da se isplati ne raditi za 5000kn i manje

http://www.moj-posao.net/Savjet-Pravnika/72978/Vise-se-isplati-primati-socijalu-nego-raditi/2/

Kad si zadnji put pričao s nekim tko bi zbog posla otišao u drugu županiju dok u toj "super" Americi ljudi se seljakaju svako malo radi posla. Zato ljudi nemojte kriviti neoliberalni kapitalizam i uvozni lobi zato što tamo neki seljak pali traktor diže bunu jer nije dobio poticaj koji su btw zadnje desetljeće najveći u povijesti a poljoprivredna prozvodnja nam je manja od one iz 1989 god. Zašto? Zato šta svi misle da su najpametniji, i da može cijenovno konkurirat sa svoje 3 njive koje su razbacane na 3 strane Slavonije.

Poanta posta - u Hrvatskoj ne postoji neobileralni kapitalizam samo onaj već spomenuti mutant.

Ne čitam ta sranja. A ovo sve što si naveo je direktno povezano s kartičnim poslovanjem. Sve je povezano. I to sve je neoliberalni kapitalizam koji su uveli Thatcher i Reagan preko za ljude uspješnijeg kapitalizma koji je tada vladao. Taj novi kapitalizam je onaj koji se bazira na dugovima i trošenju nepostojećeg novca - to je srž. Tako da bezveze pričaš.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice