Nokia troši zalihe

poruka: 38
|
čitano: 5.261
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia troši zalihe".
13 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

nije ni cudno, jednostavno malo tko zeli dati za nokiu 3000+kn kad za te novce moze kupiti najnoviji iPhone ili Samsung

Moj PC  
10 16 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Nokia troši zalihe

kad ja kazem da je jedini dobitnik u ovoj WP trakavici jedino MICROSOFT a nikako NOKIA, onda me pljujete.... eto sad vam to i novinari suptilno govore :P

Moj PC  
14 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nokia troši zalihe

ako Win8 ne bude u stanju da svojom kvaliteto jasno odskoci od konkurencije, zapravo dovoljno je da samo dodatno zakasni na trziste (jer ionako kasni) Nokia je gotovo sigurno proslost, jednostavno bit ce priseljeni razdijelit,otpustit, rasprodat...  sve sta vrijedi... ostat ce samo ime, ako i to.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2012 18:30 (R4sput1n).
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Nokia troši zalihe
TranceMight kaže...

kad ja kazem da je jedini dobitnik u ovoj WP trakavici jedino MICROSOFT a nikako NOKIA, onda me pljujete.... eto sad vam to i novinari suptilno govore :P

ne bih bas Microsft proglasavo pobjednikom, istinski dobitnici su Samsung i Apple, dok je Mali samo u medjusobnom deala s Nokiom prosao bolje, ali lako bi im se to jos moglo obit u glavu ako Nokia odapne prije vremena

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
13 godina
offline
Nokia troši zalihe
Sve su to samo prognoze analitičara, dovoljno smo ih se naslušali zadnjih godina da im je vjerodostojnost upitna. Ono što meni nije jasno je da kompanija poput Nokiae sve uloži na jedan OS koji i nije nešto popularan. Pomalo neozbiljno. Krah jednog uzrokovati će velike probleme drugom. Ako Nokia ne uspije napraviti nešto bitno, mislim da će Windows Phone jednostavno nestati.
Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

Moje mišljenje je da NOKIA-u nemože spasiti niti Microsoft i oni nemaju šanse da se uvuku u već "razvijeno" tržište koje drže android i iOS...
((Microsoftu ne predviđam neki udio veći od 10-ak % ....
ako ovako nastavi a sve pokazuje da su previše tvrdoglavi da pređu na Android što bi za njihhove inženjere valjda bilo žvakanje tuđeg "dreka"..

A njihov najveći problem je da nemogu progutati vlastiti ego, izbaciti neki low cost main streem telefon na androidu koji bi bio sinonim za Nnokiinu stabilnost i kvalitetu ...

da se etabliraju (umjesto reklamama, kao što sad po meni krivo rade) ponude cijenom konkurentan uređaj na poznatoj (čitaj android platformi) sa većini dostupnim cijenama ...

 

-sad gledam cijene TOP modela... tko normalan može izdvojiti 4 000 - 7 000 kn za novi telefon ali da je dobar i da mi ga ponude za 2000kn još' bi razmislio...
((naravno bez ugovora)) apple i android tabor mlate gro love a ide im sve bolje NOKIA nekad car sada je prosjak...
što će ti hrpetina i korisnih patenata i cijelokupni razvoj OS-a kad ga nemožeš' nikome prodati...
neki nikad ne nauće zato svima prije ili kasnije dođe kraj i ne treba na to gledati loš' sve je to život

 
4 7 hvala 1
16 godina
offline
Re: Nokia troši zalihe
TranceMight kaže...

kad ja kazem da je jedini dobitnik u ovoj WP trakavici jedino MICROSOFT a nikako NOKIA, onda me pljujete.... eto sad vam to i novinari suptilno govore :P

 

Kako moze u toj "trakavici" profitirati samo MS?

16 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

Sto reci, Nokia se umislila da je neko i nesto jer je do prije koju godinu dobro prodavala obicne telefone (slicno kao i Ericsson) dok su "kinezi" sve snage bacili na smartphonove. Microsoft je takodjer spavao i totalno zanemario mobilni dio. I kada se je konacno probudio izbacio je poluproizvod od WP7 koji nije bio ni do gleznja ostalima (osim grficki). Kako se obje firme utapaju pokusavaju nesto uciniti ali im bas i ne ide. Konkurencija je daleko ispred i svakim danom dolazi nesto novo dok ovi i dalje spavaju. WP7 ne podrzava multicore procesore i third party software uzasno je ogranicen. Najave da se postojeci WP7 nece moci upgradeati na Win8 dodatno je pogorsalo situaciju. Ali, tko danas kupuje single core telefon kada je vecina drugih na dual ili quad core?

 

Jedino sto ih moze izvuci je brzina. Napraviti vrlo brz OS koji ce raditi isto tako brzo kao drugi na dual ili quad coreovima, sa svim mogucnostima bez raznih gluposti kao sto je bilo izbacivanje copy&paste i ogranicavanja mogucnosti. Sistem mora biti usko integriran sa desktopom i tabletima tako da korisnik ne vidi neku razliku. Ali, nesto mi govori da to bas tako i nece biti....

 
3 6 hvala 0
12 godina
offline
Nokia troši zalihe

Žao mi je u toj priči najviše Nokie, ali nažalost sami su si krivi za situaciji u kojoj se nalaze.

Preferiram iOS, ali gotovo sigurno bi uzeo N9 ili neki od idućih mobitela s MeeGo jer ono što sam vidio kako radi i funkcionira me oduševilo.

Da su ustrajali na tome mislim da bi Nokia puno bolje prošla.

Jedino što su s tim sustavom trebali učiniti je popularizirati je među razvijateljima aplikacija i sumnjam da bi to propalo.

Ali onda se pojavio Elop, uzeo Nokiu kao kravu muzaru i cijedio je do iznemoglosti ubijanjem Symbiana i MeeGoa.

Koga sada musti kad si kravu gotovo ubio?

Samo se nadam da su analize krive i da će se Nokia izvući.

Duopol Apple-Samsung nemože donjeti ništa dobro, samo usporen razvoj i visoke cijene.

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

Kad bi oni radili telefone po pristupačnijim cijenama, možda bi lako namakli još koji postotak tržišta više. Al s obzirom da samo delaju skupe modele, e jbg ...  A da ne velim da skoro svakog biznismena kojeg vidim, (čitaj malo bolje odjeveni poslovni čovjek), naravno ima iPhone... stoga, moraju navuć nekako ljude da to probaju... Ili možda ciljaju samo na velike "ribe" pa zato imaju samo skupe modele?

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia troši zalihe

i kad mi kazu nemoj psovati, ma kako, kako da ne psujem, ebo im elop sve redom tamo u nokii, hajvani sta uradise od sebe, postavili tek os sto je izasao kao primarni pa koja bi to budala uradila, umjesto da su dotjerali onaj symbian oni ga jos napustaju, pa onaj MeeGo OS, Nokia N9 im je mogla biti zlatna koka, mogli su imati svoj iPhone, da su bar svake druge godine izbacivali high end mob s MeeGo os.om uspjeli bi,  na kraju krajeva to su i zasluzili, bankotirat ce to je ocigledno, a onda ce ih Microsoft kupit i Nokia sto si iznokijala, iznokijala si, sta uradise od sebe ljudi to je cudo

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
 
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia troši zalihe
knight kaže...
TranceMight kaže...

kad ja kazem da je jedini dobitnik u ovoj WP trakavici jedino MICROSOFT a nikako NOKIA, onda me pljujete.... eto sad vam to i novinari suptilno govore :P

 

Kako moze u toj "trakavici" profitirati samo MS?

Iz razloga sto koristi utjecajno ime da gura svoj nezreli proizvod i pokusava tako doci do nekog veceg postotka na trzistu a rezultati na kraju Nokiji ne idu u korist, barem za sada...

 

Ja bih vise volio vidijeti Nokijin eco system po uzoru na ejplov, sve bazirano na meegoo, sto bi omogucilo brzo prepisivanje symbian aplikacija... i to je mogao biti VRH, skupi telefoni, srednje skupi... i polako zamjenjivati symbian na nizim segmentima kako ide vrijeme(i doradjivati ga kako sto i rade, al zakasnili)... sad niti nemaju nesto svoje - sve rasprodali(inzenjere, symbian outsorsali), nemaju rezernu opciju, ode WP u bananu, sto ce dalje? S40 ? :P

 

MS ce kupiti posrnulu nokiju, managere, distribuciju.... dati kinezima da prave telefone i prodavati ih kao Nokia Windows phones :P bravo Balmer :P

15 godina
protjeran
offline
Re: Nokia troši zalihe
Clone kaže...

Kad bi oni radili telefone po pristupačnijim cijenama, možda bi lako namakli još koji postotak tržišta više. Al s obzirom da samo delaju skupe modele, e jbg ...  A da ne velim da skoro svakog biznismena kojeg vidim, (čitaj malo bolje odjeveni poslovni čovjek), naravno ima iPhone... stoga, moraju navuć nekako ljude da to probaju... Ili možda ciljaju samo na velike "ribe" pa zato imaju samo skupe modele?

 

Lumia 710 je 280E, vratis si ivu.... ispod 2000kn, pretpostavljm da ce ona Lumia 600 biti jos jeftinija kad se bude nasla...

ali korisnici ocito to ne prepoznaju...

 

taj WP7 ima dobrih stvari, primjerice u autu si, odgovaras na sms usmenim putem na tal. jeziku, svidja mi se imenik, svidja mi se fluidnost, .net, ali svi PLJUJU android kako nema supporta od strane proizvodjaca u smijeru nadogradnje na nove OSeve, a MS to najavio vec sada... da, to ljude smeta i nema smisla! Ili barem otkljucajte tu nokiju, jailbrejkajte ju... pa ce raja mozda navaliti...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia troši zalihe

nije se predvidao iphoneu toliki uspjeh

nije niti androidu

nije se ni davalo sanse sms-ovima, zaboga

a ne predvida se ni wp7-u neka buducnost

hoce li se povijest ponoviti?

nije pitanje hoce li se ljudi zastitit androida i ios-a, nego kad

 

dzabe in milijuni aplikacija kad zadnjih par godina ne uvode nista znacajno

i sad ljudi koji su probali, ali stvarno probali wp7 hvale ga na sva usta

iako realno i nije bogzna sto (zasad)

 

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
13 godina
offline
Re: Nokia troši zalihe
apoteka kaže...

nije se predvidao iphoneu toliki uspjeh

nije niti androidu

nije se ni davalo sanse sms-ovima, zaboga

a ne predvida se ni wp7-u neka buducnost

hoce li se povijest ponoviti?

nije pitanje hoce li se ljudi zastitit androida i ios-a, nego kad

 

dzabe in milijuni aplikacija kad zadnjih par godina ne uvode nista znacajno

i sad ljudi koji su probali, ali stvarno probali wp7 hvale ga na sva usta

iako realno i nije bogzna sto (zasad)

 

Nekako nisam uvjeren u uspjeh WP 8. Ali opet tko sam ja i što znam o cijeloj priči, vrlo malo. Isprobao sam malo Lumiu i nemogu se oteti jednom dojmu, OS ne prati kvalitetu hardvera. Niako mi nije sjeo. Složen je za tinejdžere. Ono što mene muči kod Nokia-e je da su sve dali na WP telefone. To mi se čini kao potez očajnika ili je smišljeni potez kako veliku firmu i velikog igrača uništiti. S druge strane ako pogledaš na MS ovo im je zadnja šansa. Ako ne uspiju s Nokiom mislim da će nestati iz mobilnih OS-eva (ili će ostati beznačajni).

 

Ne kužim zbog čega su odustali od vlastitog OS-a, zbog čega su najavili ubijanje Simbiana i potjerali kupce od sebe (između ostalog i mene). Puno toga ne kužim kod Nokia-e ali ono što znam je da nebi bilo dobro da ovaj velikan propadne. Postoji li još ijedan veliki proizvođač mobitela u Europi? Ja mislim da ne, prosvjetli te me ako griješim.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia troši zalihe

u europi mozda alcatel {#}

zasto su odustali od svojih os-ova? ne znam i meni je steta

 

kao sto sam rekao, ako nokia propadne, inovacije ostalih ce se polako svoditi na nulu

wp7 je drukciji, nije ni meni sjeo, ali nekome hoce.

nekoga nije ni briga kako ui izgleda ako radi ono sta treba.

 

iako jak hardwer nije toliko potreban wp-u, a ni drugim mobitelima ako cemo iskreno

zaluduje mase, tako da slazem se da tu trebaju poradit da udovolje spec-junkijima

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
15 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

Ja samo znam da jedva cekam da nokia 808 Pureview izadje. To mi se cini kao mobitel koji bi ih mogao izvući iz krize.

 

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nokia troši zalihe
apoteka kaže...

u europi mozda alcatel {#}

zasto su odustali od svojih os-ova? ne znam i meni je steta

 

kao sto sam rekao, ako nokia propadne, inovacije ostalih ce se polako svoditi na nulu

wp7 je drukciji, nije ni meni sjeo, ali nekome hoce.

nekoga nije ni briga kako ui izgleda ako radi ono sta treba.

 

iako jak hardwer nije toliko potreban wp-u, a ni drugim mobitelima ako cemo iskreno

zaluduje mase, tako da slazem se da tu trebaju poradit da udovolje spec-junkijima

Alcatel? Šta oni još proizvode mobitele? Hebi ga ipak smo mi provincija.

 

Nabrijavanje hardvera na mobitelima ti je nastavak iste priče iz računalnog svijeta. Došli smo do toga da stalno gledaš gdje je utičnica. Brzo će to qwurtzenje prestati.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
12 godina
offline
Nokia troši zalihe

ja ne kontam zasto ovdije neki govore o skupoci uredjaja?
pa nisu svi na svijetu siromasni kao mi!!!
500-600 eura je standardna cijene solidnog telefona u cijelom svijetu, i bas uredjaji slicnih cijena se najvise prodaju.

nokijini top modeli su cak cjenovno pristupacniji nego android top modeli,a apple ne treba ni uporedjivati, jer oni su liga za sebe,kako cijenom tako i svojim konzumentima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

Vjerujem da će Microsoft još uskočiti financijski ako zatreba... Nokia je njihov premium WP7 partner - i prema najnovijim insider informacijama, Lumie dobijaju Apollo

Deal Nokie i Microsofta od prošle godine je omogućio ovako agresivno reklamiranje Lumia linije (90% novca iz tog sporazuma je otišlo na reklame, jer one reklamiraju Nokiu, ali istovremeno reklamiraju i WP7)

Dolazak Lumie 610 na siromašnija tržišta i 900 za one koji žele veliku mrcinu od telefona donijet će rezultate...

 

Meego je fenomenalan, ali je zakasnio... Iako je sa tehničke strane napredniji i od iOS i od Androida, prekasno je došao da bi ljudima ponudio nešto novo u segmentu "mobilni OS koji se zasniva na gridu ikona".

Još jedan faktor zašto su odbacili Meego je nedovoljan interes developera... Podsjećam, Meego je nasljednik Maemoa (sa kojim je ako se dobro sjećam i  unazad kompatibilan); a Maemo nije uspio privući značajan broj developera - WP7 sa druge strane je već imao određen interes devova; a ulaskom Nokie i agresivnim reklamiranjem, taj se interes još povećao. Razlog nedovoljnom interesu devova za Maemo/Meego je konstantno ignoriranje USA tržišta i nepostojanje pravog app storea... Ovi store je nepregledno smeće.

 

A sad na WP7... To je OS koji je konačno donio osvježenje - ponosni sam vlasnik Lumie 710, djevojci sam nabavio HTC Trophy i u usporedbi sa prijašnjim mobitelima (SGS sa ICSom, Desire, iPhone 3GS) preporođeni smo iz više razloga:

 

1. Stvari koje najčešće radiš, puno brže i efikasnije napraviš sa WP7 - odjednom postaš nešto na FB i twitter, fotić pokreneš pritiskom na gumb, i odmah iz njega možeš postati bilo kam...

2. Baterija dulje traje... Lumia 710 ima 1300 mAh bateriju i traje mi dulje nego je trajala na SGS :)

3. Nokia aplikacije... Upravo sam se vratio iz Češke, i offline navigacija ti super dođe - Google Maps navigation je besplatan i odličan, ali džabe ti to kad ti nabije račun u roamingu... Mireo Don't Panic je vrhunska turn by turn navigacija ali bi me karta za istočnu europu  koja pokriva Češku koštala 50 eura - Lumia sa besplatnim kartama svih država me došla 500 kn.

4. Xbox live - imam Xbox 360 i integracija je vrhunska - Xbox companion mogu koristiti kao daljinac i još hrpa toga

5. MS Office integracija - super je kad na mail dobiješ od šefa file u docx formatu (što mi se više puta desilo) da nekaj prepraviš, i to napraviš odmah na mobitelu i ne uništi ti se formatting

6. Glatkoća izvođenja... Jedino iPhone 4 i 4S su tako glatki

7. Pouzdanost... I Desire i Galaxy su me nekoliko puta iznevjerili da se resetiraju sami od sebe (govorim o službenim ROMovima) i dočekaju me na ekranu za ukucavanje PINa - nije baš neki spektakl kad očekuješ važan poziv i mobitel ti to napravi

 

Ima i svojih nedostataka:

1. Još uvijek nema nekih esencijalnih aplikacija kao što je Instagram (iako Sophie Cam ima bolje filtere, ali nema svoju vlastitu socijalnu mrežu kao instagram) i nekih usko specijaliziranih (npr mZABA, HZnet, Mediquations, Medscape, kvalitetan i besplatan XBMC daljinac... oni koji su kvalitetni nisu besplatni, a oni koji su besplatni nisu kvalitetni :)

2. Multitasking nije onaj pravi što je dobro zato jer ne žderu procesi bateriju, ali loše jer mi poruka na WhatsApp zna zakasniti - ponekad dobiješ poruku tek kad počneš nešto raditi na mobitelu

3. Tipkovnica nema hrvatska slova

4. Skype još uvijek ne radi u pozadini (tj. ako hoćeš da te netko nazove moraš ga pokrenuti i čekati poziv - čudno jer Tango najnormalnije radi u BG) - u osmici će Skype najvjerojatnije biti integriran u sam OS

5. Nativni kod nije dozvoljen - osim nekim izuzecima... Ali i to će se promijeniti za osmicu.

 

Uglavnom... WP8 nas čeka ove zime, i onda nas čeka okršaj divova... Pa tko preživi pričat će :)

 

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia troši zalihe

jos uvijek nije izasla ona lumnia (neznam koji broj mislim da je oko 600:D) koja bi trebala biti low cost wp7... mislim da ce se to prodavat ko svojedobno 3310, znam hrpu ljudi koji jos uvijek imaju dummi phone samo zato sto je jeftiniji i pristupacniji a ovaj wp7 low cost phone se cini odlicno (stovise mislim si ga i sam uzet kao sekundarnog)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 1:23 (Check).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia troši zalihe
mario.L_hr kaže...
Ne kužim zbog čega su odustali od vlastitog OS-a, zbog čega su najavili ubijanje Simbiana i potjerali kupce od sebe (između ostalog i mene).

Ne kužiš zato jer nisi nikad pokušao napraviti program za Symbian, zato jer taj OS promatraš isključivo iz perspektive krajnjeg korisnika. Nešto slično kao s Internet Explorerom (starijim verzijama), kad se ljudi čude zašto tamo neki geekovi toliko kvocaju protiv tog web-preglednika. Čude se zato jer nikad nisu pokušali napraviti (imalo složeniju) web-stranicu - da jesu, onda bi im sve postalo jasno.

 

Iz perspektive krajnjeg korisnika na Symbianu je većina toga valjda bila sjajna i bajna, izuzmemo li neke nelogičnosti u funkcioniranju (recimo meni je "task manager" bio smješten na posve nelogičnom mjestu), te to da je Symbian spor i neoptimiziran (bar do S60 V5 - ne znam kakve su novije verzije) i da arhitektura nimalo nije odgovarala hardveru (što se na sporim, slabim, jednojezgrenim procesorima, na mobitelima s malo RAM-a ima multitaskati? to su mnogi isticali kao prednost Symbiana, ali je zapravo bio nedostatak i jedan od njegovih problema). Mislim, što korisnika briga što ima mobitel s naprednim OS-om koji ima multitasking, ako je mobitel za svoje osnovne funkcije spor, neresponzivan? Ili recimo dok je Apple već imao ikone u izbornicima koje su se listale stranicu po stranicu, Nokija inzistira na vertikalnom "piksel po piksel" skrolu, za što su im mobiteli jednostavno preslabi/prespori i "user experience" ode k vragu. Nokia je sa Symbianom V5 bila razočaranje za user experience, ali kao što sam napomenuo na početku, glavni razlog propasti Symbiana je drugdje.

 

Symbian je (bio?) noćna mora za razvijatelje aplikacija. Verzija C++-a za njega, odnosno biblioteke s kojima moraš raditi (ma i sam razvojni alat i tona SDK-ova, ko da razvijaš program na NASA-u), su jedan ogromni užas - zato su i aplikacije napravljene za Symbian dolazile na kapaljku. A izrada aplikacija u Javi je djelovala neprofesionalno i AFAIK nisu se mogle tako lijepo zapakirati i performasama nisu mogle konkurirati C++ aplikacijama (s Androidom je situacija posve drugačija, jer se koristi JIT kompajler i cijeli sustav je zapravo posložen oko Jave). Nadalje, razvijatelji aplikacija za koje su trebali pišati krv dok su ih radili nisu imali gdje baš osobito unovčiti. Tko će se onda opterećivati s razvojem aplikacija? Da, kasnije je došao Ovi, ali je implementacija bila loša i ujedno pojavio se prekasno.

 

Nema aplikacija - nema interesa za platformu. Nema aplikacija jer je razvoj aplikacija maksimalno otežan. Tek pred kraj Symbianovog života se počelo pomalo popularizirati Qt, no samo Qt runtime/štoveć nije dolazio sa Symbianom, pa ga je prije korištenja takvih aplikacija prvo trebalo skinuti - ako se ne varam bio je "težak" nekih 13 MB, morao se instalirati u telefone na kojima je ionako bilo premalo interne memorije i... Ono... Symbian^3 se pojavio dok je već sve skoro bilo odlučeno.

 

 

Symbian su ubili njegovi kreatori i developeri time što developerima aplikacija nisu dali adekvatnu platformu za razvoj aplikacija niti su im omogućili naplatu njihova truda. Bio bi apsurd da je Nokia nastavila sa Symbianom, to je OS koji nije imao budućnost i koji je uspio tako dugo egzistirati samo zahvaljujući tome što su se iOS i Android pojavili tada kada su se pojavili. Da su se pojavili prije, Symbian bi još i ranije otišao u povijest.

 

 

Svi oni koji plaču za Symbianom trebali bi se otrijezniti - riječ je bila o operacijskom sustavu koji je bio totalno neprilagođen svojoj namjeni - apsurdno prekompliciran razvoj aplikacija u C++-u, loš framework, razvoj aplikacija u Javi je tu više bio reda radi, vrtio se na presporom hardveru s premalo memorije, imao je nepotrebne funkcije samo zato da bude na papiru tehnološki napredniji od konkurencije, a u stvarnosti je suckao big time, prvenstveno po sporosti i zbog toga degradiranom user experienceu. Symbian takav kakav je bio nije imao budućnost. Zato se i krenulo s razvojem MeeGoa. Da su na vrijeme pokopali Symbian i krenuli s MeeGoom i napravili iz toga neku svrsishodnu platformu, ta platforma je danas mogla biti nekakav igrač na tržištu. Ali nisu.

13 godina
offline
Re: Nokia troši zalihe
Razumijem ja te probleme ali mi nije jasno da najaviš prestanak razvoja jedne platforme (simbian) te da za drugu platformu nećeš izdavati više nijedan uređaj (MeeGo) i prelazak na trću platformu (WP) za koju u tom trenutku nemaš niti jedan uređaj (nisu ih imali ni mjesecima poslije). To je kao da si odrežeš obje noge i čekaš da ti netko nabavi nešto za hodanje.
Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
moderator
offline
Re: Nokia troši zalihe
mario.L_hr kaže...
Razumijem ja te probleme ali mi nije jasno da najaviš prestanak razvoja jedne platforme (simbian) te da za drugu platformu nećeš izdavati više nijedan uređaj (MeeGo) i prelazak na trću platformu (WP) za koju u tom trenutku nemaš niti jedan uređaj (nisu ih imali ni mjesecima poslije). To je kao da si odrežeš obje noge i čekaš da ti netko nabavi nešto za hodanje.

Symbian je bio gotov - nastavljanje s tom platformom ne bi imalo smisla, značilo bi samo još veći gubici u budućnosti. MeeGo je bio tek u začecima. Ili su se trebali zaista opako baciti na MeeGo i uložiti sve na njega te time riskirati bankrot ako ga ne uspiju posložiti kako treba, ili ići na nešto za što su smatrali sigurnijim. Bilo je ili Android ili WP - za sve ostalo je bilo prekasno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia troši zalihe

@mbaksa

 

I symbian je do danas dosta evolvuirao. Pogledaj kao izgleda Belle OS. Istina da su malo zakasnili, da je to bilo na N8ici bila bi puno uspješnija.

Što se tiče optimiziranosti sustava, N8 sa svojih 680 Mhz i 512 RAMA vrti Belle bez problema, a 808PW sa istom kolicinom rama i samo duplo brzim procesorom

Snima 1080p video i barata sa 41 MP fotkama.   Android telefoni već zalaze u quad-core vode baš zato jer je sve bazirano na javi. Lakše je za programirati ne brinući se uopće o harwareu na   kojem će se program izvoditi, i to je ok ako je hardware dovoljno moćan da sve to vrti, ali baš kod mobitela nema nekog viška snage, a na kraju krajeva rade na bateriju koja pati.

 

Bitne aplikacije kad tad dodju na sve OS-ove, Ionako od silnih miliona aplikacija za iphone i android na prste se mogu nabrojati korisne.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia troši zalihe
Zanimljivo je zapravo to njihovo analiziranje... Gubitke prikazuju na nacin da ispada da su u minusu i da trose neke vlastite zalihe sto zapravo nije istina. Kompanije imaju planove...npr. za prvi kvartal 2012 god, plan im je 40 mil $, ako ostvare 42 mil tada su u plusu 2 mil, no ako naprave 35 mil...u javnost ide podatak da je tvrtka izgubila 5mil....sto je u konacnici istina ali kako izgubiti nesta sto nisi ni imao?! .e bi li to trebalo ici pod neostvarivanje planiranog, a ne gubitak?! Cudno...cudno
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia troši zalihe
Zasto Google ne napravi Android za PC? Ne Linux...bas Android. bas bih to volio probati koristiti na kompu...isti princip kao na
mobu...ako je Microsoft mogao sa osmicom napraviti nesta slicno...mogli bi i googlovci...ili...?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia troši zalihe
Cudnu politiku vode u Noki-i...Imao.sam jedno vrijeme N900 i instalirao na njega Android...i to 1.6... mob je bio savrsen sa Androidom. Bio i im to pun pogodak. Trenutno koristim Dell Streak 5 i to bas iz razloga sto nema Nokie sa Androidom, moze se na vecinu instalirati ali kad nema podrske (sluzbene) nije to to. Steta...imaju stvarno kvalitetne i dobre uredjaje.
16 godina
offline
Nokia troši zalihe

@TranceMight
Iz razloga sto koristi utjecajno ime da gura svoj nezreli proizvod i pokusava tako doci do nekog veceg postotka na trzistu a rezultati na kraju Nokiji ne idu u korist, barem za sada...

 

Microsoft je utjecajnije ime od Nokie. A uz to nije samo ime, nego i novcanik. Nokia je vec bila pred bankrotom. WP7 nije nezreo proizvod, ali ovdje smo vec navikli da ljudi govore o onome o cemu nista ne znaju.
Medjutim, i dalje ne vidim odgovor zbog cega bi u slucaju uspjeha ili neuspjeha profitirao samo MS? Ako ne uspiju, gube i MS i Nokia. Ako uspiju - dobivaju i MS i Nokia. Jedina razlika je sto MS ima dovoljno drugih podrucja poslovanja da i u slucaju neuspjeha to nije katastrofa zbog koje bi bankrotirali.

 


@Gerontius
Još uvijek nema nekih esencijalnih aplikacija kao što je Instagram (iako Sophie Cam ima bolje filtere, ali nema svoju vlastitu socijalnu mrežu kao instagram)

 

Inace potpisujem tvoj post, ali za instagram mogu samo reci - hvala Bogu da ga nema. :)
Postoji i odlican Thumba photo editor sa gomilom filtera (doduse bez socijalne mreze) - ali se ja jednostavno osjecam kao neki debilni skorojevic kad koristim takve aplikacije.
Ako ti nije jasno na sta mislim, pogledaj ovu ANTI-reklamu od BH providera M-Tel-a (nije za one sa slabijim zelucem :) ):

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4NdnaE9u70A

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nokia troši zalihe

Opa, prvi puta je netko povezao činjenicu da je Nokia uložila hazarderski sve žetone na jednu kartu - Lumia seriju sa činjenicom da tih žetončića ima sve manje u kasici.

 

Ovo je jedan od najhrabrijih poteza u industriji u posljednje vrijeme, pa makar došao od Nokie koja se već godinama nije trgla i napravila neki iskorak. Koliko me sjećanje služi, za CEO Stephena Elopa se tvrdilo da je poslan kao posljednja pomast u Nokiu iz Microsofta, no eto ga vuče potez koji će definitivno biti odlučujući pa nakon toga može ili otići pisati management knjige "kako ne riskirati" ili nastaviti mlatiti milijune vodeći mladog feniksa iz pepela.

 

Biti će zanimljivo pratiti razvoj događaja, što kažete Nokia će:

 

4 bankrotirati vrlo brzo
10 vratiti dio stare slave
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice