Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

poruka: 59
|
čitano: 8.222
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj".
12 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Stigli ste me htio sam jučer napisati :P

Tko kasno rani dva govna zgrabi.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Dokument sa 55 stranica referenci na raznorazne znanstvene radove - impresivno. Sad samo treba naci vremena procitati rad u cjelosti.

This time next year we'll be milionaire
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

"ma kaka komis'ja! neš ti men' to nakuću stav't jer ako moj Jozo kaže da je to bolest, nema te komis'je koja će me naćerat!" ili tako nekako. jedni će postavljati, drugi rušiti. bolje da nestane selo nego običaji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Neznam kako i zašto ali pojedini mobiteli se mi izazivali glavobolje ukoliko sam razgovarao s njim i zato mislim da nisu potpuno bezopasni.

 
2 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
axos kaže...

Neznam kako i zašto ali pojedini mobiteli se mi izazivali glavobolje ukoliko sam razgovarao s njim i zato mislim da nisu potpuno bezopasni.

 vjerojatno zavisi s kim si razgovarao i kak je razgovor završio 

16 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

sutra će se pojaviti nova studija koja će reći da šteti, pa onda da ne šteti tako dalje kao kolo naokolo  

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
6 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Svako zračenje utječe na zdravlje, do neke granice je dobro, a iznad nje je rušilački.. Čista logika i razum...

Moj PC  
3 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
axos kaže...

Neznam kako i zašto ali pojedini mobiteli se mi izazivali glavobolje ukoliko sam razgovarao s njim i zato mislim da nisu potpuno bezopasni.

 mene je više peklo uho. Stari je imao jedan mobitel od kojeg je dobio bolne prištiće na uhu. Poslije promijenio telefon i tako problem nestao. Rijetko gdje se može naći koliko mobiteli zrače a neki baš nisu bezazleni pogotovo za ljude koji par sati dnevno na mobitelu.

9 godina
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
Istina 1. Mobiteli i odašiljači zrače i štetni su za zdravlje. - rezultat : ljudi se žale kad im se postavi odašiljač blizu kuće, pa operateri imaju problema sa babom koja bogu iza nogu čuva ovce pa joj smeta

Istina 2. Mobiteli i odašiljači zrače ali NISU štetni za zdravlje. - rezultat : Nitko se ne žali, baba je sretna jer je čula na tv-u da nije štetno za zdravlje.... kao neki znanstvenici su dokazali da nije :)

Mogu kako hoće, malo je, malo nije.... sve to ovisi o količini kojoj se izlazes
12 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Bilo bi dobro da su naveli uređaje testirane i njihov SAR na tkivo,onda bi bilo opipljivo i relevantno.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
jobi123 kaže...

Svako zračenje utječe na zdravlje, do neke granice je dobro, a iznad nje je rušilački.. Čista logika i razum...

Danas ti je bitan samo profit i zarada, dakle ostalo je manje više nebitno to sigurno, znači lobiranjem prema podobnoj istini.Gledam tu listu članova SCENIHR, no na njoj nema švedskog neuroznanstvenika Olle Johannsona sa Švedskog Karolinska instituta.Navedeni gospon ima štošta reči, o negativnom utjecaju elektromangetskog zagađenja ili zračenja na ljudsko zdravlje.

 

http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/emerging/members_committee/index_en.htm

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Karolinska_Institutet

 

http://www.thesleuthjournal.com/neuroscientist-exposes-dangers-electromagnetic-fields-video/

 

Ako nekome tak više odgovara, nek si dodatno uključi engleske titlove na tom videu.

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 17:15 (rambox).
15 godina
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
Ikarus01 kaže...

Bilo bi dobro da su naveli uređaje testirane i njihov SAR na tkivo,onda bi bilo opipljivo i relevantno.

Ma i meni nije jasno zasto ne mogu uzet antenu i napicit je u neku epruvetu i vidjet kak utjece na stanice i bakterije.

Na kraju krajeva mogu stavit misa/stakora ispred, zracit ga kroz duzi period i promatrat utjecaj. Onda bi znali nesto.

 

Ovak je sve rekla kazala.

 

 

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
rambox kaže...
jobi123 kaže...

Svako zračenje utječe na zdravlje, do neke granice je dobro, a iznad nje je rušilački.. Čista logika i razum...

Danas ti je bitan samo profit i zarada, dakle ostalo je manje više nebitno to sigurno, znači lobiranjem prema podobnoj istini.Gledam tu listu članova SCENIHR, no na njoj nema švedskog neuroznanstvenika Olle Johannsona sa Švedskog Karolinska instituta.Navedeni gospon ima štošta reči, o negativnom utjecaju elektromangetskog zagađenja ili zračenja na ljudsko zdravlje.

 


 

Upravo tako...................
Sada je istina  najmanje bitna za kapital jer koči njihove projekte, ali i to će se promijeniti kada ljudi skuže kakvu moć imaju kada se udružuju......

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
axos kaže...

Neznam kako i zašto ali pojedini mobiteli se mi izazivali glavobolje ukoliko sam razgovarao s njim i zato mislim da nisu potpuno bezopasni.

Puno toga nije zdravo. Zato sve treba koristiti s mjerom.

9 godina
protjeran
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Ma ljekoviti su kao i nuklarke.

 
5 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Ajmo sa znanstvenim studijama o ultrazvuku u medicini. Prije jedno 20 godina: UZV uopce nije stetan i trudnice mogu svaki dan (tako je nakak i bilo).

10 godina kasnije UZV je stetan i trudnica moze ici samo par puta tokom trudnoce (ako bas mora).

 

Dal je studija dobra lako se dokaze. Znanstvenicima koji su na njoj radili pred prozor stavis BTS i gledas dal bu se bunil. Ak se buni....

 

Slazem se da nije stetno ali u odredjenim kolicinama. BTS na zgradi kada si pred njim koju minutu nije stetan, ali bome ako ti je pred prozorom i "ozracivan" si cijelu noc to je vec druga prica. Mobitel takodje sa svoja 1/2W max nije stetan, ali ako ti je 10 sati dnevno par cm od mozga.... (ak ga imas).

Kao sto je jedan dio forumasa napisao, u pitanju je parica....

 
5 1 hvala 0
14 godina
online
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Ne znam što je tu novo? Ne znam za niti jednu relevantnu studiju koja je ne dokazala, nego čak dala naslutiti da je GSM signal štetan.

Bit je u tome da frekvencije na kojima bazne stanice odašilju i oblik vala nisu štetne za živo tkivo, bez obzira o izlaznoj snazi. Starija oprema je bila lošija kvalitete, pa je bilo isprekidanih valova/izobličenja/kratkotrajnih varijacija frekvencije i takva je teoretski mogla biti štetna, ali kod novije i ispravne opreme to nije niti teoretski moguće.

Ali ako pitate scijentologe, žrtve alienovske otmice ili ljude koju su doživjeli izvantjelesno iskustvo i slične mambo-jumbo budalaše, da štetno je. Jako. 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav

Svako zračenje je štetno ako pređe određenu granicu, pogledajmo na banalnom primjeru sunca, sve što je jako blizu sunca spali sve, ali ako je na propisanoj udaljenosti npr kao Zemlja sve Živi........ 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 19:29 (jobi123).
10 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Ma ni ćika nije bila štetna dok se nije ispostavilo da se daje više za lječenje posljedica nego što se dobije od poreza. Onda je to postala skroz druga priča. Gdje je profit sve je upitno.

 
2 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
jozef kaže...

Ne znam što je tu novo? Ne znam za niti jednu relevantnu studiju koja je ne dokazala, nego čak dala naslutiti da je GSM signal štetan.

Bit je u tome da frekvencije na kojima bazne stanice odašilju i oblik vala nisu štetne za živo tkivo, bez obzira o izlaznoj snazi. Starija oprema je bila lošija kvalitete, pa je bilo isprekidanih valova/izobličenja/kratkotrajnih varijacija frekvencije i takva je teoretski mogla biti štetna, ali kod novije i ispravne opreme to nije niti teoretski moguće.

Ali ako pitate scijentologe, žrtve alienovske otmice ili ljude koju su doživjeli izvantjelesno iskustvo i slične mambo-jumbo budalaše, da štetno je. Jako. 

 

 A čuj, uvijek je dobro sve preispitivati, a ne kao većina gutati sve što se servira na pladnju

9 godina
protjeran
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Imam prjedlog za one koji ne vjeruju u stetnost zracenja.Neka otvore vrata mikrovalne pecnice i sigurnosni prekidac zaglave.Nakon 10 minuta provedenih uz pecnicu neka napisu ovjde komentar je li stetno ili nije.I da jednom zauvjek rjesimo misteriji o stetnosti elektromagnetnog zracenja.

 
1 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
Firef0X kaže...

Imam prjedlog za one koji ne vjeruju u stetnost zracenja.Neka otvore vrata mikrovalne pecnice i sigurnosni prekidac zaglave.Nakon 10 minuta provedenih uz pecnicu neka napisu ovjde komentar je li stetno ili nije.I da jednom zauvjek rjesimo misteriji o stetnosti elektromagnetnog zracenja.

 Usporedujes kruske i jabuke,Mikrovalna ima puno vecu snagu, pa ni rakija nije stetna ako popijes 1 casicu, ali ako ju prekomjerno konzumiras itekako je stetna..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.3.2015 20:59 (gogi321).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
Firef0X kaže...

Imam prjedlog za one koji ne vjeruju u stetnost zracenja.Neka otvore vrata mikrovalne pecnice i sigurnosni prekidac zaglave.Nakon 10 minuta provedenih uz pecnicu neka napisu ovjde komentar je li stetno ili nije.I da jednom zauvjek rjesimo misteriji o stetnosti elektromagnetnog zracenja.

 Mikrovaljka ima specifičnu frekvenciju zračenja koja izaziva rezonanciju molekula vode. Da malo promjeniš frekvenciju vjerojatno ti nebi bilo ništa na kraći rok, ono, kontam, nemoj probat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
jobi123 kaže...

Svako zračenje je štetno ako pređe određenu granicu, pogledajmo na banalnom primjeru sunca, sve što je jako blizu sunca spali sve, ali ako je na propisanoj udaljenosti npr kao Zemlja sve Živi........ 

 Živilo bi maunu da nema ozonskog omotača

Tomislav Knežević
16 godina
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Zenske ga pametno sklone u torbicu. 

 

A mi muski...hm.... dosta vremena provede u dzepu. Valjda nece poceti plivati u krug :D

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Elektromagnetsko zračenje NE izbacuje elektrone iz ljusaka, to može raditi samo radioaktivno zračenje (X, gama... zrake). Prema tome NE može uzrokovati karcinogenezu direktno. Sve ostalo se svodi samo na MOŽDA dalnju promociju i progresiju već inicirane karcinoegeneze, iako još nije dokazano takvo nešto. Ista svtar s ultrazvukom, sve što može je malo zagrijati tkivo, beznačajno. Prvo su mislili da može ubiti dijete, a sada se fetusi snimaju desetljećima UZV-om.

 

PS. dnevna doza kozmičkog zračenja, znači onog kojeg naš organizam primi iz svemira i koje nikako ne možemo izbijeći je više stotina puta veće nego nas npr. televizor "ozrači" u godini dana. Tako da, smirite majke, koje vam trube da imate puno žica i ekrana u sobi. Od neposrednih radiovalova još nitko nije umro.

Moj PC  
11 0 hvala 5
16 godina
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Kad sjedim i mobitel stavim pod jajca, nakon 10ak min osjećam laganu bol. 

 

Ako su dokazali da nije stetno, vidio bih dal bi im odgovaralo da im se u spavaću sobu postavi odašiljač i da tako 15 godina žive, pa ćemo vidjet hoće dobit kakvu malignu bolest. 

 

Da je opasno kako neki predstavljaju ne bih rekao, al da je skroz bezopasno za zdravlje ne bih se složio. 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
jobi123 kaže...

ali ako je na propisanoj udaljenosti npr kao Zemlja sve Živi........ 

 Osim naravno kad dobiješ rak kože jer si previše na suncu....

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstavljaj

Za ovakvo istrazivanje je potrebno minimum 20 godina, a ne 2008 - 2015....

mojpismonosa
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nova istina: Mobiteli i odašiljači ne predstav
gogi321 kaže...

 Usporedujes kruske i jabuke,Mikrovalna ima puno vecu snagu, pa ni rakija nije stetna ako popijes 1 casicu, ali ako ju prekomjerno konzumiras itekako je stetna..

 Mikrovalne imaju vecinom oko 1000W dok koliko mi je poznato jedna antena odasiljasa ima i do 250W.A uvijek ih se postavlja vise od jedne pa ti zbroji sad snagu koja djeluje na tebe od  0-24.

 

 

NSA kaže...

 Mikrovaljka ima specifičnu frekvenciju zračenja koja izaziva rezonanciju molekula vode. Da malo promjeniš frekvenciju vjerojatno ti nebi bilo ništa na kraći rok, ono, kontam, nemoj probat.

 Nema ona nikakvu specificnu frekvenciju nego ima sangu.Frekvencija (vecine)kucni mikrovalni je 2.45 GHz,sto je skoro ista frekvencija 2.4GHz wifi-ja.Ako nisi znao mikrovalnom mozes ometati wifi vezu,nateknes na magnetron antenu i citav kvart nema interneta :)

A kad malo promjenis frekvenciju nista se ne desi jer npr. industrijske mikrovalne imaju 915 MHz pa opet griju.Znaci snaga je bitna,a ne frekvencija.

Vojnici koji nisu pazili pa su sucajno stali na par sekundi ispred osmatrackog radara od par stotina kilovata su umirali kroz nekoliko dana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice