Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

poruka: 72
|
čitano: 10.011
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?".
12 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Dok sam ovo čitao sjetio sam se onih vremena dok je bila vrh mobitela Nokia N73, N95 i te N serije.. prije nekoliko godina, tada je Nokia stvarno dobar posao radila, kad su došli na vlast smartphone-i polako se spuštalo prema dolje, konkurencija ih je polako, ali sigurno sustizala..

Tony Soprano
Moj PC  
5 4 hvala 0
16 godina
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

"Nokia je inače u zadnjih godinu dana prodala tek 10,5 milijuna Lumia"

 

Tek? Pa 10 milijuna je ogroman broj.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2012 11:24 (SupremeCommander).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Ove jače Lumie, HTC-ovi (One S, One X), Samsung S3 i slični modeli, iphone, sve su to precijenjeni proizvodi. Znam da mnogi to neće priznati, ali to je tako (pogledajte profite Applea i Samsunga).

 

 
42 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
A cuj, i 100 je prilicno velik broj :))
Broj je mal ili velik u odnosu na neki drugi broj, a to je broj samsungovih prodanih smartphonea u odnosu na koji je nokijina prodaja mizerija.
14 godina
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
SupremeCommander kaže...

"Nokia je inače u zadnjih godinu dana prodala tek 10,5 milijuna Lumia"

 

Tek? Pa 10 milijuna je ogroman broj.

 

U usporedbi sa brojkama Samsunga, Applea i ostale ekipe nije nešto posebno.

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
propuhmajstor kaže...

Ove jače Lumie, HTC-ovi (One S, One X), Samsung S3 i slični modeli, iphone, sve su to precijenjeni proizvodi. Znam da mnogi to neće priznati, ali to je tako (pogledajte profite Applea i Samsunga).

 

A to si tek sad zakljucio? {#} 

Mobitela po $500 imas odavno, (recimo N95 od novijih). I kod svih si za cijenu dobrog laptopa dobio neko ograniceno smece sa minijaturnim ekranom...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
SupremeCommander kaže...

"Nokia je inače u zadnjih godinu dana prodala tek 10,5 milijuna Lumia"

 

Tek? Pa 10 milijuna je ogroman broj.

 

Globalno gledano - nije.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
SupremeCommander kaže...
propuhmajstor kaže...

Ove jače Lumie, HTC-ovi (One S, One X), Samsung S3 i slični modeli, iphone, sve su to precijenjeni proizvodi. Znam da mnogi to neće priznati, ali to je tako (pogledajte profite Applea i Samsunga).

 

A to si tek sad zakljucio? {#} 

Mobitela po $500 imas odavno, (recimo N95 od novijih). I kod svih si za cijenu dobrog laptopa dobio neko ograniceno smece sa minijaturnim ekranom...

 

Nisam to tek sada zaključio nego je to potrebno malo češće ponavljati jer to još nije jasno svima, pa ispaljuju izjave da te bog sačuva.

12 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Ja se nadam da će se ovo promjeniti novim Lumiama, ali ostaje da vidimo. Ako propadne, bit će mi žao Nokie...

 
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Sumnjam da će se nešto drastično promijeniti..

Tony Soprano
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Boli me briga za Nokiu, sami su si krivi.

Bolji opstaju!

scientia est potentia
 
5 8 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
royalhero kaže...

Ja se nadam da će se ovo promjeniti novim Lumiama, ali ostaje da vidimo. Ako propadne, bit će mi žao Nokie...

Baš sam te htio pitati, jesi li već kupio najjaču Lumiu?

11 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Iskreno se nadam da ce se to promjenuti s novim lumijama u kombinaciji s windows 8. Uvjek m ije nokia bila draga i ovaj put cu im povjeriti svoju lojalnost kupnjom lumije 920

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
propuhmajstor kaže...
royalhero kaže...

Ja se nadam da će se ovo promjeniti novim Lumiama, ali ostaje da vidimo. Ako propadne, bit će mi žao Nokie...

Baš sam te htio pitati, jesi li već kupio najjaču Lumiu?

Nisam najjaču, imam Lumiu 710, koja nije baš najjača, ali posluži svrsi.

Off-topic smo.

14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Ništa se neće bitno promijeniti jer su Lumie preskupe, a nude zatvoreni OS koji ima neizvjesnu budućnost.

12 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

I meni je bila draga iz razloga što su im uvijek baterije na telefonima izdržale po 3-4-5 dana bez punjenja..

Tony Soprano
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
royalhero kaže...

Nisam najjaču, imam Lumiu 710, koja nije baš najjača, ali posluži svrsi.

Off-topic smo.

Razočaran sam. Jako sam razočaran.

 

Nismo offtopic, pogledaj naslov vijesti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
SupremeCommander kaže...

 

Tek? Pa 10 milijuna je ogroman broj.

 

To je relativno...u poredjenju sa nekim proizovodjacem je ogroman broj,a sa nekim drugim je mali broj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
propuhmajstor kaže...

Razočaran sam. Jako sam razočaran.

Misliš da sam fanatik, jelda?

Nemojmo više o meni.

14 godina
protjeran
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
royalhero kaže...

Misliš da sam fanatik, jelda?

Nemojmo više o meni.

Imaš pravo, nećemo više o tebi.

12 godina
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
SupremeCommander kaže...

"Nokia je inače u zadnjih godinu dana prodala tek 10,5 milijuna Lumia"

 

Tek? Pa 10 milijuna je ogroman broj.

 

S obzirom da je Nokia neke pojedine modele, a ne grupaciju modela od 5-6 komada poput Lumie, prodavala i po nekoliko stotina milijuna primjeraka (1100 oko 250 milijuna prodanih primjeraka, 5230 - 150 milijuna, 3210 - 150 milijuna, 3310... bez obzira na vremensko razdoblje), 10 milijuna prodanih Lumia u godinu dana je stvarno mizeran broj u odnosu na uložene novce.

 

Nokia jednostavno nije navikla biti gubitnik, i to joj kao takvoj jako loše ide. Kad nižeš gubitak za gubitkom i kada se ljulja povjerenje ljudi u tvoj proizvode, onda ne nabijaš cijenu svojih uređaja nego je spustiš ispod konkurencije. Tako se kupci dobivaju.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
16 godina
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
propuhmajstor kaže...

Ništa se neće bitno promijeniti jer su Lumie preskupe, a nude zatvoreni OS koji ima neizvjesnu budućnost.

A sto to konkretno meni kao prosjecnom korisniku znaci zatvoreno/otvoreno? Odem na app store, skinem aplikacije/igre koji me trebaju i koristim ih. Isto kao i na PCju (osim sto umjesto app storea odem na piratebay {#}).

 

Jedino sto mi smeta kod iOSa je sto za razvoj aplikacija zahtjeva OS-X. Kad bi postojala neka platforma za koju bi mogao jednostavno napravit svoje aplikacije na Windowsima, u Visual Studiju, i jednostavno ih prebacit na uredjaj, kao stoje nekad bio Windows Mobile,  to bi bilo mrak...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
SupremeCommander kaže...
Kad bi postojala neka platforma za koju bi mogao jednostavno napravit svoje aplikacije na Windowsima, u Visual Studiju, i jednostavno ih prebacit na uredjaj, kao stoje nekad bio Windows Mobile,  to bi bilo mrak...

 

Eh...

Ako je WP7 najbolji u još nečemu, osim fluidnosti, to je ona strana za programere. Visual Studio i Expression Blend su zakon, niti jedan IDE nije do koljena VS-u. Sad, za deploy moraš imati developerski račun, koji gušta 99.99 $, no i to se da srediti, ako imaš neku aplikaciju, koja neće biti komercijalna, javi se čovjeku iz Microsofta HR ili BiH.

Da WP nema budućnost, tu se ne slažem. Da je Nokia izabrala pogrešno, pa baš i nije, išli su na duge staze. Pogledaj Lumie 820 i 920, pa onda reci, da Microsoft ne zna napraviti OS, a Nokia telefon...

15 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Cijeli svijet je u krizi (ovoj ili onoj) i cude se kako se ne proadju mobiteli s kojima si covjek moze kupiti omanji skuter.

 

Mislim, ako stvarno ne znaju procijeniti trziste i svoju klijentelu onda ce im poslovanje i dalje biti lose.

 

Nema se tu sto prevec reci. Niti je bitno tko od forumasa koristi kakav mobitel.

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Moram se složiti sa Cloneom, cijene su prevelike. Možda će izbaciti još koji WP8 telefon za neka slabija tržišta.

14 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

očete čuti pravi razlog zašto nokia pati to je zato što se ona nepokorava trendovima onisu htjeli biti posebni i dobri a to su uspjeli samo što je wp kao os siromašan po pitanju aplikacija naspram androida i iosa ali je i dalje dobar i po meni lijepo izgleda ali nešt govore da če povečat broj aplikacija ako to naprave stanje bi se trebalo poboljašati 

 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Samo vi sanjajte.

 

Nokia je pukla sa prodajom smartfone uređaja zato jer koriste ono smeće od OS-a. U Redmondu bi, (da se mene pita), svi od vlasnika do zadnje čistaćice dobili otkaze zbog vrijeđanjainteligencije korisnika. A bome bi i u Nokiji zato prštali otkazi,

 

Koji se idiot sjeti nakon paltforme koja se narugala WM-u u svoj telefon staviti WP.

WP nije u stanju ponuditi ništa drugo nego bezrazložno trošenje dragocijenog vremena i novca.

 

toliko!

 

 
3 17 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

Pa ima.

 

Android.

 

 

12 godina
offline
Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?

je, otisli su u Q.

samo hvale taj stabilizator kamere i nocno slikanje uredjaja koji jos nisu na trzistu,a prodaja pada ubrzanim tempom...

dok im je opravdanje u tome da korisnici "cekaju" izlazak novih modela, prave se da ne vide  kako i RIM odugovlaci sa novim OS-om i novim modelima, i njima prodaja pada,no ipak su ostali iznad nekad neprikosnovene Nokie.

iskreno, ja sam sasvim zadovoljan sa N8, odradjuje sve sto mi treba...ali danas (a i uvijek) su kupci zahtjevni, pa traze novije, sarenije, brze,vece...i svake godine NOVO.

novi OS, iako starom nista ne fali. jos 2 jezgre,iako one 2 rade sasvim solidno....pa onda sve 4 jezgre zajedno barem malo ubrzati...

 

i meni je pomalo zao sto je Nokia u potpunosti odustala od drugih OS-ova,postala potpuno ovisna o mikrosoftu,ali meni niti u dzep niti iz njega ta njihova propast. najvise mi je krivo sto je to jedna od rijetkih europskih tvrtki koje jos solidno stoje u tom svijetu...

 

neko je vec napisao,a ja cu da ponovim, da zele vratiti udijel u prodaji,trebali bi puno smanjiti cijene uredjaja,kako bi privukli kupce,a onda ih i zadrzali kvalitetom.

no ocito su oni zadovoljni i sa tom brojkom od 10-ak M prodanih uredjaja, ipak je to pristojna zarada, uz takave ekstra marze kakve imaju proizvodjaci mobilnih uredjaja.

nokija je nekada bila kao sto je apple sada, duplo skuplja od konkurencije...sada im cijene malo padaju,ali daleko je to od pristojne cijene koja moze privuci ljude

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia - antitalent za prodaju smartfonova?
branitelj91 kaže...

Samo vi sanjajte.

 

Nokia je pukla sa prodajom smartfone uređaja zato jer koriste ono smeće od OS-a. U Redmondu bi, (da se mene pita), svi od vlasnika do zadnje čistaćice dobili otkaze zbog vrijeđanjainteligencije korisnika. A bome bi i u Nokiji zato prštali otkazi,

 

Koji se idiot sjeti nakon paltforme koja se narugala WM-u u svoj telefon staviti WP.

WP nije u stanju ponuditi ništa drugo nego bezrazložno trošenje dragocijenog vremena i novca.

 

toliko!

 

WP7 (8) je vrlo vjerojatno najbolje tehnički riješen od sva tri ova najpopularnija OS-a.

 

Android ima previše smeće aplikacija i prevelika fragmentacija verzija se dogodila/događa. Dok je iOS, prezatvoren, odnosno prodaje samo 2-3 modela mobitela sa njim.

 

Windows Phone je točno između toga, istina moguće da je malo prekasno uletio na tržište ali ima on još štošta ponudit. Razvoj aplikacija je prejednostavan na njemu, fluidan OS, broj aplikacija će se samo nastavljat povećavat.

Swedish latin super funk.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice