OCZ najavio jeftine SSD-ove

poruka: 15
|
čitano: 3.545
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OCZ najavio jeftine SSD-ove".
15 godina
neaktivan
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

Sve je to super.

 

A brzine takvih SSD-a?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove
Random. kaže...

Sve je to super.

 

A brzine takvih SSD-a?

Da, i ja se pitam kakve će biti brzine, ali ustvari ne sumnjam da će biti napredak, moćda na samom startu ne ali vrlo brzo da. A možda budu i odmah brži, priznajem, lijen sam i nije me sad volja googlat o tome.

Ali radije bi da su dali neki MTBF a ne minimalno trajanej 4 godine, jer 4 godine nekog uobičajenog kućnog rada nije ni približno isto kao i 4 godine nekog poslovnog/zahtjevnijeg rada.

16 godina
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove

Za kućne korisnike nije bitna brzina sve iznad 300MB/sec nećeš ni primjetiti razliku, a ovako i onako svi novi SSD-ovi su SATA3 i brzine im idu ka 500MB/sec. A za poslovne korisnike ako im je toliko bitna brzina onda imaju novaca za kupiti i nešto skuplje mlc bazirane SSD-ove.

13 godina
neaktivan
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

Čuj 4 godine, imam hard diskove po 10 godina stare - rade ko urica.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove
Lol ovo je oko 4 kn/GB kod nas šta je opet prihvatljivo (640 kn za 128 gb)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
moderator
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove
PLASMAorLCD kaže...

Čuj 4 godine, imam hard diskove po 10 godina stare - rade ko urica.

Ako nećeš puno mijenjati podatke na SSD-u, trajat će ti i na SSD-u. {#} SSD-ovi imaju svoju namjenu i karakteristike, isto kao što i HDD-ovi imaju svoju namjenu i najbolje ih je koristiti upravo za ono čemu su namijenjeni. Ako misliš da ti je trajnost problem, onda u programima i Windowsima odrediš da privremene datoteke spremaju na obične hard diskove, a na SSD-u držiš instalaciju Windowsa i programe - dakle, sve što se treba što brže pokrenuti. Time produljuješ trajnost SSD-a, a da ipak za mnoge stvari možeš uživati u njegovim performansama.

13 godina
neaktivan
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

A znam, iščitao sam stranice i stranice o tome, ali opet kad tako kažu.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove
Stvar je u tome i da ti krepa nakon 4 godine taj ssd ce vec toliko zastariti da ces molit boga sto nije prije otisao da mozes novi uzet :-)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

Sumnjam. Posebno ako ima 128 GB.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove
CroVandal kaže...
Stvar je u tome i da ti krepa nakon 4 godine taj ssd ce vec toliko zastariti da ces molit boga sto nije prije otisao da mozes novi uzet :-)

Nije stvar u krepavanju zbog protoka vremena - oni bi preživjeli sigurno nekoliko desetaka, ako ne i nekoliko stotina godina. Stvar je u ograničenom broju brisanja (a sadržaj memorijskih ćelija se briše kod zapisivanja podataka). Dakle, ako tek tu i tamo nešto zapišeš na SSD (recimo instaliraš novi program), on će trajati i trajati. Ali ako ćeš na njemu držati swap/paging datoteku ili cache za razne programe, onda ćeš ga relativno brzo "potrošiti".

16 godina
neaktivan
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

Nemojte me zezati, 4 godine vijek trajanja {#}

Je to znaci da nakon 4 godine krepa cijeli disk ili pocmu krepavati sektori? Tak nekaj ne mozes koristiti ni za swap file, a kamoli za cuvati podatke. Nije mi jasno. Dal bum 3000kn za nesto sto znam da bu krepalo za 4 godine (ako ne i prije) i nikada ne bum siguran dal su mi gore podaci ili nisu.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

4 godine za normalnu kućnu upotrebu je barem 8 godina trajnosti ;) tako da to nije uopće premalo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove

Da li je urban mit da sa pokvarenog SSD-a mozes citati podatke ali ne i zapisivati. Pokvaren u smislu potrosenosti celija i  ne pokvaren od strane korisnika ili prenapona vec disk koji je odsluzio svoje.

 

BTW

Da li na SSD-ima ima bad sectora? Da li je potreban scan disk

Max Headroom
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OCZ najavio jeftine SSD-ove
Hm... The downside of TLC NAND Flash is that the performance isn’t as good as SLC or MLC as it takes longer to write three bits compared to one or two. On top of that, as more data is store per cell, the longevity won’t be as good. Hence we won’t be seeing TLC NAND Flash in SSD drives, as it’s not reliable enough for the kind of read and write operations that are required for SSD drives. Ocz nije čak ni sa mlc najpouzdaniji, ne ih bas navalio trpat te prve pokusaje u računalo... Nadam se da su ipak poduzeli neke inovacije da stvar bolje sljaka. Ok, malo sam guglao izvor vijesti, pa eto sto planiraju da osposobe tlc za ssd: http://www.storagereview.com/ocz_provides_vision_next_generation_ssds_and_processors
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2011 17:08 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: OCZ najavio jeftine SSD-ove
Mislim da ocz daje odredeni broj ciklusa! Recimo 3000 znaci toliko puta mozes izbrisat i zapisat kapacitet diska tako da mogu trajat jakoo dugo
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice