Odrastanje uz iPad

poruka: 42
|
čitano: 6.803
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odrastanje uz iPad".
16 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

how about no?

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
28 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

Da da, apple fanboyevi se indoktriniraju od malena tako da kad odrastu budu dobri i poslušni i kupuju sve što svemogući apple ponudi... {#}

 

E da, FLAME WAR ON!!!!!!!!

pero_HR
Moj PC  
34 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

{#}Šta reći?Koji pomentar kostavit?

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
Moj PC  
27 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Odrastanje uz iPad

 bratic kupio led televizor i uz njega dobio na poklon samsung galaxy s wifi 5.0..   dao ga sinu od tri godine, mali piči igrice samo tako. uredno dijete upali youtube i pušta si crtiće i tak.. :D

 

 

 
7 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
difre kaže...

 bratic kupio led televizor i uz njega dobio na poklon samsung galaxy s wifi 5.0..   dao ga sinu od tri godine, mali piči igrice samo tako. uredno dijete upali youtube i pušta si crtiće i tak.. :D

 

 

Zamisli u što će se pretvorit za 5-6 godina...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
12 godina
protjeran
offline
Re: Odrastanje uz iPad
kivic15 kaže...
difre kaže...

 bratic kupio led televizor i uz njega dobio na poklon samsung galaxy s wifi 5.0..   dao ga sinu od tri godine, mali piči igrice samo tako. uredno dijete upali youtube i pušta si crtiće i tak.. :D

 

 

Zamisli u što će se pretvorit za 5-6 godina...

 

U sta?

Od malena sam visio na kompu. Igrao sam i nogomet sa ekipom. No jednako tako sam i gejmao dok god su mi dopustali.

Nije tehnologija nista kriva, ni Samsung, ni Apple, a ni Sony. Krivi su roditelji kojima se ne da posvetiti tri minute svom djetetu, vec je najlakse kupiti XY stvar i neka se djete samo zabavlja. U sta ce se to dijete pretvoriti, koga briga? Neka se samo odgaja.

 

Svojoj djeci dajem i Androide da se igraju, kao i iPad + ps3/x360. Premalena su da bi imala svoj mobitel, no i to ce doci jednog dana. Ali im ogranicavam vrijeme koje mogu provesti pred ekranom, bez obzira dal pricamo o TV-u ili pak tabletu/smartphoneu.

 

I tako ce biti sve dok ih treba odgajati. Kasnije neka sami odluce sta je za njih najbolje. 

Najlakse je okriviti xy firmu sto danas ima dosta debila od djece. A djeca jadna nisu nista kriva. Kao ni te firme.

12 godina
protjeran
offline
Odrastanje uz iPad

 ma pa fala bogu, u biti mislim da su rijetka tako mala djeca koja uopće žele po cijeli dan visit na tabletu.. ovaj bratićev mali se uredno igra po dvorištu, vozi bic sa pomoćnim kotačima, igra nogač sa tatom i sestrom i drugo.. al ponekad je i na tabletu, nije to neka katastrofa barem ne za sad...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
jumboY kaže...
kivic15 kaže...
difre kaže...

 bratic kupio led televizor i uz njega dobio na poklon samsung galaxy s wifi 5.0..   dao ga sinu od tri godine, mali piči igrice samo tako. uredno dijete upali youtube i pušta si crtiće i tak.. :D

 

 

Zamisli u što će se pretvorit za 5-6 godina...

 

U sta?

Od malena sam visio na kompu. Igrao sam i nogomet sa ekipom. No jednako tako sam i gejmao dok god su mi dopustali.

Nije tehnologija nista kriva, ni Samsung, ni Apple, a ni Sony. Krivi su roditelji kojima se ne da posvetiti tri minute svom djetetu, vec je najlakse kupiti XY stvar i neka se djete samo zabavlja. U sta ce se to dijete pretvoriti, koga briga? Neka se samo odgaja.

 

Svojoj djeci dajem i Androide da se igraju, kao i iPad + ps3/x360. Premalena su da bi imala svoj mobitel, no i to ce doci jednog dana. Ali im ogranicavam vrijeme koje mogu provesti pred ekranom, bez obzira dal pricamo o TV-u ili pak tabletu/smartphoneu.

 

I tako ce biti sve dok ih treba odgajati. Kasnije neka sami odluce sta je za njih najbolje. 

Najlakse je okriviti xy firmu sto danas ima dosta debila od djece. A djeca jadna nisu nista kriva. Kao ni te firme.

Tocno to,nije problem u tehnologiji nego u roditeljima i njihovom popustanju...Jos je najgore kad vidim djecu 1. razred a oko vrata visi SGSIII....

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
16 godina
offline
Re: Odrastanje uz iPad

komentar: {#}

It's not who u are, it's who u know.
14 godina
offline
Odrastanje uz iPad

Ovo je već bilo na nekoj reportaži u Bugu i priznajem da mi je to dalo ideju koju sam ja malo preradio. Malu sam stavio na normalnu tutu i dao joj stari smarfon da slaže preshool puzle. Zašto plaćat ako se nemora :)

Ali po meni ovo uopće nije loše. Ionako pelene mjesečno dođu kao ova tuta, tablet je na sigurnom u držaću tako da zašto ne.

 

kivic15 kaže...

Tocno to,nije problem u tehnologiji nego u roditeljima i njihovom popustanju...Jos je najgore kad vidim djecu 1. razred a oko vrata visi SGSIII....

Meni mala ima 2 godine i ima svoj smartfon Samsung GT-I580 i voli puzle sa životinjama.

Koja je razlika između velike slike nrp. banana na A4 formatu, koja se izreže škarama na 7-8 večih dijelova, različitih proporcia i kojeg se onda da djetetu da sastavi

ili iste aplikacije na smarfonu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 22:17 (KIKI3ooo).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Odrastanje uz iPad

Ma neeeeeeeeeeeeeeee, ma neeeeeeeee, ma neeeeeeeeeeee... Ma neeeeeeeeeeeeeee! {#}

Smmmmaaack that hvala button!!!!!!!!
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Odrastanje uz iPad

iShit, iShit everywhere!

It's not how good you are, it's how good you want to be.
Moj PC  
8 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

I zamisli sad,daš svoj djetetu da vrši nuždu,a on uzme taj komad smeđeg hardvera (govno,jel)  i drito po iPadu..pa se iPad pretvori u iShit

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
Moj PC  
5 4 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Odrastanje uz iPad

To je sve OK, davanje djeci da se koriste tehnologijom nije ništa loše, i da smo svi mi sa foruma sada 5-godišnjaci isto bi nam roditelji kupili smathphone/tablet. Naravno, ukoliko su u mogućnosti. Tehnologija im omogućuje brže dobivanje informacija te raznorazne igre (sjetite se da postoji brdo raznih igara za djecu, raznih mozgalica, slagalica, igara koje uče djecu svačemu.

 

Naravno, postoji i minus strana, to jest, loš nus-produkt, a to je onaj da ta djeca možda za 5,6 godina neće znati napraviti ništa bez pomoći gore spomenutih uređaja. Priznajmo, i mi nerijetko moramo potražiti po internetu riješenje za neki naš problem, ali odrastanje bez istog ne bih mijenjao za milijun tableta i još toliko SGSIV/HOX itd, jer sam u tom razdoblju naišao na dosta prepreka koje sam sam morao prijeći. Sve ima svoje pozitivne i negativne strane. Iako mi tvrdimo da je odrastanje sa minimalnim brojem tehnologije, sa dobrim starim Gameboyevima bolje, "novi klinci" će usprkos tome tvrditi suprotno, da je što više tehnologije bolje. Tako i treba biti. Posljedice nisu zagarantirane i za svakoga iste, ovisi koliko vremena i značaja daju tehnologiji.

 

A za Apple. Pa zašto mrziti tu tvrtku? Ja im se divim. Oni su toliko milijuna ljudi uvjerili da baš njihov proizvod treba kupiti i da je taj njihov proizvod najbolji, iako statistika, tehničke specifikacije, i malo razmišljanja okreću to na suprotnu stranu. Ali, tko želi dat 6500HRK za proizvod sa zatvorenim OS-om bez mogućnosti prilagođavanja sučelja te mijenjanja temi itd, nek izvoli. :)

 

Off topic na kraju, ali šta da se radi sad :D

 
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Odrastanje uz iPad

Necak rastura iPad, ima hrpu igara, zna otkljucat, uc u jedan od svojih foldera, odabrat igru koju oce, igrat se i poslije ode na homescreen kad mu je dosta. Nema 2 godine jos.

 

Da ne govorimo da neke igre imaju child lock s nekim gestureom, tipa drzi dugo gumb, i to je sve pohvatao vec i zna ih zaobic :D

 

 

 

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Odrastanje uz iPad

Ovo je super stvar da ti dijete fasuje hemeroide od malena {#}

 
7 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odrastanje uz iPad
KIKI3ooo kaže...

Meni mala ima 2 godine i ima svoj smartfon Samsung GT-I580 i voli puzle sa životinjama.

Koja je razlika između velike slike nrp. banana na A4 formatu, koja se izreže škarama na 7-8 večih dijelova, različitih proporcia i kojeg se onda da djetetu da sastavi

ili iste aplikacije na smarfonu?

Mislim da ipak puzle bolje razvijaju osječaj za prostor i finu motoriku. Ipak je to fizički objekt koji vidimo u 3D svijetu, a osim vizualnog, djetetu daje i taktilni osjet. Mi puzlu ubacimo na mjesto bez da uopće razmišljamo o tome, ali djetetu ipak to predstavlja izazov, spaja vizualno i taktilno, proučava povratnu vezu pokreta ruke i promjene rotacije i položaja puzle - jednostavno uči. Ekran jednostavno ne može pružiti sve aspekte fizičkog predmeta. Naravno, nema ništa loše u kombiniranju jednog i drugog, sve dok se ne pretjeruje i sve dok postoji edukacija i kontrola (ipak smartphone pruža neke mogućnosti i sadržaje koji nisu prikladni za djecu).

 

Osim toga ne bi bilo na odmet pripaziti i na zračenje, pa bi bilo dobro izbjeći korištenje GSM, a pogotovo 3G mreže na području slabijeg signala, ali i općenito ograničiti vrijeme korištenja. Isto vrijedi i za WiFi - najbolje biti u području blizu routera, ali ne bliže od 2 - 3 metra (mobitel odašilja na najmanjoj snazi, a signal routera je već dovoljno raspršen). Dječji organi su fizički manji, pa su time i bolje "antene" za WiFi i 3G signal, što pojačava efekt zagrijavanja tkiva zbog zračenja.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

come on...seriously? I mean, seriously??

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odrastanje uz iPad
jumboY kaže...

Svojoj djeci dajem i Androide da se igraju,  Ali im ogranicavam vrijeme koje mogu provesti pred ekranom, bez obzira dal pricamo o TV-u ili pak tabletu/smartphoneu.

 

 

 Hah, mene bi bilo strah, gledao sam i robot, terminator2, i blade runner... mislim jesi siguran da
neće koji od tih zvijeri skviknut od nekog nevidljivog šamara kozmičke zrake u podprogramski registar

u kojem su spremljeni Asimovljevi postulati?
........
gledam ovu kaklicu, kad se mali prosere, kako se to čisti? jel se može taj zeleni dio izvadit?
Nema ono, kemijski wc, ili neki mini akvaispirač ko nekadašnje pepeljare, koje su uvlačile pepeo i

čikove? Nije vrag da je sva inovativnost ovoga u držaču za ipad i odabiru boja? Jel provjerio potrošački
kod, nema ftalata?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
facebook integriran, pretpostavljam
14 godina
offline
Re: Odrastanje uz iPad
apoteka kaže...
facebook integriran, pretpostavljam

Normalno da je.Mater ditetu od 2 godine: Sada cu te naucit kako zeznit facebook tako da misli da imas 13 godina i onda mozes komunicirat sa svima u svijetu.hahaha.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad

Omg ja do 5 godine nisam ni znao što je mobitel itd, a sada čim djete izađe iz pelena odmah dobivaj svoj tablet, pc i mobitel.

12 godina
offline
Odrastanje uz iPad

E da, nije nimalo smijesno da se istice podrska za retinu, jer se radi o nesto debljim uredjajima od ipada 2

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
filipvk1000 kaže...

I zamisli sad,daš svoj djetetu da vrši nuždu,a on uzme taj komad smeđeg hardvera (govno,jel)  i drito po iPadu..pa se iPad pretvori u iShit

Kad kupis ipad,automatski dobijes go*no :D

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
14 godina
offline
Odrastanje uz iPad

Da malo bolje razmislite vidjeli bi da se ovime potice multitasking kod djece.

Djeca uce kako obavljati nuzdu i istovremeno raditi nesto na ipadu.

:D
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
CroNk3r kaže...

Da malo bolje razmislite vidjeli bi da se ovime potice multitasking kod djece.

Djeca uce kako obavljati nuzdu i istovremeno raditi nesto na ipadu.

iOS i multitasking,dobra dobra {#}

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
CroNk3r kaže...

Da malo bolje razmislite vidjeli bi da se ovime potice multitasking kod djece.

Djeca uce kako obavljati nuzdu i istovremeno raditi nesto na ipadu.

Ja vec imam takav multitasking iliti hyperthread,cim vidim apple,$ere mi se

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
11 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

hebo ja sve onom roditelju koji ovo kupi,zato djeca radi ovih srannja ostanu invalidi od silnih igrica na kojima se ljudi ubijaju polude pa u sesnestoj udju u skolu pa pobiju citav razred HEBO VAM JA iMATER

The Wicker Man
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Odrastanje uz iPad
The Wicker Man kaže...

hebo ja sve onom roditelju koji ovo kupi,zato djeca radi ovih srannja ostanu invalidi od silnih igrica na kojima se ljudi ubijaju polude pa u sesnestoj udju u skolu pa pobiju citav razred HEBO VAM JA iMATER

Kao 1. onaj tip je bio retardiran,a kao 2. njega je njegova stara učila pucat,kao 3.na tabletu je najgora pucačina modern combat,tako da u aplikacijama (bar onim besplatnim) nema ubijanja i sličnog,90%forumaša igra igre,a ipak znaju kontrolirat agresiju.U smislu da postanu ''invalidi'' si u pravu jer postaju ovisni o svakojakim $ranjima i ne napuštaju kuću.

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 23:29 (kivic15).
11 godina
neaktivan
offline
Odrastanje uz iPad

djete se tek rodi i odma od njega invalida pravi,sa 13 godina ce one galonke na ocima nosat

 

The Wicker Man
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 23:58 (The Wicker Man).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice