Novi skandal oko Facebooka

poruka: 34
|
čitano: 5.264
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi skandal oko Facebooka".
14 godina
odjavljen
offline
Novi skandal oko Facebooka

Kao meksička sapunica.

...
Moj PC  
22 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Novi skandal oko Facebooka

Google, Facebook i sl. nisu ništa drugo već moćni alati u rukama američkih paranoidnih špijunskih službi. Više od toga ne treba reći.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka

Ništa me to ne čudi. Pa u Americi je posve normalno u svojoj reklami posrati se po konkurenciji. Zašto bi onda angažiranje neke agencije da plasira negativne informacije bilo čudno? Sve je to marketing. Treba samo uključiti logiku i ravnati se po svojim potrebama a ne nasjedati na kojekakve gluposti sa portala i ostalih medija.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
M_dipl. kaže...

Vidim da ovo svi prihvaćaju više-manje mirno. Ja se moram složiti s Jukićem, meni je ovo šokantno!

Pa ni kolege vani nisu baš ravnodušni, već se ovo gleda kao skandal. Nije urednički objavljeno kao velika vijest, ali mislim da to jest (Objavljeno je kao velika, noseća vijest, krivo ti se čini - ur.). Facebook funkcionira na principima povjerenja korisnika s privatnim podacima, a istovremeno bez problema manipulira povjerenjem korisnika i okoline na podmukle načine. Ako su sposobni "poslovati" na ovaj način, zaslužuju daleko manje povjerenja od Googlea i nisu daleko od Assangeove izjave kako su "odvratni špijuni". S obzirom da se radi o najvećoj socijalnoj mreži na kojoj profile ima 500 milijuna ljudi, smatram da je važno znati s kime imaju posla i da je ovo trebalo izaći u javnost ranije pa da bude odličan argument u sudskim raspravama koje se tiču upravo Zuckerbegovog poslovnog puta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 11:52 (Drago).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka

A kladim se da je Google platio Toncija da plasira ovu vijest... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
M_dipl. kaže...

Vidim da ovo svi prihvaćaju više-manje mirno. Ja se moram složiti s Jukićem, meni je ovo šokantno!

 

Apdolutno, sokiran sam i ja, javim kad mi se tek vrati.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
Riker kaže...

Google, Facebook i sl. nisu ništa drugo već moćni alati u rukama američkih paranoidnih špijunskih službi. Više od toga ne treba reći.

Ako ništa, google se bar trudi raditi nešto korisno i produktivno uz špijuniranje, fejs samo otvoreno ide na podatke :P

16 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka

Ovo ću im lajkati {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi skandal oko Facebooka

Na fejsu su se počeli neki čudni prizori stvarati kao npr. wanna be virus neke slike u smislu da sam ja lajkao frenda a ni neznam kakva je to slika ni od kuda je dosla o_O i isto to sa njihove strane. I onda kad oću otvoriti tu sliku vraća me na naslovnicu. {#}

Špionjak Filip
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka

dovoljno je pogledati film. on govori najviše o svemu u facebook-u.pomislih samo film,kad ono ISTINA.

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
Nixon kaže...

Pa Gmail je Googleov servis, malo je naivno ocekivati da ne analiziraju te mailove. Ja sam zabrinut tek kad ti podatci cure van iz Googlea.

 

Mislim, zar stvarno mislis da npr. hotmail ne analizira sve mailove koji pristizu na njihove servere, a da ne govorimo tek o komercijalnim pruzateljima mail usluga. Koristis antispam i antivirus usluge email providera? E pa onda ti je zajamcena analiza emaila i attachmenta.

 

Ako je privatnost mailova koje razmjenjujes sa frendovima bas toliko bitna, onda ih enkriptiras necime poput PGP-a.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
13 godina
protjeran
offline
Novi skandal oko Facebooka

A onda vidite ovo:

 

https://www.google.com/a/facebook.com/

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi skandal oko Facebooka

Odgovor je jednostavan - jer nemate izbora. Ili imati profil na facebooku i omoguciti si pristup ogromnim kolicinama informacija i kontaktima. Ili ne imati profil i izgubiti navedeno :/ Najveci problem je sto Facebook ima monopol, to nije klasicni proizvod gdje konkurencija izbaci bolji i samo se prebacite. Drustvena mreza se dugo gradi i nije samo tako prijeci negdje drugdje ;)

thinking...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
marauder16 kaže...

Odgovor je jednostavan - jer nemate izbora. Ili imati profil na facebooku i omoguciti si pristup ogromnim kolicinama informacija i kontaktima. Ili ne imati profil i izgubiti navedeno :/ Najveci problem je sto Facebook ima monopol, to nije klasicni proizvod gdje konkurencija izbaci bolji i samo se prebacite. Drustvena mreza se dugo gradi i nije samo tako prijeci negdje drugdje ;)

Cuj nemas izbora...napravis profil na fejsu i das lazne informacije...niko te ne tjera da das prave informacije...i imas pristup svemu...

He who dares, wins
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 14:09 (malina22).
15 godina
neaktivan
offline
Novi skandal oko Facebooka

Jukiću se malo miješa PR i marketing.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka

Po teoriji marketinga PR je dio marketinga.

14 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka

 

Promocijski mix predstavlja primarne promocijske aktivnosti, a sadrži slijedeće elemente:

EKONOMSKA PROPAGANDA

PUBLICITET

ODNOSI S JAVNOŠĆU

UNAPREĐENJE PRODAJE

OSOBNA PRODAJA

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi skandal oko Facebooka

Svaka stranica pa tako i FEJS postaju nesigurno koliko god mi pokušavali sakriti naše stvari. Ja kažem, ne stavljati one informacije i one npr. slike za koje biste možda požalili kad bi ih netko vidio.
Ako treba stavite ono zbog čega nećete morat brinuti kako će ljudi reagirati.
I da meni najviše živcira kad si ljudi stavljaju FOTOŠOPIRANE profilke pa onda traže okolo lajkove. {#} 

Špionjak Filip
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Novi skandal oko Facebooka

Drago mi je da nemam profil na tom smecu

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
mapir kaže...

Drago mi je da nemam profil na tom smecu

+1

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
SupremeCommander kaže...

A kladim se da je Google platio Toncija da plasira ovu vijest... {#}

Baš ja htjedoh to napisat. {#}

13 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka

Meni bi bilo draže da nemam profil, ali postao mi je sredstvo komunikacije, i to jeftino. Zna bit korisna stvar kad se koristi u normalne svrhe. Recimo, koliko bi me koštalo nazvat 10 frendova, oće li ić igrat nogometa večeras na igrališe, ili im poslat SMSove. Pošaljem im PM ili zalijepim sebi na zid želi li tko igrat nogometa večeras, odazovu se, skupimo se, i odemo igrat. Mislim da je ovo način na koji se FB ispravno koristi.

 

Ako im što znači moj datum rođenja i prebivalište neka nose, druge stvari i ne objavljujem na FBu.

I don't give a fu*k
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
Punti kaže...

Po teoriji marketinga PR je dio marketinga.

 

MPR je, zato i ima M ispred {#}.

Kako je to damage control prebacivanjem krivnje na (bivšeg) klijenta "marketinška igra", a ne čisti PR?

 

Edit: http://www.bu.ac.th/knowledgecenter/epaper/july_dec2005/patama.pdf str. 4. pod d) crisis communication

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 17:49 (bgood).
16 godina
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
mapir kaže...

Drago mi je da nemam profil na tom smecu

Kome ti peska v oči hičeš?

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
15 godina
odjavljen
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
SupremeCommander kaže...

A kladim se da je Google platio Toncija da plasira ovu vijest... {#}

Moram i ja od nečega živjeti, a Google dobro plaća.

14 godina
offline
Novi skandal oko Facebooka

Mene zanima je li uopće moguće npr. kontrolirati na neki način te mega kompanije, npr zakonima, propisima, regulativama.. jer ispada da im je svima funkcija da pamte podatke o tebi, tvoje pretrage, navike blabla ... Mislim koliku cijenu moram platiti da bih koristio fb, google, ytube, mailove...

 

Mislim sve je to kao besplatno, a u biti ti svi prodaju mačka u vreći. Sjećam se doba icq-a kada sam bio samo broj {#}.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
ukay1000 kaže...
mapir kaže...

Drago mi je da nemam profil na tom smecu

Kome ti peska v oči hičeš?

Prelijen sam za takav oblik socijalizacije... A i instinkt mi oduvijek vristio kontra Facebooka. Mozda sam jedini - tko zna :-)

14 godina
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka
malina22 kaže...
marauder16 kaže...

Odgovor je jednostavan - jer nemate izbora. Ili imati profil na facebooku i omoguciti si pristup ogromnim kolicinama informacija i kontaktima. Ili ne imati profil i izgubiti navedeno :/ Najveci problem je sto Facebook ima monopol, to nije klasicni proizvod gdje konkurencija izbaci bolji i samo se prebacite. Drustvena mreza se dugo gradi i nije samo tako prijeci negdje drugdje ;)

Cuj nemas izbora...napravis profil na fejsu i das lazne informacije...niko te ne tjera da das prave informacije...i imas pristup svemu...

Je je, a snimi ti ip i odma zna tko si.Osim ak ideš preko proxya.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi skandal oko Facebooka

neka me google slobodno špijunira. koliko su super usluga dali korisnicima potpuno besplatno..... fakat svaka im čast. od facebooka sam jedino dobio hrpetinu spama na mail jer nikako ne mogu zablokirati primanje maila za svako govno koje mi netko negdje objavi ili me tagira ili linka..... i naravno druga stvar koju sam od fejsa dobio je igra Uno. bez te dvije stvari teško da bi preživio.

 

jedva čekam dan kada će fejs postati history

 

edit:

općenito društvene mreže su previše navikane.  meni se život ništa nije poboljšao njihovom pojavom. to je samo hrpa bespotrebnih informacija svaki dan.... bombardiranje glupostima, kad ne jetko jeo, srao, ustao, hodao..... zaboli me ona stvar di si bio i što radio. za ljude bez života i besposličare.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 23:56 (hondo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice