Odlazak DirectXa?

poruka: 155
|
čitano: 33.391
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odlazak DirectXa?".
15 godina
odjavljen
offline
Odlazak DirectXa?

e tako je to.. sad si gore, onda si dole. a predviđali propast amd-a, heuaheheheh

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
64 3 hvala 0
14 godina
offline
Odlazak DirectXa?

Stvarno, svaki put kad pomisliš da je nvidia sjela na vrh ovi iz crvenog tabora izvade neki as iz rukava {#}

 

Vidjet ćemo kako će sve to ić u praksi na bf4 u 12 mj.

Moj PC  
42 1 hvala 0
16 godina
offline
Odlazak DirectXa?

AMD nikad nije bio u opasnosti da propadne zbog loših rezultata GPU odeljenja, a kad će ono drugo, veće, ponovo da počne da pravi profit...

Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Sve mi se cini da je ovo bilo u dogovoru sa valve-om.

 
15 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Pa zadnjih par godina AMD je imao bar dve karte iznad od Nvide..videcemo sad MANTLE dobro je sto ce bito otvoren za sve...

Moj PC  
17 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?

AMD će dominirati tržištem od slijedeće godine ps4, xbox one, steam box i svi sustavi će koristiti isti api. Sad je barem jasno kako će svi novi veliki naslovi biti dostupni na SteamOS.

16 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Glavna stvar u cijeloj priči je da će nama kao krajnjim korisnicima sve biti brže, bolje, jeftinije. Bar se nadam.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
37 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?

Nadaj se, nadaj...

I see offline people !
11 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Obećavaju do 9x bolje performanse. Međutim svi koji se veselite, zapitajte se jednu stvar. Ako je tome tako onda više ne treba kupovati brže kartice jer će i na starima sve raditi sasvim pristojno. Očito to nije plan AMD-a, jer bi to bilo samoubojstvo. To ustvari znači da će samo najnovije kartice, i to samo od strane ATI-a, podržavati taj API. Onda će nešto drugo i nekompatibilno sa ovim biti prisiljena izdati i NVIDIA, i dalje zamislite sami mogući slijed događaja....

 
25 6 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Odlazak DirectXa?
napokon je dosao kraj tlacenju s dx!hvala AMD:-) ova je vijest zamaglila i nove gpu-e, barem meni!lp
||| Core™ inside |||
15 godina
odjavljen
offline
Odlazak DirectXa?

"Devet puta više draw poziva po sekundi" - to je ubrzanje koje donosi i koje koristi Battlefield 4.

 

Inače, ovaj AMD-ov potez podsjeća na:

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
23 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Mrzi me da pisem opet pa cu kopirati svoj post iz teme...

 

-MANTLE potpuno zaobilazi DirectX, radi se o modifikovanim OpenGL bibliotekama (a koje bi druge bile) specificno napravljene da iskoriste AMD-ov hardver. Naravno, radi samo na GCN arhitekturi, ali to se i ocekivalo. Ovo omogucava uzasno lako portovanje igara za Linux, koje bi po teoriji trebale momentalno da rade i na Linuxu i na Windows-u.

Ovo otvara ogromne mogucnosti. Naravno najbitnija je ta da vise CPU nece biti taj koji "hrani" gpu podacima. Otvara se nova era PC gaming-a sa ovim i SteamOS-om, a u toj novoj eri Microsoft nema sta da trazi. Ni sa svojim API-ima, ni sa svojim operativnim sistemima, a ni sa svojim kontrolerima... AMD je potvrdio da je Mantle otvoren API i da teoretski nVidia moze da ga koristi i prilagodi svojim potrebama.

Inace ovo omogucava developerima da naprave igru na PC-u i samo je prebace na druge konzole, zato sto one takodje mogu da koriste mantle API. Mislim da ce prelazni period trajati par godina, ali za 5-6 godina mislim da ce sve igre zaobilaziti DirectX i raditi sa mantle-om koji ce tada podrzavati sve platforme

 

 

Moj PC  
40 4 hvala 7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?

Otvoren je za sve API ali naravno AMD ce to naplatiti {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Stjepanj kaže...
napokon je dosao kraj tlacenju s dx!hvala AMD:-) ova je vijest zamaglila i nove gpu-e, barem meni!lp

 

Kada to zaživi ti ćeš biti 5-6 godina stariji, oženjen sa dvoje djece i nećeš se smjeti više igrati. Onda ćeš vidjeti što je tlačenje {#}....

15 godina
odjavljen
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Cognitor kaže...

Obećavaju do 9x bolje performanse. Međutim svi koji se veselite, zapitajte se jednu stvar. Ako je tome tako onda više ne treba kupovati brže kartice jer će i na starima sve raditi sasvim pristojno. Očito to nije plan AMD-a, jer bi to bilo samoubojstvo. To ustvari znači da će samo najnovije kartice, i to samo od strane ATI-a, podržavati taj API. Onda će nešto drugo i nekompatibilno sa ovim biti prisiljena izdati i NVIDIA, i dalje zamislite sami mogući slijed događaja....

Ne, u krivu si za samoubojstvo. Mantle (ili MANTLE, još nije jasno) je otvoreni API koji može upotrijebiti i Nvidija. AMD-ovo samoubojstvo sigurno ne, jer AMD već drži najvažnije tržište: konzole (preko 40%). PC je tu tek drugi na pameti. Mogući slijed događaja je da se developeri sve više okrenu paralelnom razvoju i korištenjem Mantlea i DirectX-a (i OpenGL-a) ili napuste DirectX (teže moguće odmah, ali...).

 

Radi se o tome da imaš ove bitne platforme:

PlayStation, Xbox, iOS, Android, Windows, Linux, Mac (ne nužno ovim redoslijedom). Od 7 platformi 5 koristi neku varijaciju OpenGL-a, a dvije DirectXa. Mantle je (vjerojatno) API dostupan na Xboxu, PlayStationu, Linuxu, Windowsima... (za dalje ne znamo).

 

Trebamo pričekati studeni i informacije o Mantleu, ali "+900% draw calls" ne zvuči loše.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2013 12:30 (Tonči).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Cognitor kaže...
Stjepanj kaže...
napokon je dosao kraj tlacenju s dx!hvala AMD:-) ova je vijest zamaglila i nove gpu-e, barem meni!lp

 

Kada to zaživi ti ćeš biti 5-6 godina stariji, oženjen sa dvoje djece i nećeš se smjeti više igrati. Onda ćeš vidjeti što je tlačenje {#}....

ahaha dobro si mu reko...mozda 2-3 ali toliko sigurno {#}{#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Cognitor kaže...

Obećavaju do 9x bolje performanse. Međutim svi koji se veselite, zapitajte se jednu stvar. Ako je tome tako onda više ne treba kupovati brže kartice jer će i na starima sve raditi sasvim pristojno. Očito to nije plan AMD-a, jer bi to bilo samoubojstvo. To ustvari znači da će samo najnovije kartice, i to samo od strane ATI-a, podržavati taj API. Onda će nešto drugo i nekompatibilno sa ovim biti prisiljena izdati i NVIDIA, i dalje zamislite sami mogući slijed događaja....

a mozda ce onda izdat graficki zahtjevnije igre da iskoriste to 9x ubrzanje ?

12 godina
offline
Odlazak DirectXa?

i OpenCL je totalno otvoren u teoriji i sve i samo AMD ga je gurao ina kraju par godine poslije skoro niko ne koristi OpenCL a nesto prakticno primjera GPU rendering, apsolutno sve je na CUDA-i.

Sto se kaze zivi bili pa vidjeli kuda to sve ide ali realno ne osvrcem se vise ni za kakve bombasticne najave sobzirom da je u zadnje vrjme sve marketing show ha bum i to  i uglavnom se svede na tresla se gora rodio se mis. 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
14 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Mislim da se ovo za draw call povecanje odnosi na "ako CPU i GPU imaju shared memory" što je nešto što su takodjer poceli planirati, tako da nece biti toliko drasticnog povecanja kod starijih kartica.

Samo pretpostavka :)))

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odlazak DirectXa?
cardadule kaže...
a u toj novoj eri Microsoft nema sta da trazi. Ni sa svojim API-ima, ni sa svojim operativnim sistemima, a ni sa svojim kontrolerima...

 

Onda je sva sreća da Microsoft ima XBOX, jel. Ma puca njima K za gejmanje na PC-u. Windowsi bi se mogli pretvoriti u thin client OS, vrtit eventualno aplikacijice sa store-a, a sve bitno vući sa cloud-a.

Al fakat, kao što kažeš, nova era gejminga, ali i općeito korištenja računala.

BF3: Xtream_P3rky
14 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

I opet ce Nvidia "otresti" AMD kao sto je uradila i u ostalim AMD igrama (Crysis 3, Far Cry 3 i sl)

Moj PC  
8 27 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Cognitor kaže...
Stjepanj kaže...
napokon je dosao kraj tlacenju s dx!hvala AMD:-) ova je vijest zamaglila i nove gpu-e, barem meni!lp

 

Kada to zaživi ti ćeš biti 5-6 godina stariji, oženjen sa dvoje djece i nećeš se smjeti više igrati. Onda ćeš vidjeti što je tlačenje {#}....

Govoriš iz iskustva? Možda će bit forum warrior kao ti.

 

 

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
15 godina
neaktivan
offline
Odlazak DirectXa?

Glavna vijest (kako to ja vidim) je da se ubrzano topi jedina prednost Windowsa nad Linuxom a to su igre... {#} Iako bilo je moguce i do sada zaigrati puno naslova na Linuxu preko Wine-a ali nije to, to.

 

Znaj Microsoft-u svemu je kraj, zbogom i vise se ne vracaj...{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2013 12:52 (Makavelii).
 
28 7 hvala 5
12 godina
protjeran
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Cognitor kaže...

Obećavaju do 9x bolje performanse. Međutim svi koji se veselite, zapitajte se jednu stvar. Ako je tome tako onda više ne treba kupovati brže kartice jer će i na starima sve raditi sasvim pristojno. Očito to nije plan AMD-a, jer bi to bilo samoubojstvo. To ustvari znači da će samo najnovije kartice, i to samo od strane ATI-a, podržavati taj API. Onda će nešto drugo i nekompatibilno sa ovim biti prisiljena izdati i NVIDIA, i dalje zamislite sami mogući slijed događaja....

 

Zasto imam neki ludi osjecaj da bi ti Mantle hvalio na sav glas da je isti dosao recimo od MS-a? {#}

 

 

U svakom slucaju, da i zanemarimo to silno ubrzavanje koje meni zvuci pretjerano (no tko ce znati), odlicna vijest ponajprije za PC gamere. Konzole vec par godina drze primat. Sad ce portanje igara (u oba smjera) biti kud i kamo lakse i brze, a dosta onih koji cak kupuju windowse iskljucivo radi gaminga nece morat vise raditi istu stvar, nego jednostavno instalirati neku od Linux distribucija.

 

Naravno, sve ovo vrijedi samo ukoliko se pokaze da je taj famozni Mantle (ili MANTLE) ustvari dobar koliko je dobro predstavljen.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
jumboY kaže...
Cognitor kaže...

Obećavaju do 9x bolje performanse. Međutim svi koji se veselite, zapitajte se jednu stvar. Ako je tome tako onda više ne treba kupovati brže kartice jer će i na starima sve raditi sasvim pristojno. Očito to nije plan AMD-a, jer bi to bilo samoubojstvo. To ustvari znači da će samo najnovije kartice, i to samo od strane ATI-a, podržavati taj API. Onda će nešto drugo i nekompatibilno sa ovim biti prisiljena izdati i NVIDIA, i dalje zamislite sami mogući slijed događaja....

 

Zasto imam neki ludi osjecaj da bi ti Mantle hvalio na sav glas da je isti dosao recimo od MS-a? {#}

 

 

 

Pa nisi ti baš niti tako lud {#}.... Ipak, moje pitanje ima smisla.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Makavelii kaže...

Glavna vijest (kako to ja vidim) je da se ubrzano topi jedina prednost Windowsa nad Linuxom a to su igre... {#} Iako bilo je moguce i do sada zaigrati puno naslova na Linuxu preko Wine-a ali nije to, to.

 

Znaj Microsoft-u svemu je kraj, zbogom i vise se ne vracaj...{#}

 

Gledaj, kada ti se čini da si se probudio jako se uštipni. Tako ćeš biti siguran da više ne sanjaš pa ćeš se probuditi, a ne da tu mjesečariš po forumu....

12 godina
protjeran
offline
Odlazak DirectXa?

Ako je istina za ovo 9x ubrzanje, to moze samo znaciti da cemo dobiti kud i kamo brze, bolje i  ljepse igre, jel tako? Samim time i izbacivanje novih, jacih i brzih graficki je i dalje isplativ posao kakav je bio i do sada. Ne vidim zasto bi se ista promijenilo naspram sadasnjim stanjem.

 
6 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Odlazak DirectXa?

http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1788711&postcount=210

 

Emerging from lurking mode for a second to make a few points about Mantle.

 

Mantle is not for every developer. It is a low-level graphics API designed to drive the GPU in the most efficient manner. This level of access requires a bit more development effort than existing APIs to reap the rewards it provides.

 

AMD remains committed to support DirectX and OpenGL and to keep optimizing our drivers for those APIs. Mantle is an option that some developers may choose, but it does not affect those that wish to keep using existing APIs.

 

Some technical concerns are mentioned on this thread. The Mantle API has been in design and development for more than 2 years and rest assured we've had some time to think about the best way to address those (and loads of others).

 

More technical details about Mantle will be revealed in due course. Johan is a keynote speaker at the AMD Developer Summit (11-14 November, San Jose).

 

Nick - Gaming Engineering Manager, AMD

 

=======

 

Dakle, mainstream studiji neće mijenjati DirectX i OpenGL tako skoro, edukacija developera i dodatan rad su skupi (osim ako se baš svi ne potrude). 9 puta više draw poziva je nešto što je iznimno korisno i bitno i moglo bi lako biti vrijedno dodatnog truda. O ostalome tek treba saznati.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2013 13:10 (Tonči).
Moj PC  
7 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
indig0F10w kaže...
Cognitor kaže...
Stjepanj kaže...
napokon je dosao kraj tlacenju s dx!hvala AMD:-) ova je vijest zamaglila i nove gpu-e, barem meni!lp

 

Kada to zaživi ti ćeš biti 5-6 godina stariji, oženjen sa dvoje djece i nećeš se smjeti više igrati. Onda ćeš vidjeti što je tlačenje {#}....

Govoriš iz iskustva? Možda će bit forum warrior kao ti.

 

 

 

Da. Dugogodišnjeg. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Odlazak DirectXa?
Cognitor kaže...
Makavelii kaže...

Glavna vijest (kako to ja vidim) je da se ubrzano topi jedina prednost Windowsa nad Linuxom a to su igre... {#} Iako bilo je moguce i do sada zaigrati puno naslova na Linuxu preko Wine-a ali nije to, to.

 

Znaj Microsoft-u svemu je kraj, zbogom i vise se ne vracaj...{#}

 

Gledaj, kada ti se čini da si se probudio jako se uštipni. Tako ćeš biti siguran da više ne sanjaš pa ćeš se probuditi, a ne da tu mjesečariš po forumu....

Argumentacija ti je na razini.

Linux je buducnost a u toj buducnosti nema mjesta za Microsoft i njegove Windowse. Glavni razlozi koji su drzali Win ovako visoko po zastupljenosti su losi driveri za graficke na Linuxu, nemogucnost kvalitetnog igranja na Linuxu i nepostajanje podrske za neke od profesionalnih alata. No sve se to polako ali sigurno mjenja.

 

A vama fanboysima Microsofta samo preostaje trollanje po netu i kmecanje u tamnom kutku sobe...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice