Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

poruka: 16
|
čitano: 2.856
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka".
16 godina
odjavljen
offline
Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

Ovo izgleda zanimljivo. Cijena?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=qc5000

 

 

Edit: UZI je ima u cjeniku jer sam ga ja ugnjavio da mi nabavi jednu iz EU :)

 

Sad se vrti FreeNAS na tome, malo troši i tiho, za razliku od sličnih Intel rješenja

ima 4, a ne 2 SATA konektora

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 9:10 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
segregator kaže...

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=qc5000

 

 

Edit: UZI je ima u cjeniku jer sam ga ja ugnjavio da mi nabavi jednu iz EU :)

 

Sad se vrti FreeNAS na tome, malo troši i tiho, za razliku od sličnih Intel rješenja

ima 4, a ne 2 SATA konektora

 daj ga izmjeri na zid koliko troši ako imaš s čime. ja bih morao zamijenit jedan q8200 sistem za nešto takvo. mama to upali ujutro kao da je radio i vrti cijeli dan... :D

9 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

Da, zbilja. Daj izmjeri koliko to troši skupa sa disk/diskovima...

 

16 godina
offline
Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

48-49W dok je sistem podignut i idle (ploča i 4 Samsung 2TB diska)

 

58W dok vrti i transkodira u letu 2 videa (na PC i mobitel)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

Evo isprobao sam NAS i sa diskovima postavljenim na HDD standby, troši 6W.

Osobno ne mislim koristiti na taj način jer je nekakav konsenzus na FreeNAS

forumu da se diskovi više kvare ako se često radi spin up / spin down

 

 

Malo me čude ove brojke jer diskovi bi trebali imati max potrošnju 6.3W,

pretpostavljam da ulogu igra i efikasnost napajanja, a moguće i da ovaj

 

http://www.ebay.com/itm/Power-Energy-Meter-Watt-Voltage-Amps-Analyzer-Power-Consumption-Monitor-EU-Plug/141109289293

 

mjerač nije baš vrhunac preciznosti

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 11:15 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

ja sam dobio mail danas da mi je pošiljka poslana. pa ću kad mi dođe ja izmjerit sa svojim mjeračem. al čini mi se da će mjerenja biti slična.

 

i da diskovi se uvijek moraju vrtit na NAS-u. al zato kupiš "zelene" sa manjim okretajima. samo eventualno za sistem nešto brže. tipa SSD na šta ciljam ubrzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
ranko091 kaže...

ja sam dobio mail danas da mi je pošiljka poslana. pa ću kad mi dođe ja izmjerit sa svojim mjeračem. al čini mi se da će mjerenja biti slična.

 

i da diskovi se uvijek moraju vrtit na NAS-u. al zato kupiš "zelene" sa manjim okretajima. samo eventualno za sistem nešto brže. tipa SSD na šta ciljam ubrzo.

 

Misliš sistem na NAS-u? Meni je sistem na na 16GB SSD kartici :)

 

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 23:07 (segregator).
15 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
segregator kaže...

 

Misliš sistem na NAS-u? Meni je sistem na na 16GB SSD kartici :)

 

 

 

 kako misliš "kartici"? nije normalan 2.5 disk? ssd?

16 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
ranko091 kaže...
segregator kaže...

 

Misliš sistem na NAS-u? Meni je sistem na na 16GB SSD kartici :)

 

 

 

 kako misliš "kartici"? nije normalan 2.5 disk? ssd?

 

Nema potrebe, FreeNAS se samo boota sa diska, a kompletan OS ništa ne zapisuje na boot medij (osim kad se radi upgrade ili dodaju pluginovi)

već se sve vrti iz memorije, tako da su performanse boot diska skoro nebitne (a ako baš ne želiš čekati minutu da se boota nego hoćeš

boot od 10-ak sekundi onda uzmi neki minimalan SSD, samo time bespotrebno trošiš SATA port)

 

 

Ako je neki drugi OS onda su stvari možda drugačije

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2015 0:15 (segregator).
15 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
segregator kaže...

 

Nema potrebe, FreeNAS se samo boota sa diska, a kompletan OS ništa ne zapisuje na boot medij (osim kad se radi upgrade ili dodaju pluginovi)

već se sve vrti iz memorije, tako da su performanse boot diska skoro nebitne (a ako baš ne želiš čekati minutu da se boota nego hoćeš

boot od 10-ak sekundi onda uzmi neki minimalan SSD, samo time bespotrebno trošiš SATA port)

 

 

Ako je neki drugi OS onda su stvari možda drugačije

 a mislio sam freenas ovaj put ali neznam koliko su pluginovi dobri. trenutno koristim couchpotato, torrent klijent, rss i automatsko otpakiravanje, te scheduler za neke trivijalne akcije. te plex za dva susjeda sa telkama.

 

pa me zanima ima li freenas opcije poput iscsi. to bi mi bilo zanimljivo.

16 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
ranko091 kaže...

 a mislio sam freenas ovaj put ali neznam koliko su pluginovi dobri. trenutno koristim couchpotato, torrent klijent, rss i automatsko otpakiravanje, te scheduler za neke trivijalne akcije. te plex za dva susjeda sa telkama.

 

pa me zanima ima li freenas opcije poput iscsi. to bi mi bilo zanimljivo.

 

 

Evo ovdje se vidi popis podržanih servisa (iSCSI među njima)

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka

evo stigla je moja prekjučer. danas sam je posložio. ubacio unutra seasonic 520w... zamjenio stock sa noctua 4cm ventilatorom. stavio 3 diska, i zavrnuo malo.

 

znači paljenje 68 wata dok se sve uvrti. onda padne na nekih 45 dok se digne sistem i kad sve loada i počne idlat (diskovi se i dalje vrte) 30 wata. to je sa recimo 85% učinkovitosti napajanjem. ugl brojke su mi mnogo bolje nego starim.

 

a probao sam i s ugašenim diskovima, onda padne na 22 wata. jednostavno odlično. ja zadovoljan. i što je dobro najglasnija komponenta su diskovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
ranko091 kaže...

evo stigla je moja prekjučer. danas sam je posložio. ubacio unutra seasonic 520w... zamjenio stock sa noctua 4cm ventilatorom. stavio 3 diska, i zavrnuo malo.

 

znači paljenje 68 wata dok se sve uvrti. onda padne na nekih 45 dok se digne sistem i kad sve loada i počne idlat (diskovi se i dalje vrte) 30 wata. to je sa recimo 85% učinkovitosti napajanjem. ugl brojke su mi mnogo bolje nego starim.

 

a probao sam i s ugašenim diskovima, onda padne na 22 wata. jednostavno odlično. ja zadovoljan. i što je dobro najglasnija komponenta su diskovi.

 

Zanimljivo, puno veća potrošnja u idle-u nego kod mene...jesi uzeo verziju ploče sa pasivnim hlađenjem?

 

(pitam jer ima čak 5 verzija ploče sa tim procesorom)

 

http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=AMD%20CPU

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
segregator kaže...

 

Zanimljivo, puno veća potrošnja u idle-u nego kod mene...jesi uzeo verziju ploče sa pasivnim hlađenjem?

 

(pitam jer ima čak 5 verzija ploče sa tim procesorom)

 

http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=AMD%20CPU

 moja je sa aktivnim. imao sam doma 4 cm noctuu na starom pa sam samo prebacio. ali za sistem sam stavio windowse. ne freenas. možda je i u tome malo razlika.

16 godina
offline
Re: Nove QC5000M matične ploče iz ASRocka
ranko091 kaže...
segregator kaže...

 

Zanimljivo, puno veća potrošnja u idle-u nego kod mene...jesi uzeo verziju ploče sa pasivnim hlađenjem?

 

(pitam jer ima čak 5 verzija ploče sa tim procesorom)

 

http://www.asrock.com/mb/index.asp?s=AMD%20CPU

 moja je sa aktivnim. imao sam doma 4 cm noctuu na starom pa sam samo prebacio. ali za sistem sam stavio windowse. ne freenas. možda je i u tome malo razlika.

 

Moguće...ja nemam nijedan vent u NAS-u osim onog na napajanju :)

A i samo napajanje moguće manje vuče u praznom hodu jer je slabije, 300W

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice