Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

poruka: 19
|
čitano: 3.276
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope".
12 godina
offline
Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

Pozdravljam ovo, no što će punjači za laptope bit od 500W ? Što čeka AMD sa nano ? Očekivao sam da će oni prvi bit...Cijena, ako je 980M već preskup ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2015 9:56 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

Kolikogod primamljiva ideja, a što sa zagrijavanjem? Kako su to mislili riješiti - hladnjak od omanjeg kamiona na kolicima tako da je mobilan kao i laptop?

Naravno, ne govorim o hlađenju u idealnim laboratorijskim dust-free zonama, nego o uobičajenim kućnim dust-full okruženjima, jer koje god hlađenje bilo, djeluje mi da će biti ekstra osjetljivo i na najmanju blokadu protoka zraka.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

pa ako se ne varam asus je već izbacio laptop sa vodenim hlađenjem tako da ne vjerujem da bi hlađenje rebalo biti problem, e sad o potrošnji i punjačima bi se dalo raspravljat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
Nevjerojatno koliko hardver napreduje, a baterija jos zivi u 18 stoljecu i nikako da uhvati korak.
Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
Lion King kaže...

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 A tko to molim te igra igricu s laptopom u krilu, netko kupi laptop jer mu se ne da imat 1350 kablova po stanu. I da se zagrijava šta ima veze, rješenje imaju jer inače ne bi to radili. Ja bi volio da to naprave za sve kartice, tj da od GTX 950 pa na dalje budu desktop verzije u laptopu. Radim u prodaji hardwarea i sve više ljudi kupuju laptope i tablete a sve manje PC. Vjerujem da je to jedan od razloga, a i sama prodaja će povečat konkurenciju i smanjit cijenu tako da vjerujem da ćemo uskoro neki laptop sa 960 grafikom ubrzo moć kupit već za 5500-6000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2015 10:42 (PlayMaker10).
12 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
Lion King kaže...

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 Neces stavit u krilo i gotovo. Vecina danasnjih gaming laptopa i nije za krilo nego su u formi laptopa da bi se lakse prenijeli sa stola na stol.

14 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
podrzavam ovo potpuno....stalno idem po terenu i super bi mi bilo pa i da ima preko 5 kg opet super uvjek ga auzo vozi a ne ja i nemora mi niko pametovat kaki je to prijenosnik a nije bas prijenosan...e pa meni je i netreba imat 25 deka nit mi treba 16 sati baterije....uvjek imam struju...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
podrzavam ovo potpuno....stalno idem po terenu i super bi mi bilo pa i da ima preko 5 kg opet super uvjek ga auzo vozi a ne ja i nemora mi niko pametovat kaki je to prijenosnik a nije bas prijenosan...e pa meni je i netreba imat 25 deka nit mi treba 16 sati baterije....uvjek imam struju...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
DarthMarkus kaže...

* * * Što čeka AMD sa nano? * * *

Kakav čovječe AMD, zar ne vidiš da je na aparatima za disanje? Ne mogu da vjerujem da još ima ljudi koji si ne mogu ovo prežvakati u glavi, pa počnu flejmat sa sažvakanom konkurencijom.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
BlueMax kaže...
Lion King kaže...

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 Neces stavit u krilo i gotovo. Vecina danasnjih gaming laptopa i nije za krilo nego su u formi laptopa da bi se lakse prenijeli sa stola na stol.

 A sto ako ja bas volim igrati zavaljen u fotelju? Nametanje tvojeg stava drugima nije rjesenje. Kao da kupim auto koji ima vrucu rucicu mjenjaca. Onda ces mi reci da ne mjenjam cesto brzine?

12 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
Lion King kaže...
BlueMax kaže...
Lion King kaže...

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 Neces stavit u krilo i gotovo. Vecina danasnjih gaming laptopa i nije za krilo nego su u formi laptopa da bi se lakse prenijeli sa stola na stol.

 A sto ako ja bas volim igrati zavaljen u fotelju? Nametanje tvojeg stava drugima nije rjesenje. Kao da kupim auto koji ima vrucu rucicu mjenjaca. Onda ces mi reci da ne mjenjam cesto brzine?

 Ajde ne lupaj gluposti. Nije moj stav nego cinjenica. Ako ces laptop vrhunskih gaming performansi on nije za u krilo nego za stol. Takva kartica ugradjivat ce se u Alienware, ROG i slicne laptope od 5 kila. Uostalom, ako je tebi vrucina dealbreaker neces ga kupiti, ima tko hoce.

12 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
BlueMax kaže...
Lion King kaže...

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 Neces stavit u krilo i gotovo. Vecina danasnjih gaming laptopa i nije za krilo nego su u formi laptopa da bi se lakse prenijeli sa stola na stol.

 Moj lenovo y50 se ne slaže s tobom, doduše ta forma između ultrabooka i notebooka u krilu daje dodatno grijanje jedne termoakumalicione peći...U praksi ja se slažem s tobom, moj laptop ne ;.)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2015 14:27 (DarthMarkus).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
Envy kaže...
DarthMarkus kaže...

* * * Što čeka AMD sa nano? * * *

Kakav čovječe AMD, zar ne vidiš da je na aparatima za disanje? Ne mogu da vjerujem da još ima ljudi koji si ne mogu ovo prežvakati u glavi, pa počnu flejmat sa sažvakanom konkurencijom.

 

Što se dogadja sa AMDom da su na aparatima? Mislim cujem ovako neki problemi, nvidia da ima 70% udjela itd. Ima li negdje neki sveobuhvatni clanak na tu temu?

12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
BlueMax kaže...
Lion King kaže...
BlueMax kaže...
Lion King kaže...

Probaj ti ovo staviti u krilo pa igrati igru. Da vidimo kako ce organi proci 

 Neces stavit u krilo i gotovo. Vecina danasnjih gaming laptopa i nije za krilo nego su u formi laptopa da bi se lakse prenijeli sa stola na stol.

 A sto ako ja bas volim igrati zavaljen u fotelju? Nametanje tvojeg stava drugima nije rjesenje. Kao da kupim auto koji ima vrucu rucicu mjenjaca. Onda ces mi reci da ne mjenjam cesto brzine?

 Ajde ne lupaj gluposti. Nije moj stav nego cinjenica. Ako ces laptop vrhunskih gaming performansi on nije za u krilo nego za stol. Takva kartica ugradjivat ce se u Alienware, ROG i slicne laptope od 5 kila. Uostalom, ako je tebi vrucina dealbreaker neces ga kupiti, ima tko hoce.

po tome onda ljudi nebi ni ferrarija vozili po "obicnim" cestama...u potpunosti se NE slazem s tvojom cinjenicom!

a sto se tice punokrvnog 980 u laptopima, bude sigurno punokrvan! samo gpu takt nebude ni priblizan onome u nereferentnim modelima, mozda cak niti u referentnom...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.9.2015 17:07 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
Stjepanj kaže...
BlueMax kaže...
Lion King kaže...

 A sto ako ja bas volim igrati zavaljen u fotelju? Nametanje tvojeg stava drugima nije rjesenje. Kao da kupim auto koji ima vrucu rucicu mjenjaca. Onda ces mi reci da ne mjenjam cesto brzine?

 Ajde ne lupaj gluposti. Nije moj stav nego cinjenica. Ako ces laptop vrhunskih gaming performansi on nije za u krilo nego za stol. Takva kartica ugradjivat ce se u Alienware, ROG i slicne laptope od 5 kila. Uostalom, ako je tebi vrucina dealbreaker neces ga kupiti, ima tko hoce.

po tome onda ljudi nebi ni ferrarija vozili po "obicnim" cestama...u potpunosti se NE slazem s tvojom cinjenicom!

a sto se tice punokrvnog 980 u laptopima, bude sigurno punokrvan! samo gpu takt nebude ni priblizan onome u nereferentnim modelima, mozda cak niti u referentnom...lp

 Ne nego onaj ko zeli da mu auto malo trosi i moze po makadamu nece kupiti Ferrarija. Ko to igra s gaming laptopom u krilu? TDP grafickih kartica je takav kakav je i ta temperatura negdje mora otici. Ako netko zeli gaming laptop s vrhunskim performansama treba biti spreman na tezinu i temperaturu istog.

Naravno da bi i ja volio da moj laptop ima kilo i po i da ga mogu drzati u krilu ali radje cu to zrtvovati nego performanse jer ozbiljan posao a i ozbiljan gaming i onako ne mozes u krilu radit.

15 godina
neaktivan
offline
Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

Kupnja laptopa u ovo vrijeme je najgori mogući izbor. U 2016 bi trebala invidija izbacit novu seriju sa HBM2 što znači manje kartice idealne za laptop.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u laptope

rijec laptop je uvijek bio sinonim prenosivosti,ali po seriji gaming laptopa nebi rekao...nastoje dostic stolna racunala, razmjerno raste i tezina...ja sam unazad par mjeseci imao asus g771 laptop..

pa to se grije ko ludo,deru se ventaci,da ne pricam adapter se grije da je prosao kod susede kroz pod..uglavnom dobijes gamersku kutiju koja je laptop a cijenom kao vrhunska kanta...

lap je prodan za 2 tjedna i slozena odlicna kanta sa vodenim i 3d monitorom 27, jel nema nikakvog smisla kakti ta prenosivost,temperature su u ku... da ne pricamo jednog dana o problematici servisa takvog uredaja..kantu otvoris hitis maticnu van za 5 minuta

i za tolko stavis novu,nemas para vise za rog maticnu..stavi malo jeftiniju...ocu doc za taj asus u ducan i rec daj nesto jeftiniju onu asrock...mos mislit...dakle dugotrajno isplativo gejmanje je kanta i gotovo.

ako nekog ne zanimaju visoki detalji u igrama koje pc pruza kupi ps4 il 3... za ljude koji njake novce nek uzme "gaming" laptop jel njega tako boli ona stvar oce krepat za 2 dana ili 3 godine

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 5:33 (skill69).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia stavlja desktop verziju GTX-a 980 u lap
mislav_01 kaže...
* * *

 

Što se dogadja sa AMDom da su na aparatima? Mislim cujem ovako neki problemi, nvidia da ima 70% udjela itd. Ima li negdje neki sveobuhvatni clanak na tu temu?

Prati vijesti na Bug Online. AMD prodaje Radeon odjel (odjel koji generira skoro najviše dobiti jer ide u XBOX i PS4 konzole) i pazi ovo: nitko ga ne želi. Ne da mi se googlat, imaš važniju vijest od AMD-a tj. jutros je Dell kupio EMC^2 za 65 milajrdi USD što je rekord u tehnološmom svijetu. Šta misliš koliko vrijedi Raden odjel ili kompletan AMD pored svemogućeg Intela?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice