Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

poruka: 9
|
čitano: 2.986
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova Mreža: duga zima za PC tržište?".
15 godina
neaktivan
offline
Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

Planirajte više ITa, HowTo i sl. dogodine, manje mobitela i analitike. Ostavite to za BUG!

 

Vjerni pretplaćeni čitatelj BUGa i Mreže.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
9 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Mreža: duga zima za PC tržište?
Smooth Operator kaže...

Planirajte više ITa, HowTo i sl. dogodine, manje mobitela i analitike. Ostavite to za BUG!

 

Vjerni pretplaćeni čitatelj BUGa i Mreže.

Slazem se. Recencije gadgeterija u bug, mozda koji test software-a vise. I kao sto je gore kolega naveo, vise HowTo i "radionica".

Lp

16 godina
offline
Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

I manje f* IT kravata i pripadajuce analitike! :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2012 11:26 (knight).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

I dajte vise tu Mrezu na iPad! {#}

***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

Slažem se i ja s ovime gore navedenim!!!

"Mreža"-časopis za IT profesionalce {#}

Inače upravo je sada otvaram {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

Nije točno ovo mišljenje da PC propada, makar se to nameće kao najlogičniji zaključak kad pogledaš brojke.

 

Bez da ulazim u neku dulju raspravu, dok tvoj klinac kupi 4 verzije iPhonea i dvije iPada ti koristiš jedan te isti PC za posao i nadograđuješ ga novim komponentama. Kao Brzi iz Mućki koji "cijelu karijeru koristi istu metlu", samo je 17 puta mijenjao dršku i 42 puta nastavak. Broj prodanih PC-a: 0. Broj prodanih tableta i smartphonea: 6. PC ima puno dulji vijek trajanja, tvrtke ga se neće tako lako odreći, kao ni grafički dizajneri, programeri, i uostalom nitko tko želi visoke performanse za igrice umjesto igranja Angry Birdsa na malom ekranu.

 

Klinci ove godine za povratak u školu i za Božić nisu htjeli PC (već ga imaju!) nego neki novi gadget, novi smartphone ili tablet. Pogrešno je gledati prodajne brojke kao jedino mjerilo, jer je to brkanje krušaka i jabuka. Smartphonei i tableti su praktički potrošna roba, PC je dugotrajniji. Ne možeš uspoređivati.

 

Ili ajmo ovako...na kojoj platformi se razvijaju Android aplikacije? Programiraju ljudi na Xperia Arc, jel? ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2012 0:45 (Oklade.net).
Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

Pc ne propada ima puno duži vijek trajanja. Nakon 4 godine kada ti pc "zastari" ti na tu matićnu možeš dodati još rama, možda jaći procesor i grafićku. A ako želiš novi pc i da je jak onda kupuješ u djelovima nerjetko u 3-4 razlićita dućana. Prije ljudi nisu znali složiti pc sada to zna djete od 5 godina i odrasla osoba od 60, sada se kupuju djelovi i nadograđuje se pc ili pak popravlja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nova Mreža: duga zima za PC tržište?
Oklade.net kaže...

Nije točno ovo mišljenje da PC propada, makar se to nameće kao najlogičniji zaključak kad pogledaš brojke.

 

Bez da ulazim u neku dulju raspravu, dok tvoj klinac kupi 4 verzije iPhonea i dvije iPada ti koristiš jedan te isti PC za posao i nadograđuješ ga novim komponentama. Kao Brzi iz Mućki koji "cijelu karijeru koristi istu metlu", samo je 17 puta mijenjao dršku i 42 puta nastavak. Broj prodanih PC-a: 0. Broj prodanih tableta i smartphonea: 6. PC ima puno dulji vijek trajanja, tvrtke ga se neće tako lako odreći, kao ni grafički dizajneri, programeri, i uostalom nitko tko želi visoke performanse za igrice umjesto igranja Angry Birdsa na malom ekranu.

 

Klinci ove godine za povratak u školu i za Božić nisu htjeli PC (već ga imaju!) nego neki novi gadget, novi smartphone ili tablet. Pogrešno je gledati prodajne brojke kao jedino mjerilo, jer je to brkanje krušaka i jabuka. Smartphonei i tableti su praktički potrošna roba, PC je dugotrajniji. Ne možeš uspoređivati.

 

Ili ajmo ovako...na kojoj platformi se razvijaju Android aplikacije? Programiraju ljudi na Xperia Arc, jel? ;)

 

Kao profesionalac programer, ovo ne mogu dovoljno izlajkat.

 

Ljudi ne gledaju samo karakteristike uređaja, nego i estetiku i masu i hipster-faktor... kao najezda ovih ultrabookova tipa Lenovo X1, MBA, Asus Zenbook, Chromebook i sl. U usporedbi sa mojim glavnim alatom - MBP za iOS razvoj i stolno računalo za Windows razvoj to su sve samo gadgeti.

 

Da bi bili alati za profesionalni rad moraju bit brzi, lako se servisirat, biti dobre ergonomije - imati punu, a ne skraćenu ili zbijenu tipkovnicu, imati dobre ekrane visoke rezolucije, bit ih moguće nadograđivat i sl.

 

Ali to je kontra kapitalističkog duha di kupiš sve novo kad se pokvari umisto da inteligentno servisiraš di se može {#}

 

Zato bježim od retina MBP-a kao vrag od tamjana iako je to jako brz stroj sa dobrom ergonomijom i velikom rezom... ali ne čekaju mi se tjedni ako mi crkne nešto da mi u tvornici zamjene dio, a crknit će jer je to u duhu Kapitalizma. Zato je stolno računalo za takav tip posla pun pogodak.

 

Da živim u Americi možda bi to drugačije gledao {#}

HONDA: THE POWER OF DREAMS
16 godina
offline
Nova Mreža: duga zima za PC tržište?

Nema mi goreg nego kad te covjek koji je ujedno i otac nekog klinca/klinke moli za preporuku izmedju PC-a, tableta ili laptopa...

Koristio bi ga klinac/klinka koji je srednjoskolac ili osnovnoskolac...

 

Naravno ja navijam za PC upravo zbog laganije i jeftinije servisabilnosti, a dijete za tablet najcesce jer s njim bude najvise upadljiv u drustvu...

Ocevi, a narocito majke su prihvatile (vecinom) moj savjet :)

 

Bila je navala pred Bozic, kako to obicno bude, usprkos tzv. krizi.

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice