Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

poruka: 169
|
čitano: 21.315
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova kaciga za F-35, po novom bez laga".
15 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

svinjarija. najprije mi starci (90/83) godinama otkidaju od penzija za F-35, uskraćujući si dopunsko i jogurt jednom mjesečno, a sad još moram kupiti i ovo. pa dokle više?! {#}

Moj PC  
6 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Nevidim srvhu te svemirske tehnologije osim što se lakše kvari. Interent je prepun članaka gdje se piše o nedostatcima F-35 i kako ga amerikanci pokušavaju uvalit saveznicima jer se nije dobro pokazao. Stručnjaci tvrde da ga avion kao što je Mig 21 bez problema može pobjedit.

 
3 14 hvala 0
15 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Ma to je ionako samo privremeno rješenje, ionako se piloti za koju godinu potpuno izbacuju iz vojnih aviona...

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Ameri su uvijek "pobjedjivali" na tehnologiju, a Rusi na snagu. Sve ima svojih prednosti i mana. Sto znaci da MIG21 moze pobijedit F35? U borbi danas sa N kilometara ispalis raketu i ne vidis koga gadjas. Tu su Ameri puno jaci, e sada, da se skupa nadju oci u oci...
14 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

zna li autor teksta da su trenutno svi f35 prizemljeni, ili piše gluposti tek toliko da zaradi koju dnevnicu

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 13:37 (superJozo).
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...

i kako ga amerikanci pokušavaju uvalit saveznicima jer se nije dobro pokazao.

Kao prvo, joint strike fighter program se pokazao skup, jako skup. Probio je sve rokove i cijene. Ameri ga ne pokušavaju 'uvaliti' nekome zato što je loš, nego zbog bijesnih troškova koji su se oteli svakoj kontroli. Ameri ga kupuju kako god da okreneš, previše je novca u to ulupano da bi sada samo digli ruke od cijele stvari. Plus što nije zapravo riječ o nekakvom uvaljivanju budući da su mnogi od potencijalnih kupaca zapravo i sudionici JSF programa od početka i obećali su nabaviti F 35 kada bude dovršen. Problem je što se sada svi ti kupci u svijetlu konačnih troškova i brojnih odgoda sada premišljaju (svaki otkazani zrakoplov povećava cijenu po komadu, a to ne odgovara SAD-u jer ih kane kupiti velik broj).

 

Čisto da vidimo brojke, SAD sveukupno planira naručiti preko 2400 F 35 (ukupno u sve tri konfiguracije), dok saveznici (od kojih neki nisu dio JSF-a) za sada planiraju naručiti oko 720 F 35.

 

Najveći problem F 35 kao zrakoplova se u biti svodi na to što pokušava biti katica za sve (znaš ono "jack of all trades, master of none"), i još sva ta mušičava napredna tehnologija koja pati od raznih dječjih bolesti koje tek trebaju biti ispeglane.

 

Mislim da ga nitko nije ozbiljno uspoređivao sa MiG-om 21 (to je prilično neozbiljna usporedba uzevši u obzir generacijski razmak između ta dva zrakoplova), ali sam vidio razne usporedbe (nepovoljne po F 35) sa Su 35.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
15 godina
odjavljen
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

F-35 i nije namijenjen dogfightu (F-22 je zato to), već za operacije u kojima bi zamijenio A-10 i F-14 te Sea Harriere skupa. To malo jest široko, ali F-35 je teoretski prilično versatilan i moćan avion, ne gubi baš na niti jednom polju previše. Problemi F-35 su u skupoj tehnologiji. 

I F-22 je skup, ali je nešto bolje prošao u svom tom metežu i navodno je prestao daviti svoje pilote: http://www.wired.com/2012/06/stealth-fighter-choke/

 

MiG-21? Daj ne budi smiješan. Jedino što još valja na MiG-21 je brzina, a i to je upitno s obzirom na generalnu starost aviona. Sve što MiG-21 može dobro protiv modernih zrakoplova je - bježati. Ne samo protiv 5. generacije (F-22/F-35/J-31/FAK-PA), nego i cijelog niza novijih F-15, F-16, F/A-18, Su-2x-3x, EuroFightera, Gripena i MiG-a 29.. itd.

 

Btw, Rusi su, čini se, opet usrali: http://www.foxnews.com/world/2014/01/26/russian-rubbish-india-reportedly-disappointed-with-stealth-fighters-from-moscow/  (uzeti s kilom soli, s obzirom da je izvor Fox)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 14:12 (Tonči).
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

 

Btw, Rusi su, čini se, opet usrali: http://www.foxnews.com/world/2014/01/26/russian-rubbish-india-reportedly-disappointed-with-stealth-fighters-from-moscow/  (uzeti s kilom soli, s obzirom da je izvor Fox)

Jest da je Fox, kako si i sam reko, ali ako se ne varam, negdi sam pročitao da su Rusi zatražili pomoć od Brazilaca u izgradnji lovaca 5. generacije (odnosno na proizvodnji T-50), jer nije im baš sve išlo po planu blago rečeno.

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
neaktivan
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Nije mi jasno zašto olako koristite izraz "skupa" tehnologija. Tehnologija je skupa samo onima koji se ne bave tehnologijom. Tzv. "svemirska" tehnologija je uvijek skupa ... ali gdje se mi tu nalazimo i tko smo mi da možemo komentirati uspjehe i neuspjehe zemalja koje su tehnološki barem 30-tak godina ispred nas. Usporedba F35 i Mig21 je isto kao i usporedba MIT-a i zagrebačkog FER-a. Društvo koje svoje gospodarstvo, znanost, tehnologiju i znanje odbaci kao "skupo" ... nije mjerodavno komentirati ovakve stvari. Žao mi je ali je to tako..

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Izgleda da su uspijeli nadmašit sami sebe, tj. 'legendarni' razvoj Bradley IFV-a ( Infantry 'Fighting' Vehicle).

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Jos jedna americka igracka za djecu koju ce ruje sa 40 godina starom raketom skinuti iz prve kao i f-117.Nije se jos taj rodio koji je mogao parirati ruskim raketama.Avioni su danas samo transporteri raketa koje obavljau sav posao.Stavis na mig21 R-37 i na 400 kilometara ti ne smije prismrditi ni jedna americka igracka.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
 
6 11 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...

Jos jedna americka igracka za djecu koju ce ruje sa 40 godina starom raketom skinuti iz prve kao i f-117.Nije se jos taj rodio koji je mogao parirati ruskim raketama.Avioni su danas samo transporteri raketa koje obavljau sav posao.Stavis na mig21 R-37 i na 400 kilometara ti ne smije prismrditi ni jedna americka igracka.

A sa čime će MiG-21 zahvatiti cilj? Sa radarom koji hvata 20-30 km max i to metu koja nije stealth. Možeš staviti datalink u MiG-21 i povezati ga sa ostalim radarskim sustavima, no ima li to smisla raditi na zrakoplovu starom više od 50 godina?

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 17:22 (Shamrock).
9 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...

Nevidim srvhu te svemirske tehnologije osim što se lakše kvari. Interent je prepun članaka gdje se piše o nedostatcima F-35 i kako ga amerikanci pokušavaju uvalit saveznicima jer se nije dobro pokazao. Stručnjaci tvrde da ga avion kao što je Mig 21 bez problema može pobjedit.

To nije potvrđeno,doduše radili su testiranja,no taj dan Mig 21 nije mogao upalit niti na guranje,pa je testiranje otkazano

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

 

Takoder smo vidjeli  U-2 i F-117 koji su puno tezi ciljevi od 29tke.Blackbirdu su se tresle gace pri ulasku u SSSR.

 

Shamrock kaže...

A sa čime će MiG-21 zahvatiti cilj? Sa radarom koji hvata 20-30 km max i to metu koja nije stealth. Možeš staviti datalink u MiG-21 i povezati ga sa ostalim radarskim sustavima, no ima li to smisla raditi na zrakoplovu starom više od 50 godina?

 

Radar u avionu nije problem nadograditi,sve se da modernizirati,kao i ovi nasi migici.Si cuo za aktivno samovodenje?Ne treba radar aviona za zahvat,sve je u raketi.Na avionu je samo da dopela raketu i pilot stisne gumb.

Amerikanci nemogu parirati rusima sto se tice oruzja i to je opcepoznata cinjenica,samo amerikanci imaju jacu propagandu koju puse cs 1.6 djeca.Od R-73 su se zapadu gace tresle kad se pojavila (i jos se tresu),a Mig-25 ih je ubio u pojam da su morali jednog ukrasit.Mig-25 je bio otporan na EMP udar od nuklarne bombe zbog toga jer je koristio vakumske cijevi,dok su napredni amerikanci koristili tranzistore pa im onda jedna takticka nuklarna AAM raketa povalja sve avione u zraku i na zemlji.Ne ubija lijepo oruzje,nego ruzno.Tu je razlika izmedu rusa i jenkija.

 

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
9 godina
protjeran
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Rusija je majka {#} sjetite se samo kako je F117 letio 1999. 

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
 
0 7 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Mito i korupcija 3 kaže...
Tonči kaže...

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

Mitomanija je neizljeciva bolest, usko je povezana sa rusofilima. {#}

Na što misliš? Srbi su u zraku izgubili 6 29-tki i poginula su im najmanje 2 pilota, Milenko Pavlović i Zoran Radosavljević... Idioti u zapovjedništvu su krivi, jer njihovi avioni nisu bili dorasli NATO-u, a piloti s jako malo sati naleta.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Tonči kaže...

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

 

Takoder smo vidjeli  U-2 i F-117 koji su puno tezi ciljevi od 29tke.Blackbirdu su se tresle gace pri ulasku u SSSR.

 

Pišeš gluposti, ali takve gluposti su pričali i sprski zapovjednici tada pa su to piloti platili glavom. Uvijek ista priča...

 

F-117 je pogođen najvjerojatnije SAM-om, a U-2 nikad nije pao ni čak oštećen.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...
T-55 kaže...
Tonči kaže...

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

 

Takoder smo vidjeli  U-2 i F-117 koji su puno tezi ciljevi od 29tke.Blackbirdu su se tresle gace pri ulasku u SSSR.

 

Pišeš gluposti, ali takve gluposti su pričali i sprski zapovjednici tada pa su to piloti platili glavom. Uvijek ista priča...

 

F-117 je pogođen najvjerojatnije SAM-om, a U-2 nikad nije pao ni čak oštećen.

http://en.wikipedia.org/wiki/1960_U-2_incident

 

Shamrock kaže...

A sa čime će MiG-21 zahvatiti cilj? Sa radarom koji hvata 20-30 km max i to metu koja nije stealth. Možeš staviti datalink u MiG-21 i povezati ga sa ostalim radarskim sustavima, no ima li to smisla raditi na zrakoplovu starom više od 50 godina?

 

Radar u avionu nije problem nadograditi,sve se da modernizirati,kao i ovi nasi migici.Si cuo za aktivno samovodenje?Ne treba radar aviona za zahvat,sve je u raketi.Na avionu je samo da dopela raketu i pilot stisne gumb.

Amerikanci nemogu parirati rusima sto se tice oruzja i to je opcepoznata cinjenica,samo amerikanci imaju jacu propagandu koju puse cs 1.6 djeca.Od R-73 su se zapadu gace tresle kad se pojavila (i jos se tresu),a Mig-25 ih je ubio u pojam da su morali jednog ukrasit.Mig-25 je bio otporan na EMP udar od nuklarne bombe zbog toga jer je koristio vakumske cijevi,dok su napredni amerikanci koristili tranzistore pa im onda jedna takticka nuklarna AAM raketa povalja sve avione u zraku i na zemlji.Ne ubija lijepo oruzje,nego ruzno.Tu je razlika izmedu rusa i jenkija.

 

 

A koliko veliki radar možeš staviti u onaj mali tuljac od nosa? Najbolje što se u MiG-21 može staviti je Kopyo radar i on povečava domet na 50km. No koliko se to isplati raditi na avionu starom 50 godina?

MiG-21 je bio odličan avion (meni je on jedan od najdražih aviona), no njegovo vrijeme je završilo. Nema te tehnologije koja ga može dovesti u rang sa ekipom 4. i 5. generacije.

 

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 18:32 (Shamrock).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Govorim o Srbiji 1999. Mislio sam da i on na to misli.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
neaktivan
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Stalno neki hajteri na forumu lupaju TD prije nego što provjere tvrdnje , ja sam rekao da je avion smeće to je monogo puta dokazano i svi eksperti tvrde da ga može pobjedit stara krama kao što je mig 21 ili mirage 3. Samo dižete u nebesa američku tehnologiju. Da negovorim o Mig 31 koji bi ga pomeo da udaljenosti od 100 km.

 

Evo vam video pa gledajte

 

 
1 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

Srpski migovi su bili neispravni, dva koja su poletjela imali su neispravan BVR sustav i probleme sa pilonima za oruže. A radar warning system isto tako nije radio. Migovi koji su oboreni išli su napadati američke avione čisto iz hrabrosti i patriotskih razloga.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...

Stalno neki hajteri na forumu lupaju TD prije nego što provjere tvrdnje , ja sam rekao da je avion smeće to je monogo puta dokazano i svi eksperti tvrde da ga može pobjedit stara krama kao što je mig 21 ili mirage 3. Samo dižete u nebesa američku tehnologiju. Da negovorim o Mig 31 koji bi ga pomeo da udaljenosti od 100 km.

 

Evo vam video pa gledajte

 

MiG-21 i MiG-31... {#} Previše filmova gledaš. Kao i većina ovih kojima se diže na Ruse. :) 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
zeroname kaže...
Tonči kaže...

Vidjeli smo kako su prošli srpski MiG-29...  Toliko o tome.

Srpski migovi su bili neispravni, dva koja su poletjela imali su neispravan BVR sustav i probleme sa pilonima za oruže. A radar warning system isto tako nije radio. Migovi koji su oboreni išli su napadati američke avione čisto iz hrabrosti i patriotskih razloga.

Da, ali su i bili tehnološki inferiorni. Trebali su teoretski doći na male udaljenosti da pogode nešto, a nisu imali šanse. Još su letjeli i na 3k metara, bili su golubovi za F-16 i F-15 a AMRAAM-om.

 

Pogledaj malo iz usta pilota: 

 

Taj lik je crackpot. Nisi ti valjda "davidickeovac"? {#}

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 18:49 (Tonči).
11 godina
protjeran
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...

Pišeš gluposti, ali takve gluposti su pričali i sprski zapovjednici tada pa su to piloti platili glavom. Uvijek ista priča...

 

F-117 je pogođen najvjerojatnije SAM-om, a U-2 nikad nije pao ni čak oštećen.

 

Tonci neupucen si ti u ovu tematiku pa bi bilo postenije od tebe da ne iznosis nebuloze.Nemoze covjek biti pametan za sve.Ja nemam pojma o programiranju pa ne idem u teme o C++ i pametujem ljudima o necemu sto ne znam.

 

Shamrock kaže...

 

A koliko veliki radar možeš staviti u onaj mali tuljac od nosa? Najbolje što se u MiG-21 može staviti je Kopyo radar i on povečava domet na 50km. No koliko se to isplati raditi na avionu starom 50 godina?

MiG-21 je bio odličan avion (meni je on jedan od najdražih aviona), no njegovo vrijeme je završilo. Nema te tehnologije koja ga može dovesti u rang sa ekipom 4. i 5. generacije.

 

 

Zacudio bi se sta sve rusi mogu pa i u mali tuljac ugurati.Nadogradnja se isto onoliko isplati koliko bi bila ugradnja na boing 777.Izvaditi par modula i staviti nove i vozi dalje.Nisu to amerikanci da izvale par miliona da naprave olovku koja moze pisati u svemiru dok rusi uzmu obicnu grafitnu olovku.Mozda nema letne performanse 4-5 generacija ali rakete su te koje obavljaju glavnu zadacu,avion je samo transporter u danasnjem vremenu.

You will live to see man-made horrors beyond your comprehension - Nikola Tesla
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
Tonči kaže...
zeroname kaže...

Stalno neki hajteri na forumu lupaju TD prije nego što provjere tvrdnje , ja sam rekao da je avion smeće to je monogo puta dokazano i svi eksperti tvrde da ga može pobjedit stara krama kao što je mig 21 ili mirage 3. Samo dižete u nebesa američku tehnologiju. Da negovorim o Mig 31 koji bi ga pomeo da udaljenosti od 100 km.

 

Evo vam video pa gledajte

 

MiG-21 i MiG-31... {#} Previše filmova gledaš. Kao i većina ovih kojima se diže na Ruse. :) 

Dobro ajde mi ti molim te iznesi i jedan dokaz da je neki f-22 ili f-35 bolji od mig-a 29 ili 31. Mig 31 npr ima najači radar na svijetu "zaslon" koji ima domet 100km niti jedan američki radar nije toliko moćan a svaki mig 31 može djeliti informacije sa svakim avionom u blizini i 5 takvih aviona mogu pokrivati pola rusije. Ako ti je toliko isparn mozak američkom porpagandom odi si pogledaj na youtube-u dokumentarce od discovery-a koji je BTW američka tv kuca. Svaki ruski lovac može poletjeti sa travnatog polja koje je dobro pripremljeno , ruske piste se uopce ne održavaju i iz njih rastu grane i grmlja. Uzmi npr Su-25 koji može letjeti na dizel. Amerikanci moraju jednom dnevno češljati pistu sa "mikroskopima" da nebi neki kamen veličine 5 mm uništio turbinu. Sto se tice R-73 i R-60 raketa dokazano je da su najbolje na svijetu i to amerikance najviše plaši. Da ne govorim od katapultnim sjedištima zvezda k-36d koja su najbolja na svijetu i imaju najmanju smrtnost pilota. Svi ruski piloti nakon katapultirana nastavljaju sa karijerom dok zapadni piloti uglovnom završe u mirovni. To što vama ruska tehnologija izgleda grubo i primitivno to nije razlog da pljujete po njoj. Bitno je da svaki stroj obavlja zadaću za koju je najmjenjen perfektno.

15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...

Amerikanci nemogu parirati rusima sto se tice oruzja i to je opcepoznata cinjenica,samo amerikanci imaju jacu propagandu koju puse cs 1.6 djeca.

KerFlorijan kaže...

Rusija je majka {#} sjetite se samo kako je F117 letio 1999. 

 

F117 Nighthawk je u službu ušao kasnih '70-tih.

F117 je oboren nad Srbijom '99 (i to jer je bio vidljiv na radaru prilikom otvaranja "bomb bay").

15 godina kasnije i ta sva sila ruske vojne nadmoći još uvijek ne može kopirati tehnologiju staru preko 35 godina (odnosno njihov prvi stealth lovac, T-50, još uvijek je u eksperimentalnoj fazi).

 

Ne znam od kuda uopće propaganda da Rusija danas je ikakav vojni igrač? Od svog tog njihovog šepurenja u Ukrajini, jedino su uspjeli oboriti putnički avion. Da je kojim slučajem, recimo, Kina, kao jedana daleko ozbiljnija propu-zapadnjačka sila (barem, ajmo reći, na papiru), stajala iza građanskog rata u Ukrajini, mislim da bi danas Narodna Republika Donjeck bila do Beča.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...
Tonči kaže...

Pišeš gluposti, ali takve gluposti su pričali i sprski zapovjednici tada pa su to piloti platili glavom. Uvijek ista priča...

 

F-117 je pogođen najvjerojatnije SAM-om, a U-2 nikad nije pao ni čak oštećen.

 

Tonci neupucen si ti u ovu tematiku pa bi bilo postenije od tebe da ne iznosis nebuloze.Nemoze covjek biti pametan za sve.Ja nemam pojma o programiranju pa ne idem u teme o C++ i pametujem ljudima o necemu sto ne znam.

LOL, pa i bio je pogođen SAM-om - i to sa SA-3 GOA ili ti Neva. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Nova kaciga za F-35, po novom bez laga
T-55 kaže...

 

Nisu to amerikanci da izvale par miliona da naprave olovku koja moze pisati u svemiru dok rusi uzmu obicnu grafitnu olovku.

Ti znaš da je to urbani mit i da su i jedni i drugi koristili grafitne olovke? Čisto onako, da samo steknemo dojam tko izvlači podatke "out-of-blue" i vjeruje kojekakvim naklapanjima?

Mito i korupcija 3 kaže...

Lik je citao na forumima da je moguce.

Hmmm, ne kužim, što?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
neaktivan
offline
Nova kaciga za F-35, po novom bez laga

Zanimljivo kako kod nas mora uvijek se sve svesti na hrvate i srbe te čiji je veći.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice